Lopez mocno dograł na bliższy słupek, piłka została wybita na korner
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 90+1'
    Starcie Sorescu z Jędrzejczykiem po prawej stronie boiska, na połowie Legii, Rzut wolny dla Rakowa
  • 90'
    Żółta kartka dla Lopesa za faul na Lopezie na wysokości koła środkowego
  • 89'
    Faul Verbicia w ataku
  • 88'
    Kovacević wyłapał dośrodkowanie Johanssona z prawej strony boiska w pole karne
  • 87'
    Zmiana w Legii. Verbic za Rosołka
  • 86'
    Lopez pojawił się po prawej stronie pola karnego, ale został zablokowany
  • 85'
    Verbic już przy linii bocznej, zaraz wejdzie na murawę
  • 85'
    Rzut wolny dla Legii, po prawej stronie boiska, na 24. metrze. Josue dośrodkował na 14. metr, Lederman wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 84'
    Rundić zmienia Wdowiaka
  • 83'
    Raków kończy grę w dziesiątkę. Papanikolau sfaulował Wszołka, został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką
  • 82'
    Kun dopadł do piłki na lewym skrzydle, ale niedokładnie dośrodkował
  • 81'
    Szkuryn za Gutkovskisa
  • 80'
    Verbic szykuje się do wejścia na murawę, będzie to dla niego debiut w Legii
  • 80'
    Faul w ataku Gutkovskisa
  • 79'
    Wdowiak dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, Jędrzejczyk wybił piłkę poza "szesnastkę". Raków zaczął podkręcać tempo od momentu gola na 1:1
  • 78'
    Wdowiak minął Rose, popędził lewą flanką, a następnie płasko podał w "szesnastkę", na 11. metr. Był tam Sorescu, ale jego strzał został zablokowany
  • 77'
    Wieteska wykonał wślizg i wyłuskał piłkę spod nóg Lopeza, na 20. metrze od bramki Legii
  • 76'
    Johansson miękko zagrał do Lopesa, ten zagrał głową w kierunku Wszołka. Podanie okazało się jednak niecelne
  • 76'
    Rosołek dobrze popracował w defensywie, wygrał pojedynek główkowy, a potem dopadł do piłki, dzięki czemu Raków nie miał rzutu rożnego
  • 74'
    Celhaka sfaulował Wdowiaka w bocznym sektorze boiska, rzut wolny dla Rakowa z prawej strony. Raków szybko wznowił grę
  • 73'
    To mogło być 2:1 dla Rakowa. Gwilia pojawił się z piłką w środku pola. Gruzin podał do Wdowiaka, ten wpadł w pole karne z prawej strony, a następnie płasko uderzył na dalszy słupek. Strzał okazał się minimalnie niecelny
  • 71'
    1:1. Lopez wykorzystał rzut karny
  • 70'
    Lopez podejdzie do rzutu karnego
  • 69'
    Rzut karny dla Rakowa... Faul Wieteski
  • 69'
    Lopez sfaulowany na połowie Legii. Rzut wolny bliżej lewej strony boiska
  • 67'
    Żółta kartka dla Ledermana za faul w środku pola
  • 66'
    Korner dla Rakowa. Lopez dośrodkował z rogu na bliższy słupek, zrobiło się zamieszanie. Papanikolau oddał strzał, lecz został zablokowany
  • 65'
    Wszołek do Lopesa, ten został osaczony przez dwóch rywali (boczny sektor boiska) i stracił piłkę
  • 65'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 64'
    Kun płasko zagrał z lewej strony boiska na 18. metr. Podanie zostało przecięte przez Wieteskę
  • 63'
    Tudor zacentrował z prawej strony boiska, z 20. metra, na dalszy słupek. Lopez wyskoczył, ale nie zdołał musnąć piłki głową
  • 63'
