19. urodziny Cezarego Miszty

30-10-2020 / 00:30 Maciej Ziółkowski

W piątek, 30 października, 19. urodziny obchodzi bramkarz Legii Warszawa, Cezary Miszta.

Cezary Miszta urodził się 30 października 2001 roku w Łukowie. Golkiper rozpoczynał przygodę z futbolem w miejscowych klubach: ŁSR i Orlętach. Z biegiem czasu trafił do Motoru Lublin, w którym nie zagrzał miejsca zbyt długo. Już po jednej rundzie Misztę zdecydowała się sprowadzić Legia Warszawa. 

Zawodnik pokonywał kolejne szczeble rozwoju w legijnej akademii. Uwagę na bramkarza zwrócono w pierwszym zespole Legii. Golkiper udał się razem z zespołem prowadzonym przez Jacka Magierę na zgrupowanie w Hiszpanii. Potem dość regularnie trenował z "jedynką". Miszta bronił też w III-ligowych rezerwach. Po paru miesiącach przerwy, nastolatek wrócił do pierwszego zespołu - za kadencji Ricardo Sa Pinto

Latem 2019 roku zawodnika zdecydowano się wypożyczyć do I-ligowego Zagłębia Sosnowiec, by podążał drogą Radosława Majeckiego. Wydawało się, że to dobry ruch, ale utalentowanego golkipera dopadły problemy zdrowotne. Wkrótce zapadła decyzja o rozwiązaniu umowy wypożyczenia, a Miszta wrócił leczyć się do stolicy.

W lutym br. został wypożyczony do Radomiaka Radom, w którym rywalizował do końca poprzednich rozgrywek. Wystąpił w 13 meczach (11 w I lidze, 2 w barażach o ekstraklasę) i zachował 4 czyste konta. Po zakończeniu sezonu 2019/20 zameldował się w Warszawie i aktualnie trenuje z pierwszym zespołem "Wojskowych". Poza tym, zagrał w trzech spotkaniach drugiej drużyny Legii. W połowie września Miszta nabawił się urazu barku, ale od kilku dni ćwiczy już na pełnych obrotach. 

Redakcja Legia.Net życzy 19-letniemu bramkarzowi dalszego rozwoju, spełnienia marzeń i realizacji - zarówno na boisku, jak i poza nim. 

Źródło: Legia.Net

Zdjęcia

Komentarze (6)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Pułkownik
  • 0 / 0
Wszystkiego najlepszego !
Najlepszego, a przede wszystkim braku kontuzji.
Major
  • 1 / 0
Najlepszego, zdrowia, wytrwałości i jak najlepszych osiągnieć w piłce.
zdrówka Czaro
Generał broni
  • 1 / 0
Zdrówka, Czarek, i chłodnej głowy :)
Kapral
  • 1 / 0
Cisnij Czarek!