74'
77'
83'
  • 90+6'
    Koniec! Legia pokonała 2:0 Miedź Legnica po jednostronnym spotkaniu. Warszawiacy od początku dominowali nad słabo dysponowanymi przeciwnikami, którzy nie zdołali stworzyć choćby jednej groźnej akcji. Mistrzowie Polski po golach Carlitosa i Medeirosa przełamują serię dwóch porażek z rzędu. Legia łapie oddech!
  • 90+5'
    Ojamaa do Camary, ten płasko zagrał w pole karne Legii, lecz Majecki pewnie złapał piłkę
  • 90+5'
    Na boisku nie dzieje się praktycznie nic. Obie drużyny odliczają sekundy do zakończenia rywalizacji
  • 90+3'
    Fani Legii odśpiewali z kolei hymn Polski. Ma to związek m.in. z dniem żołnierzy wyklętych, który obchodzony jest właśnie 1 marca
  • 90+2'
    Bardzo blisko pomocnik Miedzi, wręcz jak za dawnych lat. Garguła huknął w słupek!
  • 90+1'
    Do uderzenia szykuje się Łukasz Garguła
  • 90+1'
    Rzut wolny dla Miedzi. Dobra okazja dla legniczan z około 20 metrów od bramki Majeckiego
  • 90+1'
    Sędzia doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry
  • 90'
    Kolejna strata Cafu w środku pola, który nie zauważył nadbiegającego Fernandeza. Do piłki po drugiej stronie dopadł Ojamaa, lecz legniczanie znowu spowolnili grę
  • 89'
    Miedź rozgrywa akcje na wysokości pola karnego legionistów na prawej flance, ale... fauluje w ofensywie. Przewinienie autorstwa Zielińskiego, który w stolicy zepsuł zdecydowaną większość swoich prób
  • 88'
    Carlitos próbował minąć Camarę. nabił jego dłoń i rzut wolny na środku boiska, lecz na własnej połowie, mają legioniści
  • 87'
    Cafu fauluje Fernandeza. Miedź przy piłce, ale szybko akcja wycofana do bramkarza - ten decyduje się na długi wykop piłki, który skutkuje stratą
  • 85'
    Ojamaa złapany przez arbitrów na pozycji spalonej na prawym skrzydle
  • 84'
    Legioniści nie forsują już tempa, stawiając na kontrataki. Miedź ma więcej przestrzeni, ale nie jest w stanie zbyt mocno jej wykorzystać. Ostatnia próba, uderzenie Camary, zablokowana
  • 83'
    Kibice Legii skandowali w ostatnich minutach nazwiska Michała Kucharczyka, a także Arkadiusza Malarza
  • 83'
    Ostatnia zmiana. Na boisku melduje się Garguła. Murawę opuścił Forsell
  • 82'
    Ależ było blisko trzeciego gola! Carlitos zagrał wyśmienitą piłkę do Kucharczyka, ten zaatakował zmierzającą futbolówkę na wślizgu, ale... nie trafił
  • 81'
  • 81'
    Vesović próbował minąć rywala za pośrednictwem podania, lecz Camara przejął piłkę i... wybił ją na aut nie ryzykując
  • 79'
    Próba dośrodkowania Michała Kucharczyka, lecz Sapela wznawia grę od bramki
  • 77'
    Kulejący Portugalczyk schodzi z boiska. Antolić już na placu gry
  • 77'
    Martins jednak potrzebuje pomocy lekarzy. Do wejścia w jego miejsce gotowy jest już Antolić
  • 76'
    Tak wyglądała radość po golu Medeirosa!
