88'
  • 90+3'
    Legia wygrała u siebie 3:0 z Cracovią na koniec sezonu 2021/22!
  • 90+2'
    Muci znalazł się po prawej stronie pola karnego. Nie oddał strzału, z kolei podanie było nieudane
  • 90+1'
    Dwie minuty doliczone
  • 88'
    Trzy zmiany w Legii. Celhaka za Sokołowskiego, Strzałek za Josue, Muci za Wszołka
  • 87'
    Jak padł gol? Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek, a Lopes główkował. Piłka trafiła w słupek i wpadła do siatki
  • 85'
    3:0 dla Legii! Gol Lopesa, asysta Josue!
  • 84'
    Wszołek uprzedzony przez Siplaka w bocznym sektorze pola karnego. Korner dla "Wojskowych'
  • 83'
    Korner dla "Pasów". Konoplanka dośrodkował na 7. metr, ponownie zakotłowało się w "szesnastce", lecz Miszta ostatecznie złapał piłkę
  • 82'
    Znowu było blisko gola dla Cracovii. Rasmussen silnie uderzył z dystansu, ale Miszta skutecznie interweniował
  • 81'
    Ależ zamieszanie w polu karnym Legii! Kakabadze oddał płaski strzał, piłka ostatecznie trafiła w słupek, ale nie wpadła do siatki
  • 79'
  • 79'
    Josue chciał podać na prawą stronę do Wszołka, lecz zagranie zostało przecięte
  • 79'
    Legia wymienia się podaniami przed polem karnym Cracovii
  • 77'
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Cracovię. Konoplanka dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, lecz rywale wyszli z opresji
  • 76'
  • 74'
    Pekhart opuszcza boisko, żegna się z kibicami. Zmienia go Kapustka
  • 73'
    Loshaj dośrodkował z lewej flanki, van Amersfoort główkował mocno, lecz niecelnie (8. metr)
  • 72'
    Niecelny strzał Konoplanki z 18. metra na dalszy słupek
  • 69'
    Zmiany w Cracovii. Loshaj i Rocha za Rivaldinho i Pestkę
  • 68'
    Gol uznany, Legia prowadzi 2:0!
  • 68'
    Sytuacja jest jednak sprawdzana
  • 67'
    Josue dośrodkował z lewej flanki na 5. metr, do niepilnowanego Pekharta, który główkował. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki
  • 66'
    2:0 dla Legii! Pekhart!
  • 65'
    Josue oddał płaski strzał zza "szesnastki", ale został zablokowany
  • 64'
    Rzut wolny dla Cracovii, na wysokości 12.. metra. Konoplanka miękko dośrodkował, a Rodin główkował z 5. metra tuż obok bramki
  • 63'
    Żółta kartka dla Hołowni za faul na Myszorze po prawej stronie boiska
  • 63'
    Wieteska próbował dośrodkować w pole karne, ale zagranie okazało się nieudane, piłkę złapał Hrosso
  • 62'
    Lopes za Rosołka
  • 62'
    Slisz do Wszołka, ten dograł na lewą stronę pola karnego do Josue. Po chwili Hołownia dośrodkował z flanki, lecz Rapa wybił futbolówkę
  • 61'
  • 60'
    Myszor za Rakoczego, van Amersfoort za Lusiusza
  • 59'
    Sokołowski ucierpiał po kontakcie z rywalem, złapał się za prawą kostkę, leży na murawie. Jest opatrywany przez lekarzy
  • 58'
    Sokołowski posłał długie podanie na lewą stronę pola karnego, do Rosołka. Zagranie okazało się trochę za mocne, piłkę złapał Hrosso
  • 56'
    Z początku Pekhart szukał strzału, ale był naciskany przez rywala. Ostatecznie piłka trafiła pod nogi Rosołka, który płasko uderzył z lewej strony "szesnastki" (9. metr) i pokonał Hrosso. Legia prowadzi 1:0!
  • 54'
    1:0 dla Legii! Rosołek!
