Sytuacja była jeszcze sprawdzana, ale decyzja podtrzymana
  • 90+5'
    Mogło być 5:0, ale gol Musiolika nieuznany, spalony
  • 90+3'
    Szybka kontra Rakowa, Nowak dopadł do centry z lewej strony boiska i pewnie pokonał Tobiasza po strzale ze środka pola karnego
  • 90+2'
    4:0 dla Rakowa. Nowak
  • 90+2'
    Piasecki wygrał pojedynek z Augustyniakiem, znalazł się w polu karnym i pokonał Tobiasza po strzale na dalszy słupek
  • 90'
    3:0 dla Rakowa. Piasecki
  • 89'
    Ajj, było blisko. Mladenović dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek. Był tam Rosołek, który zgrał ją wzdłuż boiska, ale Johansson nie trafił w piłkę
  • 87'
    Kramer przepychał się z Tudorem, który musnął piłkę. Legia miała korner - Josue dośrodkował na 6, metr, ale Kovacević piąstkował. Do futbolówki dopadł Johansson, który mocno uderzył na bliższy słupek, ale bramkarz Rakowa wyszedł z opresji
  • 85'
    Dwie zmiany w Legii. Kramer za Muciego, Kapustka za Slisza
  • 84'
    Josue sfaulowany przez Musiolika. Rzut wolny dla Legii po lewej stronie boiska. Portugalczyk dośrodkował w pole karne, ale bez zagrożenia. Po chwili do piłki dopadł jeszcze Slisz, ostatecznie "Wojskowi" mają korner
  • 83'
    Żółta kartka dla trenera Rakowa, Marka Papszuna
  • 83'
    Legia miała rzut wolny. Josue dośrodkował w pole karne, po chwili do piłki dopadł Pich, który chciał zagrać na środek "szesnastki". Zrobiło się zamieszanie, ale Raków wyszedł z opresji
  • 81'
    Tudor płasko podał do środka boiska. Wydawało się, że Sokołowski chce się zastawić i przechwyci piłkę, ale ta mu odskoczyła. Dopadł do niej Svarnas, który płasko podał w pole karne do Nowaka, który podciął piłkę nad Tobiaszem i trafił do siatki
  • 79'
    2:0 dla Rakowa. Nowak
  • 79'
    Pich zastąpił Carlitosa
  • 79'
    Piasecki wbiegł w pole karne z prawej strony, ale jego strzał zablokował Nawrocki
  • 78'
    Nieudane dośrodkowanie Nowaka z rzutu rożnego
  • 77'
    Dwie zmiany w Rakowie. Nowak za Lopeza, Musiolik za Wdowiaka
  • 76'
    Koczerhin do Lopeza, ten wbiegł w pole karne z prawej strony, ale został osaczony przez trzech piłkarzy Legii i stracił piłkę
  • 75'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 75'
    Legia nieco podkręciła tempo, ale na razie brakuje jej konkretów w ofensywie
  • 74'
    Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek, Piasecki przeciął podanie, a następnie kapitalnie zagrał do Tudora. Zrobiło się zamieszanie w polu karnym, ale ważną interwencją popisał się Nawrocki, który zablokował Lopeza w bocznym sektorze "szesnastki"
  • 73'
    Slisz wbiegł w pole karne z prawej strony, chciał podać wzdłuż boiska do Muciego, ale zagranie przeciął Koczerhin. Korner dla Legii
  • 71'
    Lopez zdecydował się na mocny strzał z 25. metra, który okazał się bardzo niedokładny
  • 71'
    Augustyniak zgrał piłkę głową do Tobiasza, przecinając podanie z głębi pola
  • 71'
    Josue próbował przechwycić piłkę, ale sfaulował Svarnasa w środku pola. Portugalczyk przeprosił rywala
  • 69'
    Mladenović zatrzymał Wdowiaka, Legia wyszła z kontrą, ale Tudor wyłuskał piłkę spod nóg Josue. Raków próbował wykreować szybki atak, lecz Wdowiak był na spalonym
  • 68'
    Żółta kartka dla Slisza za faul na Piaseckim w środku pola, zatrzymanie kontry
  • 67'
    Johansson dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, ale Tudor spokojnie zgrał piłkę klatką piersiową do Kovacevicia
