Koniec. Legia zremisowała 2:2 z Jagiellonią w Białymstoku
  • 90+4'
    Slisz nieco niecelnie uderzył z dystansu na dalszy słupek
  • 90+3'
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Legię. Lopes uderzył z 13. metra, ale został zablokowany. Do piłki dopadł jeszcze Slisz, ale uderzył z dystansu ponad poprzeczką
  • 90+1'
    Rzut rożny dla Legii
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 90'
    Wszołek wbiegł w pole karne, minął rywala, ale miejscowi wyszli z opresji
  • 90'
    Wszołek dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, Pekhart nie zdołał dopaść do piłki
  • 89'
    Charatin uprzedził rywala i wycofał do Miszty
  • 87'
    Muci mocno uderzył z 20. metra, Alomerović spokojnie złapał piłkę
  • 87'
    Rose podłączył się do ofensywy i miękko dograł z lewej strony pola karnego na 8. metr. Zrobiło się zamieszanie, ostatecznie piłkę do własnej siatki pechowo skierował Pazdan
  • 86'
    2:2. Legia wyrównała! Samobójczego gola strzelił Pazdan
  • 83'
    Pospisil uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, ale Miszta przeniósł piłkę nad poprzeczkę
  • 82'
    Żółta kartka dla Charatina, który sfaulował Trubehę tuż przed polem karnym
  • 81'
    Pospisil dośrodkował na środek pola karnego, ale Wieteska przeciął zagranie
  • 81'
    Kontra Jagiellonii. Pospisil ruszył środkiem i płasko podał na prawą stronę pola karnego, ale Cernych został bardzo dobrze uprzedzony przez Rose (wślizg)
  • 79'
    Josue sfaulowany przez Romanczuka w środku pola
  • 78'
    Trubeha za Imaza, Cernych za Struskiego
  • 77'
    Miszta rzucił się w swoje prawo, a Imaz oddał skuteczny, płaski strzał w drugą stronę. Jagiellonia znowu prowadzi
  • 76'
    2:1 dla Jagiellonii. Imaz wykorzystał rzut karny
  • 75'
    Żółte kartki dla Imaza i Josue
  • 74'
    Rzut karny dla Jagiellonii. Zdaniem sędziego Josue faulował Imaza
  • 74'
    Obaj zawodnicy wstali z boiska o własnych siłach i mogą grać dalej
  • 73'
    Zderzenie Wdowika z Rose. Obrońca Legii leży na murawie
  • 73'
    Slisz dośrodkował z prawego skrzydła w pole bramkowe, Alomerović złapał piłkę
  • 72'
    Slisz spojrzał i precyzyjnie dośrodkował z prawej strony boiska na 13. metr. Był tam Pekhart, który uderzył z powietrza, bez przyjęcia, na dalszy słupek - i pokonał bezradnego Alomerovicia!
  • 70'
    Ależ gol Pekharta! 1:1!
  • 69'
    Zakotłowało się w polu karnym Jagiellonii, Muci oddał strzał, z 7. metra, ale dobrze zablokował go Romanczuk
  • 69'
    Do wejścia był też szykowany Mustafajew, ale ta zmiana została - przynajmniej na razie - cofnięta
  • 68'
    Muci za Celhakę, Verbic za Rosołka
  • 67'
    Struski dobrze zbiegł do środka i podał w boczny sektor "szesnastki". Był tam Prikryl, który został zablokowany
  • 66'
    Imaz próbował płasko podać do kolegi, ale dobrze doskoczył do niego Wszołek, który sprawił, że Hiszpan nieczysto trafił w piłkę
  • 65'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 64'
    Imaz ruszył do piłki, ale uprzedził go Charatin, który oddalił zagrożenie, wycofał do Miszty
  • 64'
    Muci i Verbic szykują się do wejścia na boisko
  • 63'
    Lopes zbiegł z prawej flanki do środka, ale jego centra z 18. metra na dalszy słupek wyszła poza boisko
  • 63'
    Wszołek chciał dośrodkować z prawej flanki, ale został zablokowany. Goście mają aut
  • 62'
    Josue dośrodkował z lewej strony boiska na 6. metr, ale piłkę spokojnie złapał Alomerović
  • 61'
  • 61'
    Rosołek powalczył w odbiorze i wywalczył aut dla Legii na połowie "Jagi"
  • 60'
    Puerto wrócił na murawę
  • 60'
    Puerto korzysta z pomocy lekarzy. Stoper ucierpiał po tym, jak przyjął na ciało mocny strzał Wszołka z 7. metra
