87'
89'
  • Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych. Miłego wieczoru!
  • 90+4'
    Koniec! Legia wygrała 4:2 z Pogonią w hicie kolejki! Bramki dla "Wojskowych" zdobyli Pekhart (dwie), Mladenović i Wieteska
  • 90+2'
    Po dośrodkowaniu Bartkowskiego z prawej strony pola karnego, na dalszy słupek, Kowalczyk został powstrzymany z bliskiej odległości przez Boruca!
  • 90+1'
    Trzy minuty doliczone do drugiej połowy
  • 90+1'
    Fornalczyk dopadł do piłki, próbował minąć Mladenovicia, ale Serb przechwycił futbolówkę tuż przed linią końcową
  • 89'
    Kucharczyk dośrodkował z rzutu wolnego na 5. metr, ale piłka opuściła pole karne Legii. Warszawiacy zabrali się do kontry - Drygas został napomniany żółtą kartką za faul na rozpędzonym Mladenoviciu
  • 88'
    Fornalczyk ruszył do zagrania z głębi pola i tuż przed linią końcową został sfaulowany przez Mladenovicia
  • 86'
    Kostorz zmienił Pekharta
  • 86'
    Kowalczyk zdecydował się na strzał z prawej nogi, ale Boruc popisał się skuteczną interwencją
  • 83'
    Drygas pokonał Boruca z rzutu karnego. 4:2
  • 83'
    Rzut karny dla Pogoni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne, Szabanow sfaulował Bartkowskiego
  • 81'
    Fornalczyk chciał dośrodkować w pole karne z lewej flanki, ale został zablokowany
  • 79'
    Zmiana w Legii. Lopes za Luquinhasa
  • 77'
    Mladenović wbiegł w pole karne z lewej strony, wycofał piłkę do Gwilli, ale zagranie Serba zostało "przeczytane" przez Kozłowskiego
  • 76'
    Fornalczyk wbiegł w "szesnastkę" Legii z lewej strony, ale został powstrzymany przez legionistów
  • 76'
    Luquinhas zagrał w kierunku Pekharta, ale podanie okazało się nieco za mocne i zostało przechwycone przez Stipicę
  • 74'
    Gwilia oddał mocny strzał z lewej nogi, a Stipica zbił piłkę do boku
  • 74'
    Gwilia za Kapustkę i Fornalczyk za Frączczaka
  • 73'
    Skuteczny wślizg Wieteski, który przechwycił piłkę przed polem karnym
  • 73'
    Na boisku pojawi się zaraz Gwilia
  • 73'
    Gorgon był naciskany przez kilku graczy Legii, ale zdołał wbiec w pole karne z prawej strony. Po chwili Kozłowski zdecydował się na uderzenie, ale piłka poszybowała ponad bramką
  • 71'
    Kucharczyk dośrodkował z lewej flanki na bliższy słupek, a Martins wybił piłkę poza pole karne
  • 70'
    Martins sfaulował Kozłowskiego w środku pola. Żółta kartka dla piłkarza Legii
  • 69'
    Juranović przechwycił piłkę, który od razu chciał przerzucić piłkę na lewą stronę, do Mladenovicia. Piłkarz Pogoni przeciął zagranie, ale futbolówka trafiła do Szabanowa
  • 67'
    Mladenović dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek w kierunku Wieteski, który uderzył nieco obok bramki. Ostatecznie, grę wznowił Stipica
  • 66'
    Żółta kartka dla Kozłowskiego za faul na Martinsie, tuż przed polem karnym Pogoni
  • 66'
    Legioniści przechwycili piłkę w bocznym sektorze, na własnej połowie. Po chwili Juranović dośrodkował na dalszy słupek, ale rywale wybili futbolówkę
  • 64'
    Benedyczak, Drygas oraz Malec za Smolińskiego, Dąbrowskiego i Triantafyllopoulosa
  • 63'
    Gorgon zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości - piłka poszybowała ponad poprzeczką
  • 63'
    Mladenovic dośrodkował z lewego skrzydła na prawą stronę "szesnastki". Tam pojawił się Juranović, który zbiegł do środka, ale jego strzał z lewej nogi został zablokowany