    Johansson był naciskany przez rywala na 20. metrze od bramki Legii. Szwed posłał dalekie podanie, do którego nie zdołał dopaść Wszołek. Zagranie okazało się zbyt mocne
  • 62'
    Wdowiak płasko, prostopadle podał na prawą stronę boiska, do Sorescu. Zagranie okazało się jednak za mocne, grę wznowi Miszta
  • 61'
    Raków wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 60'
    Gwilia za Niewulisa
  • 58'
    Legioniści operują piłką w środku pola
  • 57'
    Żółta kartka dla Wieteski za faul na Tudorze, na połowie Rakowa
  • 57'
    Ribeiro schodzi z boiska, zmienił go Jędrzejczyk
  • 57'
    Josue płasko, prostopadle podał do Rosołka, który wbiegł w pole karne z lewej strony. Młodzieżowiec płasko zagrał wzdłuż boiska, na 8. metr, do Wszołka, ale zagranie zostało przecięte
  • 55'
    Lopez ruszył na bramkę, ale za mocno podał na lewą stronę "szesnastki", do Gutkovskisa. Grę wznowi Miszta
  • 55'
    Tudor chciał płasko podać do Kuna, ale zagranie przeciął Slisz
  • 54'
    Legia wymieniała się podaniami w środku pola. Po chwili Johansson posłał niezłe, dalekie podanie. Do piłki dopadł Rosołek, który wbiegł w pole karne, ale był naciskany przez dwóch zawodników Rakowa. Ostatecznie, Kovacević wyszedł z bramki i przechwycił futbolówkę
  • 53'
    Wdowiak uprzedzony przez Wieteskę, aut dla Rakowa
  • 52'
    To mogło być 1:1. Papanikolau zagrał z głębi pola do Wdowiaka, który dopadł do piłki na 20. metrze. Zawodnik Rakowa wbiegł w pole karne, ale czujni byli Miszta (wyszedł z bramki, skrócił kąt) i Wieteska, który doskoczył i utrudnił oddanie strzału. Legia wyszła z opresji
  • 51'
    Niewulis sfaulował Rosołka na połowie Rakowa. Rzut wolny dla gości, bliżej lewej strony boiska. Josue miękko zagrał na środek "szesnastki", piłkę wybił Petrasek. Dopadł do niej, na 20. metrze, Slisz, który uderzył po koźle. Strzał okazał się trochę niecelny
  • 49'
    Legia miała kolejny korner. Josue zacentrował na bliższy słupek, zrobiło się zamieszanie, ale Petrasek oddalił zagrożenie
  • 49'
    Kolejny rzut rożny dla Legii. Josue dograł na dalszy słupek, był tam Wszołek, który dobrze wycofał do Rose, ten uderzył z 5. metra, ale trafił w Kovacevicia
  • 48'
    Korner dla "Wojskowych". Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek, Kun wybił piłkę poza linię końcową
  • 47'
    Raków zabrał się do szybkiego ataku, ale czujny był Celhaka, który odzyskał piłkę na 25. metrze od bramki Legii
  • 46'
    Przechwyt Lopesa w środku pola. Legia przy piłce
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 1:0 z Rakowem w Częstochowie po golu Pawła Wszołka. Wracamy za 15 minut
  • 45+2'
    Wszystko zaczęło się od przechwytu Celhaki w środku pola. Albańczyk zagrał do Rosołka, który wbiegł w pole karne z lewej strony. Młodzieżowiec płasko podał wzdłuż boiska, Lopes nie zdołał musnąć piłki, ale akcję (na dalszym słupku) zamknął Wszołek, który trafił do siatki z bliskiej odległości. Legia prowadzi w Częstochowie!
  • 45'
    1:0 dla Legii! Wszołek!
  • 44'
    Rosołek był naciskany przez Tudora w bocznym sektorze boiska. Młodzieżowiec zdołał wywalczyć aut
  • 43'
    Lopez dośrodkował z rogu na bliższy słupek. Piłka spadła na 14. metr, Celhaka wybił futbolówkę poza "szesnastkę"
  • 43'