  • 67'
    Nawrocki posłał górne podanie w kierunku Carlitosa, ale podanie zostało przecięte. Do piłki dopadł jeszcze Muci, lecz jego zagranie zza plecy obrońców przechwycili rywale
  • 65'
    Koczerhin za kontuzjowanego Czyża
  • 65'
    Czyż zostanie zniesiony na noszach, będzie zmiana
  • 63'
    Czyż ucierpiał po kontakcie ze Sliszem na połowie Rakowa, zawodnik jest opatrywany przez lekarzy
  • 63'
    Raków krótko rozegrał rzut rożny. Legia wyszła z opresji, Slisz przeciął podanie na bliższym słupku
  • 62'
    Lopez znalazł się na prawej flance, mocno zagrał w pole karne, ale podanie zostało przecięte. Rzut rożny dla gospodarzy
  • 62'
    Zmiana w Rakowie. Piasecki za Gutkovskisa
  • 61'
    Korner dla Legii. Josue dośrodkował na 6. metr, a Augustyniak główkował mocno, ale ponad poprzeczką
  • 60'
    Rosołek zmienił Wszołka
  • 60'
    Josue dopadł do piłki na 20. metrze od bramki Rakowa, ale jego podanie w pole karne okazało się zablokowane - tak jak centra Mladenovicia
  • 60'
    Faul w ataku Mladenovicia
  • 59'
    Wszołek powalczył w kontakcie z Rundiciem i wywalczył aut na połowie Rakowa
  • 58'
    Augustyniak do Wszołka, ale ten nie utrzymał piłki w boisku. Aut dla Rakowa
  • 57'
    Sokołowski wykonał wślizg i przechwycił piłkę na własnej połowie. Po chwili Wszołek znalazł się po prawej stronie boiska, ale przegrał pojedynek z Rundiciem. Ostatecznie Raków zaczyna grę z 5. metra
  • 56'
    Rosołek szykuje się do wejścia na boisko
  • 56'
    Slisz próbował płasko, prostopadle podać do Wszołka, ale skrzydłowy nie zdołał utrzymać piłki w boisku
  • 55'
    Gutkovskis przewrócił się w polu karnym po kontakcie z Nawrockim, ale gra była kontynuowana
  • 55'
    Slisz chciał przerzucić piłkę do Muciego, ale podanie przeciął Svarnas
  • 54'
    Wszołek dośrodkował z prawej flanki, ale piłkę spokojnie złapał Kovacević
  • 54'
    Akcja Lopeza. Hiszpan zbiegł do środka boiska, a następnie oddał strzał z 17. metra, lecz Tobiasz udanie interweniował. Raków miał korner, ale faul w ataku popełnił Papanikolau
  • 53'
    Płaskie, prostopadłe podanie na lewe skrzydło, do Mladenovicia, który dośrodkował na 6. metr, Wszołek musnął piłkę, ale niecelnie uderzył
  • 52'
    Żółta kartka dla Svarnasa za faul na Mucim na wysokości koła środkowego
  • 52'
    Tudor puścił piłkę obok Mladenovicia, po chwili upadł na murawę, ale gra była kontynuowana
  • 51'
    Kun miękko dośrodkował w pole karne w kierunku Gutkovskisa, ale podanie przeciął Augustyniak
  • 50'
    Spore zamieszanie w polu karnym Legii wynikające z rzutu rożnego. Arsenić dopadł do piłki na 12. metrze po odbijance, oddał mocny, ale trochę niecelny strzał, nad poprzeczką
  • 49'
    Tudor dośrodkował z prawej flanki na bliższy słupek, Slisz wybił piłkę na korner
  • 49'
    Legia miała korner. Josue dośrodkował w pole karne. Potem do piłki, po prawej stronie boiska, dopadł Wszołek, który zacentrował w "szesnastkę", ale Raków wyszedł z opresji
  • 48'
    Muci wbiegł w pole karne z lewej strony, zostawił piłkę Josue, który próbował miękko zagrać na środek "szesnastki", ale został zablokowany
  • 47'
    Żółta kartka dla Tudora za faul na rozpędzonym Mucim
  • 47'
    Wdowiak pojawił się po prawej stronie pola karnego, ale Nawrocki i Mladenović dobrze poradzili sobie w defensywie i odzyskali piłkę
