69'
79'
90'
  • 90+5'
    Koniec! Legia wygrała 3:2 z Wartą Poznań! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych. Dobrego wieczoru!
  • 90+4'
    Grzesik wyrzucił piłkę z autu w pole karne. Zrobiło się spore zamieszanie. Ostatecznie Baku zdecydował się na strzał, który został zablokowany przez Wieteskę. Rywale domagali się podyktowania rzutu karnego, ale jest korner
  • 90+3'
    Grzesik chciał dośrodkować w pole karne z prawej strony, ale tuż przed "szesnastą" piłka została przechwycona przez "Wojskowych"
  • 90+2'
    Rybicki dopadł do piłki w polu karnym Legii, ale, ostatecznie, legioniści oddalili zagrożenie. Było groźnie w "szesnastce" stołecznego klubu
  • 90+1'
    Trzy minuty doliczone
  • 90'
    Janicki za Żurawskiego
  • 90'
    Slisz pobiegł środkiem boiska, a na 25. metrze oddał mocny strzał z prawej nogi, w kierunku dalszego słupka. Piłkę spokojnie złapał Lis
  • 87'
    Pekhart na spalonym
  • 87'
    Luquinhas nieźle zagrał na lewą stronę "szesnastki" do Pekharta, którego strzał został obroniony przez bramkarza Warty
  • 87'
    Kontra Legii. Kapustka ruszył prawym skrzydłem, a następnie chciał zagrać do środka, ale podanie zostało przechwycone
  • 85'
    Szabanow zdecydował się na uderzenie z 25. metrów, ale trafił w Baku
  • 84'
    Legioniści wymieniają się podaniami w środku pola
  • 83'
    Kiełb zdecydował się na bezpośredni strzał z lewej nogi - piłka poszybowała ponad poprzeczką
  • 82'
    Rzut wolny dla Warty. Kiełb zagrał na prawą stronę "szesnastki", zrobiło się spore zamieszanie, Moment później Pekhart sfaulował Żurawskiego, na 20. metrze
  • 80'
    Luquinhas pojawił się po lewej stronie, chciał miękko zagrać na dalszy słupek do Pekharta, lecz jeden z rywali wybił piłkę
  • 80'
    Kupczak oddał mocny strzał z rzutu karnego i pokonał Boruca
  • 79'
    Kupczak. 3:2
  • 78'
    Rzut karny dla Warty. Wszołek zagrał piłkę ręką
  • 78'
    Jest VAR. Po zamieszaniu w polu karnym, spowodowanym rzutem rożnym dla Warty, możliwe, że Wszołek zagrał piłkę ręką
  • 76'
    Jeden z rywali miękko zagrał w pole karne do Kuzimskiego. Zawodnik Warty pojawił się po lewej stronie "szesnastki", wywalczył korner
  • 74'
    Gwilia do Kapustki, który dośrodkował z prawej flanki na bliższy słupek, ale Ivanov wybił piłkę poza linię końcową. Korner dla "Wojskowych"
  • 74'
    Slisz sfaulowany w bocznym sektorze boiska. Po chwili Szabanow świetnie zagrał z głębi pola do Kapustki, którego strzał okazał się jednak niecelny
  • 73'
  • 71'
    Mladenović ruszył do prostopadłego podania z głębi pola, wbiegł w "szesnastkę", ale piłka została przechwycona przez Lisa
  • 70'
    Luquinhas sfaulowany w środku pola, przez Grzesika
  • 70'
    Rybicki za Czyżyckiego
  • 69'
    Zrelak wbiegł w "szesnastkę", oddał strzał, ale Boruc był na posterunku
  • 69'
    Kontra Legii. Wszołek wbiegł w pole karne z prawej strony, potem zbiegł do środka i podał do Gwilii. Zrobiło się zamieszanie, ostatecznie, Kaoustka oddał strzał, który był niecelny
  • 67'
    Grzesik podłączył się do ofensywy, wbiegł w pole karne, z prawej strony, ale jego zagranie okazało się przechwycone
  • 65'
