Grosicki zablokowany przez Jędrzejczyka przy strzale z 20. metra
    Korner dla Legii. Josue dośrodkował z rogu, zrobiło się zamieszanie, ostatecznie Muci niecelnie uderzył z woleja, z 18. metra
    Przechwyt Muciego. Albańczyk podał do Kramera, ale Kurzawa wrócił i przeciął podanie
    Żółta kartka dla Kurzawy za faul w środku pola. Trzy minuty doliczone
    Tobiasz wyłapał piłkę po dograniu wzdłuż boiska
  • 89'
    Rose oddał płaski strzał z 20. metra, na dalszy słupek, ale niecelna próba
  • 87'
    Zahović do Wędrychowskiego, ten wycofał z prawej strony pola karnego, ale legioniści wyszli z opresji. Dał o sobie znać Rose, który wywalczył piłkę i został sfaulowany
  • 87'
    Strata Augustyniaka na połowie Pogoni
  • 86'
    Mata za Borgesa
  • 86'
    Łęgowski zablokowany przy strzale z 18. metra
  • 85'
    Muci płasko, niecelnie uderzył z prawej strony pola karnego na dalszy słupek. Albańczyk był na spalonym
  • 84'
    Mladenović dośrodkował z lewego skrzydła, ale Klebaniuk pewnie wyłapał piłkę
  • 83'
    Baku znalazł się z piłką po prawej stronie boiska, ale niedokładnie podał w pole karne do Kramera
  • 83'
    Pogoń w ataku pozycyjnym
  • 83'
    Kontra Pogoni. Kucharczyk pojawił się w bocznym sektorze pola karnego, po czym wycofał na 16. metr do Grosickiego, którego strzał został zablokowany
  • 82'
    Slisz wygrał pojedynek, podał na prawą stronę pola karnego do Kramera, ale jego wycofanie zostało przechwycone
  • 81'
    Dwie zmiany w Legii. Augustyniak za Kapustkę, Baku za Wszołka
  • 81'
    Faul Muciego w ataku, na Łęgowskim
  • 81'
    Tobiasz! Golkiper Legii świetnie wyszedł z bramki i zatrzymał Zahovicia, który dopadł do prostopadłego podania od Borgesa
  • 80'
    Augustyniak i Baku szykują się do wejścia na boisko
  • 80'
    Kapustka zastosował wysoki pressing, doskoczył do rywala, ale popełnił faul w ataku
  • 79'
    Slisz prostopadle podał do Kramera, ten wbiegł w pole karne z prawej strony, ale niecelnie uderzył. Słoweniec był jednak na spalonym
  • 79'
    Slisz za lekko podał do Tobiasza, ale golkiper Legii wyszedł z bramki i wybił piłkę na aut, uprzedzając Zahovicia
  • 78'
    Mladenović przerzucił piłkę na prawą stronę pola karnego, do Kramera, ten przyjął piłkę, ale jego podanie zostało zablokowane
  • 77'
    Grosicki do Borgesa, ten wycofał z lewego sektora "szesnastki" na bliższy słupek, ale piłkę przechwycił Jędrzejczyk
  • 77'
    Josue miękko dośrodkował z 20. metra na dalszy słupek, w kierunku Kramera, lecz Klebaniuk wyłapał piłkę
  • 76'
    Grosicki wypatrzył Kucharczyka, ale zablokował go Nawrocki (strzał z prawej strony pola karnego)
  • 76'
    21 784 widzów ogląda spotkanie z trybun przy Łazienkowskiej
  • 75'
    Josue dograł z wolnego do Muciego. Albańczyk zdołał dopaść do piki i sprawić, że Pogoń nie wznowi gry z 5. metra, tylko z autu
  • 74'
    Kramer zastąpił Rosołka
  • 74'
    Kurzawa miękko dośrodkował na prawą stronę pola karnego, ale Mladenović wybił piłkę głową
  • 73'
    Zmiana w Pogoni, Biczachczjan schodzi, Wędrychowski wchodzi
  • 72'
    Muci dobrze przyjął piłkę, zbiegł do środka i podał prostopadle do niepilnowanego Josue. Klebaniuk wyszedł jednak z bramki i przechwycił futbolówkę
  • 72'
    Legia miała korner, ale ostatecznie, po małym zamieszaniu i uderzeniu Slisza, Klebaniuk złapał piłkę
  • 71'