  • 75'
  • 75'
    Martins szybko wstał z boiska i sam wykonał rzut wolny. Po jego dośrodkowaniu, piłka wybita na aut przez legniczan
  • 74'
    Zmiana w Miedzi. W miejsce Santany na boisku melduje się Piasecki
  • 74'
    Martins faulowany w środku pola. Potrzebna pomocy fizjoterapeutów. W tym samym czasie trener Sa Pinto przywołuje Antolicia, który wkrótce powinien wejść na boisko
  • 73'
    Carlitos starał się prostopadle zagrać do Nagya, lecz na posterunku był Musa i stoper Miedzi może cieszyć się ze skutecznej interwencji
  • 72'
    Legioniści nie rzucili teraz wszystkich sił do ataku, ale i tak zdołali oddać strzał. Dogranie Nagya z lewej flanki zostało wybite, piłka trafiła pod nogi Cafu, który spróbował woleja. Portugalczyk nie trafił jednak w bramkę
  • 70'
    Kucharczyk wchodzi na boisko w miejsce Medeirosa
  • 70'
    Miedź stara się odważniej zaatakować, lecz większość jej prób nie dociera nawet w pole karne legionistów. Jeśli już udaje się dograć piłkę, skutecznie interweniują stoperzy
  • 68'
    Jędrzęjczyk wybija futbolówkę z własnej "szesnastki", beniaminek stara się teraz utrzymywać przy piłce
  • 68'
    Goście próbowali zaskoczyć, w polu karny zakręcił Camara, lecz warszawiacy spokojni wyszli z opresji
  • 65'
    Wracamy do gry
  • 65'
    Sędzia przerywa grę z powodu zadymienia. Fani Legii zaprezentowali oprawę
  • 63'
    Medeiros otrzymał piłkę przed polem karnym, obrócił się z piłką i zdecydował się na uderzenie. Portugalczyk pokazał, że ma ułożoną stopę i pewnym uderzeniem nie dał szans Sapeli
  • 62'
    2:0!!! Iuri Medeiros!!!
  • 61'
    Kolejny rzut wolny dla Legii. Martins zdołał celnie dośrodkować piłkę w pole karne, do zagrania doszedł jeden z kolegów, lecz nie zdołał oddać skutecznego strzału, który mógłby zagrozić Sapeli
  • 60'
    Carlitos dość ekwilibrystycznie zagrał do Medeirosa, lecz ten otoczony przez dwóch rywali pogubił się w polu karnym Legii przy próbie przyjęcia piłki i stracił futbolówkę
  • 59'
    Legniczanie wybili dośrodkowanie portugalskiego skrzydłowego
  • 58'
    Rzut wolny dla Legii na wysokości pola karnego Miedzi. Do dośrodkowania szykuje się Medeiros
  • 58'
    Strata Jędrzejczyka przed polem karnym mogła się zakończyć źle. Ostatecznie Miedź nie skorzystała z prezentu i źle rozegrała kontrę przed polem karnym, mimo przewagi liczebnej 5 na 4
  • 57'
    A tak wyglądała sytuacja, w której urazu doznał Sebastian Szymański
  • 56'
    Martins zagrał w pole karne, ale piłka została wybita i trafiła pod nogi Rochy. Ten zdecydował się na uderzenie, ale to było bardzo niecelne. Sapeli nie pozostaje nic innego, jak wznowić gry od autu bramkowego
  • 55'
    Niedokładne zagranie Carlitosa, lecz Vesović odzyskuje piłkę. Wciąż trwa atak pozycyjny legionistów, którzy trzymają się bliżej prawej strony boiska. Ostatecznie Cafu podaje do "Veso", ale na tyle niecelnie, że od autu grę wznawiają przyjezdni
  • 53'
    Strata Ojamaa'y, strata Medeirosa, ale piłka nadal pod nogami legionistów. Na krótko - legniczanie przejmują futbolówkę po bezpośrednim zagraniu ze strony stołecznej defensywy
  • 53'
    Nie ma również mowy o rzucie karnym, którego domagał się stołeczny obóz. Sędzia Złotek nakazał wznowienie gry, przy piłce są już gracze Miedzi
  • 52'
    Awizowana zmiana: w miejsce Szymańskiego wbiega na boisko Kasper Hamalainen
  • 52'
    Sebastian Szymański opuszcza boisko na noszach. Kontuzja wykluczyła młodego pomocnika mistrzów Polski z dalszej gry. Zastąpi go Hamalainen
  • 50'
    Potrzebna zmiana - to klarowna sygnalizacja lekarzy stołecznego klubu
  • 50'
    Szymański padł w polu karnym po starciu z rywalem. Legioniści domagali się rzutu karnego, a Nagy nawet ustawił się razem z piłką na jedenastym metrze. Trwa interwencja medyków
  • 49'
    Forsell zagrał do Szczepaniaka, który zgrał piłkę na lewą flankę do startującego Ojamaa'y. Ten jednak przegrał pojedynek z Vesoviciem, który był dobrze ustawiony w defensywie
