72'
77'
82'
  • 90+5'
    Koniec meczu. Wisła - Legia 4:0. Pomysł na grę Ricardo Sa Pinto kolejny raz okazał się błędny. Trzeba szybko coś zmienić, bo za chwilę może być za późno.
  • 90+3'
    W Krakowie już święto, niestety dla nas Wisła całkowicie zasłużenie rozbiła Legię.
  • 85'
    Kolar opatrywany poza boiskiem, ale wraca na boisko. Wisła miała kolejną niezłą szansę, lecz zabrakło ostatniego podania
  • 84'
    Zmiana w Wiśle: w miejsce Peszki na boisku melduje się Boguski
  • 83'
    Pyk, pyk, pyk i gol -tak można opisać akcję Wisły. Ostatecznie piłka trafiła do Kolara, a ten zwieńczył dzieło ładnym uderzeniem
  • 82'
    4:0 dla Wisły...Marko Kolar
  • 80'
    Piłka szybko wybita poza pole karne, ale wciąż grę prowadzą wiślacy, którzy zyskują kolejny róg
  • 79'
    Szybki atak Wisły. Kostal rozprowadził akcję, wybrał podanie do zbiegającego z lewej flanki Peszki, a ten oddając strzał został zablokowany przez stołeczną defensywą na czele z Cierzniakiem. Róg dla miejscowych
  • 78'
    Pietrzak zahaczył Ricardo Sa Pinto, zrobiło się nerwowo, ale Portugalczyk uspokoił nastroje przybijając "piątkę" z piłkarzem Wisły
  • 77'
    Carlitos pożegnany ogromnymi gwizdami. Natężenie dźwięku przy "pożegnaniu" byłego zawodnika Wisły mogło być słyszalne w promieniu kilku ulic wokół stadionu
  • 76'
    W miejsce Medeirosa na boisku melduje się Hamalainen, a za Carlitosa wchodzi Kucharczyk.
  • 76'
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego spadło na głowę Jędrzejczyka, ale piłka poszybowała nad bramką
  • 75'
    Za moment dwie zmiany Legii: gotowi do wejścia Hamalainen i Kucharczyk
  • 75'
    Oficjalna frekwencja spotkania w Krakowie wynosi 33 000 widzów
  • 75'
    Wiślacy kontrowali, Błaszczykowski został powalony przed polem karnym, ale gwizdek sędziego milczał. Zaatakowali za to legioniści, którzy kontynuują akcję z rzutu rożnego
  • 74'
    Kulenović mógł ukąsić przeciwników, gdyż znalazł się praktycznie niepilnowany w polu karnym. Chorwat długo poprawiał piłkę przy nodze, przez co Sadlok zdołał zablokować jego próbę
  • 73'
    Pietrzak podszedł do rzutu wolnego w towarzystwie m.in. Peszki i Savicevicia. Defensor ładnie przymierzył i nie dał praktycznie żadnych szans Cierzniakowi
  • 73'
    3:0 dla Wisły. Rafał Pietrzak
  • 71'
    Krakowianie grają nieco niżej w porównaniu do pierwszej połowy, choć wciąż kreują sobie szanse. Tym razem Kolar chciał uderzyć zza pola karnego, piłka trafiła jędrzejczyka w rękę i defensor został napomniany za przewinienie żółta kartką. Miejscowi mają zaś rzut wolny w wybornej lokacji - tuż przed polem karnym
  • 70'
    Legioniści starali się ugrać coś za sprawą ataku pozycyjnego, ale na posterunku był ponownie Basha, który perfekcyjnie przeczytał zamiary mistrzów Polski
  • 69'
    Poza murawą opatrywany był Jakub Błaszczykowski, ale doświadczony skrzydłowy po interwencji medyków zdołał wrócić na murawę. Reprezentant Polski jest jednym z częściej powalanych zawodników na murawę
  • 68'
    Martins dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne. Do piłki w dobrej sytuacji doszedł Carlitos, ale źle ją przyjął i de facto... sam wybił sobie futbolówkę spod nóg
  • 67'
    Mocne dogranie z narożnika boiska w pole karne nie przyniosła wielkich efektów. Warszawiacy starali się to poprawić, ale finalnie Lis wznawiał grę wykopem piłki z piątego metra boiska
  • 66'
    Antolić starając się stworzyć przewagę podłączył się do akcji ofensywnej. Po zagraniu Szymańskiego, Chorwata znalazł się pod linią końcową, gdzie przeciwnik wybił piłkę i "Wojskowi" będą mieli rzut rożny
