81'
88'
90'
  • 90+10'
    Koniec meczu. Legia przegrała 0:1 ze Spartakiem Moskwa i żegna się z europejskimi pucharami
  • 90+8'
    Pekhart nie wykorzystał rzutu karnego...
  • 90+7'
    Do piłki podchodzi Pekhart
  • 90+7'
    Rzut karny dla Legii!
  • 90+6'
    Sędzia sam sprawdza tę sytuację
  • 90+6'
    Chodzi o moment, w którym Pekhart upadł na murawę po kontakcie z Gigotem
  • 90+5'
    Jest jeszcze sprawdzana sytuacja, która miała miejsce w polu karnym Spartaka
  • 90+4'
    Zrobiło się zamieszanie w polu karnym Spartaka. Ostatecznie, grę wznowi Sielichow
  • 90+3'
    Centra Lopesa została zablokowana. Aut
  • 90+3'
    Ribeiro dośrodkował z rogu w pole karne, Moses wybił piłkę na aut
  • 90+2'
    Luquinhas podał na prawą stronę "szesnastki", do Skwierczyńskiego, jego centra została zablokowana. Korner
  • 90+2'
    Faul w ataku Skwierczyńskiego
  • 90+1'
    Skwierczyński zmienił Kastratiego
  • 90+1'
    Nawrocki oddał mocny strzał z dystansu, z prawej nogi. Sielichow wypluł przed siebie piłkę, ruszył do niej Wieteska. Stoper Legii został jednak uprzedzony przez golkipera Spartaka
  • 89'
    Łomowickij uderzył z dystansu, piłkę spokojnie złapał Boruc
  • 88'
    Łomowickij zmienił Bakajewa
  • 88'
    Ribero dośrodkował z lewej flanki na środek pola karnego, ale rywale wyszli z opresji
  • 87'
    Ribeiro miękko zacentrował z lewej stron boiska w pole karne - piłkę poza "szesnastkę" wybił Dżykija
  • 87'
    Promes płasko podał z lewej flanki w pole karne, do Miełkadzie. Napastnik Spartaka został uprzedzony przez Boruca
  • 86'
    Żółta kartka dla Przemysława Małeckiego, asystenta trenera Gołębiewskiego
  • 85'
    Kontra Legii. Luquinhas ruszył środkiem boiska, a następnie zagrał do Ribeiro. Portugalczyk dośrodkował w "szesnastkę", piłka została podbita, trafiła do Pekharta, który uderzył z głowy w poprzeczkę
  • 83'
    Kastrati przegrał pojedynek z Ayrtonem, w bocznym sektorze boiska
  • 83'
    Spartak miał rzut wolny, z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Promesa, sędzia dopatrzył się faulu w ataku piłkarza gości
  • 81'
    Żółta kartka dla Wieteski, który sfaulował Miełkadzie na połowie Legii
  • 81'
    Miełkadzie napomniany żółtą kartką
  • 81'
    Spore zamieszanie w polu karnym Spartaka. Ribeiro dośrodkował na 7. metr, Włodarczyk uderzył z głowy, po chwili piłka odbiła się jeszcze od Lopesa, który był na spalonym
  • 79'
    Miełkadzie sfaulował Wieteskę w środku pola
  • 78'
    Bakajew miękko dośrodkował z lewej flanki w pole karne. Do piłki nie dopadł jednak Miełkadzie, legioniści wyszli z opresji
  • 77'
    Hendrix zmienił Zobnina, Miełkadzie zastąpił Ignatowa
  • 75'
    Nawrocki zablokował uderzenie Ignatowa
  • 75'
    Kastrati chciał dośrodkować, ale został zablokowany. Zrobiło się jednak zamieszanie. Włodarczyk dopadł do piłki w "szesnastce", chciał ją zgrać, lecz podanie zostało przecięte przez rywala
  • 72'
    Dwie zmiany w Legii. Włodarczyk za Martinsa, Pekhart za Emrelego
  • 72'
    Bakajew podał z lewej strony boiska na bliższy słupek, do Mosesa, który nie opanował futbolówki
  • 70'
    Ribeiro oddał mocny strzał z lewej strony "szesnastki". Uderzenie poszybowało ponad poprzeczką
  • 69'
    Ayrton udanie powstrzymany przez Kastratiego, na 17. metrze. Zawodnik Legii wykonał skuteczny wślizg
  • 68'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 67'
    Dżykija ucierpiał po strzale Josue, ale może grać dalej
  • 65'
