54'
82'
90'
  • 90+4'
    Koniec. Ajax wygrywa z Legią 4:1. Rewanż odbędzie się 21 listopada w Amsterdamie. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze materiały pomeczowe
  • 90+2'
    4:1 dla Ajaksu po golu Jensena
  • 90+1'
    Centra Olszewskiego, ale żaden z kolegów nie zamknął akcji
  • 90'
    Strzał z dystansu Ajaksu minął bramkę Kochalskiego. Po chwili Karbownik niecelnie zagrał do Olszewskiego
  • 90'
    Trzy minuty doliczone
  • 88'
    Bondarenko czujnie w defensywie wybija futbolówkę głową
  • 87'
    Szybka kontra gości, lecz Kochalski wyłapuje uderzenie przeciwnika
  • 85'
    Gracz Ajaksu nieczysto trafił w futbolówkę w polu karnym.Mogło być 4:1 dla przyjezdnych
  • 84'
    Gravenberg zastępuje Ylatupę
  • 82'
    Legioniści atakują, ponieważ Holendrzy mają takie luki w obronie, że prosi się o ich wykorzystanie
  • 81'
    Jensen napomniany żółtym kartonikiem po faulu na Szczepańskim. Moment później, poprzeczkę Kochalskiego obili rywale
  • 81'
    3:1 dla Ajaksu po stałym fragmencie gry...
  • 78'
    Jensen zmienia Ter Helde
  • 78'
    Ależ szansa Legii! Cichocki znakomicie dośrodkował, ale zabrakło finalizacji. Orlik i Szwed byli o centymetry od piłki, lecz nie zdołali oddać strzału
  • 78'
    Jensen w miejsce Ter Heide
  • 77'
    Ajax zaczyna pilnować wyniku. Holendrzy nie są już tak odważni w ofensywnie, ale zacieśniają szyki z tyłu. Amsterdamska defensywa znacznie dłużej wymienia podania
  • 74'
  • 73'
    Tragiczne wykonanie Szczepańskiego. Uderzenie po ziemi, praktycznie w sam środek bramki... Takich szans nie można marnować, nie przystoi to kapitanowi
  • 72'
    Przed "jedenastką", zmiana w Legii. W miejsce Zjawińskiego na murawie melduje się Orlik
  • 71'
    Korner dla gości, ale legioniści szybko wybijają piłkę. Ajax wraca do zamiarów z pierwszej połowy, gdy próbował dominować nad legionistami
  • 71'
    Rzut karny dla Legii! Za faul na Szwedzie kartką ukarany również Sidoel
  • 70'
    Widzimy teraz gorszy fragment spotkania. Piłka często krąży od jednego do drugiego pola karnego i to bez większego sensu
  • 67'
    Olszewski faulowany na połowie Ajaksu. Rzut wolny dla warszawiaków. Piłkę dośrodkowana przez poszkodowanego, niezła próba, ale jeden z legionistów złapany na pozycji spalonej
  • 66'
    Nazwisko Kochalskiego musi paść znowu. Bramkarz Legii ratuje mistrzów Polski. Nunnely idealnie zagrał w pole karne, Sierhuis "dziubnął" futbolówkę, a golkiper końcem palców odbił strzał
  • 65'
    Zakotłowało się w polu karnym. Futbolówka spadła w obrębie pięciu metrów od bramki, ale gdy sytuacja się wykrystalizowała, futbolówkę pewnie trzymał w rękach Kochalski
  • 63'
    "Rozklepana" stołeczna defensywa. Sytuację ratuje odważnym wyjściem Mateusz Kochalski
  • 63'
    Matuszewski wślizgiem powstrzymuje Nunnely'ego na prawym skrzydle i Ajax ma rzut rożny
  • 61'
    Głębokie dośrodkowanie Olszewskiego, ale piłkę z lekkimi problemami wyłapuje bramkarz gości
  • 59'
    Neuman zastępuje na skrzydle Szymańskiego
  • 59'
    Szwed w pojedynku biegowym z Botmanem i mamy aut. Po chwili Zjawiński wywalczył korner
  • 58'
    Cichocki próbował prostopadłego podania do Szczepańskiego, ale zbyt mocno i pierwszy do piłki dobiega El Maach
  • 56'
    Bondarenko czyści sytuację w polu karnym, ale brakuje dokładnego wyprowadzenia futbolówki z defensywy
  • 54'
    Niestety, Legia przegrywa 1:2. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Darren Sidoel. Kapitan Ajaksu huknął zza pola karnego, a siła strzału ograniczyła szanse Kochalskiego na skuteczną interwencję
  • 53'
    1:2 - Darren Sidoel
  • 52'
    Próba prostopadłego zagrania ze strony Ylatupy, ale zabrakło precyzji i od bramki grę rozpoczyna Kochalski
  • 50'
    Legioniści wychodzili z kontrą, ale zbyt mało pomyślunku było w działaniach Karbownika i ostatecznie gospodarze tracą futbolówkę
  • 49'
    Dwójka stoperów Legii ofiarnie, lecz skutecznie powstrzymuje rywali