    Kapustka płasko podał do Wszołka, który pojawił się po prawej stronie "szesnastki". Jego zagranie wzdłuż pola karnego zostało jednak przecięte przez przyjezdnych
  • 65'
    Gwilia do Mladenovicia, który dobrze dośrodkował w pole karne. Zrobiło się zamieszanie, na piłkę czyhał Gwilia. Ostatecznie, warszawiacy mają aut
  • 64'
    Legia w ataku pozycyjnym, wymienia się podaniami na połowie gości
  • 64'
    Grzesik wyrzucił piłkę z autu w pole karne, ale legioniści szybko oddalili zagrożenie
  • 62'
    Jak padła bramka? Kapustka świetnie zagrał na prawą stronę pola karnego do Wszołka, który wycofał piłkę na 9. metr. Tam pojawił się Luquinhas, którego strzał został zbity do boku. Do dobitki dopadł Mladenović, który dopełnił formalności z najbliższej odległości. Brawo!
  • 60'
    Gooool! 3:1! Mladenović!
  • 59'
    Slisz przerzucił piłkę do Mladenovicia. Po chwili "Mladen" miękko dośrodkował w "szesnastkę", ale zawodnik Warty wybił futbolówkę
  • 59'
    Mladenović zdecydował się na strzał, który był niecelny
  • 58'
    Kapustka zagrał do Wszołka, którego dośrodkowanie z prawego skrzydła okazało się nieco niedokładne - piłka opuściła boisko
  • 57'
    Mladenović pojawił się po lewej stronie pola karnego, ale jego miękka centra okazała się nieudana i została przechwycona przez bramkarza Warty
  • 55'
    Gwilia za Martinsa
  • 54'
    Juranović sfaulowany przez Kuzimskiego na połowie Legii
  • 53'
    Żółta kartka dla Mladenovicia za faul na Grzesiku. Legionista nie zagra w następnym meczu ligowym, z Zagłębiem w Lubinie
  • 52'
    Kontra Warty. Baku ruszył środkiem boiska, ale na 35. metrze popełnił faul w ataku
  • 51'
    Baku nieprzepisowo powstrzymany przez Mladenovicia, w bocznym sektorze boiska
  • 50'
    Grzesik wyrzucił piłkę z autu w pole karne. Zrobiło się zamieszanie w "szesnastce". Ostatecznie, Żurawski dopadł do piłki i uderzył z prawej nogi, zza pola karnego - futbolówka przeleciała tuż obok słupka
  • 48'
    Kiełb dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale piłkę wybił Wieteska
  • 48'
    Rzut wolny dla Warty, z prawej strony boiska. Baku sfaulowany przez Mladenovicia
  • 46'
    Pekhart zmienił Lopesa
  • 46'
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 2:1 z Wartą Poznań. Wracamy za 15 minut
  • 45+1'
    Żurawski nieźle zagrał na prawą stronę do Baku, który dopadł do piłki i płasko dośrodkował w "szesnastkę'". Kuzimski czyhał na futbolówkę, ale nie zdołał jej musnąć
  • 43'
    Bezpośrednie uderzenie Kuzimskiego z rzutu wolnego, ale Boruc spokojnie złapał piłkę
  • 43'
    Warta ma rzut wolny, do bramki Boruca ok. 35 metrów
  • 42'
    Kuzimski zacentrował z lewej flanki w pole karne, ale piłka została wybita przez Szabanowa
  • 41'
  • 41'
    Czyżycki oddał mocny strzał, ale Boruc popisał się pewną interwencją
  • 38'
    Martins wystawił piłkę Mladenoviciowi, który chciał zacentrować w pole karne, z rzutu wolnego, ale trafił w Portugalczyka. Legioniści jednak utrzymali się przy piłce. Mladenović pobiegł prawą flanką i miękko dośrodkował w "szesnastkę", a Lis wybił futbolówkę na korner
  • 36'
    Rzut wolny dla Legii, z prawej strony boiska, na wysokości 30. metra
  • 36'
    Luquinhas sfaulowany przez Żurawskiego, w środku pola