    Dwie zmiany w Legii. Lopes za Josue, Charatin za Slisza
  • 65'
    Josue oddał mocny strzał zza "szesnastki", ale trafił w Dżykiję
  • 64'
    Niedokładne podanie Johanssona do Kastratiego. Legioniści jednak odzyskali piłkę
  • 63'
    Bakajew miękko dograł z 18. metra w pole karne, do Mosesa. Czujny był jednak Wieteska, który wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 62'
    Lopes szykuje się do wejścia na murawę
  • 61'
    Doszło do spięcia między Kastratim a Dżykiją, w bocznym sektorze boiska, na połowie Spartaka. Żółta kartka zarówno dla jednego, jak i drugiego zawodnika
  • 60'
    Emreli do Ribeiro, ten zacentrował na środek "szesnastki", w kierunku Josue. Portugalczyk nie zdołał jednak dopaść do piłki
  • 58'
    Ribeiro na spalonym
  • 57'
    Promes chciał podać do Bakajewa, który był w polu karnym, ale zagranie okazało się niedokładne
  • 56'
    Bezpośrednie uderzenie Josue, z rzutu wolnego. Piłka poszybowała obok bramki
  • 55'
    Josue dokładnie podał na lewe skrzydło, do Ribero, a ten dośrodkował na 19. metr. Był tam Emreli, który został sfaulowany przez Gigota. Rzut wolny dla Legii
  • 54'
    Johansson chciał miękko dograć na prawe skrzydło, ale podanie okazało się nieudane i przechwycone przez rywala
  • 53'
    Emreli stracił piłkę w środku pola. Po chwili Moses pojawił się w bocznym sektorze "szesnastki", ale jego centra została zablokowana
  • 51'
    Johansson sfaulował Zobnina, na połowie Spartaka
  • 50'
    Bakajew wbiegł w pole karne z lewej strony, ale został skutecznie uprzedzony przez Wieteskę
  • 49'
    Josue dośrodkował z prawej strony boiska na lewe skrzydło, do Luquinhasa. Podanie okazało się jednak trochę zbyt mocne
  • 48'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 47'
    Bakajew pojawił się w polu karnym, wycofał na 18. metr, do Promesa, który nie zdołał oddać strzału, a po chwili stracił futbolówkę
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa 0:1 ze Spartakiem Moskwa. Wracamy za 15 minut
  • 45+2'
    Bakajew dośrodkował z rzutu rożnego, ale legioniści wybili piłkę poza "szesnastkę"
  • 45+2'
    Emreli upadł po kontakcie z rywalem, na 25. metrze od bramki Spartaka. Gra była jedna kontynuowana, sędzia nie dopatrzył się faulu
  • 45+1'
    Spartak miał rzut wolny. Promes miękko dośrodkował na prawą stronę "szesnastki". Był tam Gigot, który zgrał piłkę wzdłuż boiska, ale czujny okazał się Nawrocki - podbił futbolówkę, która wyszła poza linię końcową
  • 45'
    Slisz sfaulował rozpędzonego Bakajewa, żółta kartka dla pomocnika Legii
  • 44'
    Bakajew zrobił sobie miejsce na lewym skrzydle, ale jego płaskie podanie w pole karne zostało przecięte przez Slisza
  • 43'
    Josue dośrodkował z lewej flanki w okolice dalszego słupka, ale piłkę spokojnie złapał Sielichow
  • 43'
    Korner dla Legii. Martins zacentrował na bliższy słupek, piłkę poza pole karne wybił zawodnik Spartaka
  • 42'
    Slisz do Josue, ten uderzył z lewej nogi, z 16. metra, lecz Sielichow pewnie interweniował
  • 41'
    Emreli zbiegł z prawej strony do środka boiska, ale za mocno odskoczyła mu futbolówka, którą przechwycił rywal
  • 40'
    Ribeiro sfaulowany przez Mosesa na własnej połowie
  • 39'
    Slisz chciał płasko podać do Ribeiro, ale Caufriez wybił piłkę na aut
  • 39'
    Kastrati przechwycił piłkę tuż przed linią końcową, ale jego centra została przecięta
  • 38'
    Legia wymienia się podaniami na połowie gości
  • 38'