    Raków krótko rozegrał stały fragment gry. Lopez chciał dośrodkować, ale zablokował go Johansson. Po chwili to samo chciał zrobić Kun, ale zagranie przeciął Josue. Korner dla miejscowych
  • 42'
    Kun sfaulowany przez Wszołka po lewej stronie boiska. Rzut wolny dla Rakowa
  • 41'
    Rzut wolny dla Rakowa, po prawej stronie boiska, na wysokości koła środkowego. Tudor miękko zagrał na 16. metr, Wieteska wybił piłkę głową
  • 40'
    Wdowiak płasko podał z prawej flanki w pole karne, ale zagranie przeciął Slisz
  • 39'
    Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek. Zrobiło się zamieszanie, ale ostatecznie grę wznowi Kovacević
  • 38'
    Niewulis sfaulował Rosołka. Rzut wolny dla Legii po lewej stronie boiska. Josue dograł na dalszy słupek, Petrasek wybił futbolówkę na róg
  • 37'
    Ależ zamieszanie po kornerze dla Rakowa. Lopez dośrodkował na dalszy słupek, do Tudora, który miękko zagrał wzdłuż boiska, a Slisz, będący tuż przed linią bramkową, wybił piłkę głową. Potem dopadł do niej, na prawej stronie "szesnastki", Lopez, który nieczysto trafił w futbolówkę
  • 36'
    Miejscowi mieli korner. Lopez dograł na 5. metr, Miszta piąstkował piłkę, do której dopadł Sorescu. Rumun chciał zacentrował z prawej flanki w "szesnastkę", zablokował go Celhaka
  • 35'
    Rzut wolny dla Rakowa. Lopez dośrodkował na lewą stronę pola karnego, Rosołek wybił piłkę głową poza linię końcową
  • 34'
    Tudor sfaulowany na 30. metrze od bramki Legii. Przewinienie Celhaki
  • 32'
    Raków wymienia się podaniami po prawej stronie boiska. Po chwili Tudor dośrodkował w pole karne, lecz Wieteska wybił piłkę głową
  • 30'
    Rosołek popędził lewą flanką, dograł w pole karne, ale piłkę złapał Kovacević
  • 27'
    Pekhart nie może kontynuować gry, zmienił go Lopes
  • 26'
    Żółta kartka dla Papanikolau za faul na Ribeiro
  • 26'
    Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry. Lopez do Wdowiaka, ten miękko chciał zagrać z prawej strony na bliższy słupek, ale Slisz przeciął podanie
  • 25'
    Faul Rosołka na 25. metrze od bramki Legii. Żółta kartka dla młodzieżowca
  • 23'
    Kun wycofał do Lopeza, ten mocno uderzył z 20. metra, Miszta piąstkował piłkę
  • 22'
    Josue otrzymał podanie w środku pola, ale został osaczony przez dwóch rywali i stracił piłkę. Rywale zabrali się do szybkiego ataku, ale dobrze pokazał się Wieteska, który powstrzymał Gutkovskisa
  • 21'
    Lopez mocno uderzył z dystansu w kierunku dalszego słupka. Strzał okazał się trochę niecelny
  • 21'
    Ribeiro był naciskany przez rywala (na połowie Legii). Portugalczyk niedokładnie zagrał, piłkę wyszła na aut dla Rakowa
  • 20'
    Pekhart dobrze popracował w odbiorze i wywalczył piłkę dla Legii na wysokości koła środkowego
  • 19'
    Ależ zamieszanie w polu karnym Legii. Najpierw Sorescu dograł z prawej flanki na 7. metr, ale czujny był Rose, który uprzedził Gutkovskisa. Potem strzał Sorescu (z prawej strony "szesnastki") został zablokowany. Ostatecznie, warszawiacy wyszli z opresji
  • 16'
    Papanikolau chciał płasko podać na prawą flankę, do Sorescu, ale zagranie przeciął Josue
  • 16'
    Pekhart sfaulowany w bocznym sektorze boiska, na wysokości koła środkowego