  • 65'
    Wciąż sporo stykowych sytuacji na murawie. Momentami między zawodnikami iskrzy
  • 63'
    Niedokładności regularnie powtarzają się w stołecznej drużynie. Trudno zaatakować, gdy nie jest się w stanie wymienić kilku skutecznych podań z rzędu. Legia nie ma żadnego konkretnego pomysłu na grę poza bazowaniem na indywidualnościach. Nie widać wielkiej różnicy w postawie mistrzów Polski w pierwszej i na początku drugiej połowy
  • 61'
    Następny korner dla Legii w krótkim odstępie czasu. Lis nie miał większych problemów z próbą legionistów
  • 61'
    Zrobiło się groźnie pod bramką Cierzniaka, gdyż legioniści czekali na gwizdek po stykowej sytuacji, a miejscowi grali dalej. Stąd groźna akcja, której zabrakło ostatniego dokładnego podania
  • 60'
    Basha po raz kolejny odegrał dużą rolę w akcji krakowskiego zespołu. Środkowy pomocnik jest dziś liderem Wisły i najważniejszym ogniwem swojej ekipy
  • 59'
  • 59'
    Zagęściło się dwukrotnie w polu karnym Wisły po dwóch rzutach rożnych wykonywanych przez Medeirosa. Ostatecznie zawodnicy prowadzeni przez Macieja Stolarczyka powstrzymywali gości ze stolicy w próbach zdobycia kontaktowej bramki
  • 58'
    Przepraszamy za drobne problemy techniczne. Internet na stadionie Wisły od lat niezmiennie zawodzi. Mniej więcej tak mocno, jak legioniści dzisiaj. Przez kilka minut piłkarze nie grali, co było spowodowane zadymianiem boiska po oprawie miejscowych kibiców
  • 46'
    Błaszczykowski do Kolara i Cierzniak zmuszony do wysiłku.
  • 46'
    Druga połowa rozpoczęta
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Wisła prowadzi 2:0 po golach Peszki i Błaszczykowskiego z rzutu karnego
  • 45+1'
    Sędzia dolicza minutę do czasu trwania pierwszej połowy
  • 45+1'
    Po zmianie w Legii, Vesović powędrował na prawą stronę defensywy. Medeiros oraz Szymański tworzą duet skrzydłowych, a Carlitos gra w parze napastników z Kulenoviciem, który jest najmocniej wysuniętym zawodnikiem stołecznej ekipy
  • 44'
    Ogłuszające gwizdy towarzyszyły szykującemu się do oddania uderzenia Carlitosowi. Hiszpan zrobił kilka kroków, oddał strzał, ale po chwili pokręcił głową z niezadowoleniem. Futbolówka poszybowała nad poprzeczką nie sprawiając krakowianom najmniejszych problemów
  • 43'
    Andre Martins faulowany ok. 20 metrów od bramki Lisa. To dobra okazja do bezpośredniego uderzenia z rzutu wolnego. Przy piłce Carlitos
  • 43'
    Zmiana w Legii. Pawła Stolarskiego zastępuje Sandro Kulenović
  • 42'
    Piłka wylądowała przy prawym słupku, Cierzniak po przeciwległej stronie i gol. Pewne wykonanie "jedenastki" przez reprezentanta Polski
  • 41'
    Jakub Błaszczykowski pewnie uderza z jedenastu metrów i Wisła prowadzi 2:0
  • 40'
    Sędzia Frankowski dopatrzył się zagrania ręką Luisa Rochy. Decyzja podjęta bez systemu VAR, ale powtórki sugerują, że słuszna
  • 39'
    Rzut karny dla Wisły!
  • 39'
    Burliga szukał w polu karnym Kolara, ale w akcję wmieszał się Wieteska, który wybił piłkę poza boisko. Następny róg dla Wisły. "Biała Gwiazda" dominuje na boisku pozwalając warszawiakom na pojedyncze akcje w ofensywie
  • 37'
    Taki gość pojawił się dziś m.in. w Krakowie
  • 37'
    Było bardzo groźnie... Antolić prawie pokonał swojego bramkarza, ale ostatecznie piłka przeleciała nad poprzeczką zapewniając kolejny korner krakowianom. Tym razem Kolar dopadł do piłki, ale nie był w stanie ze skraju boiska oddać groźnego strzału
  • 35'