  • 46'
    Sokołowski zmienił Baku
  • 46'
    Mecz dostępny w CANAL+ online (TUTAJ)
  • 46'
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa na wyjeździe 0:1 z Rakowem po golu Lopeza (rzut karny). Wracamy za 15 minut
  • 45+2'
    To powinno być 2:0 dla Rakowa. Arsenić posłał górne podanie w pole karne do Tudora, ten zagrał wzdłuż "szesnastki", piłka odbiła się od Nawrockiego i spadła pod nogi Gutkovskisa, który nieczysto w nią trafił z bliskiej odległości. Był jednak spalony
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45'
    Czyż zagrał do Wdowiaka, ten dośrodkował z prawej flanki w pole karne, lecz Tobiasz wyszedł z bramki i pewnie złapał piłkę
  • 45'
    Slisz chciał podać w kierunku Carlitosa, ale podanie przeciął Papanikolau
  • 44'
    Raków wymienia się podaniami w linii obrony
  • 43'
    Carlitos dobrze opanował piłkę w środku pola, po czym świetnie podał do Wszołka. Skrzydłowy wbiegł w pole karne z prawej strony, minął Rundicia, uderzył płasko, z lewej nogi, ale za lekko. Futbolówkę złapał Kovacević
  • 41'
    Kun wrócił na boisko
  • 40'
    Kun ponownie położył się na murawie, jest opatrywany przez lekarzy
  • 40'
    Kun ucierpiał w pojedynku powietrznym z Johanssonem w bocznym sektorze boiska. Wahadłowy Rakowa jednak dość szybko wstał z boiska
  • 39'
    Wszołek dobrze uprzedził Kuna na 17. metrze od bramki Legii. Moment później skrzydłowy "Wojskowych" został sfaulowany przez Lopeza w bocznym sektorze boiska, na własnej połowie
  • 38'
    Żółta kartka dla Johanssona za faul na Papanikolau w środku pola
  • 37'
    Wszołek do Carlitosa, ten chciał podciąć piłkę nad Kovaceviciem, ale w ostatniej chwili Rundić wybił piłkę praktycznie z linii bramkowej. Po chwili odgwizdano spalony, na którym znalazł się Wszołek
  • 35'
    Tobiasz! Ależ interwencja bramkarza Legii! Golkiper "Wojskowych" kapitalnie zatrzymał Gutkovskisa, który dopadł do prostopadłego podania od Kuna i oddał strzał z 18. metra
  • 34'
    Augustyniak wygrał pojedynek główkowy w środku pola, ale Josue nie opanował piłki. Ta trafiła do Tudora, który posłał dalekie podanie na Gutkovskisa. Napastnik Rakowa musnął futbolówkę głową, ale "Wojskowi" ją odzyskali
  • 33'
    Mladenović dobrze się zastawił, dzięki czemu uporał się z naciskającym go Tudorem
  • 32'
    Carlitos na spalonym
  • 32'
    Augustyniak, mimo nacisków ze strony dwóch rywali, dobrze wyprowadził piłkę, a po chwili ucierpiał po kontakcie z rywalem (środek pola)
  • 30'
    1:0 dla Rakowa. Lopez wykorzystał rzut karny
  • 29'
    Mamy jednak rzut karny dla Rakowa... Okazało się, że Johansson faulował we własnej "szesnastce"
  • 28'
    Kun zbiegł do środka, po czym prostopadle podał w pole karne do Lopeza. Johansson uprzedził Hiszpana, ale po chwili go sfaulował w bocznym sektorze boiska
  • 27'
    Lopez zagrał zewnętrzną częścią stopy z lewej flanki w pole karne, ale "Wojskowi" wyszli z opresji. Po chwili Carlitos został sfaulowany przez Papanikolau w pobliżu własnej "szesnastki"
  • 26'
    Arsenić chciał miękko zagrać za plecy obrońców, ale czujny był Augustyniak, który przeciął podanie
  • 25'
    Augustyniak uprzedził rywala i wybił piłkę głową poza pole karne Legii
  • 25'
    Raków wymienia się płaskimi podaniami na połowie Legii, ale na razie niewiele z tego wynika
  • 24'
    Mladenović i Slisz dobrze popracowali w defensywie, przechwycili piłkę na 20. metrze od własnej bramki