    Ciekawa akcja Legii. Wszołek i Josue zagrali klepkę, po czym ten pierwszy podał do Rosołka, który uderzył piętką, ale został zablokowany
  • 70'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, Jędrzejczyk ruszył do piłki, próbował główkował, ale dobrze pilnował go obrońca Pogoni
  • 69'
    Rose przerzucił piłkę na lewe skrzydło, nie sięgnął jej Bartkowski, który sfaulował Mladenovicia. Rzut wolny dla "Wojskowych"
  • 68'
    Wszołek dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, do Mladenovicia. Piłka została wybita, ale Slisz wygrał pojedynek główkowy. Wyszło z tego zagranie w pole karne, Rosołek ruszył do piłki, ale uprzedził go Klebaniuk
  • 67'
    Biczachczjan dośrodkował z rzutu wolnego na 16. metr, ale Legia przechwyciła piłkę. Kapustka wyszedł z kontrą, po czym został sfaulowany przez Łęgowskiego, który został ukarany żółtą kartką
  • 66'
    Muci sfaulował Łęgowskiego w bocznym sektorze boiska. Rzut wolny dla Pogoni na lewej flance, na wysokości 25. metra
  • 66'
    Łęgowski podał na lewą stronę pola karnego do Grosickiego, zawahał się Jędrzejczyk, ale ostatecznie zatrzymał rywala, wybijając piłkę. Pogoń miała korner, ale legioniści poradzili sobie z centrą na bliższy słupek
  • 65'
  • 64'
    Wszołek zdołał jeszcze dośrodkować sprzed linii końcowej, doszło do małej odbijanki, ale ostatecznie Klebaniuk złapał piłkę
  • 64'
    Jędrzejczyk do Josue, ten bez przyjęcia podawał w pole karne, ale piłkę przechwycił rywal
  • 63'
    Rose przeciął podanie na lewą stronę boiska, po chwili został sfaulowany przez Biczachczjana
  • 62'
    Zmiana też w Legii. Muci za Carlitosa
  • 62'
    Zmiana. Łęgowski za Dąbrowskiego
  • 61'
    Kapitan Pogoni jest jeszcze opatrywany, do wejścia szykuje się Łęgowski
  • 61'
    Dąbrowski usiadł na boisku, będzie zmiana
  • 61'
    Próbka umiejętności Josue, po chwili Kapustka miękko dośrodkował na dalszy słupek do Mladenovicia, ale goście wyszli z opresji
  • 60'
    Rosołek otrzymał podanie na własnej połowie, a następnie został sfaulowany przez Biczachczjana
  • 59'
    Kurzawa dośrodkował z rogu na bliższy słupek, na 7. metr, a Malec główkował ponad poprzeczką
  • 59'
    Grosicki pojawił się po prawej stronie "szesnastki", ale z jego strzałem poradził sobie Tobiasz. Rzut rożny dla Pogoni
  • 58'
    Nieudane dośrodkowanie Mladenovicia z lewej flanki
  • 58'
    Kucharczyk dopadł do miękkiego zagrania Kurzawy z głębi pola na prawą stronę boiska, po czym oddał płaski strzał z 16. metra, lecz Tobiasz dobrze wybronił uderzenie
  • 57'
    Josue prostopadle do Kapustki, ten zagrał bez przyjęcia do Wszołka, na prawą stronę pola karnego, lecz zawodnik Legii nie zdołał opanować piłki
  • 56'
    Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek, Biczachczjan wybił piłkę na aut
  • 56'
    Przerzut Rose do Mladenovicia, ten prostopadle podał na prawą stronę "szesnastki" do Wszołka, ale czujny był Malec, który wybił piłkę na korner
  • 55'
    Kucharczyk miękko dośrodkował z prawej flanki na 6. metr, Slisz wybił piłkę głową
  • 54'
    Zahović zbiegł do środka i podał do Kucharczyka, ale ten stracił piłkę na rzecz wracającego Mladenovicia
  • 54'
    Niedokładne wybicie Tobiasza. Kucharczyk zbiegł do środka, ale golkiper Legii wyłapał płaski strzał zawodnika Pogoni
  • 53'
    Rosołek oddał strzał z prawej strony pola karnego, ale Klebaniuk pewnie wyłapał piłkę
  • 53'