  • 62'
    Bartkowski chciał dośrodkować w kierunku Frączczaka, ale Wieteska, który pojawił się na 17. metrze, przeciął podanie
  • 61'
    Wieteska sfaulował Frączczaka w środku pola
  • 60'
    Luquinhas zagrał prostopadle do Mladenovicia, ale jego dośrodkowanie z lewej flanki okazało się niedokładne - wyszło poza linię końcową
  • 59'
    Kowalczyk zbiegł do środka i chciał podać na lewą stronę pola karnego, lecz Wieteska świetnie przeciął zagranie
  • 58'
    Żółta kartka dla Szabanowa, który sfaulował Smolińskiego w środku pola
  • 57'
    Rzut rożny dla Pogoni. Kucharczyk dośrodkował w pole karne, na 7. metr - Frączczak główkował, przy bliższym słupku, ponad poprzeczką
  • 56'
    Mladenović uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, z 20. metra. Piłka trafiła w mur. Zrobiło się jeszcze zamieszanie, ale, ostatecznie, goście wyszli z opresji
  • 55'
    Kapustka został sfaulowany przed polem karnym Pogoni. Żółta kartka dla Dąbrowskiego
  • 54'
    Rywale wymieniają się podaniami na własnej połowie
  • 52'
    Frączczak oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego, ale trafił w mur
  • 52'
    Żółta kartka dla Wieteski za faul na Kozłowskim, przed polem karnym, bliżej lewej strony boiska
  • 51'
    Goście próbowali przedrzeć się lewą stroną boiska. Po chwili Kowalczyk zbiegł do środka, zagrał do Kozłowskiego. Ten zagrał do Kowalczyka, który został powstrzymany na 18. metrze
  • 49'
    Kozłowski otrzymał podanie na prawą stronę pola karnego, wycofał piłkę, którą przechwycili legioniści
  • 48'
    Szabanow nieprzepisowo powstrzymany przez Gorgona w środkowej strefie boiska. Zawodnik Legii może kontynuować grę
  • 47'
    Kapustka na spalonym
  • 47'
    Pekhart został sfaulowany bliżej prawej strony boiska. Legioniści krótko rozegrali stały fragment gry
  • 47'
    Przechwyt Slisza w środku pola. Legia przy piłce
  • 46'
    Kozłowski sfaulowany przez Martinsa na wysokości koła środkowego
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 4:1 z Pogonią! Wracamy za 15 minut
  • 45+3'
    Jak padł gol? Najpierw Bartkowski zagrał płasko do Gorgona, którego uderzenie z bliska zostało świetnie obronione przez Boruca. Po chwili, do dobitki złożył się jeszcze Frączczak, który skutecznie główkował
  • 45+1'
    Gol dla Pogoni. 4:1
  • 45+1'
    Legioniści mieli rzut wolny. Po dośrodkowaniu w pole karne, Szabanow nie zdołał musnąć piłki na 10. metrze
  • 44'
    Luquinhas jest opatrywany przez lekarzy
  • 44'
    Slisz przechwycił piłkę, a następnie efektownie zwiódł dwóch rywali. Po chwili Luquinhas został sfaulowany przed polem karnym, po lewej stronie boiska. Przewinił Triantafyllopoulos, który został napomniany żółtą kartką
  • 43'
    Kapustka ruszył środkiem, ale jego zagranie na prawe skrzydło, do Juranovicia, okazało się za mocne
  • 42'
    Kapustka sfaulowany po prawej stronie boiska, na wysokości koła środkowego
  • 42'
    Wieteska przeciął zagranie do Frączczaka w pole karne. Obrońca Legii wybił piłkę poza linię boczną
  • 41'
    Slisz przechwycił piłkę na 30. metrze, pobiegł środkiem boiska, ale został zastopowany tuż przed polem karnym Pogoni
  • 40'
    Juranović przechwycił piłkę na 20. metrze, zdecydował się na strzał z dystansu, który poszybował ponad poprzeczką