  • 15'
    Raków znów próbował przedrzeć się prawą stroną boiska. Sorescu wycofał do Wdowiaka, ten chciał dograć na środek pola karnego, ale został zablokowany przez Celhakę. Częstochowianie jednak szybko odzyskali piłkę i wymieniali się nią przed "szesnastką". Po chwili Lopez próbował dobiec do piłki na 16. metrze, lecz został uprzedzony przez przyjezdnych
  • 14'
    Faul Slisza na Lopezie. Raków zabrał się do kontry. Sorescu zacentrował z prawej flanki na środek "szesnastki", legioniści wybili piłkę
  • 13'
    Rosołek dośrodkował z lewej strony boiska (z prawej nogi) na 15. metr, obrońcy Rakowa oddalili zagrożenie
  • 12'
    Pekhart wrócił do gry
  • 12'
    Rzut wolny dla Rakowa. Lopez oddał bezpośredni strzał na bliższy słupek, Miszta piąstkował piłkę, którą poza pole karne wybił Josue
  • 10'
    Pekhart ucierpiał po starciu z Petraskiem w bocznym sektorze boiska. Napastnik Legii leżał na murawie, zdołał wstać o własnych siłach. Ale po chwili znów położył się na boisku. Legionista jest opatrywany przez lekarzy
  • 10'
    Wdowiak pojawił się po lewej stronie boiska, został sfaulowany przez Johanssona. Rzut wolny dla miejscowych
  • 8'
    Faul Wszołka na wysokości koła środkowego
  • 8'
    Wieteska posłał dalekie podanie z linii obrony na prawą stronę boiska. Do piłki dopadł Wszołek, do którego doskoczył jednak Tudor. Gracz Rakowa wywalczył aut
  • 7'
    Kun sfaulował Slisza w bocznym sektorze boiska, na wysokości koła środkowego
  • 6'
    Sorescu pojawił się na prawym skrzydle. Rumun chciał wypuścić Lopeza, ale jego płaskie, prostopadłe podanie okazało się za mocne. Grę wznowi Miszta
  • 6'
    Raków miał piłkę na własnej połowie, Legia zastosowała wysoki pressing. Bliski przechwytu był Ribeiro, który jednak popełnił faul w ataku na 25. metrze od bramki miejscowych
  • 5'
    Rose zagrał na wyprzedzenie, ale sfaulował Gutkovskisa na połowie Rakowa
  • 4'
    Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek, Petrasek wybił futbolówkę poza "szesnastkę"
  • 4'
    Pekhart wygrał pojedynek fizyczny z Petraskiem. Czeski napastnik pojawił się z piłką po lewej stronie boiska, płasko podał w pole karne. Zawodnik Rakowa wybił piłkę na rzut rożny
  • 3'
    Rosołek wykonał wślizg w środku pola i przechwycił piłkę. Po chwili młodzieżowiec zbiegł na lewe skrzydło, ale został zatrzymany przez Niewulisa
  • 2'
    Tudor miękko zagrał na lewą flankę, do Kuna. Podanie przeciął Johansson. Poza tym, zawodnik Rakowa był na spalonym
  • 1'
  • Oba zespoły już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Mateusz Wieteska znalazł się w podstawowym składzie Legii na spotkanie 26. kolejki PKO Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa. To oznacza, że rozegra 100. mecz ligowy w barwach stołecznego klubu
  • Ławka: Strebinger, Hołownia, Charatin, Muci, Lopes, Skibicki, Włodarczyk, Jędrzejczyk, Verbic
  • Skład Legii na mecz z Rakowem Częstochowa: Miszta – Johansson, Rose, Wieteska, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Celhaka, Rosołek – Josue – Pekhart
