Koniec. Legia wygrała 2:1 z Wisłą Kraków!
    Skibicki za Josue
  • 90+7'
    Jest gol! 2:1 dla Legii!
  • 90+6'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego, a Wieteska główkował z 6. metra! Sytuacja jest jednak sprawdza
  • 90+5'
    2:1 dla Legii! Wieteska!
  • 90+4'
    Rzut wolny dla Legii po prawej stronie boiska
  • 90+3'
    Nieudane zagranie Mladenovicia. Piłka w rękach Biegańskiego
  • 90+2'
    Zmiana w Legii. Kastrati za Wszołka
  • 90+1'
    Młyński sfaulowany przez Nawrockiego, po prawej stronie boiska
  • 90'
    Pięć minut doliczonych
  • 89'
    Potrójna zmiana w Wiśle: Kliment, Skvarka i Kuveljić za Ondraska, Savicia i Fazlagicia
  • 88'
    Rzut wolny dla Legii. Josue dograł w pole karne, Wieteska główkował, a Biegański zbił piłkę do boku
  • 87'
    Faul na Nawrockim na 30. metrze od bramki Wisły
  • 85'
    Żółta kartka dla Josue za faul na Saviciu na połowie gości
  • 85'
    Hugi wyprzedził Rose w polu karnym Wisły
  • 83'
    Faul na Sokołowskim w bocznym sektorze boiska
  • 81'
    Jest gol, a więc mamy remis 1:1
  • 80'
    Ondrasek pojawił się po lewej stronie pola karnego, a następnie zagrał wzdłuż boiska. Zrobiło się zamieszanie, Miszta miał piłkę w rękach, ale Gruszkowski mu ją wygarnął i skierował do siatki. Sytuacja jest jednak analizowana
  • 79'
    1:1. Gruszkowski
  • 78'
    Josue próbował bezpośrednio uderzyć z rzutu wolnego, ale rywale wyszli z opresji
  • 77'
    Wszołek sfaulowany po prawej stronie boiska. Żółta kartka dla Hugiego i rzut wolny dla Legii
  • 77'
    Josue znalazł się po lewej stronie boiska, ale został osaczony przez dwóch wiślaków i stracił futbolówkę
  • 76'
    Ciepiela zastosował wysoki pressing, który sprawił, że rywal niedokładnie zagrał. Aut dla Legii
  • 74'
    Młyński za Cisse
  • 74'
    Hugi znalazł się po lewej stronie pola karnego, ale jego wycofujące podanie zostało przechwycone przez warszawiaków
  • 73'
    Josue zacentrował z rogu na dalszy słupek. Pekhart zgrał piłkę do Wieteski, który uderzył z 7. metra ponad bramką. Stoper Legii miał trudną sytuację, było mało czasu i miejsca
  • 72'
    Wszołek dobrze popracował w walce z Hanouskiem, i wywalczył korner
  • 71'
    Faul na Josue na wysokości koła środkowego
  • 71'
    Ciepiela za Rosołka
  • 71'
    Hugi znalazł się na prawym skrzydle, ale Gruszkowski nie dopadł do jego podania
  • 69'
    Ciepiela wejdzie zaraz na boisko
  • 69'
    Rzut rożny dla gospodarzy. Josue dośrodkował na 7. metr, piłka została wybita przed pole karne. Legioniści szybko odzyskali futbolówkę - Rosołek płasko dograł z lewej flanki w "szesnastkę", ale podanie przeciął rywal
  • 66'
    To mogło być 2:0 dla Legii. Strata Frydycha, Pekhart wbiegł w pole karne, ale Biegański wyszedł z bramki i wybronił uderzenie Czecha
  • 65'
    Błąd Mladenovicia. Savić przechwycił piłkę, ale był osamotniony - futbolówkę złapał Miszta
  • 64'
    Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek, na 4. metr - Wieteska główkował ponad poprzeczką
  • 64'
    Josue prostopadle podał do Wszołka, który chciał zacentrować, ale został zablokowany. Korner
  • 62'
    Rzut wolny dla Wisły. Hugi dograł na 16. metrze, zrobiło się zamieszanie. Ostatecznie, aut dla Legii