    Dąbrowski dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, na 6. metr, a Bartkowski dobrze wyskoczył i skutecznie główkował. Jest remis
  • 52'
    Pogoń wyrównała po golu Bartkowskiego. 1:1
  • 51'
    Biczachczjan bezpośrednio uderzył z wolnego, z 18. metra na bliższy słupek, ale Tobiasz musnął piłkę. Pogoń ma jeszcze korner
  • 50'
    Żółta kartka dla Nawrockiego za faul na Zahoviciu po prawej stronie boiska. Rzut wolny dla Pogoni
  • 49'
    Mogło być 1:1. Grosicki popędził lewą flanką i dokładnie podał na bliższy słupek do Biczachczjana, ale ten oddał niecelny strzał
  • 48'
    Centra Biczachczjana na bliższy słupek, na 9. metr, ale Carlitos wybił piłkę
  • 48'
    Biczachczjan chciał dośrodkować z lewej flanki, ale zablokował go Jędrzejczyk. Korner dla "Portowców"
  • 47'
    Josue prostopadle podał na prawą stronę "szesnastki" do Carlitosa. Hiszpan oddał strzał, który po rękach Klebaniuka wpadł do siatki, ale gol nie został uznany (spalony)
  • 46'
    Dwie zmiany w Pogoni. Kurzawa za Kowalczyka, Kucharczyk za Silvę
  • 46'
  • Statystyki po pierwszej połowie
  • 45+7'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 1:0 z Pogonią po golu Mladenovicia. Wracamy za 15 minut
  • 45+6'
    Klebaniuk obronił strzał Carlitosa z rzutu karnego...
  • 45+5'
    Josue zostawił piłkę Carlitosowi, Hiszpan wykona "jedenastkę"
  • 45+5'
    Jest rzut karny dla Legii! Malec faulował Rosołka
  • 45+4'
    Mamy VAR. Sędzia Lasyk ogląda sytuację z pola karnego Pogoni
  • 45+3'
    Mocne, ale niecelne uderzenie Josue z dystansu. Jest jeszcze sprawdzana sytuacja, gdy Rosołek upadł na boisko po kontakcie z Malcem
  • 45+1'
    Legia wyszła z szybką, zabójczą kontrą, po stracie Kowalczyka i odbiorze Carlitosa. Hiszpan podał do Josue, ten podprowadził piłkę, po czym prostopadle zagrał na lewą stronę "szesnastki" do Mladenovicia, który oddał skuteczny strzał z lewej nogi! Stołeczna drużyna prowadzi 1:0!
  • 45'
    1:0 dla Legii! Mladenović!
  • 44'
    Wszołek wygrał walkę o piłkę z Kowalczykiem, Legia ma aut na własnej połowie
  • 43'
    Josue dośrodkował z rogu na dalszy słupek, po chwili piłka spadła pod nogi Carlitosa, który niecelnie uderzył z dalszej odległości
  • 42'
    Mladenović do Kapustki, ten wycofał do Slisza, który oddał płaski strzał z 20. metra, na bliższy słupek. Piłka odbiła się od Malca, Legia ma korner
  • 41'
    Josue dośrodkował z wolnego na 10. metr, lecz Dąbrowski wybił piłkę głową poza "szesnastkę"
  • 40'
    Slisz sfaulowany przez Kowalczyka na prawym skrzydle. Rzut wolny dla Legii, na wysokości 22. metra
  • 40'
    Przerzut Josue na prawe skrzydło, do Wszołka, lecz Borges przechwycił piłkę
  • 39'
    Ajjj! Josue ładnie dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, na 11. metr, do Carlitosa, który główkował nieznacznie niecelnie
  • 38'
    Silva pojawił się z piłką po prawej stronie pola karnego, po czym płasko dograł na dalszy słupek, lecz Rosołek wybił futbolówkę z "szesnastki"
  • 38'
    Josue dośrodkował z rogu w kierunku Rosołka, ale bramkarz Pogoni pewnie wyłapał piłkę
  • 37'
    Wszołek wycofał do Rosołka, ten oddał mocny strzał zza "szesnastki", ale Klebaniuk świetnie interweniował. Korner dla Legii
  • 36'
    Rosołek próbował dośrodkować na dalszy słupek, lecz Bartkowski udanie wybił piłkę
  • 36'
    Josue dograł na dalszy słupek, do "Mladena", ten chciał podać do Rosołka, ale zagranie zostało przecięte
  • 35'