  • 59'
    Wieteska i Wszołek oddali strzały z pola karnego, ale zostali zablokowani
  • 58'
    Zrobiło się zamieszanie w polu karnym Jagiellonii po centrze Josue z rzutu rożnego. Miejscowi wyszli z jednak z presji, choć "Wojskowi" szybko odzyskali piłkę
  • 57'
    Wdowik uderzył bezpośrednio rzutu wolnego na dalszy słupek. Futbolówka poszybowała nieco ponad poprzeczką
  • 57'
    Rzut wolny dla Jagiellonii, do bramki ok. 24 metrów
  • 56'
    Pospisil przebojowo ruszył środkiem boiska, a następnie został sfaulowany przez Celhakę, który obejrzał żółty kartonik
  • 55'
    Celhaka nieźle zagrał przed pole karne do Rosołka, który mocno uderzył, ale został zablokowany. Do piłki dopadł jeszcze Rose, który płasko uderzył z 20. metra, lecz Alomerović spokojnie złapał piłkę
  • 53'
    Lopes za Hołownię
  • 53'
    Prikryl pojawił się po lewej stronie pola karnego, zbiegł do środka, ale uderzył wysoko ponad poprzeczką
  • 52'
    Pekhart znalazł się na 16. metrze, lecz został zatrzymany przez Romanczuka
  • 51'
    Imaz wbiegł w pole karne, próbował lobować Misztę, ale ten spokojnie złapał piłkę. Poza tym, Hiszpan był na spalonym
  • 50'
    Jagiellonia miała rzut rożny. Po centrze na bliższy słupek, Pazdan przedłużył tor lotu piłki na 5. metr do niepilnowanego Puerto, który dopełnił formalności z bliskiej odległości. Legia przegrywa 0:1
  • 49'
    1:0 dla Jagiellonii. Puerto
  • 48'
    Ależ interwencja Miszty po strzale Wdowika z głowy!
  • 48'
    Zamieszanie w polu karnym Legii po dośrodkowaniu Jagiellonii z rzutu rożnego. Miszta minął się z piłką, która odbiła się od Hołowni i wyszła poza linię końcową
  • 47'
    Hołownia dobrze popracował w obronie, wybił piłkę poza linię końcową po centrze Prikryla w kierunku Imaza (z lewej strony pola karnego na dalszy słupek)
  • 46'
    Pospisil za Matysika
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z Jagiellonią w Białymstoku
  • 45+3'
    Wszołek próbował się zastawiać, ale był naciskany przez dwóch rywali i stracił piłkę na 35. metrze od bramki 'Jagi"
  • 45+2'
    Żółta kartka dla Tiru za faul na Rosołku na połowie Legii (boczny sektor boiska)
  • 45+1'
    Rzut wolny dla Jagiellonii po prawej stronie boiska, na wysokości 30. metra. Nastić dośrodkował na środek pola karnego, Wieteska wybił piłkę, do której dopadł Hołownia. Lewy obrońca chciał zabrać się do kontry, lecz za mocno wypuścił futbolówkę, a potem sfaulował Struskiego i obejrzał żółtą kartkę
  • 45'
    Faul Hołowni na Wdowiku po prawej stronie boiska
  • 43'
    Jagiellonia wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 42'
    Mogło być 1:0 dla "Jagi". Nastić dośrodkował z lewej flanki na 7. metr, a Imaz główkował nieco ponad poprzeczką
  • 42'
    Wieteska miękko dograł do Rosołka, ale podanie zostało przecięte
  • 40'
  • 40'
    Pazdan sfaulował Pekharta na połowie Legii
  • 39'
    Nastić dośrodkował z rogu w okolice środka pola karnego. Wieteska wybił piłkę głową poza pole karne
  • 38'
    Nastić zacentrował z lewego skrzydła w pole karne, Charatin przeciął podanie. Jagiellonia ma korner
  • 37'
    Wszołek do Rose, ten dośrodkował z prawej flanki na bliższy słupek. Ostatecznie Pazdan wybił futbolówkę poza "szesnastkę"
  • 37'
    Rosołek chciał miękko zagrać w okolice 16. metra, ale czujny był Pazdan, który przeciął podanie (głowa)
  • 36'
    Josue świetnie opanował piłkę, utrzymał ją w boisku podając bez przyjęcia do Rosołka, który chciał się zabrać do kontry, lecz został sfaulowany
  • 35'
    Prikryl sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 35'
    Hołownia zagrał na wyprzedzenie, ale ostatecznie wyszedł z tego aut dla miejscowych
