67'
72'
74'
  • 90+5'
    Koniec! Legia wygrała 2:1 z FC Botosani w pierwszym sparingu przygotowującym do drugiej części sezonu. Dwie bramki dla legionistów zdobył Jose Kante. W niedzielę "Wojskowych" czeka druga gra kontrolna na obozie w Belek. Przeciwnikiem ekipy Aleksandara Vukovicia będzie Dynamo Kijów.
  • 90+5'
    Pyrdoł oddał świetny strzał, lecz Pap wyciągnął się jak struna i wybił piłkę na korner
  • 90+3'
    Karbownik podłączył się do ofensywy razem z Pyrdołem, lecz zostali powstrzymani na lewej flance
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 90+1'
    Rzut rożny dla przeciwników. Florescu dośrodkował z kornera, po chwili Caszcini dopadł do bezpańskiej piłki, lecz pomylił się
  • 88'
    Wszystko zaczęło się od dokładnego podania Wszołka do Kante w pole karne. Skrzydłowy zagrał płasko, a Kante na wślizgu skierował piłkę do siatki
  • 85'
    2:1! Kante!
  • 84'
    Rzut rożny dla Rumunów. Centra Florescu z kornera, ale Astiz wybił piłkę w okolicach bliższego słupka
  • 81'
    Pyrdoł! Nowy zawodnik Legii oddał strzał, ale Pap sparował futbolówkę na korner
  • 77'
    Kante odzyskał piłkę, odegrał piłkę do Rosołka. Młodzieżowiec wystawił futbolówkę do snajpera Legii, który wbiegł w pole karne i wywalczył rzut rożny. Jego strzał został wybroniony przez Hankicia
  • 75'
    Vesović do Kante. Napastnik był bliski szczęścia, ale nie pokonał bramkarza FC Botosani
  • 73'
    Żółtą kartką został napomniany jeszcze Vesović, który zbyt impulsywnie rozmawiał z sędzią głównym
  • 72'
    Rzut wolny dla Legii blisko pola karnego. Florescu ukarany żółtą kartką
  • 69'
    Pyrdoł za Praszelika
  • 68'
    Gol dla rywali. Dugandzić wykorzystał rzut karny
  • 67'
    Rzut karny dla rywali, po tym jak Mosór - zdaniem arbitra - zagrał piłkę ręką. Młodzieżowiec nie krył zdziwienia
  • 65'
    Vesović sfaulował Keyta na lewej flance
  • 65'
    Świetny powrót Praszelika, który odebrał piłkę na połowie Legii jednemu z przeciwników
  • 62'
    Zmiany w zespole rywali. Florescu za Rodrigueza. Chwilę wcześniej na murawie pojawili się Keyta i Cimpanu, którzy zastąpili Aszkowskiego i Ofosu
  • 59'
    Caszcini dośrodkował w pole karne, ale warszawiacy skutecznie popracowali w obronie
  • 57'
    Legioniści chcą pójść za ciosem. Karbownik podłączył się do ofensywy i podał do Kante. Napastnik oddał mocny strzał, lecz golkiper rywali nie dał się zaskoczyć
  • 56'
    Praszelik zabrał się z piłką do środka po podaniu od Vesovicia. Ofensywny pomocnik wystawił piłkę Kante, który strzelił gola z prawej nogi
  • 54'
    1:0! Kante!
  • 54'
    Majecki wyborinł uderzenie rywala, chwilę wcześniej dobrze spisała się defensywa Legii
  • 51'
    Praszelik ruszył do kontry i podał na prawą stronę do Wszołka. Skrzydłowy dośrodkował w pole karne, ale przeciwnicy uchronili się przed stratą gola
  • 50'
    Kante wyskoczył do piłki posłanej z głębi pola, ale nie był w stanie jej przejąć
  • 49'
    Korner dla rywali. Centra z rzutu rożnego została zażegnana przez legionistów
  • 46'
    Tak wygląda obecnie skład Legii: Cierzniak - Vesović, Astiz, Mosór, Karbownik - Cafu, Antolić - Rosołek, Praszelik, Wszołek - Kante
  • 46'
  • 45+4'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z FC Botosani w pierwszym sparingu w zimowym okresie przygotowawczym. Wracamy za kwadrans
  • 45+3'
    Luquinhas podał na skrzydle do Cholewiaka. Nowy gracz Legii wbiegł w pole karne, lecz został zablokowany przez obrońców drużyny przeciwnej. Korner
  • 45+2'
    Centra Ofosu z lewej flanki, lecz Majecki spokojnie interweniował
  • 45+1'
    Luquinhas przerzucił ciężar gry na prawą stronę. Skutecznie o piłkę powalczył Stolarski. Po chwili Gwilia szukał Kostorza, ale podanie Gruzina okazało się trochę niedokładne
  • 43'
    Luquinhas ruszył środkiem boiska i został sfaulowany przez Mirona. Żółta kartka dla obrońcy FC Botosani
  • 40'
    Warszawiacy znowu zastosowali wysoki pressing. Kostorz przejął piłkę, aczkolwiek "Wojskowym" nie udało się poważniej zagrozić bramce Hankicia
  • 39'
    Żółta kartka dla Tarsy za faul na Luquinhasie
  • 38'
    Luquinhas wbiegł w pole karne i wycofał podanie do Kostorza. Młody napastnik strzelił technicznie, tuż przed "szesnastką" i obił poprzeczkę! Ależ było blisko!
  • 36'
    Zrobiło się spore zamieszanie w "szesnastce" po dośrodkowaniu Gwilii. Warszawiacy próbowali skierować piłkę do siatki, lecz Rumuni ofiarnie się bronią
  • 35'
