Koniec. Legia przegrała 1:2 ze Stalą w Mielcu
    Żółta kartka dla Steczyka
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 90'
    Ależ było groźnie, Legia mogła wyrównać, ale czujny okazał się Matras, który wybił piłkę poza pole karne
  • 87'
    Grudziński za Abu Hannę
  • 87'
    Żyro ucierpiał po kontakcie z Verbiciem, ale może grać dalej
  • 85'
    Rosołek pojawił się po prawej stronie pola karnego, chciał dośrodkować na dalszy słupek, do Muciego, ale zagranie zostało przecięte
  • 84'
    Strzałek wejdzie zaraz na boisko
  • 84'
    Abu Hanna wrócił na murawę
  • 84'
    Legia miała rzut wolny, zrobiło się zamieszanie, po chwili Wszołek centrował z prawej flanki, ale gra została przerwana. Piłka dla Stali
  • 83'
    Tomasiewicz schodzi, Urbańczyk wchodzi
  • 82'
    Josue do Abu Hanny, ten utrzymał piłkę w boisku, a następnie został sfaulowany przez Żyrę. Rzut wolny dla "Wojskowych"
  • 81'
    Pekhart wrócił na własną połowę, przechwycił piłkę, ale... był na spalonym
  • 80'
    Faul w ataku Pekharta
  • 77'
    Kłos za Sitka
  • 75'
    Żółta kartka dla Pekharta za faul na wysokości koła środkowego
  • 74'
    Muci za Sokołowskiego
  • 74'
    Pekhart już się cieszył z gola, ale... był na spalonym po podaniu z głębi pola
  • 71'
    Steczyk znalazł się po prawej stronie boiska, nabił Abu Hannę i wywalczył korner
  • 71'
    Rzut wolny dla Stali, do bramki Streingera ok. 40 metrów. Miękka centra na 16. metr, Kasperkiewicz uderzył, ale legioniści wyszli z opresji
  • 70'
    Żółta kartka dla Verbicia za faul w okolicach środka boiska
  • 69'
    Zrobiło się nerwowo przed polem karnym Stali. Ostatecznie Pekhart mocno, płasko uderzył z lewej strony "szesnastki", ale Strączek złapał piłkę
  • 68'
    Zmiana w Stali. Steczyk za Zawadę
  • 68'
    Pekhart strącił piłkę głową, futbolówka trafiła do Josue, który próbował lobować Strączka, który jednak był na posterunku
  • 67'
    Strebinger spokojnie złapał piłkę po centrze z prawej flanki
  • 66'
    Getinger dośrodkował z lewej flanki w pole karne, w kierunku Zawady, który był jednak dobrze pilnowany przez Jędrzejczyka
  • 63'
    Wszołek jest teraz prawym obrońcą, a Verbic gra na lewym skrzydle
  • 63'
    Pekhart za Lopesa, Verbic za Johanssona
  • 62'
    Pekhart i Verbic szykują się do wejścia na murawę
  • 62'
    Strączek wyszedł z bramki i pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Josue z rzutu wolnego
  • 60'
    Abu Hanna popędził lewym skrzydłem, ale został zastopowany przez Żyrę
  • 60'
    Rosołek może kontynuować grę
  • 59'
    Rosołek ucierpiał w pojedynku powietrznym z Kasperkiewiczem. Gracz Legii jest opatrywany, a piłkarz Stali obejrzał żółtą kartkę
  • 59'
    Niezła akcja Legii. Wszołek popędził prawą stroną boiska i dośrodkował wzdłuż boiska, do Lopesa, ten jednak nieczysto trafił w piłkę. Szkoda, bo była szansa na remis
  • 58'
    Getinger dośrodkował z rogu na bliższy słupek, zrobiło się zamieszanie, nie było strzału. Dobrze zachował się Johansson, który wybił piłkę
  • 57'
    Sitek z łatwością ograł Abu Hannę, wbiegł w pole karne z prawej strony, a następnie wycofał na 16. metr, do Tomasiewicza, który nieczysto trafił w piłkę. Strebinger zbił piłkę na rzut rożny
  • 54'
    Żyro dośrodkował z prawej flanki, ale Strebinger pewnie złapał futbolówkę
  • 53'
    Kapustka popisał się odbiorem w środku pola, potem legioniści jednak stracili futbolówkę. Tomasiewicz posłał górne podanie do Zawady, ale Charatin przeciął zagranie
  • 52'
    Kapustka płasko, prostopadle podał na lewą stronę pola karnego. Do piłki dopadł Lopes, którego centra na dalszy słupek, do Wszołka, okazała się niedokładna
  • 51'
    Rosołek zbiegł z lewej flanki do środka, ale jego prostopadłe podanie zostało przecięte
  • 51'
    Wcześniej Żyro ucierpiał po kontakcie z Charatinem w polu karnym Legii. Stoper Stali może grać dalej
  • 50'