  • 34'
    Imaz miękko dośrodkował z prawej flanki na 7. metr, Prikryl główkował, lecz Miszta spokojnie złapał piłkę
  • 33'
    Druga niewymuszona zmiana w Jagiellonii. Carioca doznał urazu, nie może kontynuować gry. Zawodnik z płaczem opuścił boisko, zmienił go Prikryl
  • 32'
    Hołownia przechwycił piłkę na lewym skrzydle, minął Imaza i płasko wycofał na 18. metr, do Josue, który uderzył bez przyjęcia, ale wysoko nad poprzeczką
  • 30'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 30'
    Hołownia do Rosołka, ten chciał popędzić do przodu, ale został zatrzymany przez rywala
  • 29'
    Charatin jest gotowy do gry, wrócił już na boisko
  • 28'
    Charatin potrzebuje pomocy medycznej. Ukrainiec bardzo pechowo upadł na plecy przy rzucie rożnym dla "Wojskowych"
  • 27'
    Legia miała dwa rzuty rożne, ale niewiele z tego wynikało
  • 27'
    Ależ było blisko! Rosołek dobrze powalczył w odbiorze, na 17. metrze od bramki Jagiellonii. Wykonał wślizg, dzięki któremu uprzedził Puerto. Zrobiło się z tego podanie do Wszołka, który uderzył z lewej strony "szesnastki" na dalszy słupek. Alomerović zbił piłkę do boku, a jeden z obrońców wybił ją poza linię końcową, uprzedzając Pekharta
  • 25'
    Nastić dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Pekhart wybił piłkę głową poza pole karne
  • 24'
    Carioca dopadł do piłki na lewym skrzydle, wbiegł w pole karne, jego strzał został zablokowany. Ostatecznie piłka poszybowała nad poprzeczką. "Jaga" ma korner
  • 24'
    Wieteska miękko zagrał na 20. metr, Pekhart wyskoczył, musnął piłkę, ale ostatecznie przejęli ją miejscowi
  • 22'
    Hołownia sfaulowany przez Wdowika na wysokości koła środkowego. Legia przy piłce
  • 22'
    Rosołek dopadł do górnego podania z głębi pola na lewą stronę "szesnastki". Młodzieżowiec chciał dośrodkować wzdłuż boiska, piłkę złapał Alomerović
  • 21'
    Legia wymienia się podaniami na połowie Jagiellonii
  • 21'
    Imaz na spalonym (prawa flanka)
  • 20'
    Wdowik mocno dograł z rzutu wolnego w pole karne, ale podanie przeciął Slisz (głowa)
  • 20'
    Tiru sfaulowany przez Rosołka przed polem karnym Legii. Rzut wolny dla "Jagi", po prawej stronie boiska, na wysokości 10. metra
  • 19'
    Wieteska przeciął podanie Wdowika, gospodarze mają aut na wysokości pola karnego
  • 18'
    Ciekawa akcja Legii. Slisz sprytnie podał na prawą stronę pola karnego. Był tam Wszołek, który wycofał na 12. metr, Hołownia dopadł do piłki, lecz uderzył nieco niecelnie. Poza tym, "Hołek" popełnił faul w ataku
  • 17'
    Podobny obrazek jak parę chwil wcześniej - Legia w ataku pozycyjnym
  • 16'
    Carioca mocno uderzył z 18. metra, z prawej nogi na bliższy słupek, ale Miszta pewnie interweniował
  • 15'
    Faul Slisza na wysokości koła środkowego
  • 15'
    Jagiellonia wyszła z kontrą, ale pokazał się Celhaka, który uprzedził Struskiego i wycofał podanie do Miszty
  • 14'
    Kontra gospodarzy. Imaz ruszył na bramkę, a następnie płasko podał na lewą stronę pola karnego do wbiegającego Romanczuka. Pomocnik "Jagi" chciał zapewne dośrodkować, ale była to nieudana próba
  • 12'
    Wdowik minął Hołownię w bocznym sektorze boiska, ale czujny był Celhaka, który doskoczył i wybił piłkę na aut na wysokości koła środkowego
  • 11'
    Legia cały czas w ataku pozycyjnym, wymienia się podaniami w środku pola
  • 10'
    Josue otrzymał piłkę, po czym posłał miękkie podanie z 35. metra w pole karne, do Rosołka. Zagranie okazało się jednak za mocne, grę wznowi bramkarz "Jagi"
  • 9'
    Warszawiacy w ataku pozycyjnym
  • 8'
    Slisz posłał miękkie podanie na prawe skrzydło, Wszołek ruszył do piłki, ale miał mało przestrzeni i nie zdołał utrzymać piłki w boisku