  • 23'
    Niedokładne zagranie Augustyniaka przy próbie wyprowadzenia piłki. Raków miał szansę na kontrę, lecz Czyż nieudanie podawał, przez co Legia odzyskała futbolówkę
  • 21'
    Papanikolau sfaulował Josue na połowie Legii
  • 21'
    Ależ zamieszanie w polu karnym Rakowa. Zaczęło się od centry Mladenovicia z lewej flanki, która ostatecznie dotarła na dalszy słupek, do Wszołka. Skrzydłowy wycofał do nadbiegającego Muciego, który uderzył mocno, ale został zablokowany. Do piłki dopadł jeszcze Carlitos, który został osaczony przez dwóch rywali, po czym popełnił faul w ataku
  • 19'
    Josue świetnie zagrał zewnętrzną częścią stopy na prawą stronę "szesnastki", do Muciego, który za mocno dośrodkował
  • 18'
    Tudor do Wdowiaka, ten znalazł się po prawej stronie "szesnastki", po czym upadł po kontakcie z Baku. Nie ma faulu
  • 17'
    Augustyniak prostopadle podał do Carlitosa, ten zgrał do Wszołka, ale Arsenić i Rundić dobrze naciskali "Wojskowych", dzięki czemu przechwycili piłkę
  • 16'
    Nieporozumienie Augustyniaka z Johanssonem. W efekcie aut dla Rakowa
  • 15'
  • 15'
    Baku chciał prostopadle podać na lewą flankę do Mladenovicia, ale zagranie zostało przecięte. Skrzydłowy Legii się jednak zrehabilitował, szybko odzyskując piłkę
  • 15'
    Nieudane zagranie Lopeza na środek boiska, piłkę przechwycił Muci
  • 14'
    Johansson sfaulowany przez Gutkovskisa na połowie "Wojskowych"
  • 14'
    Lopez dośrodkował z wolnego na 10. metr, Arsenić główkował, piłka odbiła się o Augustyniaka i została złapana przez Tobiasza
  • 13'
    Mladenović zagrał ręką przy próbie gry na wyprzedzenie. Rzut wolny dla Rakowa po prawej stronie boiska, na wysokości 30. metra
  • 12'
    Raków wymienia się podaniami w środku pola
  • 12'
    Gutkovskis prostopadle podał na prawą flankę do Tudora, ten miękko dośrodkował w pole karne, ale Kun nie zdołał musnąć piłki
  • 10'
    Ajj, było blisko! Johansson dobrze zagrał na wyprzedzenie, podał do Muciego, który zdecydował się na mocny strzał z prawej nogi na bliższy słupek (z ok. 25. metra). Niewiele się pomylił
  • 9'
    Papanikolau próbował minąć Wszołka, ale ten nie dał się zaskoczyć i przechwycił piłkę. Po chwili skrzydłowy dośrodkował z prawej flanki w "szesnastkę", ale centrę przeciął Czyż
  • 8'
    Raków wymienia się podaniami na połowie Legii
  • 7'
    Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek, Gutkovskis wybił piłkę głową, poza pole karne. Do futbolówki dopadł Josue, Legia w ataku pozycyjnym
  • 6'
    Josue przerzucił piłkę do Wszołka, ten płasko dograł z prawej flanki w pole karne, na bliższy słupek, ale podanie przeciął zawodnik Rakowa. Korner dla gości
  • 5'
    Nawrocki przeciął górne zagranie z prawej flanki na 16. metr
  • 5'
    Lopez minął Augustyniaka, ale po chwili uprzedził go Johansson
  • 4'
    Mladenović przeciął górne podanie z lewej flanki na prawą stronę boiska
  • 4'
    Augustyniak znalazł się w bocznym sektorze boiska, chciał przerzucić ciężar gry na lewe skrzydło, ale za mocno podał do Baku
  • 3'
    Augustyniak dobrze przeciął podanie w kierunku Lopeza, udanie zgrywając do Tobiasza
  • 2'
  • 2'
    Papanikolau ucierpiał na własnej połowie po kontakcie z Carlitosem. Zawodnik Rakowa jednak dość szybko wstał z boiska
  • 1'
  • 1'
  • Obie drużyny już na boisku. Zaraz zaczynamy!
