1:2. Gol kontaktowy, Josue wykorzystał rzut karny!
    VAR. Rzut karny dla Legii! Okazało się, że Jensen popełnił faul
  • 80'
    Ajjj, szkoda. Pich trochę za mocno podał w kierunku Carlitosa
  • 79'
    Mladenović zwiódł rywala, a następnie został sfaulowany na lewej stronie boiska. Centra Josue została jednak wybita
  • 77'
    Rose za mocno zagrał do Wszołka. Skrzydłowego uprzedził Bielica
  • 77'
    Cholewiak na spalonym
  • 75'
    Nieudana centra Josue
  • 75'
    Slisz zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka odbiła się od rywala, będzie korner
  • 73'
    Pich za Kapustkę
  • 71'
    Dwie zmiany w Górniku. Wojtuszek za Olkowskiego, Szymański za Paluszka
  • 70'
    Muci główkował w poprzeczkę!
  • 69'
    Tak padł gol na 2:0 dla Górnika (Krawczyk)
  • 68'
    Carlitos zwiódł dwóch przeciwników, ale jego płaski strzał z dystansu wyłapał Bielica
  • 67'
    Było blisko! Carlitos do Wszołka, lecz ten nieco za mocno zacentrował w kierunku Muciego
  • 66'
    Tobiasz dobrze zachował się na przedpolu po centrze Mvondo
  • 64'
    Kubica próbował oddać strzał z dalszej odległości, lecz został zablokowany
  • 63'
    Janicki dobrze uprzedził Wszołka
  • 62'
    Carlitos za Baku
  • 61'
    Baku przedryblował Paluszka, po czym zacentrował w "szesnastkę". Josue dopadł do futbolówki, uderzył, lecz ponad poprzeczką
  • 60'
    Slisz dopadł do zagrania Josue, oddał strzał z głowy, który okazał się niecelny
  • 59'
    Josue oddał techniczny strzał, ale Bielica zbił piłkę do boku. Po chwili Portugalczyk minął dwóch rywali, ale jego centra okazała się niedokładna
  • 59'
    Krawczyk wykorzystał spory błąd w obronie Legii i trafił do siatki po uderzeniu z lewej nogi, z 10. metra
  • 57'
    2:0 dla Górnika. Krawczyk
  • 55'
    Ajjj! Josue prostopadle podał do Wszołka, ale ten niecelnie zagrał w kierunku Muciego
  • 53'
    Janicki chciał zamknąć centrę na dalszym słupku, ale nie zdołał skierować piłki do siatki
  • 52'
    Korner dla Górnika
  • 51'
    Josue bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego, ale obok bramki
  • 50'
    Slisz nieprzepisowo powstrzymany. Rzut wolny dla Legii
  • 49'
  • 48'
    Janza sfaulował Jędrzejczyka
  • 48'
    To sprawiło, że Jędrzejczyk został przesunięty na prawą obronę, a Augustyniak gra na stoperze
  • 47'
    Dwie zmiany w Legii. Augustyniak za Johanssona, Slisza za Charatina
  • 47'
    Transmisja meczu w CANAL+ online (TUTAJ)
  • 46'
  • Statystyki po pierwszej połowie
  • 45+5'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa 0:1 z Górnikiem po golu Paluszka. Wracamy za 15 minut
  • 45+4'
    Rose niedokładnie podał do Wszołka
  • 45+4'
    Legia wymienia się podaniami na połowie Górnika
  • 45+3'
    Kapustka do Mladenovicia, Serb dośrodkował z lewej flanki, ale piłkę spokojnie złapał Bielica
  • 45+2'
    Żółte kartki dla Paluszka i Mladenovicia
  • 45+1'
    Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45'
    Charatin sfaulowany we własnej "szesnastce"
  • 45'
    Kubica do Cholewiaka, ten znalazł się w sytuacji sam na sam, ale został zatrzymany przez Rose'a! Górnik ma jeszcze korner
  • 44'
    Włodarczyk zmienił Dadoka
  • 44'
    Ajjjj! Baku pojawił się w polu karnym gości, lecz nie zdecydował się oddać strzału
  • 42'
    Legia w ataku pozycyjnym, lecz Górnik dobrze radzi sobie w defensywie, nie pozwala na zbyt wiele
  • 42'
    Włodarczyk szykuje się do wejścia na murawę
  • 41'
    Dadok nie będzie chyba w stanie kontynuować gry
  • 40'
    Tak gola, w 26. minucie, dla Górnika strzelił Paluszek
  • 38'