    Przechwyt Slisza. Pomocnik płasko podał do Rosołka, ten chciał odgrywać do Mladenovicia, ale zagranie zostało przecięte
  • 35'
    Kapustka wykonał wślizg na wysokości kola środkowego, dzięki czemu przerwał kontrę "Portowców"
  • 34'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na 6. metr, ale Klebaniuk wyszedł z bramki i złapał piłkę
  • 33'
    Josue miękko zagrał na prawe skrzydło do Wszołka, ten dośrodkował z lewej nogi, ale rywale wybili piłkę. Warszawiacy wywalczyli jednak rzut rożny
  • 32'
    Dobrze popracował Carlitos w pressingu. Hiszpan odzyskał piłkę, potem jednak stracił ją przed "szesnastką" Pogoni
  • 32'
  • 31'
    Pogoń wyszła z kontrą. Kowalczyk minął Slisza, po chwili Zahović znalazł się po lewej stronie "szesnastki", ale jego podanie, na środku pola karnego, przeciął Nawrocki
  • 30'
    Kontra Legii. Wszołek do Carlitosa, ten zbiegł do środka, ale niedokładnie podał do Josue, który wbiegał w pole karne z prawej strony
  • 30'
    Biczachczjan przerzucił piłkę na lewe skrzydło, do Grosickiego, ale dobrze pilnował go Mladenović
  • 29'
    Nawrocki i Wszołek dobrze popracowali w odbiorze, dzięki czemu przechwycili piłkę na własnej połowie
  • 29'
    Biczachczjan zacentrował z z rożnego na 9. metr, ale Jędrzejczyk dobrze wybił piłkę głową, poza "szesnastkę"
  • 28'
    Biczachczjan dośrodkował z rogu na 7. metr, doszło do lekkiego zamieszania, piłka została podbita. Będzie kolejny róg dla Pogoni, tym razem z drugiej strony
  • 28'
    Silva do Grosickiego, ten pojawił się po prawej stronie "szesnastki", ale został zablokowany przez Nawrockiego. Korner dla przyjezdnych
  • 27'
    Nawrocki dobrze poradził sobie w kontakcie z Silvą, przez co odebrał piłkę i wycofał ją do Tobiasza
  • 26'
    Krótkie rozegranie Dąbrowskiego z rzutu rożnego, ale nic z tego nie wyszło. Legia szybko przechwyciła piłkę, po chwili Josue został sfaulowany przez Borgesa. Lewy obrońca "Portowców" obejrzał żółty kartonik, gdyż Portugalczyk zabierał się do kontry
  • 25'
    Borges pojawił się po lewej stronie pola karnego, chciał wycofać, ale zablokował go Jędrzejczyk. Korner dla gości
  • 25'
    Silva ruszył do górnego zagrania z głębi pola na prawe skrzydło, ale nie zdołał dopaść do piłki
  • 24'
    Rzut wolny dla Legii, krótko rozegrany przez Josue. Portugalczyk podał do Carlitosa, ten dośrodkował w "szesnastkę". Po chwili Borges ucierpiał po starciu z Jędrzejczykiem, ale szybko podniósł się z boiska
  • 23'
    Napastnik Legii wstał z boiska, może kontynuować grę
  • 22'
    Carlitos jest opatrywany przez lekarzy
  • 22'
    Carlitos leży na murawie, ucierpiał po faulu Biczachczjana. Zawodnik Pogoni został ukarany żółtą kartką
  • 21'
    Mladenović mocno dośrodkował z lewej flanki w pole karne, ale Klebaniuk wyszedł z bramki i wyłapał piłkę, uprzedzając Rosołka
  • 20'
    Mocny, ale niecelny strzał Kapustki z ok. 25. metra na bliższy słupek
  • 20'
    Borges naciskany przez Wszołka. Przyniosło to efekt, bo obrońca Pogoni wybił piłkę na aut
  • 20'
    Nawrocki dobrze popracował w defensywie, w bocznym sektorze, zatrzymał Silvę
  • 19'
    Zahović umieścił piłkę w siatce po przełożeniu Tobiasza i wcześniejszym podaniu Biczachczjana. Gol nie został uznany, był spalony
  • 18'
    Faul Nawrockiego na połowie Pogoni
  • 18'
    Przechwyt Slisza na 20. metrze od bramki Pogoni. Po chwili Mladenović próbował zacentrować w pole karne, ale włożył w to zagranie za dużo siły