  • 48'
    Dośrodkowanie Nunnely'ego z lewej strony boiska, Kochalski piąstkuje futbolówkę, a po chwili bramkarz był faulowany przez rywala
  • 45+17'
    Rozpoczęła się druga połowa
  • 45+17'
    W stołecznym zespole jedna zmiana: Kacpra Wełniaka zastąpił na placu gry Mateusz Szwed
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Jest nieźle, może nawet lepiej niż wielu się spodziewało. Do przerwy remis 1:1, a Ajax na razie nie jest tak zły, jak można go było malować
  • 45'
    Wyszło niedoświadczenie Zjawińskiego, który na skraju pola karnego dostał piłkę od Szymańskiego. Legionista niepotrzebnie dał się wypchnąć, dotknął piłkę, a wręcz wykopał ją poza boisko
  • 44'
    Ajax znowu gościł w polu karnym Legii. Sierhuis był przed Kochalskim, podciął piłkę i posłał ją ponad poprzeczką
  • 43'
    1:1 - Kaj Sierhuis
  • 43'
    Mamy wyrównanie. Dobre, ostre dośrodkowanie w pole karne Legii, z kryciem Kaja Sierhuisa nie zdążył Bondarenko i gracz Ajaksu pewnym uderzeniem z bliska pokonał Kochalskiego
  • 41'
    Groźne dośrodkowanie Nunnely'ego, futbolówka leciała w pole karne, ale doskonałą interwencją w powietrzu popisał się Bondarenko
  • 40'
    Oby tak było do końca!
  • 40'
    Tak wyglądała bramkowa sytuacja
  • 39'
    Kolejna próba rywali, ale znowu brakuje im dokładności. Ajax delikatnie spięty po stracie bramki, choć jednocześnie jeszcze chętniejszy, by przenosić piłkę pod pole karne warszawiaków
  • 37'
    Legioniści byli bliscy wyprowadzenia dwóch szybkich ataków. Cichocki i Matuszewski za daleko wypuszczali sobie piłkę i przez to próby spaliły na panewce
  • 35'
    Legioniści przerywają kontrę gości, którzy wznawiają grę z rzutu rożnego
  • 34'
    Legionistom nie brakuje ambicji i zadziorności. Tym razem w środku polu fauluje Kacper Wełniak i sędzia napomina go żółtą kartką
  • 33'
    Kuriozalna sytuacja! Bakboord wycofywał z prawej strony piłkę do własnego bramkarza, a Issam El Maach nie trafił w futbolówkę, a ta spokojnie wpadła do siatki! Sytuacja przypominająca samobój Żewłakowa w Irlandii, gdy Boruc również źle się zachował próbując wykopać piłkę
  • 32'
    1:0! Legia prowadzi z Ajaksem!
  • 30'
    Ajax bardzo agresywny w odbiorze. Holendrzy prowadzą grę, częściej rozgrywają piłkę, ale Legia się tego spodziewała. Na razie wiele dzieje się na boisku zgodnie z przedmeczowym scenariuszem
  • 28'
    Kochalski wznawia grę długimi wykopami. Blisko zabrania się z futbolówką był teraz Cichocki, ale dobrze wyszedł przed niego Botman i przejął piłkę będąc ostatnim zawodnikiem swojej drużyny przed bramkarzem
  • 27'
    Krótkie rozegranie kornera, a po chwili piłka szybuje do Ter Heide, który oddał ją Bakkerowi, który dograł w pole karne, ale wprost w ręce Kochalskiego
  • 26'
    Bondarenko powstrzymuje rywala na osiemnastym metrze. Zdaniem sędziego stoper Legii przekroczył rzut wolny i Ajax ma niezłą okazję ze stałego fragmentu gry
  • 26'
    Bakker ustawił piłkę, uderzył i... piłka lecąca po ziemi zablokowana. Korner dla gości
  • 24'
    Ależ piękna kontra Ajaksu. Ter Helde i Ekkelenkamp rozgrywali piłkę i mijali tak kolejnych legionistów. Drugi z wymienionych ostatecznie wpadł w pole karne i nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Kochalskim. Legia miała teraz wielkie szczęście
  • 23'
    Cichocki ładnie rozegrał piłkę z Szymański, wpadł w pole karne i próbował dośrodkować piłkę na pełnej szybkości. Futbolówka trafia jednak w ręce bramkarza
  • 22'
    Ajax ponownie pod bramką Legii. Warszawiacy oddalają zagrożenie, a po chwili faulowany Zjawiński, który jednak szybko podnosi się z murawy
  • 19'
  • 18'
    Szymański doskonale zszył w narożniku boiska Bakkera, zmierzał już w pole karne, ale nadal był naciskany przez rywala. Futbolówka opuściła boisko, a zdaniem sędziego, ostatni dotknął ją legionista. El Maach zaczyna grę od bramki
  • 17'
    Sidoel doskoczył do piłki dośrodkowanej z narożnika przez Bakkera, lecz uderzenie kapitana szybuje obok bramki