  • 39'
    Wieteska chciał przerzucić piłkę na prawą stronę, do Juranovicia, ale zawodnik "Portowców" wybił futbolówkę na aut
  • 38'
    Przeciwnicy mieli rzut rożny, ale legioniści spokojnie wybili piłkę poza pole karne
  • 37'
  • 37'
    Kozłowski pobiegł środkiem boiska, oddał płaski strzał z 20. metra - piłka przeleciała obok bramki Boruca
  • 36'
    Jędrzejczyk dobrze przeciął podanie piłkarza Pogoni po lewej stronie boiska
  • 36'
    Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego, ale piłkę w "szesnastce" Pogoni przechwycił Kowalczyk
  • 35'
  • 35'
    Szabanow uderzył z lewej nogi w kierunku dalszego słupka, a Stipica wybił piłkę na rzut rożny
  • 35'
    Juranović ruszył do zagrania, ale Zech zdołał skutecznie przerwać akcję - wybił piłkę poza linię końcową
  • 33'
    Przechwyt Legii na połowie Pogoni. Po chwili Mladenović zacentrował z lewej flanki, ale Stipica spokojnie złapał piłkę
  • 32'
    Legioniści mieli korner, który został krótko rozegrany. W pewnym momencie Martins pojawił się po lewej stronie pola karnego i miękko dośrodkował, a Wieteska umieścił piłkę w siatce po uderzeniu z głowy! Brawo!
  • 30'
    4:0 dla Legii! Wieteska!
  • 28'
    Przyjezdni mieli rzut rożny, ale nie zdołali zagrozić bramce stołecznego klubu
  • 28'
    Goście krótko rozegrali rzut wolny. Ostatecznie, Kucharczyk potężnie uderzył zza pola karnego - trafił w poprzeczkę! Piłka odbiła się jeszcze od rąk Boruca, będzie korner
  • 27'
    Rzut wolny dla Pogoni. Do bramki Boruca ok. 30 metrów
  • 27'
    Dośrodkowanie rywala, z prawej strony boiska w pole karne, zostało spokojnie przechwycone przez legionistów
  • 26'
    Frączczak zagrał do Gorgona, który chciał wbiec w pole karne Legii z lewej strony, ale został powstrzymany przez Szabanowa
  • 24'
    Legioniści mieli korner. Martins dośrodkował w pole karne, ale Jędrzejczyk popełnił faul w ataku
  • 24'
    Zmiana w Pogoni. Mata opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Kozłowski
  • 23'
    Juranović płasko wycofał piłkę w "szesnastkę", do Kapustki. Po chwili Slisz oddał strzał zza pola karnego. Był rykoszet, na futbolówkę czyhał Pekhart. Zrobiło się spore zamieszanie, ale rywale oddalili zagrożenie
  • 21'
    Triantafyllopoulos posłał dalekie zagranie w kierunku Frączczaka. Podanie zostało jednak przecięte przez Wieteskę
  • 20'
    juranović dośrodkował w pole karne. Jeden z rywali przeciął podanie, ale piłkę przechwycił Kapustka. Pomocnik Legii wbiegł w "szesnastkę" z prawej strony, chciał płasko wycofać futbolówkę, ale przeciwnicy wyszli z opresji
  • 18'
    Smoliński nie zdołał opanować piłki po prawej stronie boiska. Aut dla Legii
  • 17'
  • 16'
    Świetny początek meczu w wykonaniu stołecznego klubu!
  • 15'
    3:0 dla Legii! Pekhart wykorzystał rzut karny!
  • 14'
    Kapustka chciał podać w kierunku Juranovicia - Chorwat był naciskany przez Zecha i Matę, który zagrał piłkę ręką w polu karnym
  • 14'
    Rzut karny dla Legii!
  • 11'
    Jak padł gol? Luquinhas zbiegł do środka i zagrał do Kapustki, ten uruchomił Juranović. Chorwat zacentrował z prawego skrzydła w pole karne, na 4. metr, a Pekhart skutecznie główkował. Brawo!
  • 10'
    2:0 dla Legii! Pekhart!
  • 9'
    Przechwyt Kapustki w środkowej strefie boiska