  • 53'
    Slisz dobrze popracował w defensywie, zatrzymał rywala na skrzydle
  • 52'
    Pekhart pojawił się po lewej stronie pola karnego, oddał świetny strzał w prawy, górny róg. Ale.. był na spalonym, przez co gol nie został uznany
  • 50'
  • 49'
    Hołownia zacentrował z lewej flanki na 13. metr, akcji nie zamknął żaden z legionistów
  • 48'
    Rivaldinho złożył się do przewrotki, lecz nie trafił w piłkę na 14. metrze
  • 48'
    Dośrodkowanie Konoplanki na środek pola karnego, Rapa główkował, po chwili pojawiły się kłopoty komunikacyjne między Misztą a Sliszem. Krakowianie mieli kolejny korner, lecz "Wojskowi" wyszli z opresji
  • 47'
    Konoplanka dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, Rosołek przeciął podanie do Kakabadze. Cracovia ma korner
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+5'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z Cracovią. Wracamy za 15 minut
  • 45+4'
    Johansson sfaulowany przez Pestkę na wysokości koła środkowego
  • 45+4'
    Rivaldinho oddał płaski strzał z 18. metra, ale Miszta złapał piłkę
  • 45+3'
    Kakabadze dograł z prawej flanki na środek pola karnego, Rose wybił piłkę
  • 45+2'
    Josue dośrodkował z rogu na środek pola karnego. Zrobiło się zamieszanie, odo odbitej piłki dopadł jeszcze Sokołowski, który potężnie uderzył z prawej strony "szesnastki", lecz nieco ponad poprzeczką
  • 45+2'
    Pomyłka Hrosso, ale legioniści tego nie wykorzystali. Warszawiacy mają jednak korner
  • 45+2'
    To powinno być 1:0 dla Cracovii. Kakabadze dobrze przyjął piłkę na prawej stronie pola karnego, minął Hołownię i potężnie uderzył. Futbolówka odbiła się od słupka, potem od głowy Rivaldinho i wyszła w pole
  • 45'
    Nieudane podanie Rose do Hołowni. Aut dla Cracovii
  • 44'
    Rodin ucierpiał po starciu z Josue na 16. metrze od bramki Cracovii. Gracz gości może kontynuować grę
  • 43'
    Rzut wolny dla przyjezdnych, do bramki Miszty ok. 35 metrów. Konplanka dośrodkował na prawą stronę pola karnego, Rodin zgrał piłkę głową na 8. metr, do Rivaldinho, który był niepilnowany, lecz oddał niecelny strzał. Był jednak spalony
  • 41'
    Kakabadze na spalonym
  • 40'
    Josue do Hołowni, ten jednak stracił piłkę na 20. metrze od bramki Cracovii. Po chwili "Hołek" sfaulował rozpędzonego rywala na wysokości koła środkowego
  • 39'
    Ciekawa akcja Legii, fajna wymiana piłki między Johanssonem a Wszołkiem. Po chwili nastąpiło wycofanie na 18. metr, do Josue, który się jednak poślizgnął
  • 37'
    Bezpośrednie uderzenie Josue z rzutu wolnego, na bliższy słupek. Piłka przeleciała tuż obok bramki!
  • 36'
    Josue został teraz nieprzepisowo powstrzymany przez Lusiusza na 23. metrze od bramki gości. Rzut wolny
  • 35'
    Josue sfaulowany po prawej stronie boiska, na wysokości koła środkowego
  • 35'
    Przechwyt Rosołka w środku pola, Legia wyszła z kontrą. Josue znalazł się na 18. metrze, próbował efektownie minąć rywala, ale ten był czujny i odzyskał piłkę
  • 33'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek. Hołownia główkował, ale niedokładnie, ponad poprzeczką
  • 33'
    Rzut wolny dla Legii po lewej stronie boiska, na wysokości 35. metra
  • 32'
    Wracamy do gry!