  • Skład Rakowa:
  • Ławka: Miszta, Ribeiro, Kramer, Pich, Charatin, Sokołowski, Rose, Rosołek, Kapustka
  • Skład Legii na mecz z Rakowem: Tobiasz – Johansson, Augustyniak, Nawrocki, Mladenović – Slisz – Wszołek, Josue, Muci, Baku – Carlitos
  • – Raków to wybiegany zespół, ma dużo argumentów, siłę przebicia. Rywale są zdecydowani, mają jakość przy stałych fragmentach, wyszkolenie indywidualne w osobach Lopeza, Tudora, Arsenicia czy Kuna. To dla nas duże wyzwanie, będziemy musieli pokazać sporo, by zwyciężyć. Trzeba zaprezentować nasze drużynowe cnoty, czyli zaangażowanie, wzajemne zaufanie, odwagę. Cieszę się na mecz w Częstochowie. Wiem, że możemy liczyć na wsparcie naszych kibiców. Ostatnio miałem dwa spotkania z fanami, m.in. w szkole, z najmłodszymi. Było widać jak ważna jest dla nich Legia, jej sukcesy. Chcemy ich uszczęśliwić naszą dobrą grą. Nie da się niczego zagwarantować, ale możemy obiecać, że zaprezentujemy się z dobrej strony, pokażemy zaangażowanie, energię, wolę zwycięstwa, postaramy się o najwyższą jakość – mówił Runjaić
  • Legioniści rywalizowali z Rakowem 20 razy. Zwyciężyli 11-krotnie, zremisowali 6 spotkań, a przegrali 3. Zdobyli 38 bramek, stracili 19. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się wieczorem. – Jeśli chodzi o grę drużynową, dynamikę, wykonanie, wymagania trenera, to częstochowianie są przygotowani od dłuższego czasu, być może mają w tej chwili, według mnie, najszerszą kadrę w ekstraklasie i największe szanse na mistrzostwo. Sądzę, że faworytem meczu jest Raków, lecz Legia, znając jej DNA, przyjedzie na Limanowskiego, by walczyć o trzy punkty – opowiadał Goncalo Feio, który był m.in. analitykiem pierwszego zespołu "Wojskowych", a do niedawna pełnił rolę asystenta trenera Papszuna w sztabie czerwono-niebieskich
  • – Po Slavii przegraliśmy w lidze tylko jeden mecz, więc nie ma tragedii, jednak czuć w drużynie, że nastał naprawdę trudny moment. Musimy go razem przeskoczyć. Najłatwiej byłoby powiedzieć, że za chwilę to minie, że dwa, trzy spotkania i się z tego wydostaniemy, jednak nie można czekać. Może to jest teraz prawdziwy test na to, jaką tak naprawdę jesteśmy drużyną? Mówi się, że każdy zespół przeżywa w pewnym momencie kryzys. My do tej pory go nie mieliśmy, nie schodziliśmy poniżej pewnego poziomu. Teraz przed nami mecz, który pokaże, czy właśnie w taki dołek po raz pierwszy nie wpadliśmy. W niedzielę musimy wyjść na Legię i po prostu zniszczyć rywali. Nawet nie piękną grą w piłkę, organizacją, a determinacją i zaangażowaniem – skomentował napastnik wicemistrza kraju, Vladislavs Gutkovskis
  • W kadrze Rakowa jest piłkarz z przeszłością przy Łazienkowskiej. To Gruzin, Walerian Gwilia, który występował w Legii w latach 2019-2021 (70 spotkań, 11 goli, 10 asyst), zdobył dwa mistrzostwa Polski. Przed nim szansa na trzeci mecz przeciwko "Wojskowym" w barwach klubu z Częstochowy