  • 7'
    Wymuszona zmiana w Jagiellonii. Imaz zmienił kontuzjowanego Guala
  • 7'
    Tiru otrzymał płaskie podanie na prawą stronę boiska, miał czas i miejsce, dośrodkował na 7. metr, jeden z piłkarzy "Jagi" musnął piłkę, ale nie zdołał zamknąć akcju
  • 5'
    Wieteska przeciął centrę Tiru z prawej strony boiska w okolice bliższego słupka
  • 4'
    Slisz dobrze, bez przyjęcia zagrał do Rosołka, ten wbiegł w pole karne z lewej strony, lecz jego płaski strzał na bliższy słupek został wybroniony
  • 3'
    Niedokładne zagranie Nasticia na lewe skrzydło, Legia ma aut
  • 3'
    Wieteska chciał miękko zagrać na środek pola, ale podanie zostało przecięte. Po chwili "Wietes" się zrehabilitował, odzyskał piłkę, a następnie posłał górne, dalekie podanie w kierunku Wszołka. Skrzydłowy został jednak uprzedzony przez Alomerovicia
  • 2'
  • 1'
    Rose wyrzucił piłkę z autu, obrońca Jagiellonii wybił ją poza linię końcową
  • 1'
    Gramy! Rozpoczęli gospodarze
  • Obie ekipy już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Kikolski, Muci, Lopes, Skibicki, Włodarczyk, Mustafajew, Verbic, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Jagiellonią Białystok: Miszta – Rose, Charatin, Wieteska, Hołownia – Wszołek, Slisz, Celhaka, Rosołek – Josue – Pekhart
  • – Na pewno mecze Legii z "Jagą" w ostatnim czasie wzbudzają spore zainteresowanie. Jeśli chodzi o nas, to pierwszy raz mamy taką sytuację, że większość zawodników jest zdrowych. Przez całą wiosnę po 4-5 piłkarzy z "jedynki" nie pojawiało się na murawie, co potem rzutowało na tym, że ta runda okazała się nierówna. Gra jesienią, a w drugiej części sezonu bardzo się różniła. W ogóle nie było stabilizacji, co jest spowodowane zmianami – nie tylko w drużynie, ale i w zarządzie. Zostało wymienione praktycznie wszystko: od prezesa, po dyrektora sportowego, trenera. Do tego pojawiły się trzy kontuzje kluczowych graczy, a zmian piłkarskich nie było zbyt dużo – dopiero później dołączyło do nas dwóch zawodników z ligi ukraińskiej – dodał Pazdan
  • Do tej pory odbyło się 48 gier pomiędzy Legią a białostoczanami. Lepsze statystyki mają "Wojskowi", którzy wygrali 20 razy, przegrali 11-krotnie, a w 17 meczach był remis. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się wieczorem. – Jestem pewien, że ze strony rywali będzie bardzo duża mobilizacja, bo – mimo wszystko – potrzebują jeszcze "oczek" do matematycznego utrzymania. Czekam na naszą reakcję – mówił Vuković. – Nie możemy pozwolić sobie na komfort, beztroską grę. Każdy punkt jest dla nas ważny, tak jak miejsce w tabeli – opowiadał szkoleniowiec żółto-czerwonych, Piotr Nowak
  • W kadrze zespołu z Białegostoku znajduje się trzech piłkarzy z przeszłością w stołecznym klubie. To Michał Pazdan, Michał Żyro i Błażej Augustyn. – Byłem w Legii w końcówce jej dobrych czasów. Wywalczyliśmy trzy mistrzostwa, dwa Puchary Polski, graliśmy w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Może raz czy dwa nie awansowaliśmy do fazy grupowej, ale ogólnie ten okres wspominam super. Cieszę się, że występowałem przy Łazienkowskiej właśnie w tamtym, niezwykle udanym momencie. Jeśli chodzi o piłkę klubową, to z "Wojskowymi" najwięcej zdobyłem i grałem na najwyższym poziomie. Czas spędzony w Warszawie kojarzy mi się z sukcesami. Bardzo fajne lata – mówił "Pazdek" w rozmowie z nami