  • 9'
    Kucharczyk prostopadłe podał do Smolińskiego, który dośrodkował z lewej flanki w pole karne - piłkę poza "szesnastkę" wybił Wieteska
  • 8'
    Triantafyllopoulos przerzucił piłkę na lewą stronę do Kucharczyka, ale zagrożenie oddalił Jędrzejczyk
  • 7'
    Pogoń przy piłce, wymienia się podaniami w środku pola
  • 6'
    Jak padła bramka? Juranović zacentrował z prawego skrzydła w pole karne. Pekhart przepuścił piłkę, do której - na dalszym słupku - dopadł Mladenović. Serbski wahadłowy oddał mocny strzał w kierunku dalszego słupka i pokonał Stipicę. Legia objęła prowadzenie!
  • 4'
    Goool! Mladenović! 1:0 dla Legii!
  • 4'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki w pole karne. Triantafyllopoulos nie zdołał przechwycić futbolówki przy bliższym słupku. Zrobiło się zamieszanie, ale ostatecznie, rywale wyszli jednak z opresji
  • 2'
    Juranović zbiegł do środka i chciał zagrać do Pekharta, ale podanie zostało przecięte przez obrońcę Pogoni
  • 1'
    Legioniści wymieniają się podaniami na własnej połowie
  • 1'
    Gramy! Lider mierzy się z wiceliderem tabeli!
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • - Przed nami piękny mecz w Warszawie, z wielokrotnym mistrzem Polski. Zacieramy ręce i wierzymy, że będziemy bardzo dobrze przygotowani - mówił piłkarz "Portowców", Damian Dąbrowski. WIĘCEJ
  • Ławka: Miszta, Hołownia, Wszołek, Gwilia, Kisiel, Skibicki, Muci, Kostorz, Lopes
  • Skład Legii na mecz z Pogonią Szczecin: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Szabanow - Juranović, Slisz, Martins, Mladenović - Kapustka, Pekhart, Luquinhas!
  • - Motywacji Pogoni nie zabraknie, podobnie jak nam. Widzę to po zawodnikach, po zaangażowaniu na treningach. Widzę, że każdy chce grać w najważniejszej części sezonu i pomagać drużynie. Czeka nas ciekawy mecz - mówił przed grą z "Portowcami" trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz. ZAPIS KONFERENCJI
  • - Wszystkie nasze ostatnie mecze z Legią były wyrównane. Mogły potoczyć się także w innym kierunku. W sobotę też czeka nas wyrównane spotkanie. Zrobimy wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony i uzyskać dobry wynik – mówił przed rywalizacją z "Wojskowymi" trener Pogoni Szczecin, Kosta Runjaić. ZAPIS KONFERENCJI
  • Dziewięć lat. Tyle czasu przy Łazienkowskiej spędził Michał Kucharczyk - legionista z krwi i kości. Gdy przychodzi na Łazienkowską sam przyznawał, że trafił do Legii jako piąte koło u wozu, miał gorsze momenty, ale więcej było tych pozytywnych. Pięć tytułów mistrzowskich, sześć Pucharów Polski, gol zapewniający awans do Ligi Mistrzów... Teraz Kuchy King gra jednak w Pogoni Szczecin i czeka go drugi mecz przeciwko stołecznej drużynie. Szczegóły
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 23. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa, która jest liderem tabeli, a wiceliderem - Pogonią Szczecin
Legia WarszawaPogoń Szczecin

14' Tomas Pekhart (k.)

14'
23'

23' Kacper Kozłowski za Luis Mata

43'

43' Konstantinos Triantafyllopoulos

55'

55' Damian Dąbrowski

63'

63' Adrian Benedyczak za Kacper Smoliński

63' Kamil Drygas za Damian Dąbrowski

63' Mariusz Malec za Konstantinos Triantafyllopoulos

66'

66' Kacper Kozłowski

74'

74' Mariusz Fornalczyk za Adam Frączczak

83'

83' Kamil Drygas (k.)