  • 47'
    Vesović starał się dośrodkować zza pola karnego, lecz piłkę poza obręb "szesnastki" błyskawicznie wybił Bożo Musa
  • 46'
    Legioniści przystąpili do drugiej odsłony bez zmian. W ekipie Miedzi jedna roszada - Juana Romana zastąpił dobrze znany przy Łazienkowskiej Estończyk, Henrik Ojamaa
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Legia prowadzi po 45 minutach gry 1:0 po bramce Carlitosa, który wykorzystał dośrodkowanie Szymańskiego z rzutu rożnego. Miedź gra bardzo słabo, Legia przeważa, ale nie jest to widowisko najwyższych lotów
  • 45+1'
    Sędzia doliczył dodatkową minutę gry
  • 45+1'
    Miedź wymieniła - patrząc jedynie "na oko" - około 50 podań. Legniczanie zagrywali do siebie, niczym po sznurku, ale skończyło się tym, że nie znaleźli się nawet w polu karnym stołęcznej drużyny
  • 42'
    Fernandez przeciął podanie legionistów, legniczanie ponownie przy piłce. Po raz kolejny rywale nie wiedzą jednak, co zrobić z futbolówką
  • 41'
    Jeśli ktokolwiek stara się niekonwencjonalnie rozegrać piłkę wśród rywali, to jest to Forsell. Fin podejmuje ryzyko, ale zagrywa też niecelnie, jak teraz. Legia starała się skontrować legniczan, ale skończyło się na przechwycie futbolówki przez Sapelę, który w dodatku zanotował drybling mijając Carlitosa we własnym polu karnym
  • 39'
    Hiszpan po interwencji medyków wraca na murawę. Przy piłce legioniści, którzy mając sporo wolnej przestrzeni, nie spieszą się z rozegraniem piłki. Można również zaobserwować, że za asekurację odpowiada Cafu, a wyżej grają boczni obrońcy - Vesović i Rocha
  • 37'
    Nagy odebrał piłkę na pograniczu obu połówek, pobiegł z nią pod pole karne Miedzi, ale ostatecznie zaplątał się w dryblingu i stracił futbolówkę. Po kontrze, po drugiej stronie boiska, Fernandez upadł i potrzebuje pomocy medycznej
  • 35'
    Medeiros do Rochy, ten do Szymańskiego, a polski pomocnik starał się uruchomić portugalskiego kolegę, który przegrał jednak pojedynek biegowy z Miljkoviciem. Legioniści wznawiają od autu
  • 34'
    Legioniści po strzelonym golu zdecydowanie zmienili ustawienie, zeszli niżej i dali większe pole manewru rywalom. Ci gościli przez chwilę w polu karnym, ale zostali z niego wypchnięci. Ostatecznie Forsell traci piłkę na połowie legionistów i od rzutu wolnego grę wznowią mistrzowie Polski
  • 33'
    Wydawało się, że rywale spróbują skontrować legionistów, ale stanęło na próbie rozegrania akcji przez Forsella do Zielińskiego. Ten szybko zanotował stratę na wysokości ławki rezerwowych mistrzów Polski
  • 31'
    Za nami najdłuższa akcja legniczan. Miedź dość długo wymieniała piłkę na własnej połowie, ostatecznie odważyła się przekroczyć linię środkową i przyśpieszyć tempo akcji. Skończyło się nieudanym podaniem Fernandeza
  • 29'
  • 29'
    Medeiros zszedł do środka z prawej flanki mając piłkę przy nodze, zdecydował się na strzał, ale nie zrobił wrażenia na golkiperze Miedzi, który spokojnie złapał zmierzającą do niego po ziemi futbolówkę
  • 28'
    Szymański celnie podał do Vesovicia, ten rozegrał piłkę z Medeirosem, ale ostatecznie akcję zastopowali legniczanie. Na chwilę - ponownie wybijając piłkę na połowę gospodarzy
  • 27'
    Miedź znów bezpośrednio i znów nieskutecznie. Zieliński próbował wyprzedzić Jędrzejczyka, który musiał asekurować Rochę, ale zamiast tego faulował reprezentanta Polski
  • 26'
    Legniczanie ponownie tracą piłkę oddając ją Legii momentami wręcz bez walki. Martins wymienił piłkę z Szymańskim, wpadł w pole karne, ale niecelnie dośrodkował w pole karne
  • 24'
    Sebastian Szymański dośrodkował piłkę z rzutu karnego, ta minęła praktycznie wszystkich rywali i spadła pod nogi Carlitosa. Hiszpan zachował spokój i tuż przy łupku posłał futbolówkę do siatki. Mistrzowie Polski prowadzą 1:0 po skutecznym rozegraniu stałego fragmentu gry
  • 23'
    1:0!!! Carlitos!!!