    Przerwa w grze, Dadok potrzebuje pomocy medyków
  • 38'
    Spora pomyłka Charatina, którą mógł wykorzystać Dadok. Zawodnik Górnika został jednak powstrzymany przez Tobiasza. Golkiper "Wojskowych" wyłuskał piłkę spod nóg przeciwnika
  • 37'
    Błąd Dadoka, niedokładnie zagrał piłkę, która wyszła na aut
  • 35'
    Jędrzejczyk popisał się udanym wślizgiem, dzięki któremu powstrzymał Dadoka
  • 35'
    Charatin niedokładnie odegrał do Kapustki
  • 35'
    Górnik miał korner. Dośrodkowanie w "szesnastkę", ostatecznie piłkę wybił Jędrzejczyk
  • 33'
    Tym razem Muci dobrze popracował w defensywie, zablokował rywala, ale Górnik ma następny korner
  • 32'
    Rose zablokował Janzę. Górnik ma rzut rożny
  • 31'
    Muci zwiódł Jensena, podał w kierunku wybiegającego Wszołka, ale zagranie zostało zablokowane
  • 30'
    Kubica za kontuzjowanego Kotzke
  • 30'
    Mladenović próbował zagrać na jeden kontakt z Baku, ale jego odegranie okazało się niecelne
  • 28'
    Górnik miał rzut wolny z prawej strony boiska, na wysokości pola karnego. Janza dośrodkował, a Paluszek skutecznie główkował z bliskiej odległości
  • 27'
    1:0 dla Górnika. Paluszek
  • 26'
    Kotzke, który potrzebował pomocy medycznej, wrócił na murawę
  • 26'
    Żółta kartka dla Charatina za faul na Cholewiaku
  • 25'
    Wracamy do gry
  • 25'
    Przerwa w grze. Kotzke korzysta z pomocy lekarzy
  • 23'
    Dadok na spalonym
  • 23'
    Przyjezdni mieli rzut rożny, a legioniści z problemami, ale oddalili zagrożenie, wybijając piłkę
  • 22'
    Johansson dobrze zatrzymał Janzę, lecz Górnik ma jeszcze korner
  • 21'
    Josue sfaulowany przez Krawczyka na połowie "Wojskowych"
  • 19'
    Dośrodkowanie Janzy, Jędrzejczyk wybił piłkę poza boisko
  • 19'
    Tobiasz wybił piłkę w kierunku Johanssona, ale zagranie okazało się za mocne
  • 19'
    Legia skorzystała z błędu Górnika i odzyskała futbolówkę, konstruuje kolejną akcję
  • 17'
    Legia miała korner, ale to nie przyniosło większej korzyści. Górnik mógł wyjść z kontrą, ale Mladenović wrócił do defensywy i oddalił zagrożenie
  • 16'
    Brawa dla Muciego, który powalczył o piłkę z rywalem i wywalczył aut
  • 15'
    Czujny Jędrzejczyk. Stoper Legii zatrzymał Cholewiaka
  • 14'
    Kapitalne podanie Josue! Moment później Johansson próbował minąć bramkarza Górnika, lecz Szwed został powstrzymany. Do piłki dopadł jeszcze Kapustka, ale jego strzał okazał się niedokładny
  • 11'
    Dadok pojawił się w "szesnastce" Legii, zwiódł Rose'a, ale niecelnie uderzył
  • 10'
    Faul Josue w środku pola
  • 10'
    Muci na spalonym
  • 10'
    Kolejna akcja Legii, wynikająca z pressingu i przechwytu na połowie gości. Josue podał do Wszołka, ten był w polu karnym, ale zwlekał z decyzją, w przeciągnął akcję. Ostatecznie podał do środka "szesnastki", futbolówkę przejął Bielica
  • 8'
    Akcja Legii. Mladenović do Josue, ten ruszył do przodu, pobiegł z piłką kilkanaście metrów, po czym niedokładnie uderzył z dystansu
  • 7'
    Rose popełnił błąd przy próbie wyprowadzenia piłki. Futbolówkę ma Górnik
  • 6'
    Niecelne podanie w kierunku Cholewiaka
  • 6'
  • 5'
    Było groźnie w polu karnym Legii. Krawczyk dopadł do centry Janza, lecz skiksował z bliska, uderzając ostatecznie obok bramki
  • 4'
    Josue chciał podać w "szesnastkę", do Baku, ale trochę niedokładnie. Bramkarz Górnika złapał futbolówkę
  • 3'
    Prostopadłe podanie w kierunku Wszołka, ale piłkę przechwycił Jensen
  • 2'
  • 1'
    Johansson wykonał wślizg i powstrzymał rywala
  • 1'
  • 1'