    Krakowianie nie chcieli za wszelką cenę szarżować i ryzykować straty piłki. Mimo akcji w ofensywie, Wasilewski nie wahał wycofać się futbolówki do Lisa, który długim podaniem przeniósł grę na połowę mistrzów Polski. Już po kilkunastu sekundach, miejscowi szykowali się do wykonania rzutu rożnego po akcji Błaszczykowskiego
  • 34'
    Savicević chciał dynamicznie wprowadzić do gry obrońców Wisły, a zamiast tego zaczął kontrę Legii mocnym podaniem. Warszawiacy nie skorzystali jednak z kolejnej okazji. Po chwili Szymański starał się zdziałać coś w pojedynkę przed polem karnym, ale Wasilewski wyekspediował piłkę na aut. Inna sprawa, że grę wznowią miejscowi. Dość późno doszło do sygnalizacji, ale jeden z legionistów dopuścił się faulu w ofensywie
  • 33'
    Kontra Legii zakończona niecelnym strzałem Vesovicia z pola karnego
  • 32'
    Krakowianie bardzo głęboko wbiegli w pole karne Legii zostawiając sporo miejsca przed "szesnastką". To tam wiślacy starali się rozegrać piłkę, a wszystko zakończyło się strzałem z dystansu, który sparował Cierzniak
  • 31'
    Błaszczykowski w solowym pojedynku nie poradził sobie z Rochą. Portugalczyk blokuje dośrodkowanie i rzut rożny dla miejscowych
  • 30'
    Martins pełniący w Krakowie rolę Cafu, częściej podchodzący pod pole karne rywali, zdecydował się ruszyć indywidualnie z piłką. Portugalczyk wpadł w pole karne i spod linii końcowej starał się zagrać piłkę w środek "szesnastki". Ostatecznie skutecznie blokował go Wasilewski i to "Biała Gwiazda" konstruuje kolejny atak
  • 28'
    Legioniści dostali sygnał z ławki rezerwowych i zdecydowali się na wysoki pressing. Pierwsze sekundy przyniosły akcję Wisły w konfiguracji czterech na czterech. Miejscowi ładnie rozgrywali piłkę przy zachowaniu wysokiego tempa i byłoby groźnie, gdyby Błaszczykowski nie poślizgnął się z futbolówką w polu karnym. To pomogło Rochy w skutecznej interwencji
  • 27'
    Najlepsza dotychczasowa szansa Legii. Piłka trafiła do Carlitosa, który zwiódł stopera w niesygnalizowany sposób odwracając się z piłką. Strzał Hiszpana, który poprzedni sezon spędził w Krakowie, był mocny, lecz brakowało mu precyzji, co ułatwiło interwencję Lisowi. Wiślacy szybko wykopała piłkę poza własne pole karne
  • 26'
    Rocha uprzedza rywala po dośrodkowaniu Peszki i róg dla Wisły. Legioniści ruszyli z kontrą, ale kapitalnie w środku pola spisał się Basha, który przerwał akcję przyjezdnych. Ze złości nie posiadał się wręcz trener Ricardo Sa Pinto, który oburzał się, że Legia nie ma rzutu wolnego
  • 24'
    Piłka często jest podnoszona przez zawodników obu drużyn. Nie brakuje pojedynków w powietrzu, choć częściej padają one łupem gospodarzy. Tym razem dobrą interwencją popisał się Marcin Wasilewski, który zagrał wprost w ręce sprytnie ustawionego Lisa
  • 23'
    Ponownie faulowany w środku pola Błaszczykowski. Wisła decyduje się ponownie na bezpośrednie zagranie na połowę Legii, ale tym razem próżno było szukać skuteczności
  • 22'
    Szymański ładnie przerzucił piłkę na prawą flankę do Medeirosa mającego sporo wolnego miejsca. Portugalczyk zrobił dwa kroki i spróbował niesygnalizowanego uderzenia zza pola karnego. Ostatecznie próba gracza wypożyczonego ze Sportingu minęła bramkę Lisa
  • 20'
    Savicević skutecznie dograł w pole karne Legii. Piłka trafiła na głowę Marko Kolara, lecz ten nie był w stanie oddać celnego strzału z pola karnego. Grę od bramki wznawia Radosław Cierzniak
  • 20'
    Nie brakuje walki w środku pola. Tym razem Carlitos sfaulował Błaszczykowskiego i Wisła ma kolejną okazję do dośrodkowania z rzutu wolnego
  • 19'