  • 30'
    Trwa przerwa w meczu, boisko jest pokryte "dymem" z petard
  • 28'
    Kibice Legii wracają na trybuny, odpalili race. Spotkanie zostało przerwane
  • 26'
    Siplak sfaulowany przez Pekharta na wysokości koła środkowego
  • 26'
    Rakoczy dośrodkował z prawej flanki w okolice dalszego słupka, do Rivaldinho, który był chyba jednak trochę zaskoczony, nie zdołał oddać strzału
  • 24'
    Żółta kartka dla Pekharta, który - zdaniem sędziego - próbował wymusić rzut karny
  • 23'
  • 22'
    Od kilku minut na murawie nie dzieje się zbyt wiele
  • 20'
    Gra toczy się w środku boiska
  • 18'
    Cracovia wymienia się piłką w środku pola
  • 17'
    Wszołek dośrodkował z prawej strony "szesnastki" na dalszy słupek. Był tam Pekhart, lecz Czecha uprzedził zawodnik "Pasów"
  • 17'
    Niedokładne podanie Pekharta na 35. metrze od bramki Cracovii. Jednak Legia szybko przechwyciła piłkę
  • 16'
    Josue sfaulowany na połowie Legii
  • 15'
    Josue znalazł się na 18. metrze od bramki Cracovii, lecz jego centra na prawą stronę "szesnastki" okazała się za mocna. Grę wznowi bramkarz "Pasów"
  • 15'
    Johansson do Wszołka, ten pojawił się po prawej stronie pola karnego i płasko zagrał wzdłuż boiska. Nie było tam jednak żadnego z legionistów
  • 13'
    Kibice Legii, co ostatnio zapowiadali, opuścili trybuny w 10. minucie meczu. Wrócą na stadion za 17 minut, czyli tyle, ile porażek poniosła Legia w tym sezonie ligowym
  • 12'
    Była duża szansa na gola dla Legii. Wszołek wykorzystał błąd obrońcy Cracovii i znalazł się w sytuacji sam na sam z Hrosso. Skrzydłowy musnął piłkę, ale bramkarz Cracovii wyszedł z opresji. W trakcie akcji piłkarz Legii upadł, sygnalizował, ze był faulowany, lecz gra była kontynuowana
  • 10'
    Slisz zdecydował się na mocne uderzenie z 20 metrów, z prawej nogi. Piłka przeleciała nieznacznie nad poprzeczką
  • 9'
    Dobry przechwyt Sokołowskiego na wysokości koła środkowego. Pomocnik przechwycił piłkę, a potem został sfaulowany przez wracającego Kakabadze
  • 8'
    Strata Josue na 35. metrze od bramki Cracovii
  • 8'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 7'
    Josue przerzucił piłkę na lewą stronę boiska, był tam Hołownia, który wbiegł w "szesnastkę" i miękko dośrodkował, ale futbolówka została wybita. Akcję strzałem z dystansu zakończył Rosołek, uderzenie okazało się niecelnie
  • 6'
    Wszołek ruszył do górnego zagrania z głębi pola na prawą stronę pola karnego. Skrzydłowy przyjął piłkę, która jednak odbiła się od jego lewej nogi i wyszła poza linię końcową. Zawodnik był jednak do końca pilnowany przez Pestkę
  • 5'
    Legia miała kolejny korner. Po dośrodkowaniu w pole karne zrobiło się zamieszanie. Ostatecznie Sokołowski uderzył z 12. metra, ale trochę ponad poprzeczką
  • 4'
    Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek, był tam m.in. Rosołek, który powalczył o piłkę, Zrobiło się zamieszanie, Hrosso piąstkował futbolówkę na 18. metr. Slisz dopadł do niej, oddał niezły strzał, lecz bramkarz Cracovii dobrze interweniował
  • 3'
    Wszołek chciał zacentrować z prawego skrzydła, ale został zablokowany przez Siplaka. Rzut rożny dla miejscowych
  • 3'
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Konplanka do Siplaka, ten dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek. Miszta pewnie złapał piłkę
  • 2'
    Kakabadze podał na prawą stronę pola karnego. Był tam Rakoczy, który uderzył z prawej nogi, lecz został zablokowany. Korner dla gości
  • 1'
