13-05-2018 18:00
23'
75'
  • 90+5'
    Koniec meczu! Legia pokonuje Górnika 2:0, Jagiellonia wygrywa z Zagłębie 2:1. Losy tytułu rozstrzygną się za tydzień!
  • 90+4'
    Angulo składa się do uderzenia przewrotką taranując przy okazji Vesovicia i Hajdę. Straty w ludziach całkiem solidne, sam strzał już nieco mniej.
  • 90+1'
    W Lubinie Jagiellonia prowadzi obecnie 2:1. Jeśli taki wynik utrzyma się do końca pojedynku, "Wojskowi" nie zapewnią sobie mistrzostwa po 36. kolejce.
  • 90'
    Arbiter główny spotkania dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.
  • 87'
    Domagoj Antolić decyduje się na rajd w pole karne, finalnie zostaje wypchnięty przez obrońcę za linię końcową.
  • 85'
    Ponownie stuprocentową okazję marnuje Kasper Hamalainen. Fin obsłużony precyzyjnym dograniem od Michała Kucharczyka miał przed sobą tylko bramkarza, niestety uderza wysoko ponad bramką.
  • 80'
    Igor Angulo składa się do uderzenia głową, pewnie inteweniuje Arkadiusz Malarz.
  • 79'
    Ostatnia zmiana przeprowadzona przez trenera Klafuricia. W środku pola miejsce Cafu zajmuje William Remy.
  • 77'
    Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Łukasza Brozia. Ostatnie 15 minut Legia rozegra w 10-osobowym składzie.
  • 75'
    Mając przed sobą tylko golkipera, Kasper Hamalainen decyduje się uderzać lobem. Podcina piłkę jednak zbyt lekko, dopada do niej stoper Górnika. Na szczęście dla Legii na tyle niefortunnie, że kieruje ją do własnej bramki!
  • 74'
    2:0 DLA LEGII!!! Samobójcze trafienie Bochniewicza!
  • 73'
    Kucharczyk dogrywa do totalnie niepilnowanego Hamalainena, ten dość ekwilibrystycznie sięga piłkę, lecz uderza mocno niecelnie.
  • 69'
    Boisko opuszcza kapitan "Wojskowych", Miroslav Radović. Na placu gry melduje się Kasper Hamalainen.
  • 68'
    Kucharczyk wpada w pole karne, próbuje poszukać podania wzdłuż bramki, lecz naciskany przez obrońcę wychodzi z piłką na aut bramkowy.
  • 67'
    Radović znalazł się w dogodnym położeniu do oddania strzału, jednak zbyt długo zwlekał z podjęciem decyzji. Dwa razy "przełożył" obrońców Górnika, ostatecznie nabił jednego z nich.
  • 65'
    Damian Kądzior odnajduje w obrębie szesnastki Igora Angulo, ale Hiszpan fatalnie przyjmuje piłkę. Od bramki Arkadiusz Malarz.
  • 63'
    Plac gry opuszcza owacyjnie żegnany Sebastian Szymański, zdobywca jak do tej pory jedynej bramki w tym spotkaniu. Na murawie melduje się Domagoj Antolić.
  • 59'
    Pierwsza zmiana w drużynie Górnika - boisko opuszcza Marcin Urynowicz, w jego miejsce pojawia się Wojciech Hajda.
  • 56'
    Faul w ataku Jędrzejczyka, grę wznowi obrona Górnika.
  • 55'
    "Rado" faulowany w bocznej strefie boiska, piłkę wrzucać będzie Szymański.
  • 52'
    Potężne uderzenie Vesovicia ociera się o boczną siatkę bramki Górnika!
  • 50'
    Płaskie dośrodkowanie Brozia mija wszystkich łącznie z golkiperem gości.
  • 47'
    Żółtą kartką ukarany Michał Kucharczyk.
  • 45+19'
    Wracamy po przerwie! Bez zmian w obu zespołach.
  • 42'
    Żółta kartka dla Wolniewicza za faul taktyczny.
  • 39'
    Znowu groźny atak Legii! Vesović wpada pole karne, odnajduje w nim niepilnowanego Radovicia. Ten dobrze uderza, jednak jeszcze lepiej broni golkiper Górnika!
  • 39'
    Szymański mocno podkręca piłkę z rzutu rożnego, lecz Loska nie daje się zaskoczyć.
  • 34'
    Żółte kartki dla Marcina Urynowicza i Łukasza Brozia.