    Legia chciała się zabrać do kontry, Lopes został sfaulowany w środku pola
  • 50'
    Zawada dośrodkował z prawej flanki w pole karne, centra okazała się mocna, ale nie została zamknięta. Stal ma jednak aut
  • 49'
    Legia miała rzut rożny, zrobiło się zamieszanie, miejscowi wyszli z opresji. Warszawiacy jednak w ataku pozycyjnym
  • 47'
    Żółta kartka dla Lopesa, który sfaulował Czorbadżijskiego w pojedynku powietrznym
  • 46'
    Zmiana w Legii. Kapustka za Slisza
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa 1:2 ze Stalą w Mielcu. Jedynego gola dla "Wojskowych" strzelił Paweł Wszołek (asysta Macieja Rosołka). Wracamy za 15 minut
  • 45+2'
    Nieudane uderzenie Tomasiewicza z lewej strony boiska. Legia ma aut
  • 45+1'
    Żółta kartka dla Slisza za faul na Getingerze na połowie Stali
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45'
    Rosołek dośrodkował z lewej flanki w pole karne, Stal wyszła z opresji
  • 43'
    Getinger zdecydował się na strzał z dalszej odległości, z ok. 30. metra. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką
  • 42'
    Charatin bezpiecznie, wybił piłkę na aut
  • 41'
    Josue ruszył środkiem boiska, podał do Wszołka, ten zagrał prostopadle do Rosołka, który wbiegł w pole karne, ale jego uderzenie zostało wybronione. Młodzieżowiec i tak był jednak na spalonym
  • 40'
    Joel Abu Hanna dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek. Centra zbyt mocna, ale Wszołek zdołał dopaść do piłki. Legia w ataku pozycyjnym
  • 39'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 39'
    Kolejny błąd Strebingera. Golkiper Legii podał wprost do Sitka, ten wbiegł w pole karne, ale jego uderzenie z lewej nogi zostało wybronione przez Austriaka
  • 34'
    2:1 dla Stali. Kasperkiewicz skutecznie główkował po dośrodkowaniu Domańskiego z rzutu rożnego na bliższy słupek. Legia znowu przegrywa
  • 33'
    Charatin przeciął zagranie do Zawady, Stal ma korner
  • 32'
    Rosołek znalazł się na lewej flance i dokładnie, precyzyjnie dośrodkował na 5. metr, w okolice dalszego słupka. Był tam Wszołek, który skierował futbolówkę do siatki
  • 31'
    1:1. Legia doprowadziła do remisu. Gol Wszołka, asysta Rosołka
  • 30'
    Getinger dośrodkował z rogu na bliższy słupek, znów się zakotłowało, Streinger piąstkował piłkę. Dopadł do niej, przed polem karnym, Tomasiewicz, który oddał potężny strzał, ale został zablokowany
  • 29'
    Żyro dobrze popracował w polu karnym Legii i wywalczył korner dla Stali
  • 29'
    Domański dośrodkował z lewej flanki w pole karne, centrę przeciął Charatin
  • 28'
    Zawada dopadł do górnego podania z głębi pola, zastawił się, ale nie zdołał płasko zagrać na lewą flankę do nadbiegającego Getingera
  • 27'
    Faul w ataku Rosołka, żółta kartka dla młodzieżowca
  • 25'
    Josue dośrodkował na bliższy słupek, Zawada wybił piłkę poza pole karne
  • 25'
    Tomasiewicz popracował w defensywie i uprzedził Wszołka, który wbiegał w pole karne z prawej strony. Korner dla gości
  • 24'
    Domański zacentrował z rzutu wolnego na środek pola karnego, zakotłowało się w polu karnym. Matras oddał strzał, ale został zablokowany
  • 23'
    Sitek sfaulowany przez Jędrzejczyka w bocznym sektorze boiska. Rzut wolny dla Stali po prawej stronie, na wysokości 22. metra
  • 22'
    Mocny strzał Rosołka z 20. metra, z lewej nogi, Strączek pewnie złapał piłkę
  • 21'
    Legia chciała zabrać się do kontry. Slisz ruszył środkiem i podał na prawą stronę, do Wszołka. Legioniści zostali jednak powstrzymani przez Domańskiego
  • 20'
    Johansson dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek. Piłkę zgarnął Żyro, który następnie zwiódł Josue i zagrał do przodu
  • 19'
    Josue płasko, prostopadle podał do Lopesa, ten wbiegł w pole karne, minął bramkarza, ale trafił w słupek. Gdyby strzelił gola, to jednak i tak nie zostałby on uznany, bowiem Portugalczyk znalazł się na spalonym