  • 60'
    Dobry drybling Savicia, ale dobra reakcja Nawrockiego, który oddalił zagrożenie
  • 60'
    Savić pojawił się po prawej flance, chciał dośrodkować, lecz zablokował go Mladenović
  • 59'
    Ondrasek przepuścił piłkę, ruszył do niej, ale uprzedził go Rose
  • 58'
    Cisse do Fazlagicia, który niecelnie uderzył z 20. metra
  • 56'
    Zmiana w Wiśle. Hugi za Starzyńskiego
  • 56'
    Starzyński dośrodkował z prawego skrzydła na bliższy słupek. Legioniści wyszli z opresji
  • 56'
    Dobry odbiór Nawrockiego przed polem karnym Wisły. Stoper Legii zagrał na prawą stronę do Wszołka, który płasko uderzył zza "szesnastki", w kierunku dalszego słupka. Piłka przeleciała nieco obok bramki
  • 54'
    Cisse próbował zabrać się do kontry, lecz został zatrzymany przez Rose w bocznym sektorze boiska. Aut dla gości
  • 52'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 52'
    Wieteska przerzucił piłkę na lewe skrzydło, do Rosołka, który wywalczył aut
  • 51'
    Faul na Josue w środkowej strefie boiska
  • 51'
    Rzut wolny dla Wisły po prawej stronie boiska
  • 49'
    Nawrocki umiejętnie zagrał na wyprzedzenie, ale goście dość szybko odzyskali piłkę. Starzyński znalazł się po prawej stronie pola karnego, ale został zatrzymany przez Nawrockiego
  • 47'
    Faul Wszołka w ataku
  • 47'
    Dobry przechwyt Celhaki na własnej połowie, po chwili Josue został sfaulowany przez Frydrycha na wysokości koła środkowego
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 1:0 z Wisłą Kraków po golu Pekharta. Wracamy za 15 minut
  • 45+1'
    Rose został nieprzepisowo powstrzymany przez Żukowa na połowie Legii
  • 45'
    Cisse pojawił się po lewej flance, ale został zatrzymany przez Rose i Wszołka
  • 45'
    Rose dobrze zagrał na wyprzedzenie, na 35. metrze od bramki Wisły. Po chwili Josue zacentrował z lewej strony boiska na środek "szesnastki", w kierunku Pekharta. Zagranie zostało jednak przecięte przez obrońcę "Białej Gwiazdy"
  • 43'
    Wieteska miękko zagrał na lewe skrzydło, do Mladenovicia. Serb dograł w okolice dalszego słupka. O piłkę powalczył Wszołek, który zrobił miejsce Josue. Portugalczyk uderzył z powietrza, bez przyjęcia, ale nieczysto trafił w futbolówkę
  • 42'
    Rose za mocno dośrodkował z prawej flanki. Do piłki dopadł Mladenović, który miękko zacentrował na dalszy słupek. Był tam Rose, który uderzył... z przewrotki. Obrońca Legii jednak nieczysto trafił w futbolówkę
  • 41'
    Pekhart ucierpiał po kontakcie z Frydrychem w środku pola. Czech jednak dość szybko wstał z boiska
  • 40'
    Hanousek zacentrował z rzutu wolnego na 5. metr. Miszta wypiąstkował piłkę. Wiślacy przechwycili jeszcze futbolówkę, ale nie zdołali zagrozić bramce Legii
  • 39'
    Rzut wolny dla Wisły, po prawej stronie boiska
  • 38'
    Rzut wolny dla Legii na wysokości 16. metra. Josue dograł na dalszy słupek. Był tam Rose, ale nie zdołał dopaść do piłki. Po chwili zrobiło się jeszcze zamieszanie - Rosołek uderzył z pola karnego, lecz jego strzał został zablokowany i złapany przez bramkarza
  • 36'
    Niezła akcja Josue. Portugalczyk minął Gruszkowskiego, zbiegł z lewej flanki do środka i został sfaulowany przez Colleya, który ujrzał żółtą kartkę
  • 35'