  • Obie ekipy już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Ribeiro, Augustyniak, Pich, Sokołowski, Carlitos, Rosołek, Strzałek, Slisz
  • Skład Legii na mecz z Górnikiem: Tobiasz – Johansson, Rose, Jędrzejczyk, Mladenović – Charatin – Wszołek, Josue, Kapustka, Baku – Muci
  • Legia rywalizowała z Górnikiem 154 razy. Zwyciężyła 67-krotnie, zremisowała 35 spotkań, a przegrała 52. Zdobyła 240 bramek, straciła 208. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się wieczorem. Mobilizacja jest ogromna, nie tylko pod kątem piłkarskim, ale i kibicowskim – mija bowiem 18 lat od kiedy Piotr Staruchowicz ("Staruch") zaczął prowadzić doping na Żylecie
  • W kadrze Górnika znajduje się dwóch piłkarzy, którzy wywalczyli z "Wojskowymi" mistrzostwa Polski w 2020 i 2021 roku. To Włodarczyk (16 gier w "jedynce", 1 gol), który w tym sezonie zdobył 2 bramki w 4 meczach ekstraklasy, oraz Mateusz Cholewiak (23 spotkania, 4 trafienia, 1 asysta). – Reprezentowałem Legię krótko, lecz okres ten okazał się dla mnie owocny. Może troszkę żałuję, że nie zadebiutowałem w Lidze Europy, ale patrząc całościowo, to dostrzegam same pozytywy. Pobyt w Warszawie wspominam bardzo dobrze. I tego nie zabierze mi już nikt – opowiadał "Cholewa" w maju br., w rozmowie z nami
  • Drużynę z Zabrza opuścił jej bardzo ważny zawodnik, Bartosz Nowak, który przeszedł do Rakowa Częstochowa. Za granicę przeniosło się dwóch środkowych obrońców – Adrian Gryszkiewicz trafił do niemieckiego SC Paderborn z 2. Bundesligi, a Przemysław Wiśniewski związał się z włoską Venezią FC, która w poprzednich rozgrywkach spadła do Serie B. Z Górnika odeszli również Dariusz Pawłowski (Radomiak Radom), Grzegorz Sandomierski (Levadiakos) i Higinio Marin, który został nowym piłkarzem beniaminka hiszpańskiej II ligi – Albacete Balompie. Krzysztof Wingralek (Znicz Pruszków), Adrian Dziedzic (Garbarnia Kraków) oraz Mateusz Ziółkowski (Zagłębie Sosnowiec) udali się na roczne wypożyczenia
  • Do Zabrza wrócił prawy obrońca, Paweł Olkowski (Gazisehir Gaziantep FK), a także Bartłomiej Eizenchart i Aleksander Paluszek, którzy mają za sobą wypożyczenia do klubów z I ligi – odpowiednio do Resovii oraz Skry Częstochowa. Górnik ściągnął byłego napastnika Legii, Szymona Włodarczyka, pozyskał też dwóch stoperów: Richarda Jensena (Roda Kerkrade) i Jonatana Kotzke (FC Ingolstadt). Nowym bramkarzem klubu ze Śląska został Kevin Broll (1.FC Dynamo Dresden), który nie zagra z "Wojskowymi" z powodu bezpośredniej czerwonej kartki przeciwko Stali Mielec. Sprowadzono również defensywnego pomocnika, Robina Kambera (FC Stade Lausanne Ouchy)
  • W czerwcu br. Górnik zdecydował się na zmianę trenera. Jana Urbana, byłego szkoleniowca "Wojskowych", zastąpił Bartosch Gaul, który prowadził wcześniej IV-ligowe rezerwy FSV Mainz. Zespół ze Śląska plasuje się obecnie na 11. miejscu w tabeli, ma na koncie sześć punktów w czterech meczach. Do tej pory dwa razy wygrał (3:0 z Radomiakiem Radom, 1:0 z Rakowem Częstochowa) i poniósł dwie porażki (0:2 z Cracovią, 1:3 ze Stalą Mielec)
  • Kolejną, dobrą nowiną dla trenera Legii okazuje się sytuacja kadrowa. Gotowi do gry nie są jedynie Jakub Kisiel (zmęczeniowe złamanie piątej kości śródstopia) i Kramer, który wraca do zdrowia po problemach z pachwiną. – Pomyślna operacja zupełnie zmieniła jego nastawienie do świata, promienieje. Słoweniec pracuje indywidualnie, wrócił do zajęć biegowych. Jestem przekonany, że za 2-3 tygodnie będzie w 100 procentach do naszej dyspozycji – opowiadał szkoleniowiec. Z kolei Maik Nawrocki, który w poprzednim tygodniu wznowił treningi ze specjalną maską ochronną (po operacji kości twarzoczaszki), zagrał w środę 90 minut w III-ligowych rezerwach (2:2 z Lechią Tomaszów Mazowiecki). Młodzieżowiec jest na dobrej drodze do wysokiej formy, niebawem wróci do kadry meczowej