  • 18'
    Josue znalazł się na lewej flance, po czym miękko dośrodkował na środek pola karnego, w kierunku Wszołka. Na posterunku był jednak Flis, który przeciął centrę
  • 18'
    Stal miała aut na połowie Legii. Flis wrzucił piłkę w pole karne, Slisz wybił futbolówkę poza "szesnastkę"
  • 16'
    Rzut wolny dla Legii, do bramki ok. 30 metrów. Josue dośrodkował, ale centra okazała się za mocna
  • 14'
    Slisz płasko, prostopadle podał na prawą stronę pola karnego, do Wszołka, ale zabrakło zrozumienia między zawodnikami
  • 14'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 12'
    Rosołek wycofał na 20. metr, do Sokołowskiego. Po chwili Josue podał do Johanssona, ten płasko dośrodkował z prawej flanki w "szesnastkę", akcji nie zamknął żaden z legionistów
  • 11'
    Legioniści próbowali wyjść z szybkim atakiem, ale Stal poradziła sobie z "Wojskowymi" i odzyskała piłkę na wysokości koła środkowego
  • 9'
    Domański miękko dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, Strebinger piąstkował. Mielczanie jednak szybko odzyskali futbolówkę, mają aut
  • 8'
    Rzut wolny dla Stali po prawej stronie boiska
  • 8'
    Błąd Strebingera, doskoczył do niego Tomasiewicz. Zrobiło się zamieszanie, ale Legia wyszła z opresji
  • 7'
    Jak padł gol? Stal miała rzut rożny, Getinger dośrodkował na bliższy słupek. Nikt jednak nie musnął piłki, która wpadła do siatki
  • 6'
    1:0 dla Stali
  • 5'
    Krótkie rozegranie rzutu wolnego przez Stal. Miejscowi wywalczyli korner
  • 3'
    Tomasiewicz chciał podać na lewą flankę, ale zagranie do Getingera okazało się niedokładne
  • 1'
    Wszołek dobrze popracował w odbiorze, przycisnął rywala i wywalczył aut na połowie Stali
  • 1'
  • Obie ekipy już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Kikolski, Pekhart, Celhaka, Muci, Grudziński, Włodarczyk, Kapustka, Verbic, Strzałek
  • Skład Legii na mecz ze Stalą Mielec: Strebinger – Johansson, Jędrzejczyk, Charatin, Abu Hanna – Wszołek, Slisz, Sokołowski, Rosołek – Josue – Lopes!
  • Do tej pory odbyło się 55 gier pomiędzy stołecznym zespołem a biało-niebieskimi. Nieco lepsze statystyki mają "Wojskowi", którzy zwyciężyli 21 razy, 16-krotnie remisowali i ponieśli 18 porażek. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się w sobotni wieczór. – Mielczanie dadzą u siebie wszystko, aby zdobyć komplet "oczek", bo jak nie, to mogą mieć kłopoty. Będzie to wyrównany mecz, w którym mogą decydować detale – skomentował Astiz. ZAPIS KONFERENCJI
  • – Legia to mój dom, a do domu zawsze chce się wracać... Spędziłem przy Łazienkowskiej tyle lat, moja rodzina jest związana z "Wojskowymi", brat też występował przecież w ich barwach. Jestem stamtąd, nigdy nie będę się tego wypierał, kibicuję tej drużynie. Wiadomo, że każdy zawodnik chciałby w niej grać, to topowy klub. Podtrzymuję to, co powiedziałem wcześniej (czyli że marzy o grze w Legii – red.), lecz teraz jestem piłkarzem Stali. I zrobię wszystko, aby to mielczanie zwyciężyli w sobotę – dodał Żyrko
  • W kadrze Stali znajduje się 4 graczy, którzy w przeszłości występowali w Legii. Chodzi o Żyrę (6 spotkań w "jedynce"), Tomasiewicza, Wiktora Kłosa i Sitka, który do końca sezonu będzie przebywał w Mielcu na zasadzie wypożyczenia z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Majewski, który prowadzi biało-niebieskich, też był związany z Łazienkowską. Reprezentował "Wojskowych" jako piłkarz (1999-2003), rozegrał 152 oficjalne mecze, wywalczył tytuł mistrzowski i Puchar Ligi (2002). – Mam sentyment do Legii, bo występowałem w niej przez cztery lata, zdobyłem z nią mistrzostwo Polski. Jednak to odległa historia, nie żyjemy przeszłością. Wygraliśmy z "Wojskowymi" w Warszawie, wierzę, że uda nam się zwyciężyć również w Mielcu. Dla mnie będą to kolejne trzy punkty, które przybliżą nas do utrzymania – mówił 48-latek