  • Do tej pory odbyło się 18 gier pomiędzy Legią a Rakowem. Lepsze statystyki mają "Wojskowi", którzy zwyciężyli w 11 spotkaniach, 4 razy zremisowali i 3-krotnie przegrali (w tym raz po rzutach karnych). Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się w sobotnie popołudnie
  • W kadrze czerwono-niebieskich znajduje się dwóch zawodników z przeszłością przy Łazienkowskiej: Walerian Gwilia i Jakub Arak. Gruzin grał w barwach "Wojskowych" w latach 2019-2021 (70 meczów, 11 goli, 10 asyst), zdobył dwa mistrzostwa Polski. Z kolei Arak rywalizował w młodzieżowych zespołach i III-ligowych rezerwach. – Gwilia to dla mnie piłkarz jakościowy, z potencjałem na grę w Legii. Udowadniał to występując w stołecznym klubie. Bardzo go cenię jako zawodnika, człowieka, miło wspominam. Mogę nawet powiedzieć, że gdybyśmy mieli "Vako", to bylibyśmy jeszcze spokojniejsi – stwierdził Vuković
  • Wicelider ligi sprowadził kilku graczy w ostatnich tygodniach. Do drużyny dołączyli Szymon Czyż (Warta Poznań), Bogdan Racovitan (FC Botosani), Ilja Szkurin (transfer czasowy z CSKA Moskwa) i Deian Sorescu (Dinamo Bukareszt), który był wcześniej obserwowany przez warszawiaków. Częstochowę opuścili natomiast Alexandre Guedes (Albirex Niigata), Iwo Kaczmarski (Empoli FC), Marko Poletanović (Wisła Kraków) i Żarko Udovicić. Z kolei Jordan Courtney-Perkins, Miguel Luis oraz Daniel Szelągowski są obecnie w Warcie Poznań (wypożyczenia)
  • Trener Papszun prowadzi czerwono-niebieskich od prawie 6 lat. W końcówce poprzedniego roku zaczął być łączony z "Wojskowymi", mógł ich objąć w tym lub przyszłym sezonie, o czym mówił właściciel stołecznego klubu, Dariusz Mioduski. Plany się jednak zmieniły, przez co na początku stycznia 47-latek przedłużył kontrakt z Rakowem do końca rozgrywek 2022/2023. – To sprawa, która jest już dawno zamknięta. Wielokrotnie wypowiadałem się na ten temat. Ta sytuacja była mocno rozdmuchana medialnie, ale w ogóle na mnie nie wpływała, bo to normalne rzeczy, które się dzieją w życiu. Ludzie, którzy zmieniają pracę, też rozmawiają z innymi firmami – albo przechodzą gdzieś indziej, albo nie. W tej chwili nie ma to całkowicie żadnego wpływu na to, co się dziś dzieje w mojej głowie i jakie mam podejście do sobotniego spotkania. Oczywiście, mecze z Legią zawsze wzbudzają emocje, zainteresowanie, co będzie pewnie widać po trybunach – opowiadał szkoleniowiec częstochowian.
  • Raków, który przed tą kolejką był liderem tabeli, plasuje się w tym momencie na 2. pozycji ze stratą 2 "oczek" do Pogoni Szczecin (jedno spotkanie więcej). Wywalczył 51 punktów (15 zwycięstw, 6 remisów, 4 porażki), wygrał 9 z 8 ostatnich meczów o stawkę (wliczając w to rozgrywki Pucharu Polski). – To drużyna, która gra w określonym stylu, od dłuższego czasu jest bardzo zgrana i nieźle prowadzona, działa na boisku bez przypadku. Jest tam duża zespołowość, to niezwykle dobrze ułożona ekipa z niewątpliwie 1-2 indywidualnościami, jak Ivi Lopez, który jest w stanie sporo zrobić pod tym kątem. Ale uważam, że gra zespołowa jest największą wartością częstochowian, którzy bronią i atakują w sposób zorganizowany – dodał Vuković