  • 17'
    Kolejny przerzut Josue do Mladenovicia, tym razem nieco niedokładny. Serb walczył, ale nie zdołał utrzymać piłki w boisku
  • 16'
    Przechwyt Nawrockiego. Josue miękko zagrał na lewą flankę do Mladenovicia, ten dośrodkował na 7. metr, do Carlitosa, który główkował, a piłka wpadła w kozioł i przeleciała nieznacznie obok bramki
  • 15'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 15'
    Ależ zamieszanie, Legia mogła prowadzić! Josue prostopadle podał do Carlitosa. Podanie zostało przecięte, lecz Hiszpan powalczył, wyprzedził Zecha i dograł do Rosołka. Młodzieżowiec znalazł się po prawej stronie pola karnego i oddał płaski strzał na dalszy słupek, który trafił w słupek. Futbolówka spadła jeszcze pod nogi Kapustki, który uderzył, ale piłka odbiła się od Bartkowskiego, przez co Pogoń wyszła z opresji
  • 12'
    Slisz sfaulowany w bocznym sektorze boiska przez Biczachczjana, na połowie Legii
  • 11'
    Wszołek popędził prawym skrzydłem, próbował dośrodkować, ale zablokował go Kowalczyk. Ostatecznie piłka odbiła się od "Wszołiego", grę wznowił bramkarz Pogoni
  • 10'
    Faul Jędrzejczyka na Zahoviciu, na połowie Pogoni, żółta kartka dla stopera Legii
  • 9'
    Carlitos chciał miękko zagrać na prawą flankę do Wszołka, ale za mocno podał. Grę wznowi Klebaniuk
  • 8'
    Silva wrócił do gry
  • 8'
    Silva leży na murawie, jest opatrywany przez lekarzy
  • 7'
    Josue dośrodkował z rogu na 16. metr, do Carlitosa, którego mocny strzał został zablokowany
  • 7'
    Josue prostopadle podał na prawą stronę pola karnego do Rosołka. Młodzieżowiec wycofał na 11. metr, do piłki próbowali doskoczyć Carlitos i Mladenović, ale ostatecznie obrońca Pogoni wybił ją na korner
  • 5'
    Josue prostopadle podał w kierunku Carlitosa, ten ruszył do piłki, ale czujny okazał się Bartkowski, który, będąc na 18. metrze, wybił futbolówkę na aut
  • 4'
    Bartkowski ucierpiał po kontakcie ze Sliszem w bocznym sektorze boiska. Prawy obrońca jednak szybko wstał z boiska, goście mają rzut wolny na własnej połowie
  • 3'
    Krótkie wycofanie rzutu rożnego przez Josue, do Kapustki. Po chwili Portugalczyk miękko zacentrował z lewego skrzydła, ale Klebaniuk wyłapał piłkę
  • 3'
    Mladenović podłączył się do ofensywy, lecz naciskał go Bartkowski, który zatrzymał Serba. Legia ma jednak korner
  • 2'
    Slisz chciał podać do Josue, ale doskoczył do niego Dąbrowski, który przeciął zagranie w środku pola
  • 1'
    Wszołek dośrodkował z prawej flanki w kierunku Rosołka, ale Klebaniuk dobrze wyszedł z bramki i złapał piłkę
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Skład Pogoni:
  • Ławka: Miszta, Ribeiro, Johansson, Augustyniak, Pich, Sokołowski, Baku, Kramer, Muci
  • Skład Legii na mecz z Pogonią: Tobiasz – Rose, Jędrzejczyk, Nawrocki – Wszołek, Slisz, Josue, Mladenović – Kapustka – Carlitos, Rosołek
  • Warszawiacy rywalizowali z "Portowcami" 116 razy. Zwyciężyli 71-krotnie, 24 mecze zremisowali, a 21 przegrali. Zdobyli 227 bramek, stracili 107. Jak będzie teraz? Tego dowiemy się wieczorem. – Cieszę się na spotkanie z pracownikami Pogoni, którzy tu przybędą. Nadal jestem w kontakcie z członkami sztabu – to nie tylko relacje zawodowe, a przyjaźnie, które zostały zawarte w trakcie mojej pracy w Szczecinie i są pielęgnowane. Jeśli chodzi o emocje, to nie miałem dużo czasu, aby się nimi zajmować, bo skupiałem się na dwumeczu z Wisłą Płock. Teraz przechodzimy do sobotniej gry, która z jednego względu na pewno będzie wyjątkowa i specjalna – mamy szansę wygrać z drużyną zaliczającą się do czołówki tabeli. Do tej pory prezentowaliśmy się dobrze, poprawnie, ale brakowało zwycięstw w rywalizacjach z bezpośrednimi konkurentami. Chcielibyśmy to osiągnąć – mówił Runjaić