    Po dośrodkowaniu z lewej flanki w pole karne, do piłki dopadł Kastrati. Zawodnik Legii nie zdołał jednak skutecznie zamknąć akcji
  • 36'
    Wieteska sfaulował Bakajewa w środkowej strefie boiska
  • 36'
    Boruc świetnie wybronił uderzenie Ignatowa z pola karnego!
  • 35'
    Żółta kartka dla Promesa, za dyskusje z arbitrem
  • 34'
    Nieudane uderzenie Mosesa z 17. metra
  • 33'
    Bakajew dobrze wypatrzył Zobnina, który zagrał z prawej strony "szesnastki" na 4. metr. Podanie przeciął Wieteska
  • 32'
    Josue zacentrował z rogu na bliższy słupek, ale rywale wyszli z opresji
  • 32'
    Ribeiro dośrodkował z lewej flanki na środek "szesnastki", Emreli nie zdołał jednak musnąć piłki głową. Ostatecznie, Legia ma rzut rożny, bo Ayrton wybił futbolówkę poza boisko
  • 30'
    Korner dla Legii. Josue dośrodkował na dalszy słupek. Bakajew musnął piłkę, do której dopadł Johansson. Szwed zgrał futbolówkę do Wieteski, który uderzył z głowy, ale niecelnie
  • 29'
    Josue płasko, prostopadle podał na prawą flankę do Kastratiego, lecz czujny był Ayrton, który wybił piłkę na rzut rożny
  • 28'
    Josue podał na prawe skrzydło, do Kastratiego. Reprezentant Kosowa wypuścił przed siebie piłkę, ale przegrał pojedynek z Ayrtonem
  • 26'
    Żółta kartka dla Josue za faul w środku pola
  • 25'
    Ribeiro niedokładnie podał do Martinsa. Do piłki, na wysokości koła środkowego, dopadł Ignatow, sfaulował go Martins, przez co legionista został napomniany żółtym kartonikiem
  • 24'
    Johansson dobrze popracował w defensywie. Szwed przeciął zagranie do przeciwnika, na 16. metrze od bramki Legii
  • 23'
    Promes podał do Ayrtona, ale ten został uprzedzony przez Wieteskę, w bocznym sektorze pola karnego
  • 22'
    Josue zdecydował się na uderzenie z lewej nogi, z 18. metra. Piłkę spokojnie złapał Sielichow
  • 21'
    Legia miała rzut wolny. Josue dośrodkował na lewą stronę "szesnastki", Nawrocki zgrał piłkę wzdłuż boiska. Do futbolówki dopadł Slisz, ale jego strzał został zablokowany
  • 20'
    Josue sfaulowany bliżej prawej strony boiska, na połowie Spartaka
  • 20'
    Jak padł gol dla rywali? Nawrocki popełnił spory błąd. Stoper Legii niedokładnie podał do Boruca. Piłkę przechwycił Bakajew, który oddał skuteczny strzał z lewej nogi, w kierunku dalszego słupka, i trafił do siatki
  • 17'
    0:1. Bakajew
  • 16'
    Slisz zagrał na lewe skrzydło, do Ribeiro, który został zatrzymany przez rywala. Legia ma jeszcze aut
  • 15'
    Legioniści wymieniają się podaniami na połowie Rosjan
  • 15'
    Martins nieprzepisowo powstrzymany w środkowej strefie boiska
  • 14'
    Josue niedokładnie zagrał na lewe skrzydło, do Luquinhasa
  • 14'
    Wieteska dobrze zagrał na wyprzedzenie, przechwycił piłkę w środku pola
  • 13'
    Nieudane podanie Josue na prawe skrzydło, do Kastratiego
  • 12'
    Luquinhas płasko podał do Ribeiro, ten dograł z lewej flanki na 15. metr, ale piłkę przechwycił rywal
  • 10'
    Promes popędził lewą flanką, ale do jego centry, w okolice dalszego słupka, nie dopadł żaden z zawodników Spartaka. Piłkę przechwycił Ribeiro
  • 9'
    Luquinhas sfaulowany na własnej połowie
  • 9'
    Dokładny przerzut Umiarowa na dalszy słupek, do Promesa, a ten nieczysto trafił w piłkę
  • 7'
    Promes pojawił się na lewej flance, a następnie zagrał w "szesnastkę", do Ignatowa, który musnął piłkę, lecz oddał niecelny strzał
  • 7'
    Josue próbował płasko podać do Ribeiro, ale zagranie zostało przecięte
  • 6'