    Gwilia uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego. Legioniści mają jeszcze aut
  • 35'
    Kostorz ścigał się do piłki z Rodriguezem, który sfaulował piłkarza Legii przed polem karnym. 29-latek został napomniany żółtą kartką
  • 33'
    Ofosu pobiegł lewą stroną boiska, dośrodkował praktycznie z linii końcowej w kierunku Aszkowskiego, ale Wieteska był na posterunku
  • 32'
    Lewczuk przedłużył centrę głową. W okolicach dalszego słupka czyhał Cholewiak, ale jeden z rywali w ostatniej chwili zażegnał niebezpieczeństwo
  • 31'
    Legioniści dokładnie wymieniali piłkę przed polem karnym FC Botosani. Po chwili Luquinhas wdał się w drybling i został sfaulowany. Ekipa Aleksandara Vukovicia ma rzut wolny
  • 29'
    Wieteska miękko zacentrował w "szesnastkę" do Kostorza. Napastnik Legii nie był w stanie dobiec do futbolówki, aczkolwiek stoper "Wojskowych" miał dobry pomysł
  • 28'
    Gwilia dośrodkował z rzutu wolnego. Piłkę wybił Tiganasu
  • 26'
    Novikovas został nieprzepisowo powstrzymany na prawej flance. Stołeczny zespół ma stały fragment
  • 25'
  • 25'
    Legioniści skonstruowali akcję lewą stroną, a Martins zdecydował się na centrę w pole karne. Ekipa z Botoszan wyszła z opresji. Po chwili błąd Rumunów mógł wykorzystać Novikovas. Litwin skorzystał z pomyłki i przyjął futbolówkę w "szesnastkę". Skrzydłowy strzelił z ostrego kąta, ale Hankić sparował strzał na korner
  • 20'
    Cholewiak przerzucił do Rochy. Do Portugalczyka podbiegło kilku rywali, lecz warszawiacy wywalczyli aut
  • 19'
    Centra Gwilii, Cholewiak wyskoczył w powietrze, lecz został zablokowany. Następnie w "szesnastkę" dograł jeszcze Martins. Tor lotu piłki przedłużył głową Wieteska. Ostatecznie, Gwilia dośrodkował jeszcze z prawej strony. Rumuni wyszli z opresji
  • 17'
    Cholewiak wywalczył rzut wolny w bocznym sektorze boiska. Do piłki podchodzi Gwilia
  • 17'
    Skuteczna interwencja Wieteski w defensywie. Stoper Legii uporał się z rywalem. "Wojskowi" zabrali się do kontry. Luquinhas podał do Cholewiaka, ten szukał Kotorza, który podał do "Cholewy". Nowy piłkarz Legii wbiegł w pole karne, lecz jego strzał praktycznie z linii bramkowej wybijał przeciwnik.
  • 13'
    Aszkowski podał do środka, lecz Cascini został osaczony przez legionistów. Moment później Cholewiak pomknął prawą stroną i zagrał w kierunku Kostorza. Młodzieżowiec stołecznego klubu po raz drugi w tym sparingu został złapany na ofsajdzie
  • 11'
    Przeciwnicy próbowali się przedrzeć lewą stroną, aczkolwiek obrona Legii była dobrze ustawiona i wyłuskała futbolówkę
  • 10'
    Gwilia zacentrował w pole karne, aczkolwiek bramkarz rywali oddalił zagrożenie
  • 7'
    Novikovas oddał strzał ponad poprzeczką. Legioniści z powrotem mają piłkę
  • 5'
    Luquinhas sfaulowany w środkowej strefie boiska
  • 2'
    Kostorz ruszył do podania z głębi pola, lecz golkiper FC Botosani wyszedł z bramki i zażegnał niebezpieczeństwo. Napastnik Legii był dodatkowo na spalonym
  • 1'
  • Na porannych zajęciach drugi zespół wyglądał następująco: Cierzniak - Vesović, Astiz, Mosór, Karbownik - Cafu, Antolić - Rosołek, Pyrdoł, Wszołek - Kante. Ci zawodnicy najprawdopodobniej zameldują się na murawie po przerwie
  • Identyczna "jedenastka" trenowała parę godzin wcześniej podczas treningu, o którym więcej pisaliśmy w tym miejscu
  • Skład Legii na sparing z FC Botosani: Majecki - Stolarski, Lewczuk, Wieteska, Rocha - Novikovas, Martins, Gwilia, Cholewiak - Luquinhas - Kostorz!
  • Co ciekawe, w sezonie 2015/16 legioniści mierzyli się z Rumunami w ramach drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Europy. W pierwszym meczu w Warszawie gospodarzy wygrali 1:0 po bramce Ondreja Dudy. W rewanżu "Wojskowi" zwyciężyli 3:0, a gole strzelili wówczas Guilherme, Nemanja Nikolić oraz Aleksandar Prijović
  • Witamy! Przed Legią pierwszy sparing przygotowujący do drugiej części sezonu! O 15 czasu polskiego stołeczny klub zmierzy się w Belek z rumuńskim FC Botosani
Legia WarszawaFC Botosani
34'

34' Jonathan Rodriguez

38'

38' Marian Tarsa

42'

42' George Miron

55'
61'

61' Hamidou Keyta za Stefan Aszkowski

61' George Cimpanu za Reagy Ofosu

63'

63' Eduard Florescu za Jonathan Rodriguez

67'

67' Marko Dugandzić (k.)

72'

72' Eduard Florescu

74'

74' Bryan Mendoza za Denis Harut

74' Adrian Moescu za George Miron

74' Andrei Patache za Andrei Chindris

74' Eduard Pap za Hidajet Hankić

74' Alin Seroni za Marko Dugandzić

74' Enriko Papa za Alexandru Tiganasu