  • W letnim okienku transferowym Raków sprowadził m.in. Fabiana Piaseckiego (napastnik; Śląsk Wrocław), Xaviera Dziekońskiego (bramkarz; Jagiellonia Białystok) oraz Gustava Berggrena (środkowy pomocnik; BK Hacken). Wicemistrz Polski pozyskał też Bartosza Nowaka (ofensywny pomocnik; Górnik Zabrze) i – na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu – Stratosa Svarnasa (stoper; AEK Ateny). Klub rozwiązał kontrakty za porozumieniem stron z Igorem Sapałą i Fabio Sturgeonem, a na roczne wypożyczenia powędrowali Oskar Krzyżak (Skra Częstochowa), Jakub Mądrzyk (Stomil Olsztyn) i Pedro Vieira (Resovia). Z zespołem pożegnali się Dominik Wydra oraz były napastnik Legii, Jakub Arak (GKS Katowice)
  • – Zawodnicy nie są robotami, zespół nie jest ponad ligę. Na 14 meczów zagraliśmy – według mnie – 2 słabsze, z Cracovią i Górnikiem. W ekstraklasie nikt nie ma łatwego spotkania, to mega wyrównane rozgrywki. Słabszy występ, tak jak w poprzedniej kolejce, się zdarza, to efekt wielu czynników. Niektórzy piłkarze byli zmęczeni i to jest normalne. Zagraliśmy 4 intensywne mecze w 10 dni, do tego doszły podróże. Wtedy się nie trenuje, tylko regeneruje i gra. Potrzebowaliśmy chwili oddechu. Wierzę, że to pozwoli na powrót do naszej normalnej dyspozycji, bo poprzednie spotkanie ewidentnie nam nie wyszło. W prestiżowej rywalizacji z Legią będziemy się chcieli pokazać z lepszej strony. Wiemy jaki to przeciwnik. To główny kandydat do mistrzostwa – tak jest co roku, od dekady, poza minionym sezonem, ale trzeba pamiętać o tym, co działo się wcześniej. Wszystko wróciło w Warszawie do stanu, jaki był – stwierdził szkoleniowiec czerwono-niebieskich, Marek Papszun, którego bardzo ceni trener Runjaić. – To duża osobowość. Pracuje w Częstochowie od 2016 roku i dokonał tam wielkich rzeczy. Raków ma jasne koncepcje sportowe, odpowiednio dobiera zawodników, podejmuje dobre decyzje transferowe, w ciągu ostatnich lat stał się niezwykle poważnym rywalem Legii – dodał Niemiec
  • Raków to zespół, który od 2021 roku zdobył po 2 wicemistrzostwa, Superpuchary i Puchary Polski. W końcówce sierpnia br. był blisko awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji – pokonał FK Astana (5:0, 1:0) i Spartaka Trnava (2:0, 1:0), z kolei w ostatniej rundzie kwalifikacji został wyeliminowany przez Slavię Praga. Najpierw zwyciężył u siebie 2:1, w Czechach mógł doprowadzić do rzutów karnych, ale ostatecznie przegrał po dogrywce 0:2, tracąc decydującego gola w… 120. minucie. Częstochowianie zajmują 7. pozycję w tabeli ekstraklasy, mają na koncie 13 punktów w 7 spotkaniach (4 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki), a ostatnio przegrali na wyjeździe 0:3 z Cracovią
  • Szkoleniowiec Legii ma dość komfortową sytuację kadrową, ale i trochę przemyśleń w związku z wyborem drugiego stopera do duetu z Augustyniakiem. Wypadł mu bowiem Artur Jędrzejczyk, który pauzuje za cztery żółte kartki, a w przerwie na wrześniowe mecze reprezentacji przejdzie zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu tytanowej płytki, jaką miał wszczepioną podczas zeszłorocznej operacji obojczyka (więcej w TYM MIEJSCU). W spotkaniu z Rakowem zastąpi go Maik Nawrocki lub Lindsay Rose. – Mam zaufanie do obu zawodników. Nawrocki trenuje już bez maski, gra z nią go trochę ograniczała. Być może decyzję podejmiemy dopiero w niedzielę – powiedział Runjaić