  • 15'
    Groźnie w polu karnym legionistów Nunnely w dobrej sytuacji nie strzelał, a wolał podawać do kolegi. Ten był w dobrej sytuacji, ale pika zablokowana i korner dla Ajaksu
  • 14'
    Gra przeniosła się aktualnie do drugiej linii. Goście próbują skonstruować akcję kombinacyjną, długo wymieniają piłkę w defensywie i czekają na dogodny moment, by przenieść futbolówkę bliżej pola karnego warszawiaków
  • 12'
    Nunnely dogrywał w pole karne, Pietrzyk minął się z piłką, było ciut nerwowo, ale na całe szczęście futbolówka opuszcza boisko
  • 11'
    Warszawiaków wspiera około 1500 kibiców. "Żyletę" tworzy dziś mniej więcej 500 fanów dopingujących od pierwszej minuty konfrontacji
  • 10'
    Bondarenko wyprowadzał piłkę, wpadł na połowę rywali i użył fantazji uderzając z ponad 30 metrów. Uderzenie nie miało wielkich szans powodzenia i poszybowało daleko od bramki strzeżonej przez Issama El Maacha
  • 9'
    Bakker dograł z narożnika, ale piłka wybita poza boisko
  • 8'
    Nunnely, mikry skrzydłowy Ajaksu, opanował piłkę na prawej flance, ale biegnący Matuszewski wybija mu ją spod nóg na rzut rożny
  • 7'
    Długie zagranie do Cichockiego. Prawy obrońca "Wojskowych" ścigał się z Bakkerem, lecz ten dobrze zastawił piłkę i po chwili mógł ją rozegrać z kolegami. Takich akcji możemy się dziś spodziewać po gospodarzach. Królować będzie długie rozegranie piłki z mniejszą domieszką kreacji
  • 6'
    Strata Szymańskiego, piłka błyskawicznie wrzucona w pole karne, gdzie brzuchem próbował ją wepchnąć do bramki Bakker. Szczęście, że na linii bramkowej stał Pietrzyk, który wyekspediował futbolówkę z dala od własnej bramki
  • 5'
    Goście próbują długo rozgrywać piłkę. Ich celem jest dostarczenie futbolówki do Nunnely'ego i Ylatupy, by ci mogli dograć ją w pole karne. Tym razem warszawiacy połapali się w zamiarach rywali i Matuszewski przeciął podanie. Przy piłce jednak nadal Holendrzy
  • 3'
    Szymański płasko zagrał w pole karne, ale piłka została wybita. Szczęśliwie, pod nogi legionisty. Warszawiacy szybko rozegrali piłkę, ale Olszewski był na pozycji spalonej
  • 3'
    Warszawiacy podwajają krycie Nunnely'ego i przejmują piłkę. W pole karne szybko zagrywał Olszewski, lecz Darren Sidoel dobrą "główką" przerwał akcję mistrzów Polski
  • 2'
    Legioniści już w pierwszej akcji spotkania spróbowali wysokiego pressingu i jest efekt. Szymański próbował dośrodkować piłkę, ale został zablokowany i za chwilę powtórzy próbę, ale już z rzutu rożnego
  • 1'
  • 0
    17:55 - Obie drużyny już na murawie. Za nami "Sen o Warszawie" oraz hymn UEFA Youth League. Zawodnicy witają się, pozują do wspólnych zdjęć i za moment rozpoczynamy spotkanie
  • 0
    17:52 - Rozgrzewki miejscowych i gości dobiegają końca.Zawodnicy wracają do szatni, a już za kilka chwil ponownie wrócą na murawę
  • 0
    17:50 - Skład Ajaksu mocny. Rywale pozwolili sobie na posadzenie na ławce zawodników wartych 4 miliony euro. Sam Victor Jensen trafił do Amsterdamu za dwa miliony z FC Kopenhaga
  • 0
    17:35 - W składzie stołecznego zespołu brakuje kilku ważnych ogniw. Dojść do zdrowia nie zdążyli mający problem z mięśniem dwugłowym Mateusz Żyro oraz Mateusz Praszelik, który narzeka na zbicie jeszcze po spotkaniu z Breidablik. Brakuje także Aleksandra Wańka, który przeciwko Islandczykom zerwał więzadło krzyżowe przednie. Legioniści na rozgrzewce założyli koszulki "Wanio jesteśmy z Tobą"
  • 0
    17:30 - Obie drużyny są już w trakcie rozgrzewki. Na stadion wchodzą również pierwsi kibice
  • 0
    17:15 - Skład mistrzów Polski prezentuje się następująco: Kochalski - Cichocki, Bondarenko, Pietrzyk, Matuszewski - Szymański, Karbownik, Szczepański, Olszewski - Zjawiński, Wełniak
  • 0
    Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej! Już o godzinie 18:00 juniorzy starsi Legii Warszawa zmierzą się z Ajaksem Amsterdam w ramach drugiej rundy Youth League