    Rose może grać dalej
  • 34'
    Rose leży na murawie, ucierpiał w starciu z Cisse na wysokości koła środkowego
  • 33'
    Sokołowski miękko zagrał w kierunku do Wszołka, który walczył o piłkę z Frydrychem w polu karnym, Zdaniem sędziego, legionista popełnił faul w ataku
  • 32'
    Cisse zagrał do Ondraska, ale ten został zatrzymany. Rose wybił piłkę na aut
  • 31'
    Josue świetnie, prostopadle zagrał do Pekharta. Czech dośrodkował z prawego skrzydła, ale centra okazała się za mocna
  • 30'
    Faul Cisse na Rose, na wysokości koła środkowego
  • 30'
  • 29'
    Rose dośrodkował z prawej flanki na 8. metr, Colley wybił piłkę na aut
  • 28'
    Josue znalazł się po prawej stronie pola karnego. Portugalczyk uderzył z lewej nogi w kierunku dalszego słupka. Strzał okazał się trochę niecelny
  • 27'
    Rose przeciął dogranie z głębi pola na lewe skrzydło
  • 27'
    Wisła w ataku pozycyjnym
  • 25'
    Savić znalazł się po lewej stronie boiska, na 18. metrze. Był naciskany przez Celhakę i Wszołka, i stracił piłkę. Celhaka podał jednak niedokładnie. Futbolówkę odzyskał Żukow, który miękko zacentrował w boczny sektor "szesnastki", do Savicia, ale ten źle zagrał
  • 23'
    Savić sfaulowany przez Celhakę w środku pola
  • 22'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 21'
    Biegański przeciął centrę Mladenovicia z lewej flanki
  • 21'
    Josue płasko podał z 22. metra na lewą stronę pola karnego, do Mladenovicia. Serb miękko zagrał na dalszy słupek, do Wszołka, ten musnął piłkę, którą złapał Biegański
  • 20'
    To powinno być 1:1. Savić kapitalnie podał z 20. metra w pole karne, do Ondraska. Napastnik przyjął piłkę, uderzył w kierunku dalszego słupka. Ale była to niecelna próba
  • 18'
    Cisse pojawił się w bocznym sektorze boiska, był naciskany przez Rose i Wszołka. Wiślak wywalczył aut
  • 18'
    Frydrych chciał płasko podać na lewą flankę, do Hanouska, ale zagranie przeciął Rose
  • 17'
    Znów dobra postawa Mladenovicia w defensywie. Serb powstrzymał rywala i wywalczył aut
  • 17'
    Wszołek popędził prawym skrzydłem, ale okazało się, że piłka wyszła poza linię boczną
  • 16'
    Mladenović dobrze popracował w obronie, a po chwili dobrze zagrał do przodu. Legia ma aut
  • 14'
    Starzyński leży na murawie, ucierpiał po kontakcie z Mladenoviciem. Zawodnik Wisły może grać dalej
  • 13'
    Kolejna akcja Legii. Josue miękko dograł z prawej strony boiska w okolice dalszego słupka. Pekhart zgrał piłkę głową do Sokołowskiego, ten wycofał do Rosołka, który uderzył z 15. metra, bez przyjęcia. Futbolówka przeleciała nieco obok bramki
  • 13'
    Josue prostopadle podał do Rose, który zacentrował z prawej flanki na środek "szesnastki". Do piłki ruszył Pekhart, ale nie sięgnął jej. Zrobiło się zamieszanie, po chwili do futbolówki dopadł Sokołowski, ale nie zdołał oddać strzału
  • 10'
    Akcja Legii. Rosołek pojawił się na lewym skrzydle i znów zacentrował na bliższy słupek. Dośrodkowanie zostało jednak przecięte
  • 9'
    Rosołek pobiegł lewym skrzydłem i dokładnie dośrodkował w okolice bliższego słupka. Był tam Pekhart, który wyskoczył i skutecznie główkował! 1:0 dla Legii!
  • 8'
    Goool! 1:0 dla Legii! Asysta Rosołka, bramka Pekharta!