    Dośrodkowanie Vukana Savicia zatrzymane przez stoperów. Legia starała się ruszyć z kontrą, ale w dobrej chwili wiślacy doskoczyli i zastopowali szybki atak warszawiaków
  • 18'
    Dwie akcje - po jednej z każdej strony. Nieco nerwowości w poczynaniach swojej defensywy wprowadził Mateusz Lis, lecz ostatecznie jego koledzy z defensywy zażegnali mały kryzys ustawienia i zorganizowania w obronie. Z kolei wiślacy próbowali przedostać się bokami, a ostatecznym efektem jest rzut rożny dla miejscowych
  • 15'
    Wisła szybko potrafiła przejść z defensywy do ataku. To atut krakowian, o czym mówił m.in. na piątkowej konferencji prasowej Ricardo Sa Pinto, trener Legii Warszawa. Było groźnie pod polem karnym Cierzniaka
  • 14'
    Szymański naciskał Bashę, ten popełnił błąd i legioniści ruszyli z szybką akcją. Vesović dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, ale Carlitos nie zdołał wygrać pojedynku biegowego i futbolówka została wybita przez defensorów rywali
  • 13'
    Krótkie rozegranie rzutu wolnego. Piłka trafiła do Sadloka, który technicznym strzałem z dystansu starał się zaskoczyć Cierzniaka. Bez skutku. Po chwili legioniści starają się zaatakować, ale szybko tracą piłkę
  • 12'
    Teraz okazja ze stałego fragmentu gry dla Wisły. Antolić faulował rywala około 30 metrów od bramki. Do dośrodkowania z rzutu wolnego szykuje się już dwóch wiślaków
  • 12'
    A co do straconego gola...
  • 11'
    Martins faulowany w środku pola. Piłkarze Wisły nie zgadzają się z decyzją sędziego. Jego dośrodkowanie zostaje wybite po chwili przez defensorów. Medeiros uderzał zza pola karnego, ale na wiwat. Piłka poszybowała w trybuny
  • 10'
    Martins krótko do Medeirosa, ten do Szymańskiego przed pole karne i... dogranie młodego pomocnika warto zbyć milczeniem
  • 9'
    Legioniści wymieniali piłkę pod polem karnym Wisły, ostatecznie Szymański zagrał do Carlitosa, a ten został powstrzymany przez Burligę. Rzut rożny dla mistrzów Polski
  • 8'
    Nieudana akcja gospodarzy i grę od bramki wznawia Cierzniak
  • 6'
    Legioniści w niedopuszczalny sposób stracili piłkę w środku pola. Wiślacy ruszyli z szybkim atakiem, piłka na prawym skrzydle trafiła do Błaszczykowskiego. Ikona krakowskiego klubu zwiodła Rochę, dośrodkowała, a do piłki dopadł Drzazga. Napastnik oddał strzał, ale fantastycznie zachował się na linii Radosław Cierzniak. Przy dobitce Peszki, golkiper nie miał już szans
  • 5'
    Wisła prowadzi 1:0. Sławomir Peszko strzelcem gola
  • 4'
    Błaszczykowski powalczył o piłkę na skraju linii bocznej, rozpoczął akcję, a piłka trafiła przed pole karne do Krzysztofa Drzazgi. Napastnik Wisły, który popisał się ostatnio hat-trickiem w Kielcach, został zablokowany na szesnastym metrze przez Mateusza Wieteskę
  • 3'
    Na razie niewiele dzieje się na boisku. Obie drużyny stawiają na bezpośrednie rozegranie piłki w pierwszych akcjach
  • 1'
    Zaczynamy! Do boju!
  • 0
    Stadion Wisły nie jest jeszcze w pełni zapełniony, ale krakowski klub chwalił się, że wyprzedał wszystkie bilety na mecz z Legią. W związku z zakazem wyjazdowy, brakuje fanów ze stolicy. Te miejsca również zostały oddane do sprzedaży miejscowym kibicom
  • Rozgrzewka zawodników obu drużyn już się zakończyła
  • Stołeczny klub plasuje się na drugim miejscu w tabeli, z kolei "Biała Gwiazda" jest sklasyfikowana na dziesiątej pozycji
  • Witamy! Już o 18:00 rozpocznie się mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Legią Warszawa!
Wisła KrakówLegia Warszawa

5' Sławomir Peszko

5'

40' Jakub Błaszczykowski (k.)

40'

72' Rafał Pietrzak

72'

82' Rafał Boguski za Sławomir Peszko