Byli legioniści. Dwie asysty Nikolicia

07-04-2021 / 09:00 Jakub Waliszewski

Nemanja Nikolić miał dwie asysty w meczu reprezentacji, Jose Kante zaliczył bardzo udany debiut, a Iwan Triczkowski zdobył zwycięską bramkę dla AEK-u Larnaka. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Dwie asysty Nikolicia

W trzecim meczu eliminacji mistrzostw świata Andora przegrała z Węgrami 1:4. Madziarzy wyszli na prowadzenie w końcówce pierwszej połowy. Nemanja Nikolić dośrodkował piłkę w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Attila Fiola i pokonał Josepa Gomesa. Na początku drugiej połowy udało im się podwyższyć prowadzenie. Ponownie piłkę w pole karne wrzucił Nikolić, ale tym razem do siatki trafił Daniel Gazdag. Były piłkarz Legii opuścił boisko w 61. minucie, a zastąpił go Roland Varga. Węgrzy zajmują obecnie drugiej miejsce w grupie I.

Bramka i asysta w debiucie

Jose Kante zaliczył znakomity debiut. Gwinejczyk znalazł się w wyjściowej jedenastce Kajratu Ałmaty na mecz z FK Taraz. Po pierwszych 45 miutach mistrzowie Kazachstanu przegrywali 0:2. W 55. minucie udało im się strzelić gola kontaktowego. Andre Ulshin podał z środka pola do Kante, a były napastnik Legii przyjął sobie piłkę w polu karnym i pokonał bramkarza po mocnym uderzeniu pod poprzeczkę. Jedenaście minut później było już 2:2. Kante podał piłkę do Vagnera Love, Brazylijczyk momentalnie strzelił na bramkę i doprowadził do wyrównania. Wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Gol Triczkowskiego

W 31. kolejce ligi cypryjskiej AEK Larnaka wygrał z Anorthosisem Famaugusta 2:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 75. minucie Iwan Triczkowski. Nando przeprowadził znakomitą akcję lewą stroną boiska i podał piłkę w pole karne do nabiegającego Triczkowskiego, który bez problemu pokonał Giorgiego Lorie. Macedończyk zagrał w tym sezonie w 25 spoktaniach, w których strzelił 13 goli i miał dwie asysty.

Dobry występ Bereszyńskiego

Bartosz Bereszyński zaliczył dobry występ w meczu z Milanem. "Bereś" wygrał 7/9 pojedynków, pare razy skutecznie oddalił zagrożenie, a w końcówce meczu uchronił swój zespół przed stratą gola. Przy wyniku 1:1 Franck Kessie znalazł się w dobrej sytuacji i zdecydował się na strzał. Bereszyński w ostatniej chwili zablokował uderzenie wślizgiem, piłka odbiła się jeszcze od słupka i została wybita przez obrońcę. 28-latek zagrał w tym sezonie w 25 meczach i strzelił gola.

Asysta Praszelika

Śląsk Wrocław wygrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:0 w 23. kolejce PKO Ekstraklasy. Dla Jacka Magiery był to pierwszy mecz w roli trenera drużyny z Dolnego Śląska. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Erik Exposito. Mateusz Praszelik podał piłkę do niepilnowanego Hiszpana, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i zdobył swoją szóstą bramkę w lidze. W następnej kolejce Śląsk zagra na własnym stadionie z Lechią Gdańsk.

Czyste konto Majeckiego

Radosław Majecki stanął między słupkami AS Monaco w meczu 1/8 finału Pucharu Francji przeciwko Metz. Po 90 minutach na tablicy wyników było 0:0 i o zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne. W nich lepsi okazali się piłkarze Monaco, którzy perfekcyjnie wykorzystali wszystkie "jedenastki". Jedynym zawodnikiem, który spudłował w serii rzutów karnych był pomocnik Metz, Habib Maiga. Majecki nie musiał interweniować przy jego strzale, ponieważ Iworyjczyk nie trafił w bramkę. 21-latek zagrał w tym sezonie w 4 spotkaniach i 3 razy zachował czyste konto.