  • Jagiellonia plasuje się na 13. lokacie, wywalczyła 36 punktów w 32 spotkaniach (8 wygranych, 12 remisów, 12 porażek), a do rywalizacji z Legią przystąpi po pięciu meczach bez zwycięstwa. – Będzie zmobilizowana, choć uważam, że już utrzymała się w lidze dzięki remisowi w Krakowie. Gdyby przegrała z Wisłą, to skomplikowałaby sobie sytuację, miałaby też o wiele większe ciśnienie niż obecnie. To zespół z tych, które zawodzą, nie mogą znaleźć rytmu i są chyba poniżej własnych oczekiwań. Wydaje mi się, że w momencie, kiedy zaczynałem pracę w Warszawie, to "Jaga" miała 12 punktów więcej niż my. Od tamtej pory sporo się zmieniło – stwierdził "Vuko"
  • Zespół ze stolicy ma przed sobą już 53. i jednocześnie przedostatnie spotkanie w tym sezonie. Warszawiacy zmierzą się na wyjeździe z Jagiellonią, którą pokonali u siebie w rundzie jesiennej (1:0), wygrywając zarazem w lidze pierwszy raz od nieco ponad dwóch miesięcy. Jedynego gola – i pierwszego w barwach "Wojskowych" – strzelił wówczas Mattias Johansson. Legia nie ma jednak dobrej serii w meczach w Białymstoku, ostatni raz okazała się tam lepsza od gospodarzy w… końcówce 2016 roku (4:1). Od tamtej pory ośmiokrotnie występowała na Podlasiu i ani razu nie była w stanie wywieźć stamtąd kompletu punktów (6 remisów, 2 porażki)
  • Trener Legii walczy o to, by zakończyć rozgrywki we właściwy sposób. – Jeśli wygramy dwa pozostałe mecze, co jest moim osobistym celem, to zapunktujemy na poziomie sezonu mistrzowskiego, kiedy w pierwszej rundzie zdobyliśmy 29 "oczek" w 15 kolejkach. W tej chwili mamy szansę na 30 punktów w 16 spotkaniach. To wynik, który świadczy o tym, że ta ekipa już ma potencjał, by walczyć o coś więcej – tym bardziej, że nastąpi nowe otwarcie, nie będzie problemów z grudnia, psychozy, paraliżu. To liga, w której 40 "oczek" uzbierał jesienią – z całym szacunkiem – Radomiak, więc dlaczego w kolejnych rozgrywkach nie miałaby tego zrobić Legia? Nie jest to niemożliwe, czego dobrym przykładem jest Lech. W poprzednim sezonie klub z Poznania zajął 11. miejsce – co prawda w żadnym momencie nie był aż tak zagrożony jak niedawno "Wojskowi", lecz został sklasyfikowany bardzo nisko, a teraz jest na zupełnie innym biegunie – skomentował "Vuko"
  • Wygrana z Górnikiem i sprzyjające wyniki dwóch innych spotkań (remisy Śląska Wrocław oraz Wisły Kraków) sprawiły, że ustępujący mistrzowie Polski zapewnili sobie matematyczne utrzymanie. – Nie ukrywam, że na pewno ulżyło. Wiedzieliśmy, jaka jest tabela, ewentualna porażka z zabrzanami mogłaby spowodować nerwową końcówkę. Chcieliśmy tego uniknąć, tym bardziej, gdy człowiek wróci pamięcią do początku mojej pracy, a nawet do meczu z tej rundy, z Wartą Poznań. Myślę, że w tamtym momencie każdy z nas z chęcią przyjąłby taki scenariusz, czyli zamknięcie sprawy, jeśli chodzi o byt w lidze, na dwie kolejki przed końcem sezonu. Nie jestem człowiekiem, który szybko zmienia tok myślenia, nie zważając na to, co było. Doceniam obecną sytuację, cieszę się – dodał Serb, który liczy na to, że zostanie przyjemnie zaskoczony postawą jego drużyny po zagwarantowaniu utrzymania
  • Tydzień temu Legia przełamała się po trzech porażkach z rzędu, przerwała złą serię, która była dla trenera Aleksandara Vukovicia czymś zupełnie nowym. Stołeczny klub zwyciężył u siebie 5:3 Górnika Zabrze po meczu szalonym, dość intensywnym i obfitującym w wiele goli. – To dla mnie najważniejsze zwycięstwo w życiu, biorąc pod uwagę również wygrane, gdy byłem piłkarzem – mówił trener "Wojskowych"
  • Witamy! O godz. 20:30 rozpocznie się mecz 33. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią Białystok a Legią Warszawa!
Jagiellonia BiałystokLegia Warszawa

7' Jesus Imaz za Marc Gual

7'

32' Tomas Prikryl za Diego Carioca

32'

45' Bogdan Tiru

45'

46' Martin Pospisil za Miłosz Matysik

46'

48' Israel Puerto

48'

75' Jesus Imaz

75'

75' Josue

76' Jesus Imaz (k.)

76'

78' Fedor Cernych za Karol Struski

78' Andrzej Trubeha za Jesus Imaz