    Josue chciał dośrodkować w kierunku Emrelego, lecz piłkę przechwycił rywal
  • 6'
    Legia miała rzut wolny. Josue zacentrował na 4. metr, ale Sielichow był na posterunku i wypiąstkował piłkę
  • 5'
    Josue sfaulowany po prawej stronie boiska. Rzut wolny dla Legii
  • 5'
    Josue kapitalnie, prostopadle podał na prawą stronę "szesnastki", do Kastratiego, ten wycofał piłkę, ale zagranie zostało przecięte
  • 4'
  • 3'
    Kastrati dobrze popracował w odbiorze. Reprezentant Kosowa wyłuskał piłkę spod nóg Zobnina, na połowie gości, i moment później wywalczył aut
  • 2'
    Slisz pojawił się w polu karnym Spartaka, ale został zatrzymany
  • 2'
    Johansson przechwycił piłkę w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii. Po chwili Szwed płasko podał do Emrelego, ale zagranie okazało się niedokładne
  • 1'
  • Oba zespoły już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Tobiasz, Hołownia, Pekhart, Charatin, Celhaka, Lopes, Skibicki, Włodarczyk, Skwierczyński, Ciepiela
  • Skład Legii na mecz ze Spartakiem: Boruc – Johansson, Wieteska, Nawrocki, Ribeiro – Slisz, Martins – Kastrati, Josue, Luquinhas – Emreli
  • W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami, Legia wygrała w Rosji 1:0. – Co trzeba teraz zrobić, aby to się nie powtórzyło? Po pierwsze, to nie można oczywiście stracić gola. Wówczas mieliśmy dość dużo sytuacji, które powinniśmy wykorzystać. To się nie udało, natomiast później cała drużyna popełniła błąd – i w ten sposób straciliśmy bramkę – przyznał kapitan Spartaka, Gieorgij Dżykija, po czym dodał: – To co się dzieje w Warszawie, nie dotyczy nas. Mamy swój cel, chcemy wygrać, będziemy o to walczyć. Przyjechaliśmy w dobrej formie. ZAPIS KONFERENCJI
  • Ekipa z Moskwy ma niemałe problemy kadrowe przed meczem z "Wojskowymi". Przeciwko mistrzom Polski na pewno nie zagrają Sobolew i Rusłan Litwinow, którzy w poprzednim spotkaniu, z SSC Napoli (2:1), zostali ukarani trzecimi żółtymi kartkami. To spore osłabienie, zwłaszcza nieobecność Sobolewa, najlepszego strzelca rosyjskiego klubu (10 goli, 4 asysty). Sztab szkoleniowy nie skorzysta również z Jordana Larssona, Ezequiela Ponce i Pawła Masłowa, którzy są kontuzjowani. Pierwsza dwójka wystąpiła od początku wrześniowej gry z Legią. Rosjanie przylecieli do Warszawy z zaledwie jednym napastnikiem, Gieorgijem Miełkadzie. Jeśli nie znajdzie się on w wyjściowym składzie, to możliwe, że w ataku zagra, z konieczności, Quincy Promes. Pod dużym znakiem zapytania stoi ewentualny występ Maximiliano Caufrieza. Środkowy obrońca zmaga się z urazem, z tego powodu ominął ostatni mecz ligowy
  • – Dlaczego najlepsze spotkania w rundzie jesiennej graliśmy z silnymi rywalami w Lidze Europy? Nikt tego nie wie. Może rzecz w tym, że w lidze rosyjskiej jesteśmy uważani za faworytów, a kiedy rywalizowaliśmy z Napoli i Leicester, to wszyscy stawiali na naszych przeciwników. Teraz przed nami Legia Warszawa. Bez wątpienia będzie to najważniejszy mecz tego roku – dodał bramkarz Spartaka, Aleksandr Sielichow. Więcej TUTAJ
  • - Legioniści pokonali u siebie Leicester i prowadzili w meczu z zespołem z Włoch, choć ostatecznie wysoko przegrali. Tak, Legia to nie Napoli czy Leicester, ale tam, na wyjeździe, nie będzie lżej niż w Anglii. Wszystko się może zdarzyć. Jeśli coś pójdzie nie tak, to będzie katastrofa – mówił Sobolew.