  • 22'
    Carlitos wpadł w pole karne, zwiódł dwóch obrońców rywali, lecz dotarł praktycznie pod linię końcową. Próba płaskiego dogrania w środek "szesnastki" nie wyszła i futbolówkę złapał Sapela
  • 21'
    Forsell przez całe boisko zagrał aż w pole karne Legii do Pawła Zielińskiego, który zdecydował się włączyć do defensywy. Gracz Miedzi dopadł do piłki uprzedzając Luisa Rochę, lecz poza dośrodkowaniem - wprost w ręce Majeckiego - miał dość ograniczone pole manewru. Ozdobą akcji zdecydowanie było podanie Fina
  • 19'
    Goście momentami bronią się szóstką zawodników w linii defensywnej, mimo że wyjściowe ustawienie to 3-4-3. Miedź póki co zupełnie nie daje sobie rady z Legią, choć wciąż utrzymuje się bezbramkowy remis
  • 18'
    Aut dla legionistów na wysokości pola karnego rywali
  • 18'
    Minął kwadrans - w tym czasie Legia zdołała oddać cztery uderzenia, w tym dwa celne. Posiadanie piłki również po stronie mistrzów Polski: 57 - 43%.
  • 16'
    Rywale legionistów zupełnie nie są w stanie utrzymać się przy piłce. Co podanie, to strata. Legia na tym korzysta starając się przyśpieszać tempo akcji w odpowiednich momentach
  • 15'
    Szymański zagrał w pole karne, Vesović zdołał dojść do podania i głową skierować piłkę w kierunku bramki. Na linii dobrze ustawiony był jednak Sapela, który poradził sobie z próbą reprezentanta Czarnogóry
  • 15'
    Rzut rożny dla mistrzów Polski. Legia nie ustaje w atakach, a tym razem wywalczyła korner po zablokowanym dośrodkowaniu z prawej strony boiska
  • 14'
    Kolejne zamieszanie pod bramką Miedzi, ale legniczanie ponownie poradzili sobie z atakiem Legii
  • 14'
  • 13'
    Kolejna ładna próba legionistów. Nagy doskonale znalazł Medeirosa, który zszedł do środka i uwolnił się spod opieki przeciwników, a Portugalczyk był sam na sam z bramkarzem. Najczęściej wymieniamy dziś nazwisko Sapeli, ale golkiper legniczan zanotował kolejną skuteczną interwencję parując piłkę w kierunku partnerów z defensywy
  • 12'
    Miało być dośrodkowanie na dalszy słupek, a wyszedł całkiem ładny strzał. Mało brakowało, a Martins przelobowałby i pokonał Sapelę. Ostatecznie piłka po uderzeniu Portugalczyka o centymetry minęła bramkę Miedzi
  • 11'
    Nagy zabrał piłkę przeciwnikowi na połowie Miedzi, dynamicznie ruszył lewą stroną boiska i na wysokości "piątki" został sfaulowany przez Fernandeza. Rzut wolny dla Legii, dośrodkowuje Martins
  • 11'
    Miedź starała się skonstruować akcję, piłka z lewej flanki została zagrana w środek do Miljkovicia, lecz ten nie był w stanie poradzić sobie z legionistami i stracił piłkę, a po chwili dołożył do tego faul
  • 10'
    Vesović pada na prawej flance, mniej więcej 25 metrów od bramki Sapeli, lecz sędzia Mariusz Złotek nakazuje grać dalej i nie używa gwizdka.