  • Szkoleniowiec nie ukrywa też zadowolenia z powodu wzmocnienia składu przez Carlitosa, nowego napastnika, który grał przy Łazienkowskiej już wcześniej, bo w latach 2018-2019. Ściągnięcie zawodnika do ataku, niezależnie od powrotu kontuzjowanego Blaza Kramera, było kluczowe i zostało sfinalizowane w ostatni wtorek. Hiszpan podpisał 2-letni kontrakt z opcją przedłużenia. – Cieszę się, lecz nie tylko ja, że do nas przyszedł. Miał dobre okresy nie tylko w Warszawie, ale i w Wiśle, zdobył koronę króla strzelców, jest w najlepszym wieku dla napastnika. Lubi występować pod presją, jeśli chodzi o styl gry, będzie pasował do filozofii, jaką chcemy prezentować. Można sobie wyobrazić grę Legii z dwójką z przodu – Carlitosem i Mucim, ale inni również walczą o miejsce w zespole. (…) Bardzo entuzjastycznie podszedł do powrotu, zależało mu na tym, to klub, który wciąż jest bliski jego sercu. Ma niezbędne doświadczenie, nie potrzebuje aklimatyzacji, będzie od razu do gry. Czy zmierzy się z Górnikiem od pierwszej minuty? Przekonacie się w piątkowy wieczór – zapowiadał Runjaić, dodając, że 32-latek na pewno pojawi się w kadrze na najbliższy mecz
  • Kosta Runjaić znajduje się w bardzo dobrym nastroju po dwóch ostatnich, piątkowych wieczorach (wygrane z Piastem i Widzewem). Plan jest taki, by po nadchodzącej rywalizacji był w jeszcze lepszym humorze, wynikającym z podtrzymania passy. – Ta seria to dla nas powód do radości, chcemy ją kontynuować, nie tylko dlatego, że mamy dzięki temu dłuższy weekend, ale że dopisujemy sobie cenne punkty. Najpierw musimy jednak odrobić pracę domową, spodziewam się twardej gry z Górnikiem, który ostatnio może nie zagrał najlepszego meczu, ale potrafił zaimponować wcześniej, odnosząc dwa zwycięstwa – tłumaczył 51-latek
  • Teraz warszawiacy zmierzą się u siebie z Górnikiem Zabrze. Dwa szalone mecze między tymi zespołami, w minionych rozgrywkach, dostarczyły aż 13 trafień! Jesienią "Wojskowi" przegrali 2:3, tracąc decydującego gola w doliczonym czasie gry, mimo że tuż po przerwie potrafili odrobić dwubramkową stratę i wyrównać. Z kolei wiosną zwyciężyli u siebie 5:3 i znacznie przybliżyli się do utrzymania, które zapewnili sobie dzień później, dzięki remisom Śląska Wrocław oraz Wisły Kraków
  • Legioniści, po mieszanym początku sezonu (cztery punkty w trzech meczach), solidnie weszli w sierpień. W obecnym miesiącu wystąpili dwa razy i dwukrotnie wygrali – 2:0 z Piastem Gliwice (dom) i 2:1 z Widzewem w Łodzi. Jeśli chodzi o rywalizację z beniaminkiem, to stołeczny zespół miał bardzo dobrą pierwszą połowę, po której prowadził 2:0 po golach Mattiasa Johanssona i Bartosza Kapustki (dwie asysty Ernesta Muciego), ale po przerwie zaprezentował się słabiej, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry. Na tę chwilę "Wojskowi" zajmują 4. miejsce w tabeli ekstraklasy z dorobkiem 10 "oczek" w 5 spotkaniach i stratą 3 punktów do lidera, Wisły Płock
  • Witamy! O godz. 20:30 rozpocznie się mecz 6. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa z Górnikiem Zabrze
Legia WarszawaGórnik Zabrze
26'

26' Aleksander Paluszek

30'

30' Krzysztof Kubica za Jonatan Kotzke

43'

43' Szymon Włodarczyk za Robert Dadok

45'

45' Aleksander Paluszek

55'

55' Piotr Krawczyk

70'

70' Norbert Wojtuszek za Paweł Olkowski

70' Jakub Szymański za Aleksander Paluszek