65'
75'
88'
  • 90+6'
    Nie był to może dobry mecz w wykonaniu Legii, ale ważne są trzy punkty. "Wojskowi" lepiej zaczęli grać w końcowym kwadransie, kiedy stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji, niż przez cały mecz. Ostatecznie podopieczni Sa Pinto zwyciężają 1:0 po bramce Remy'ego i na tę chwilę awansują na drugą pozycję w tabeli. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji
  • 90+4'
    Lubinianie mają jeszcze aut na wysokości bramki Majeckiego
  • 90+4'
    Legioniści radzą sobie z dalekim wyrzutem z autu Balicia, a następnie arbiter Gil kończy spotkanie
  • 90+1'
    Hamalainen chciał zaskoczyć Hładuna płaskim strzałem, ale golkiper Zagłębia skutecznie interweniował
  • 90'
    Na spalonym Carlitos
  • 90'
    Sędzia doliczył cztery minuty
  • 89'
    Dziwniel przy pierwszym kontakcie z piłką zagrywa źle, ponieważ jego długie podanie trafia wprost w ręce Majeckiego
  • 88'
    Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Daniel Dziwniel za Kopacza
  • 87'
    Żółta kartka dla Matuszczyka za przerwanie kontry legionistów. Sędzia mógł puścić tą sytuację, ponieważ później futbolówka trafiła do Nagy'a, a legioniści wychodzili 3 na 1
  • 86'
    Z dystansu uderzył Hamalainen, ale piłka minęła bramkę Zagłębia i z piątki zacznie Hładun
  • 84'
    Ajj, tak blisko.. Najpierw Nagy wbiegł w pole karne i tak "zatańczył" z piłką, że przewrócił się na murawę, ale później przy futbolówce znalazł się Carlitos. Strzał Hiszpana zatrzymał się niestety tylko na słupku..
  • 82'
    Legioniści oddali teraz trzy strzały. Najpierw Nagy, a później Carlitos, ale z ich uderzeniami poradził sobie Hładun. Następnie piłka po strzale Hamalainena wpadła już do bramki, ale wcześniej został odgwizdany spalony Carlitosa
  • 81'
    Na boisku oglądamy kolejnego piłkarza Legii, dawno nie widzianego na murawie. Chris Philipps wchodzi za Martinsa
  • 80'
    Starzyński dośrodkowuje z wolnego, piłkę wybijają legioniści, a ta spada na nogę Maresa. Czeski napastnik uderzył z dystansu, ale wysoko nad bramką
  • 79'
    Kolejny błąd Zagłębia, i skorzystał z tego Carlitos, który pędził na bramkę gospodarzy, a później wycofał do Nagy'a. Zrobił to jednak dość słabo, i przy futbolówce szybciej znalazł się Hładun
  • 78'
    Martins musi skorzystać z pomocy medycznej
  • 77'
    Legioniści rozegrali akcję krótki podaniami, wymieniając je cierpliwie. Ostatecznie, na strzał z dystansu zdecydował się Carlitos, ale został zablokowany. Później, przez błąd defensorów lubinian, "Wojskowi" znów mieli okazję uderzyć. Tym razem na strzał z dystansu zdecydował się Martins, ale piłka przeleciała obok słupka z zewnętrznej strony
  • 75'
    Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Łukasz Janoszka za Tuszyńskiego
  • 74'
    Żółta kartka dla Martinsa za faul taktyczny
  • 73'
    Nagy podał prostopadle do Carlitosa, a ten zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta. Piłka trafiła w słupek, czy też nogę Hładuna, a następnie dobijał jeszcze Hlousek, ale nie trafił czysto i od bramki zacznie bramkarz Zagłębia
  • 70'
    Na boisku melduje się długo nieoglądany Kasper Hamalainen. Zmienia Kulenovicia
  • 69'
    Po raz kolejny w polu karnym upadał Carlitos, który wpadł z piłką przy nodze w szesnastkę gospodarzy, ale zamiast podawać lub strzelać, zdecydował się na drybling, po którym padł na murawę. Sędzia uznał, że bez kontaktu z rywalem
  • 68'
    Pachniało golem dla Zagłębia. Z rożnego dośrodkował Starzyński, piłka spadła na dalszy słupek na głowę Dąbrowskiego. Były legionista nie zdołał jednak skierować futbolówki do siatki
  • 66'
    Balić centruje, ale Maresa uprzedza Hlousek i wybija piłkę głową
  • 65'
    Martins dobrze wypatrzył w polu karnym Carlitosa, który przyjął piłkę, a następnie przewrócił się na murawę. Hiszpan sugerował, że był popychany przez Maresa, ale sędzia Gil nie podjął decyzji o przyznaniu Legii karnego
  • 64'
    "Żółtko" dla Starzyńskiego, który sfaulował wychodzącego z kontrą Martinsa
  • 62'
    W końcu do głosu doszli legioniści. Vesović podłączył się do akcji ofensywnej i wystawił piłkę Kulenoviciowi, który uderzył płasko, ale i niecelnie
  • 61'
    Zmianą odpowiada trener Sa Pinto. Carlitos za Szymańskiego
  • 60'
    Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Schodzi Pakulski, a wchodzi Jakub Mares, który musi występować ze specjalną maską chroniącą nos napastnika
  • 58'
    Starzyński ładnie wypatrzył Bohara i posłał mu prostopadłą piłkę, ale skrzydłowy lubinian znalazł się na spalonym
  • 58'
    Bohar dostał jeszcze żółtą kartkę za niesportowe zachowanie
  • 56'
    Bohar strzela, Majecki broni, ale do odbitej piłki doskoczył jeszcze Balić. Strzał lewego obrońcy Zagłębia trafił jednak wprost w Majeckiego, który tym razem złapał futbolówkę
  • 54'
    Martins został sfaulowany przez Dąbrowskiego i legioniści mają rzut wolny z miejsca, z którego można się nawet zdecydować na uderzenie...