  • 9'
    Cafu przyśpieszył tempo akcji, lecz zagrał za plecy Medeirosa. Po chwili legioniści tracą piłkę, ale równie szybko odzyskują ją po wygranym powietrznym pojedynku Jędrzejczyka przy linii środkowej boiska. Bezpośredni sposób rozegrania - to jedyne, na co w tej chwili stać przeciwników Legii
  • 8'
    Golkiper Miedzi wybija dośrodkowanie z narożnika, stoperzy wykopali piłkę na uwolnienie i Legia ma kolejną szansę skonstruować atak pozycyjny
  • 7'
    Złe rozegranie legniczan, po chwili kolejna strata Miedzi i skończyło się atakiem Medeirosa. Ostatecznie Szczepaniak wykopał piłkę poza boisko i warszawiacy mają szansę z rzutu rożnego
  • 6'
    Na przekór pierwszym fragmentom spotkania, Miedź zaatakowała. Vesović wybił piłkę rywalowi, lecz legniczanie będą mieli rzut rożny
  • 6'
    Faul Carlitosa w ofensywie. Od własnej połowy grę wznawiają piłkarze Miedzi mający póki co olbrzymie problemy z ofensywą
  • 5'
    Miljković popełnia błąd w środku pola, a legioniści błyskawicznie rozegrali piłkę. Szymański uruchomił Medeirosa, Sapela interweniował z dala od własnej bramki, lecz nie pomylił się w kalkulacjach i wślizgiem powstrzymał Portugalczyka debiutującego w wyjściowym składzie stołecznej ekipy
  • 4'
    Legia stara się rozpocząć spotkanie z wysokiego "C". Za nami kolejna akcja mistrzów Polski, lecz Sapela bez większych problemów złapał piłkę
  • 3'
    Grę od bramki wznowił Łukasz Sapela, który dla Miedzi jest rozwiązaniem tymczasowym. Legniczanie pod koniec okienka zakontraktowali rosyjskiego golkipera, Sosłana Dżamajewa. To on będzie docelowo stawał między słupkami beniaminka Ekstraklasy
  • 2'
    Legioniści szybko przejęli piłkę, lecz nie spiszą się z rozegraniem. Ostatecznie piłka trafia do Szymańskiego, ten centruje w pole karne do Carlitosa, ale uderzenie Hiszpana poszybowała ponad poprzeczką
  • 1'
    Gramy! Spotkanie rozpoczął Forsell
  • Grę rozpoczną goście
  • Piłkarze są już po powitaniu. Teraz czas na obu trenerów i sędziów
  • Piłkarze obu drużyn wychodzą na boisko
  • Fani stołecznego klubu szykują również oprawę przed meczem. Teraz jednak czas na "Sen o Warszawie"
  • Piłkarze obu klubów już po rozgrzewce, zeszli do szatni i zaraz powrócą na boisko
  • Z Miedzią zaczniemy w składzie: Majecki - Vesović, Jędrzejczyk, Wieteska, Rocha - Cafu, Martins - Medeiros, Szymański, Nagy - Carlitos. Na rezerwie: Cierzniak, Hlousek, Antolić, Kucharczyk, Agra, Hamalainen, Kulenović.
  • Nie ma jeszcze pełnego składu mistrzów Polski. Pewne jest, że przeciwko Miedzi zadebiutuje Luis Rocha. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie znajdzie się zaś Iuri Medeiros
  • Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej! O godzinie 20:30 rozpocznie się spotkanie Legii z Miedzią Legnica. Mistrzowie Polski przystępują do rywalizacji po porażkach z Cracovią i Lechem. Beniaminek Ekstraklasy w poprzedniej kolejce przełamał się pokonując 2:1 Wisłę Płock
Legia WarszawaMiedź Legnica
23'
46'

46' Henrik Ojamaa za Joan Roman

74'

74' Fabian Piasecki za Omar Santana

83'

83' Łukasz Garguła za Petteri Forsell