  • – Na pewno nie chodziło nam o to, aby nie wygrać w 9 meczach z rzędu. Wiadomo też, co się wydarzyło w zimie, ilu zawodników nas opuściło. Wszystkim się wydawało, że będziemy mieli spokojną wiosnę i utrzymanie, ale życie pokazało, że tak nie jest. Odejście wielu piłkarzy, choroba Mateusza Maka… To się nawarstwiło i sprawiło, że jesteśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy. Ale cóż, taki sobie los zgotowaliśmy. Zostały 4 kolejki do końca sezonu, nasza sytuacja jest – mimo wszystko – i tak nie najgorsza, bo cały czas znajdujemy się nad strefą spadkową, mamy nad nią 4 punkty przewagi. Trzeba się jednak w końcu przełamać, jedno zwycięstwo powinno nas definitywnie uspokoić – skomentował Żyro
  • Stal zajmuje 13. miejsce w klasyfikacji, ma na koncie 33 punkty (8 zwycięstw, 9 remisów, 13 porażek) i 4 "oczka" przewagi nad strefą spadkową. Zespół z Mielca jest po 9 meczach bez zwycięstwa i jednocześnie 4 porażkach z rzędu. – Nikogo – mnie, drużyny, kibiców, włodarzy – nie cieszy, że nie wygrywamy. Musimy w końcu zwyciężyć, aby brutalnie nie walczyć o utrzymanie. Wierzę, że stanie się tak w sobotę. Gramy z Legią, czołowym polskim klubem, który też ma swoje problemy. Wyjdziemy na to spotkanie z zaangażowaniem, determinacją i chęcią zdobycia kompletu "oczek" – stwierdził trener biało-niebieskich, Adam Majewski. ZAPIS KONFERENCJI
  • – Oczekuję, mimo wszystko, Legii zmobilizowanej, walczącej, gdyż przegrała dwa ostatnie mecze. Wiadomo, jaką miała serię w poprzedniej rundzie, ale tej drużynie nigdy nie przystoi przegrywać kilka razy z rzędu. Myślę, że trener Vuković nie pozwoli na to, aby któryś zawodnik przeszedł obok spotkania albo wyszedł niezmotywowany na sto procent. Mimo że "Wojskowi" o nic nie grają, to na pewno będą podrażnieni dwoma poprzednimi porażkami, maksymalnie skoncentrowani. I powalczą o pełną pulę, nie zastanawiając się czy grają o coś, czy nie – opowiadał w rozmowie z nami Żyro, stoper Stali, który wcześniej (przez prawie 15 lat!) reprezentował barwy "Wojskowych". ROZMOWA
  • Zespół ze stolicy znajduje się aktualnie na 10. pozycji w tabeli z dorobkiem 36 punktów (11 zwycięstw, 3 remisy, 16 porażek). – To nie jest miejsce dla takiego klubu jak Legia. Wiadomo jednak, że ten sezon jest jaki jest. W tym tygodniu Vuko uczulał zawodników, że 100-procentowego utrzymania jeszcze nie ma. Musimy je sobie zagwarantować jak najszybciej. Stal nie ma dobrej serii, więc uważam, że to niezły moment, żeby zdobyć w Mielcu komplet "oczek". To dla nas bardzo ważny mecz, na którym się skupiamy – mówił asystent trenera Aleksandara Vukovicia, Inaki Astiz. Z racji, że przed konferencją prasową Serb musiał – w sprawach zdrowotnych – nagle pojechać do lekarza, to z dziennikarzami spotkał się właśnie Hiszpan
  • Przed Legią już 51. mecz w tym sezonie. Warszawiacy zmierzą się w Mielcu ze Stalą, czyli następnym rywalem, z którym jej nie po drodze. Odkąd biało-niebiescy awansowali do ekstraklasy (sezon 2020/21), to "Wojskowi" rywalizowali z nimi trzykrotnie, ale ani razu nie wygrali. Stołeczna drużyna poniosła dwie porażki przy Łazienkowskiej (2:3, 1:3), w których została pogrążona – w dużej mierze – przez jej… byłych piłkarzy. Półtora roku temu dali o siebie znać Łukasz Zjawiński (wywalczone trzy rzuty karne) i Grzegorz Tomasiewicz (gol ustalający wynik), a w tym sezonie (runda jesienna) – Mateusz Żyro (udział przy bramce na 1:1, trafienie na 3:1) oraz Maksymilian Sitek (gol na 1:1, asysta na 2:1). Z kolei pod koniec tamtych rozgrywek padł bezbramkowy remis (wyjazd)
  • Witamy! O godz. 20:00 rozpocznie się mecz 31. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Stalą Mielec a Legią Warszawa!
Stal MielecLegia Warszawa

5' Krystian Getinger

5'

34' Arkadiusz Kasperkiewicz

34'
47'

59' Arkadiusz Kasperkiewicz

59'

68' Dominik Steczyk za Oskar Zawada

68'

77' Wiktor Kłos za Maksymilian Sitek

77'

83' Maciej Urbańczyk za Grzegorz Tomasiewicz