  • Zachodniopomorski klub reprezentuje czterech piłkarzy z przeszłością przy Łazienkowskiej. Mowa o Michale Kucharczyku, Pawle Stolarskim, Kamilu Grosickim i Kacprze Kostorzu. Pierwszy z wymienionych spędził w Legii 9 lat, zdobył 5 mistrzostw, 6 Pucharów Polski, strzelił gola, który zapewnił awans do Ligi Mistrzów. Zdobył w sumie 71 bramek i rozegrał 349 spotkań z "eLką" na piersi (6. miejsce w historii klubu). "Stolar" oraz "Kosti" wywalczyli z "Wojskowymi" po 2 tytuły mistrzowskie (2020, 2021), a "Grosik" Puchar Polski (2008)
  • Szkoleniowiec Pogoni mówił, że u niektórych piłkarzy pojawiły się drobne kłopoty zdrowotne po meczu z Rekordem, ale liczy, że do soboty zostaną już one rozwiązane. – Jeśli chodzi o Kubę Bartkowskiego i Pontusa Almqvista, to nie jesteśmy w tej chwili w stanie precyzyjnie określić, jak poważne są urazy tych graczy. Mamy dużo znaków zapytania i coś więcej na temat sytuacji kadrowej będziemy mogli powiedzieć dopiero tuż przed pierwszym gwizdkiem w Warszawie – wyjaśnił Gustafsson
  • Ten tydzień pracy jest niestandardowy dla Pogoni, która po meczu w Pucharze Polski nie wróciła do Szczecina, tylko przygotowywała się do spotkania z Legią na mini zgrupowaniu w Uniejowie. – Uważam, że to była słuszna decyzja. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak wygląda nasza praca. Przede wszystkim po tym, w jakich okolicznościach zwyciężyliśmy w Bielsku-Białej, chcemy urosnąć jako drużyna. Uważam, że Kamil Grosicki wygłosił świetne przemówienie po spotkaniu z Rekordem. Takie mecze jak ten wtorkowy budują zespół, czynią go silniejszym. Liczymy, że skorzystamy na tym, co się wydarzyło, że będzie to dla nas cenne doświadczenie. Oczywiście należy przy tym pamiętać, że ostatnio graliśmy przez 120 minut, a to bardzo wycieńczające. Regeneracja będzie więc również ważna – dodał Szwed
  • Pogoń jest na 5. pozycji w tabeli, ma na koncie 22 punkty (6 zwycięstw, 4 remisy, 3 porażki) i 2 ligowe spotkania bez wygranej (1:1 z Piastem Gliwice, 2:4 ze Stalą Mielec). Cztery dni temu zespół ze Szczecina wymęczył awans do 1/8 finału Pucharu Polski, pokonując III-ligowy Rekord Bielsko-Biała dopiero w serii rzutów karnych (12:11; po dogrywce było 3:3). – Wtorkowy mecz był trudny, ale zakończyliśmy go zwycięsko. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Wystarczy spojrzeć na rezultaty innych spotkań w Pucharze Polski, by móc się przekonać, że w tych rozgrywkach nikt nie ma łatwo. Przeciwnicy z niższych lig stawiają faworytom naprawdę trudne warunki. My ostatecznie wykonaliśmy swoje zadanie i z tego się cieszymy – powiedział Gustafsson
  • Sztab szkoleniowy Legii ma idealną sytuację kadrową, bo może skorzystać ze wszystkich piłkarzy, również z Rafała Augustyniaka, który dwukrotnie nie zagrał w Płocku z powodu lekkiego naderwania mięśna. – Z pewnością będzie w kadrze na sobotni mecz. Czy wystąpi od pierwszej minuty? Decyzję podejmiemy w dniu spotkania. Chciałbym dodać, że sztab medyczny i fizjoterapeuci uczynili wszystko, by postawić "Augusta" na nogi. Cieszę się, że będziemy mogli na niego liczyć i mieć dodatkową opcję, jeśli chodzi o zestawienie jedenastki – tłumaczył Runjaić