    Legia wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 1'
  • Ławka: Kikolski, Celhaka, Muci, Lopes, Skibicki, Włodarczyk, Kapustka, Verbic, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Cracovią: Miszta – Johansson, Rose, Wieteska, Hołownia – Wszołek, Slisz, Sokołowski, Rosołek – Josue – Pekhart
  • – Na Legii nie gra się byle jakich meczów, nie wiadomo skąd wziętych – tam zawsze jest atmosfera, która potrafi zmotywować, ponieść. Chcemy się dobrze zaprezentować, zdobyć punkty i zająć 6. pozycję w ekstraklasie. Oczywiście, w tym tygodniu pojawiły się już lżejsze obciążenia, lecz w dalszym ciągu czuć mobilizację, jest premia do podniesienia, która być może da zawodnikom fajne wakacje. Mamy o co grać, nie ma żadnej taryfy ulgowej – opowiadał Zieliński. – Cracovia to zespół bardzo solidny, grający niezwykle dobrze w ostatnim czasie, ale uważamy, że stać nas na zwycięstwo, o które powalczymy – dodał "Vuko"
  • Do tej pory odbyły się 84 gry pomiędzy warszawiakami a krakowianami. Dużo lepsze statystyki mają "Wojskowi", którzy wygrali 47 razy, przegrali 19-krotnie, a w 18 meczach był remis. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się wieczorem, na obiekcie przy Łazienkowskiej, który przez nieco ponad kwadrans rywalizacji będzie zapewne świecił pustkami. Nieznani Sprawcy (grupa kibiców Legii) namawiają bowiem do opuszczenia trybun na 17 minut (od 10.), czyli dokładnie tyle, ile stołeczny klub poniósł porażek w obecnym sezonie ligowym
  • W składzie "Pasów" jest piłkarz z przeszłością przy Łazienkowskiej. To 28-letni lewy obrońca, Luis Rocha, który reprezentował Legię przez dwa lata (2019-2021), zostając dwukrotnym mistrzem Polski. Portugalczyk znajdzie się w kadrze na spotkanie z byłym zespołem, o czym poinformował trener Cracovii. Przeciwko "Wojskowym" nie wystąpią za to m.in. David Jablonsky, Jakub Jugas i – prawdopodobnie – Sergiu Hanca, który dość mocno naciągnął przywodziciel. – Spodziewam się meczu otwartego, ciekawego, my też nie chcemy się zamurować. Podejrzewam, że oba zespoły będą chciały grać do przodu, co sprawi, że bardzo ważna okaże się defensywa. Jeśli podtrzymamy to, co w ostatnich kolejkach – a prezentujemy się dość solidnie i czysto w obronie – to będzie dobrze – mówił Zieliński
  • Cracovia jest na 6. miejscu, wywalczyła 46 punktów (12 wygranych, 10 remisów, 11 porażek), a do rywalizacji z Legią przystąpi po pięciu meczach bez porażki. – Ustabilizowała się w końcówce, zagrała kilka naprawdę dobrych spotkań, w dużej mierze zadecydowała o mistrzostwie dla Lecha, bo to ona zaskoczyła Raków na stadionie w Częstochowie, zabierając mu dwa "oczka". Krakowianie punktowali też u siebie, prowadzi ich doświadczony trener, który nie raz pokazał, że umie pracować z drużyną i prowadzić ją we właściwy sposób – stwierdził Vuković
  • Legioniści, którzy są na 10. pozycji z dorobkiem 40 punktów, zakończą sezon na 54 spotkaniach i domowej rywalizacji z Cracovią. Ekipa z Łazienkowskiej dwukrotnie grała z tym zespołem w 2021 roku – w kwietniu bezbramkowo zremisowała u siebie, a w grudniu przegrała na wyjeździe 0:1. Jeśli teraz warszawiacy, którzy 7 maja zapewnili sobie utrzymanie, okażą się lepsi albo zdobędą punkt, to zwieńczą sezon trzema meczami bez porażki (wcześniej 5:3 z Górnikiem Zabrze i 2:2 z Jagiellonią w Białymstoku). – Gdy przychodziłem do Cracovii, to Legia była praktycznie na szarym końcu tabeli. Nie dopuszczałem myśli ani nie wierzyłem, że będzie zamieszana w walkę o spadek, bo to zbyt dobra drużyna, by mieć takie problemy – opowiadał na czwartkowej konferencji prasowej trener "Pasów", Jacek Zieliński