  • – Niezależnie od tego, w jakiej formie jest Legia, wyjdziemy na mecz skoncentrowani. Wszystkie zakulisowe sprawy się nie liczą, czyli kto jest outsiderem, a kto nie jest. W Lidze Europy radzimy sobie bardzo dobrze, co było widać przeciwko Napoli i Leicester. Myślę, że w spotkaniu z Legią pokażemy to samo. Bardzo się cieszę, że zagramy przed pełnym stadionem – opowiadał trener Spartaka, Rui Vitoria. ZAPIS KONFERENCJI
  • Spartak przeciętnie radzi sobie w lidze rosyjskiej. W tym momencie zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli, ma na koncie 23 punkty w 17 meczach (sześć zwycięstw, pięć remisów, sześć porażek). W poprzednim tygodniu czerwono-biali wygrali 2:1 z Achmatem Grozny, mimo że od 32. minuty grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Aleksandra Sobolewa. Dla zespołu ze stolicy Rosji było to pierwsze ligowe zwycięstwo od 3 października
  • Sytuacja kadrowa Legii nieco się poprawiła. Do zdrowia wrócili Kastrati, Johansson i Rafael Lopes. Stołeczny zespół jednak wciąż nie może skorzystać z wielu graczy. Przeciwko Spartakowi na pewno nie wystąpi Artur Jędrzejczyk, który złamał obojczyk. Kapitan mistrzów Polski i tak by jednak nie zagrał, ze względu na nadmiar żółtych kartek. Drużynie nie pomoże też najprawdopodobniej Filip Mladenović (problemy z kolanem). Sztab szkoleniowy nie ma także do dyspozycji Lindsaya Rose (złamanie nosa) i Ernesta Muciego (uraz stawu skokowego). Ponadto, w kadrze na spotkanie z Rosjanami nie będzie Kacpra Kostorza, który ma złamaną rękę. Z kolei Bartosz Kapustka i Joel Abu Hanna rehabilitują się po urazach, a Jakub Kisiel rywalizował w środowym meczu zespołu do lat 18 (4:0 ze Stalą Rzeszów)
  • – To istotny mecz dla nas, klubu, kibiców. Ostatnio nie graliśmy źle, ale traciliśmy łatwe bramki. Teraz jest wielka szansa, by wszystko zmienić, z pomocą naszych fanów. Pokażemy moc. Jesteśmy przygotowani – dodał pomocnik Legii, Josue. ZAPIS KONFERENCJI
  • Dariusz Mioduski, prezes i właściciel Legii, powiedział, że spotkanie ze Spartakiem jest dla niego najważniejszym w tym sezonie. Czy zgadza się z tym trener stołecznego klubu, Marek Gołębiewski? – Uważam, że ten mecz jest bardzo ważny dla klubu, pod względem finansowym i dalszego rozwoju. Jak wiemy, sytuacja w lidze jest taka, jaka jest. To jedna z dróg, w której chcemy, aby poszło nam lepiej, plus Puchar Polski. Sądzę, że to trafne stwierdzenie – mówił na konferencji prasowej szkoleniowiec "Wojskowych". ZAPIS KONFERENCJI
  • Warszawiacy po pięciu kolejkach są na ostatnim, czwartym miejscu z dorobkiem sześciu punktów. Leicester City uzbierało jak na razie osiem "oczek", a Spartak i SSC Napoli – po siedem. Drużyna ze stolicy Polski wciąż jest w grze o wyjście z grupy, ale przed nią mecz o wszystko, w którym musi zwyciężyć Rosjan, jeżeli chce awansować do 1/16 finału LE. Jeśli przegra lub zremisuje, to może zapomnieć o europejskich pucharach w pierwszej części 2022 roku. "Wojskowi" mieli podobną misję pięć lat temu, gdy rywalizowali w Lidze Mistrzów. Wtedy, aby zagwarantować sobie grę w europejskich pucharach na wiosnę, musieli wygrać u siebie ze Sportingiem CP. I ta sztuka im się udała, bo pokonali 1:0 Portugalczyków. Oby tak samo było dziś
  • Witamy! O godz. 18:45 rozpocznie się mecz 6. kolejki fazy grupowej Ligi Europy pomiędzy Legią Warszawa a Spartakiem Moskwa!
Legia WarszawaSpartak Moskwa
17'

17' Zielimchan Bakajew

26' Josue

26'
34'

34' Quincy Promes

60'

60' Gieorgij Dżykija

76'

76' Jorrit Hendrix za Roman Zobnin

77'

77' Gieorgij Miełkadzie za Michaił Ignatow

80'

80' Gieorgij Miełkadzie

88'

88' Aleksandr Łomowickij za Zielimchan Bakajew