  • 7'
    Żukow przechwycił piłkę w środku pola. Kilkanaście sekund później "Wojskowi" odzyskali futbolówkę w bocznym sektorze boiska
  • 7'
    Pekhart dobrze popracował w odbiorze. Moment później Wszołek pojawił się z piłką na prawej flance, próbował wycofać podanie, ale doszło do straty
  • 6'
    Cisse sfaulowany przez Rose na wysokości koła środkowego
  • 5'
    Rosołek znalazł się po lewej stronie boiska. Młodzieżowiec zbiegł do środka i mocno uderzył z dystansu, z prawej nogi, w kierunku bliższego słupka. Piłka przeleciała nieco obok bramki
  • 4'
    Josue podał do Wszołka, a ten źle przyjął piłkę, która wyszła na aut
  • 3'
    Celhaka przeciął płaskie podanie na 18. metrze od bramki Legii. Po chwili wiślacy odzyskali futbolówkę. Nawrocki był jednak czujny, przeciął centrę do Savicia
  • 2'
    Wisła próbowała się przedrzeć prawą stroną boiska. Podanie Gruszkowskiego było jednak za mocne, Grę wznowi Miszta
  • 1'
  • Oba zespoły już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Strebinger, Hołownia, Kastrati, Muci, Skibicki, Grudziński, Włodarczyk, Ciepiela
  • Skład Legii na mecz z Wisłą Kraków: Miszta – Rose, Wieteska, Nawrocki – Wszołek, Sokołowski, Celhaka, Mladenović – Josue, Pekhart, Rosołek!
  • Do tej pory odbyły się 173 mecze pomiędzy Legią a Wisłą. Minimalnie lepszy bilans mają warszawiacy, którzy wygrali 63 razy, 48-krotnie zremisowali i ponieśli 62 porażki. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się w piątkowy wieczór. – Patrzymy głównie na siebie. Zwrócimy uwagę na atuty rywala, ale naszym wiodącym zadaniem będzie zaprezentowanie się z lepszej strony niż w poprzednich meczach, szczególnie w ostatnim spotkaniu u siebie (z Wartą Poznań, 0:1 – red.) – powiedział "Vuko"
  • Zespół z Małopolski pozyskał – jak na razie – sześciu zawodników. Do wiślaków dołączyli: Sebastian Ring (Kalmar FF), Luis Fernandez (Khor Fakkan Club), Momo Cisse (VfB Stuttgart), Joseph Colley (IK Sirius), Enis Fazlagić (MSK Żilina) i Zdenek Ondrasek (Tromso IL), dla którego to powrót do "Białej Gwiazdy". Klub z Krakowa definitywnie opuścili Aschraf El Mahdioui (Al-Taawoun FC), Michał Buchalik (Lechia Gdańsk) oraz Yaw Yeboah (Columbus Crew). Ponadto, na półroczne wypożyczenia powędrowali Adi Mehremić (Maccabi Petach Tikwa), Hubert Sobol (Stomil Olszyn) i Krystian Wachowiak (GKS Tychy)
  • – Sądzę, że wszyscy zdają sobie sprawę w jakiej sytuacji są oba wielkie kluby – i Legia, i my. Walczymy o utrzymanie. Wiemy, jakie były oczekiwania przed sezonem. To będzie bardzo ważny mecz dla jednej i drugiej drużyny, ale tych spotkań przed nami jest jeszcze dwanaście. Oczywiście, postaramy się tak przygotować taktykę, żeby walczyć o zwycięstwo i wrócić z Warszawy z punktami. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie będzie to łatwy mecz. Legia to Legia, ma potencjał bez względu na to z jakimi problemami się zmaga. To klub, który w każdym momencie posiada tyle jakości, aby zdobywać bramki i wygrywać. Myślę, że w piątek niezwykle istotną kwestią będzie opanowanie emocji i zachowanie spokoju – stwierdził Brzęczek. ZAPIS KONFERENCJI
  • Wiślacy plasują się na 15. lokacie w tabeli, wywalczyli 22 punkty (6 zwycięstw, 4 remisy, 12 porażek), a do spotkania z Legią przystąpią po dwóch porażkach (0:2 z Rakowem Częstochowa, 0:1 ze Stalą Mielec) i remisie z Górnikiem Łęczna (0:0) z tamtego tygodnia. W połowie lutego "Biała Gwiazda" zdecydowała się na zmianę szkoleniowca – Adriana Gulę zastąpił były selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek. – Na pewno jest spora różnica w entuzjazmie z jakim Wisła zagrała z Górnikiem. Po pierwszych kilku minutach mogła prowadzić dwoma bramkami, stworzyła więcej sytuacji niż w poprzednich dwóch meczach. Widać bardzo dużą różnicę, jeżeli chodzi o aspekt psychologiczny – trener Brzęczek wniósł nową energię, miał jednak mało czasu, aby wprowadzić więcej rzeczy – opowiadał Vuković.