  • Niemiec trenował granatowo-bordowych w latach 2017-2022,dwukrotnie zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski w dwóch ostatnich sezonach. Doskonale zna tę drużynę, jej piłkarzy. – To może być jakaś jego przewaga, czy wręcz przeciwnie? W dzisiejszych czasach wszyscy wszystko o sobie wiedzą. Nie jesteś w stanie niczego ukryć. Masz mnóstwo informacji w internecie, wiele możesz się dowiedzieć oglądając spotkania przeciwnika, treningi. (…) Nie sądzę więc, aby to dawało trenerowi Runjaiciowi jakąś przewagę. Chcę w tym miejscu powiedzieć, że ten szkoleniowiec przez lata wykonywał w Pogoni świetną pracę, a teraz znakomitą robotę wykonuje w Legii. Oczywiście czeka nas trudny mecz, ale będziemy na niego odpowiednio przygotowani i nie możemy się go już doczekać – mówił Jens Gustafsson, który prowadzi "Portowców" od początku sezonu
  • – Jako trener "Portowców", mierzyłem się z Legią 11-krotnie. Pogoń to tak naprawdę ta sama drużyna, zaszło w niej mało zmian, pozostały schematy takie, jakie pamiętam, również zawodnicy i ich profil jest mi znany. Oczywiście, do każdego rywala przygotowujemy się bardzo starannie. Angielski tydzień, czyli dodatkowe obciążenie meczowe sprawiło, że obniżyliśmy intensywność jednostek treningowych. Pracujemy nad detalami, które będziemy się starali przekuć w czyn na murawie. Pogoń nie będzie się w Warszawie chować, to zespół, który też jest nakierowany na atak. Możemy liczyć na wiele sytuacji bramkowych. To będzie ciekawe spotkanie. Wierzę, że wygramy – opowiadał na piątkowej konferencji prasowej szkoleniowiec "Wojskowych". ZAPIS KONFERENCJI
  • Stołeczna drużyna jest na 4. miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy z dorobkiem 24 punktów i stratą 5 "oczek" do lidera, Rakowa Częstochowa, i postara się o podtrzymanie passy w Warszawie (5 wygranych, 1 remis, 0 porażek). Łatwo nie będzie, gdyż przed nią spore wyzwanie, rywalizacja z niewygodnym przeciwnikiem – Pogonią. Dziesięć ostatnich spotkań pomiędzy tymi zespołami, to raptem dwie wygrane Legii, dwa remisy i aż sześć zwycięstw "Portowców". Duża w tym zasługa… Runjaicia, dla którego będzie to pierwszy mecz przeciwko byłemu klubowi
  • Legioniści mają za sobą gorzko-słodki smak dwumeczu z Wisłą w Płocku (2 spotkania w 4 dni). Najpierw przegrali 1:2 w 13. kolejce ligowej, a w ostatni wtorek zwyciężyli 3:0 po golach Ernesta Muciego, Josue i Blaza Kramera, dzięki czemu znaleźli się w 1/8 finału Pucharu Polski, w której zmierzą się na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Awans okazał się też wyrównaniem najlepszego wyniku Kosty Runjaicia w tych rozgrywkach. Obecny trener "Wojskowych" dotarł na ten etap również w sezonie 2020/21. Wówczas prowadzona przez niego Pogoń Szczecin przegrała 1:2 z Piastem Gliwice
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 14. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Pogonią Szczecin!
Legia WarszawaPogoń Szczecin
22'

22' Wahan Biczachczjan

26'

26' Leo Borges

46'

46' Michał Kucharczyk za Jean Carlos Silva

46' Rafał Kurzawa za Sebastian Kowalczyk

51'

51' Jakub Bartkowski

62'

62' Mateusz Łęgowski za Damian Dąbrowski

67'

67' Mateusz Łęgowski

73'

73' Marcel Wędrychowski za Wahan Biczachczjan

86'

86' Luis Mata za Leo Borges