  • 35'
    Luquinhas zagrał na prawą stronę pola karnego do Lopesa, który oddał płaski strzał. Piłka została złapana przez Lisa
  • 34'
    Żółta kartka dla Slisza za faul w środku pola
  • 33'
    Kontra "Wojskowych". Mladenović popędził lewą stroną boiska, ale został powstrzymany przez piłkarza Warty
  • 33'
    Rywale wyszli z kontrą, ale Kapustka przechwycił piłkę na 20. metrze
  • 32'
    Kapitalne dośrodkowanie Mladenovicia na dalszy słupek, na 4. metr. Tam pojawił się niepilnowany Wszołek, który uderzył z prawej nogi i skierował piłkę do siatki. 2:1!
  • 29'
    Kapustka sfaulowany w środku pola
  • 29'
    Jak padł gol? Grzesik otrzymał podanie na prawą stronę boiska, dośrodkował w kierunku dalszego słupka. Z dogrania wyszedł skuteczny centrostrzał. Piłka trafiła bowiem w słupek i wpadła do siatki. 1:1
  • 27'
    Gol dla Warty. Grzesik
  • 26'
    Centra Mladenovicia z rogu na dalszy słupek. Wieteska uderzył z głowy, a piłka przeleciała obok bramki
  • 25'
    Mladenović chciał dośrodkować z lewej flanki, ale został zablokowany przez Grzesika. Korner dla "Wojskowych"
  • 24'
    Żurawski szukał prostopadłego podania w pole karne, ale Wieteska popisał się udaną interwencją - wybił piłkę z "szesnastki"
  • 23'
    Slisz nieprzepisowo powstrzymał Żurawskiego, w środkowej strefie boiska
  • 22'
    Czyżycki próbował zagrać prostopadle, w pole karne, do Baku. Podanie było jednak zbyt mocne i zostało przechwycone przez Boruca
  • 21'
    Żółta kartka dla Ławniczaka, który sfaulował Luquinhasa w środku pola
  • 20'
    Bezpośrednie, mocne uderzenie Slisza z prawej nogi. Lis zdołał jednak wypiąstkować piłkę
  • 19'
    Luquinhas sfaulowany na 25. metrze przez Kupczaka. Rzut wolny dla Legii
  • 17'
    Kapustka do Wszołka, który dośrodkował w pole karne, na 8. metr, ale rywale oddalili zagrożenie
  • 16'
    Kapustka miękko dośrodkował na 13. metr - Lopes uderzył z głowy. Do piłki, po lewej stronie pola karnego, chciał dobiec jeszcze Mladenović, ale piłka opuściła boisko
  • 14'
    Przechwyt Martinsa w środkowej strefie boiska. Potem Luquinhas ruszył środkiem i zdecydował się na uderzenie z 25. metra. Futbolówka poszybowała ponad poprzeczką
  • 13'
    Szabanow podał do Lopesa, który chciał prostopadle zagrać do Mladenovicia. Zagranie na lewą stronę boiska okazało się jednak za mocne
  • 12'
    Kiełb dośrodkował z rzutu rożnego, ale piłkę, poza "szesnastkę", wybił Slisz. Po chwili Luquinhas chciał zabrać się do kontry, lecz został nieprzepisowo powstrzymany w bocznym sektorze boiska
  • 11'
    Kiełb zacentrował z rzutu wolnego na środek pola karnego - Slisz musnął piłkę, która opuściła boisko. Korner dla przyjezdnych
  • 11'
    Czyżycki ruszył środkiem boiska, a na 30. metrze został sfaulowany przez Martinsa. Rzut wolny dla Warty, z prawej strony boiska
  • 10'
    Żółta kartka dla Zrelaka
  • 9'
    Szabanow podłączył się do ofensywy i uderzył z lewej nogi, z 25. metra. Strzał okazał się niecelny
  • 9'
    Wszołek miękko dośrodkował na 8. metr do Lopesa, lecz napastnik Legii nie zdołał oddać strzału - rywale wyszli z opresji i wybili piłkę poza pole karne
  • 7'
  • 7'