  • – To pierwszy mecz, w którym faworyt jest po drugiej stronie. Nie będziemy mieli poczucia, że "musimy". Raków jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Nie ma tam przypadku, ta drużyna od kilku lat cały czas robi postęp. Przed nami bardzo trudny mecz, w którym będzie trzeba się sprawdzić i pokazać z jak najlepszej strony. Nasza sytuacja jest lepsza, niż była, ale nie uznaję, iż jest bezpieczna i że w jakimkolwiek spotkaniu można nie powalczyć o trzy punkty. My dalej walczymy o spokojny byt w lidze, o uniknięcie katastrofy, która jeszcze całkiem niedawno okazywała się realna – mówił na piątkowej konferencji prasowej trener stołecznego klubu, Aleksandar Vuković
  • Jakby nie spojrzeć, w Częstochowie zmierzą się… najbardziej efektywne zespoły w 2022 roku. Stołeczna drużyna rozegrała jak na razie 7 spotkań ligowych po obozie w Dubaju. Zdobyła 16 punktów, czyli więcej niż w całej poprzedniej rundzie! Czerwono-niebiescy również uzbierali 16 "oczek", ale dokonali tego w 6 grach (nie mieli żadnych zaległości). – Czeka nas mecz na szczycie. Tak trzeba do tego podchodzić, bo to jest forma z ostatnich tygodni, a nawet miesięcy. To nowe rozdanie, w którym Legia idzie równo z nami (…). Zmierzymy się z aktualnym mistrzem Polski, który już wyszedł z kryzysu. Będziemy grali z tą Legią, co zawsze – stwierdził szkoleniowiec Rakowa, który oglądał z trybun rywalizację "Wojskowych" z Bruk-Betem.
  • Mistrzowie kraju, zajmujący 11. miejsce w lidze z dorobkiem 31 punktów (10 zwycięstw, 1 remis, 14 porażek), zakończyli serię gier z klubami z dolnej części tabeli. Nie ulega wątpliwości, że teraz czekają ich starcia z przeciwnikami mocniejszymi, o większym potencjale piłkarskim. Na początek wyjazdowy mecz z Rakowem Częstochowa, najlepiej punktującym zespołem w tym roku, razem z Legią. Ekipa Marka Papszuna jest niekwestionowanym faworytem (była liderem przed rozpoczęciem bieżącej kolejki) i najlepiej grającą drużyną w ekstraklasie. Warszawiacy nie mają zbyt dobrych wspomnień z rundy jesiennej z meczów z Rakowem. "Wojskowi" dwukrotnie przegrali na własnym terenie – w Superpucharze Polski (w rzutach karnych) i lidze (2:3), ale w sobotę legioniści postarają się odmienić serię i powalczyć o pozytywny rezultat
  • Warszawiacy znajdują się na fali wznoszącej i zaczynają pomalutku wydostawać się z piekielnie trudnej sytuacji, w jakiej są od dłuższego czasu. Wyniki, które osiągają od paru tygodni, dodają im dużej pewności siebie, nakręcają do dalszej pracy. We wtorek (15.03) Legia wygrała u siebie 4:1 z ostatnim zespołem ekstraklasy, Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, po dwóch golach Tomasa Pekharta, a także bramkach Josue i Mateusza Wieteski. Odniosła piąte zwycięstwo z rzędu (najlepsza passa w obecnych rozgrywkach), dorzuciła do tego niezły styl, szczególnie w pierwszej połowie. Pozwoliło jej to na lekkie wytchnienie, złapanie oddechu i trochę większy luz. I – co kluczowe – oddalenie się od strefy spadkowej (na 7 "oczek")
  • Witamy! O godz. 15:00 rozpocznie się mecz 26. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Rakowem Częstochowa a Legią Warszawa!
Raków CzęstochowaLegia Warszawa

26' Giannis Papanikolau

26'

60' Walerian Gwilia za Andrzej Niewulis

60'

67' Ben Lederman

67'

71' Ivi Lopez (k.)

71'

81' Ilja Szkuryn za Vladislavs Gutkovskis

81'

83' Giannis Papanikolau

83'

84' Milan Rundić za Mateusz Wdowiak