  • 54'
    ...i na strzał z wolnego zdecydował się Szymański, ale.. Pozostawimy to uderzenie bez komentarza
  • 51'
    Lubinianie cały czas naciskają, gospodarze wywalczyli rożny. Dośrodkowanie Starzyńskiego piąstkuje jednak Majecki
  • 49'
    Balić dośrodkowuje z lewej strony, ale walkę o piłkę z Tuszyńskim znów wygrywa Remy
  • 48'
    Kopacz dryblingiem mija Nagy'a i dośrodkowuje w pole karne, ale piłka nie trafiła do żadnego z lubinian i wybijają ją legioniści
  • 47'
    Legioniści mieli szansę przeprowadzić szybką kontrę, ale akcję zwolnił Kulenović, podając za wolno do Kucharczyka
  • 46'
    Lubinianie zaatakowali od początku, ale strzał Jagiełło z dystansu minął prawy słupek bramki strzeżonej przez Majeckiego
  • 45+18'
    Zaczynamy drugą połowę
  • 45+16'
    Piłkarze Zagłębia już na murawie. Czekamy na legionistów
  • 45+4'
    Nie jest to piorunujące widowisko, choć oczywiście cieszyć może to, że legioniści prowadzą 1:0. Oglądaliśmy jednak w bieżącym sezonie lepszą grę w wykonaniu "Wojskowych". Jeśli chodzi o indywidualności, to na pewno na plus Remy, nie tylko za strzelonego gola, ale obrońca jest także pewny w poczynaniach defensywnych. Dobrze w odbiorze piłki radzą sobie Cafu z Martinsem, szarpać próbuje Kucharczyk i to tak naprawdę wszystko, co można napisać o pierwszej połowie. Miejmy nadzieję, że legioniści w drugiej odsłonie gry spiszą się lepiej, oraz dowiozą zwycięstwo do końca spotkania
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Legioniści do szatni schodzą z jednobramkowym prowadzeniem
  • 45'
    Arbiter doliczył minutę do pierwszej połowy
  • 44'
    Starzyński dośrodkowuje z wolnego, piłkę głową uderzył Balić, ale zrobił to nieczysto i Majecki wznowi od bramki
  • 41'
    Z kornera centruje Martins, w górę poszybował Wieteska, ale nie sięgnął piłki
  • 40'
    Kulenović wypuścił lewą stroną Nagy'a, Węgier wbiegł w pole karne i próbował dograć do środka, ale lubinianie wybili na rożny
  • 39'
    W końcu, po dłuższym okresie, legioniści utrzymali się dłużej przy piłce. Akcja zakończyła się na dośrodkowaniu Hlouska, który trafił piłką w jednego z obrońców
  • 36'
    Świetne teraz podanie Starzyńskiego do Tuszyńskiego. Napastnik znalazł się tuż przed bramką Legii i oddał strzał wślizgiem, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką
  • 35'
    Starzyński dośrodkował z rożnego, w polu karnym znalazł się niepilnowany Kopacz, który chciał uderzyć z woleja, ale nie trafił czysto w piłkę
  • 33'
    Wieteska popełnia teraz błąd w defensywie, jeden z pomocników lubinian próbował wypuścić Bohara sam na sam, ale czujnie Majecki, który znalazł się pierwszy przy piłce
  • 32'
    Tym razem Szymański dośrodkował z rzutu wolnego, futbolówka trafiła na głowę Wieteski, który strzelił nad bramką
  • 31'
    Strata Matuszczyka na koszt Martinsa, który następnie podał do Szymańskiego. Młody pomocnik zagrał na prawo do Kucharczyka, a strzał "Kuchego" został zablokowany przez Guldana
  • 31'
    Z rożnego dośrodkował Szymański, na długim słupku znalazł się Hlousek, który zgrał do Remy'ego. Obrońca uderzył głową, ale trochę za wysoko
  • 28'
    Dwójkową akcję przeprowadzili Kucharczyk z Szymańskim, i gdy wydawało się, że "Kuchy" wbiegnie z piłką w pole karne, to wślizgiem wybił ją Balić
  • 26'
    Żółta kartka dla Szymańskiego za faul na Guldanie
  • 25'
    Teraz gospodarze przetrzymali dłużej futbolówkę na połowie Legii, ale nie stworzyli z tego większego zagrożenia
  • 24'
    Słychać pierwsze gwizdy ze strony kibiców Zagłębia, którym nie podoba się, że lubinianie co chwilę wycofują piłkę do stoperów lub bramkarza
  • 22'
    Balić dośrodkowuje z lewej strony, ale Remy wyprzedza Tuszyńskiego i wybija piłkę głową