    Juranović dokładnie przerzucił na lewą flankę do Mladenovicia, ale legionista został powstrzymany przez Kuzimskiego, który wybił piłkę na aut
  • 5'
    Jak padł gol? Legioniści krótko rozegrali rzut rożny. Kapustka otrzymał podanie po prawej stronie pola karnego i miękko dograł na dalszy słupek. Tam pojawił się Mladenović, który oddał mocny strzał z lewej nogi - piłka odbiła się od przeciwnika i wpadła do siatki. 1:0!
  • 4'
    Goool! 1:0 dla Legii! Mladenović!
  • 3'
    Wszołek pobiegł prawą flanką, chciał dośrodkować, lecz został zablokowany
  • 3'
    Mladenović dośrodkował w "szesnastkę", ale jego centra została wybita
  • 3'
    Wszołek ruszył prawą stroną, zagrał do Kapustki, który chciał dograć do "Wszołiego". "Kapi" znalazł się po prawej stronie pola karnego, ale poślizgnął się i rywale przechwycili piłkę
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Hołownia, Jędrzejczyk, Gwilia, Kisiel, Skibicki, Muci, Włodarczyk, Pekhart
  • Skład Legii na mecz z Wartą Poznań: Boruc - Juranović, Wieteska, Szabanow - Wszołek, Slisz, Martins, Mladenović - Kapustka, Lopes, Luquinhas!
  • - Niestety, bardzo żałuję, że nie zagram w Warszawie z Legią. Uraz, którego doznałem w derbach Poznania, nie jest bardzo poważny, ale jeszcze na chwilę wyklucza mnie z gry - mówił Michał Kopczyński, były piłkarz Legii, który gra obecnie w Warcie Poznań. WIĘCEJ
  • - Dziesięć kolejek do końca, Legia ma siedem punktów przewagi - ktokolwiek może jej jeszcze przeszkodzić? Nikt, absolutnie nikt. Bez podjazdu – opowiadał Łukasz Trałka, kapitan zespołu Warty Poznań. WIĘCEJ
  • - Będziemy chcieli zrobić wszystko, żeby nie dać się punktować od samego początku. A tak było w rundzie jesiennej, kiedy Legia do nas przyjechała – mówił na konferencji prasowej trener Warty Poznań, Piotr Tworek. ZAPIS KONFERENCJI
  • - Oczywiście, mamy w głowie to, że przegraliśmy dwa spotkania: ze Stalą i Podbeskidziem. Ale to historia. Nie chcemy do tego wracać. To przykra przeszłość dla nas. Myślimy pozytywnie o tym, co nas czeka. To, co było, zostało zapisane. Staramy się jak najlepiej przygotować do meczu z Wartą i jak najlepiej zagrać - mówił przed meczem z Wartą Poznań trener "Wojskowych", Czesław Michniewicz. ZAPIS KONFERENCJI
  • Przed stołecznym klubem czwarty mecz przeciwko beniaminkowi, w tym sezonie ligowym. Bilans trzech poprzednich gier jest dla "Wojskowych" niezbyt korzystny (jedna wygrana, dwie porażki)
  • Legia prowadzi w tabeli ligowej z dorobkiem 42 punktów w 20 meczach. Ma siedem "oczek" przewagi nad Pogonią Szczecin i Rakowem Częstochowa. Przed startem 21. kolejki, Warta plasowała się na 10. pozycji - wywalczyła 26 "oczek". Najskuteczniejszym zawodnikiem klubu z Poznania jest aktualnie Mateusz Kuzimski, który zdobył sześć bramek. Warta plasuje się w lidze najwyżej ze wszystkich beniaminków. Duża w tym zasługa Piotra Tworka, który został ogłoszony najlepszym trenerem lutego w ekstraklasie
  • Witamy! O godz. 20. rozpocznie się mecz 21. kolejki ligowej pomiędzy Legią Warszawa a Wartą Poznań
Legia WarszawaWarta Poznań
9'

9' Adam Zrelak

21'

21' Aleks Ławniczak

27'

27' Jan Grzesik

69'

69' Mariusz Rybicki za Mateusz Czyżycki

79'

79' Mateusz Kupczak (k.)

90'

90' Robert Janicki za Maciej Żurawski