  • 33'
    Świetna okazja Kucharczyka! Piłkę na piąty metr wrzucił Szymański, tam sięgnął ją głową napastnik Legii, jednak czubkami palców strzał odbija Loska!
  • 31'
    Do strzału składa się Marcin Urynowicz, jednak Paweł Sokolnicki podnosi chorągiewkę.
  • 29'
    Strzał Szymańskiego odbija się od nóg obrońców Górnika i wpada w ręce bramkarza.
  • 28'
    Cafu świetnie uruchamia na lewej flance Kucharczyka, ten szuka podaniem Szymańskiego, jednak trafia obrońcę drużyny gości.
  • 25'
    Do piłki dośrodkowywanej z rzutu rożnego dopada kompletnie niepilnowany Wolniewicz. Mimo dogodnej pozycji uderza wprost w Malarza.
  • 25'
    Vesović czaruje dryblingiem na prawym skrzydle, jednak wrzutka w jego wykonaniu już mocno niechlujna.
  • 24'
    Wydawało się, że Szymański będzie raczej szukał swoich kolegów w polu karnym. Młody skrzydłowy Legii decyduje się jednak na uderzenie z bardzo ostrego kąta. Płaski strzał mija wszystkich zawodników walczących o piłkę i wpada do siatki tuż przy dalszym słupku bramki!
  • 21'
    GOOOOOOL! Sebastian Szymański trafia z rzutu wolnego!
  • 20'
    Podanie na skrzydło do Szymańskiego, ten wrzuca piłkę do... Pazdana. Defensor Legii mija się z piłką o jakieś pół metra.
  • 19'
    Do dośrodkowania Brozia wychodzi Loska, jednak całkiem niefortunnie zrzuca piłkę na piąty metr boiska. Tam dopada do niej Szymański, lecz jest skutecznie zablokowany przez stoperów Górnika.
  • 17'
    Pazdan w ostatniej chwili wyłuskał piłkę wślizgiem spod nóg Angulo.
  • 17'
    Angulo wychodzi na czystą pozycję, praktycznie mija Malarza, po czym z ostrego kąta uderza w słupek! Ogromne szczęście legionistów!
  • 13'
    Suarez sprytnie uruchamia Kurzawę, ten znajduje się w doskonałej sytuacji do uderzenia. Strzał na szczęście dla "Wojskowych" bardzo słaby, futbolówkę pewnie chwyta Arkadiusz Malarz.
  • 13'
    Groźne uderzenie z rzutu wolnego Szymańskiego sparuje na rzut rożny Loska.
  • 11'
    Dalekie podanie od Pazdana do Kucharczyka. "Kuchy" opanował piłkę, jednak zagrożenie zażegnał swoją interwencją Bochniewicz.
  • 9'
    Tym razem na ewidentnym spalonym Angulo.
  • 7'
    Strzał Kurzawy zatrzymuje się na murze, dobitka Angulo ani mocna, ani precyzyjna.
  • 6'
    Pierwszy spalony zasygnalizowany przez arbitra, na nieprzepisowej pozycji Rafał Kurzawa.
  • 6'
    Szymon Marciniak dyktuje rzut wolny dla Górnika. Do uderzenia z okolic 25. metra szykuje się Kurzawa.
  • 4'
    Legioniści ruszają z kontrą, piłka trafia do Michała Kucharczyka. Ostatecznie Bochniewicz ekspediuje piłkę za linię boczną.
  • 3'
    Atak pozycyjny Górnika przerwany faulem Łukasza Brozia. Rzut wolny z okolic 30 metra.
  • 2'
    Pierwszy atak drużyny przyjezdnej - Kądzior próbował dośrodkowywać w pole karne, skutecznie interweniują obrońcy Legii.
  • 0
    Zaczynamy spotkanie być może decydujące o mistrzostwie!
  • 0
    Wyjściowa jedenastka zespołu Górnika: Loska - Wolniewicz, Suarez, Bochniewicz, Koj - Kądzior, Żurkowski, Matuszek, Kurzawa, Urynowicz, Angulo
  • 0
    Skład Legii prezentuje się następująco: Malarz - Broź, Astiz, Pazdan, Jędrzejczyk - Philipps, Cafu - Vesović, Radović, Szymański - Kucharczyk
  • 0
    Witamy! O godzinie 18:00 rozpocznie się mecz 36. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Legią a Górnikiem. Jeżeli warszawiacy pokonają gości, a Jagiellonia straci punkty w spotkaniu z Zagłębiem, legioniści zapewnią sobie mistrzostwo!
Legia WarszawaGórnik Zabrze
75'

75' Paweł Bochniewicz