  • 20'
    Bohar chciał zagrać na lewo do Balicia, ale zrobił to za słabo i piłkę wślizgiem "zabrał" Cafu
  • 19'
  • 18'
    "Wojskowi" wykonywali dwa rożne z rzędu, ale nie stworzyli po nich większego zagrożenia
  • 17'
    Kucharczyk posłał prostopadłą piłkę do Kulenovicia, wydawało się, że trochę za słabo, ale napastnik dobrze wepchnął się przed Balicia i oddał strzał, który zdążył jednak zablokować defensor lubinian
  • 16'
    Zagłębie próbuje przedostać się na połowę Legii, ale goście z Warszawy dobrze zamykają strefy i piłkarze gospodarzy nie mają gdzie posłać piłki
  • 13'
    Z wolnego dośrodkował Starzyński, do centry wyszedł Majecki, ale minął się z piłką. Na szczęście dla legionistów, nikt z lubinian nie zamknął tej akcji
  • 13'
    Na murawie leżą Vesović i Balić, którzy zderzyli się z głowami, ale obaj podnoszą się już z murawy i będą w stanie kontynuować grę
  • 12'
    Lubinianie ruszyli teraz z kontrą, którą faulem na Starzyńskim powstrzymał Wieteska
  • 10'
    Z rożnego dośrodkował Martins, piłkę piąstkował Hładun, ale na skraju pola karnego znalazł się Nagy i oddał strzał. Piłka trafiła w Hładuna, a następnie na uderzenie z pierwszej piłki zdecydował się Remy i po chwili obrońca może cieszyć się z trafienia
  • 9'
    GOOOOL! 1:0 dla Legii! Strzelcem gola William Remy!
  • 8'
    Cafu odbiera piłkę Starzyńskiemu a następnie zagrywa na prawo do Kucharczyka. Skrzydłowy Legii dośrodkował, ale głową futbolówkę na rożny wybił Guldan
  • 7'
    Lubinianie próbowali przedostać się na połowę Legii, ale dobrze w odbiorze popracowali Martins i Cafu. Następnie Szymański został sfaulowany na środku boiska
  • 5'
    Ładny przerzut Dąbrowskiego do Balicia, który zacentrował w pole karne, ale tam w dobrym miejscu znalazł się Remy i podał głową do Majeckiego
  • 5'
    Kucharczyk faulowany na prawej stronie przez Balicia. Legioniści nie decydują się jednak na dośrodkowanie z rzutu wolnego, tylko wymieniają krótkie podania
  • 3'
    Nagy wymienia podania z Hlouskiem, ale czeski obrońca dośrodkowuje wprost pod nogi Dąbrowskiego, który wybija piłkę
  • 2'
    Na połowie gospodarzy po raz pierwszy z piłką zagościli piłkarze Legii, ale wycofują futbolówkę do tyłu, nie rzucając się szaleńczo do ataku
  • 1'
    Gospodarze na razie spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie, legioniści raczej im w tym nie przeszkadzają
  • 0
    Sędzia Gil rozpoczął spotkanie, zaczęli lubinianie
  • 0
    Minuta ciszy dla zmarłego wczoraj kibica Zagłębia
  • 0
    Piłkarze obu drużyn wychodzą już z tunelu. Legionistów na murawę, z opaską kapitańską na ramieniu, wyprowadza Kucharczyk
  • 0
    Trener Zagłębia, Ben van Dael, zdecydował się z kolei na takie zestawienie: Hładun - Kopacz, Dąbrowski, Guldan, Balić - Jagiełło, Matuszczyk - Pakulski, Starzyński, Bohar - Tuszyński
  • 0
    A spotkanie na ławce rozpoczną: Cierzniak, Astiz, Stolarski, Philipps, Pasquato, Hamalainen, Carlitos
  • 0
    W meczu przeciwko lubinianom, po dłuższej przerwie, na boisku zaprezentuje się William Remy, który zastąpi kontuzjowanego Artura Jędrzejczyka. W bramce kolejną szansę otrzyma Radosław Majecki, a trener Ricardo Sa Pinto przygotował małą niespodziankę na pozycji napastnika, ponieważ od początku mecz zacznie, kosztem Carlitosa, Sandro Kulenović
  • 0
    Skład Legii prezentuje się następująco: Majecki - Vesović, Wieteska, Remy, Hlousek - Cafu, Martins - Kucharczyk, Szymański, Nagy - Kulenović
  • 0
    Witamy! Już o godzinie 15:30 rozpocznie się mecz 16. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem a Legią!
Zagłębie LubinLegia Warszawa
10'

58' Damjan Bohar

58'

65' Filip Starzyński