  • Niemiec postara się jednocześnie o poprawę indywidualnej statystyki przeciwko Rakowowi. Gdy prowadził Pogoń Szczecin, to w spotkaniach z czerwono-niebieskimi odniósł w sumie 1 zwycięstwo, 2-krotnie zremisował i poniósł 3 porażki. W niedzielę jest szansa na sukces, trzy punkty, bo stołeczny zespół podbudował się ostatnimi wynikami. – Mamy za sobą trzy wygrane z rzędu, ale to dopiero początek drogi. Chcemy skorzystać z mocnego impetu w meczu z Rakowem. Poczuliśmy ogień, widzę jak intensywne są nasze zajęcia, zawodnicy chcą zwyciężać w gierkach treningowych, są zmotywowani. To dla mnie najważniejsze, z tego względu nie muszę, jako trener, mówić zbyt wielu rzeczy – dodał Runjaić
  • – Nie chcę deprecjonować jakości innych spotkań, bo wszystkie są istotne, wartościowe, w ekstraklasie każdy może wygrać z każdym, ale, rzeczywiście, będzie to mecz na szczycie, rywalizacja dwóch mocnych zespołów. Jesteśmy najlepszą drużyną w Polsce, lecz futbol jest sportem, w którym każdy sezon zaczyna się od zera. Wiem, że to banał, ale trzeba wyjść na boisko i coś na nim pokazać. Raków również ma ambicje, by wygrać, nie będzie czekał, bronił się i chował, tylko ruszy wysokim pressingiem i podejmie ryzyko, które czasami się opłacało, czego potwierdzeniem jest tabela. Na pewno będziemy musieli dobrze zagrać – opowiadał na piątkowej konferencji prasowej trener "Wojskowych", Kosta Runjaić, który został wybrany szkoleniowcem sierpnia w PKO Ekstraklasie
  • Przed "Wojskowymi" 10. spotkanie w rozgrywkach 2022/23 będące jednocześnie pierwszym poważnym egzaminem. Warszawiacy zagrają na wyjeździe z Rakowem Częstochowa, aktualnym zdobywcą Superpucharu i Pucharu Polski oraz wicemistrzem kraju, z którym 4-krotnie mierzyli się w minionym sezonie i ani razu nie wygrali. Teraz postarają się to zmienić, choć łatwo nie będzie, bo czerwono-niebiescy grają z pomysłem, mają mocny skład, spory potencjał, a ostatnio pokazali się z bardzo dobrej strony w eliminacjach Ligi Konferencji
  • Zespół ze stolicy jest na 2. miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy z dorobkiem 17 punktów w 8 meczach (5 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka), wywalczył tyle samo "oczek", co prowadząca Wisła Płock, która rozegrała o jedno spotkanie więcej. To najlepszy start Legii od 8 lat, czyli sezonu 2013/14, w którym, pod wodzą trenera Jana Urbana, łączyła grę w lidze z eliminacjami Champions League.
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 9. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Rakowem Częstochowa (aktualny wicemistrz Polski) z Legią Warszawa (obecny wicelider ligi)!
Raków CzęstochowaLegia Warszawa

30' Ivi Lopez (k.)

30'

47' Fran Tudor

47'

52' Stratos Svarnas

52'

62' Fabian Piasecki za Vladislavs Gutkovskis

62'

65' Władysław Koczerhin za Szymon Czyż

65'

77' Bartosz Nowak za Mateusz Wdowiak

77' Sebastian Musiolik za Ivi Lopez