  • – Przed Legią kolejny etap, by rozwijać się we właściwą stronę. W mojej sytuacji najważniejsze było działanie doraźne i zapewnienie tego, co najważniejsze. Dopiero w tej chwili jest wiedza na temat potrzeb zespołu, kto powinien w nim być, a kto nie, jakich zawodników sprowadzić, by drużyna się wzmocniła i wyglądała dużo lepiej w przyszłym sezonie. Ktoś inny będzie o tym myślał i to realizował, natomiast mam wiedzę w tej sprawie. Na pewno chciałbym zatrzymać Josue, Wszołka czy Tomasa Pekharta – robiłbym dużo, aby tak się stało. Mam inne przemyślenia dotyczące piłkarzy, których tutaj być nie powinno, lecz to już inna kwestia – opowiadał "Vuko"
  • – Czy zamierzam dać niektórym piłkarzom szansę pożegnania, minuty? Nie, bo sam nie chcę być specjalnie żegnany, nie będę się tym kierował przy wyborze graczy czy dokonywaniu zmian. To ostatnie spotkanie, które – przynajmniej ze swojej strony – potraktuję tak, że spróbuję tyle, ile można, by je wygrać – dodał trener stołecznej drużyny. Na finiszu rozgrywek nie zaprezentuje się wspomniany Boruc. Doświadczony bramkarz po sezonie zakończy karierę, ale jest pomysł, by niebawem pożegnał się z kibicami w specjalnym, towarzyskim meczu
  • Vuković odcina pępowinę, zapracował na to przez ostatnie półrocze. Niebawem zmierzy się z nowymi wyzwaniami – tak, jak Legia, będąca przed szeregiem zmian, o których mówi się od paru miesięcy. Część z nich już się dokonała. W lutym były przemeblowania w zarządzie, w marcu na Łazienkowską wrócił Radosław Mozyrko (dyrektor działu skautingu), a od 1 kwietnia pracy dla klubu nie świadczy Paweł Tomczyk (wicedyrektor sportowy). Zapewne w przyszłym tygodniu dojdzie do pierwszych przetasowań w "jedynce" i na innych szczeblach. W kolejnym sezonie do stolicy przeniosą się m.in. trener Kosta Runjaić (Pogoń Szczecin) i Marek Śledź (Raków Częstochowa), który zastąpi Richarda Grootscholtena na stanowisku dyrektora akademii. Na dniach można się spodziewać transferów, podpisania kontraktów z Blazem Kramerem (FC Zurich) oraz Pedro Tibą (Lech Poznań). Z kolei z klubem mają się rozstać Artur Boruc, Mateusz Hołownia, Benjamin Verbic, Paweł Wszołek, Tomas Pekhart i Szymon Włodarczyk
  • – Jest trochę zadowolenia, że to już koniec, nie ma co tego przeciągać. Kończymy sezon, który dla klubu, drużyny był taki, jaki był. Dobrze by było, aby pojawił się jeszcze miły akcent w postaci zwycięstwa, chciałbym o to powalczyć z zespołem, zobaczymy, czy się uda – mówił Aleksandar Vuković, dla którego będzie to ostatnie spotkanie na stanowisku szkoleniowca "Wojskowych". Serb, który uważa, że warto było wrócić na Łazienkowską w połowie grudnia, nie mówi Legii ani "żegnaj", ani "do zobaczenia". – Wiem, że rola trenera jest taka, że dziś jesteś tu, a zaraz w innym miejscu. Zobaczymy, jak potoczy się życie, nie będę wiecznie szkoleniowcem. Z chęcią będę wracał na ten stadion – robiłem tak, gdy nie pracowałem w klubie. Jeśli chodzi o plany zawodowe, to teraz w ogóle o nich nie myślę – dodał 42-latek. Razem z nim odejdzie część sztabu szkoleniowego – Jan Mucha, Aleksandar Radunović i Piotr Zaręba
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz ostatniej, 34. kolejki PKO Ekstraklasy. Legia Warszawa zmierzy się u siebie z Cracovią!
Legia WarszawaCracovia
60'

60' Jakub Myszor za Michał Rakoczy

60' Pelle van Amersfoort za Sylwester Lusiusz

69'

69' Luis Rocha za Kamil Pestka

69' Florian Loshaj za Rivaldinho