  • Piątkowa atmosfera na stadionie przy Łazienkowskiej zapowiada się zupełnie inaczej niż dotychczasowe. Kibice przyjdą na mecz w czarnych koszulkach, ma to na celu symboliczne "pożegnanie" prezesa Mioduskiego. Oświadczenie kibiców można przeczytać TUTAJ
  • Aktualni mistrzowie Polski zajmują obecnie 17. miejsce w ekstraklasie, mają na koncie 19 punktów (6 zwycięstw, 1 remis, 14 porażek). Przed nimi już 40. mecz o stawkę w bieżących rozgrywkach i jednocześnie czwarty w 2022 roku. Legia zmierzy się z 15. zespołem ligi – Wisłą Kraków, z którą nie ma zbyt dobrych wspomnień z ostatnich miesięcy. W maju "Wojskowi" bezbramkowo zremisowali u siebie z "Białą Gwiazdą", a w sierpniu przegrali z nią 0:1 na wyjeździe. Oprócz rywalizacji z krakowianami, warszawiaków czekają w ciągu trzech tygodni mecze ligowe ze Śląskiem Wrocław (12. pozycja), Górnikiem Łęczna (16.) i Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (18.). Najbliższy czas będzie więc kluczowy dla przyszłości stołecznego klubu. Albo legioniści zaczną regularnie punktować i wydostaną się ze strefy spadkowej, albo od połowy marca trzeba będzie się przyzwyczajać do wizji gry w I lidze. W spotkaniach z Rakowem Częstochowa, Lechią Gdańsk, Lechem Poznań czy Pogonią Szczecin będzie przecież znacznie trudniej
  • Tłusty czwartek (24 lutego) okazał się dniem sporych zmian organizacyjnych. Dariusz Mioduski pozostał prezesem, ale zapowiedział, że usunie się w cień, zajmie się przede wszystkim sprawami właścicielskimi i reprezentowaniem Legii na zewnątrz. Jak informowaliśmy miesiąc temu, do zarządu wszedł Marcin Herra (wiceprezes zarządzający klubem), który przejmie większość obowiązków od właściciela. Jego głównymi zadaniami będzie poprawa relacji z kibicami, polepszenie frekwencji na trybunach, działania prosprzedażowe i stworzenie krótkiej ścieżki decyzyjnej. W zarządzie zostanie wiceprezes Jarosław Jurczak, którego rola będzie w dużym stopniu ograniczona – skupi się nad obszarem finansowo-prawnym. Opuści go natomiast Tomasz Zahorski, który trafi do innej spółki kontrolowanej przez Mioduskiego. Wspomniane zmiany to – naturalnie – w największej mierze efekt tego, co stało się w tym sezonie, choć też następstwo błędów popełnianych wcześniej, pudrowanych przez wynik sportowy w ekstraklasie. Więcej TUTAJ
  • Dzień po spotkaniu w Niecieczy miał miejsce sparing z Wigrami Suwałki (1:2). Wzięli w nim udział piłkarze, którzy nie zagrali z Bruk-Betem lub też wystąpili w mniejszym wymiarze czasowym, plus zawodnicy z III-ligowych rezerw. Pozytywne sygnały, w kontekście szansy w "jedynce", dali jedynie Jurgen Celhaka (przechwyty, kluczowe zagrania) oraz nowy bramkarz Legii, Richard Strebinger, który wybronił trzy sytuacje sam na sam i parę kąśliwych uderzeń z dystansu. – Sądzę, że największym kłopotem, jeśli chodzi o tę drużynę, jest – na ten moment – kwestia mentalna, głów. Zawodnicy muszą wchodzić w każdy następny mecz z dużo większą pewnością. Piłkarz pewny siebie, grający z większą odwagą, biega szybciej, podaje celniej – mówił trener "Wojskowych", Aleksandar Vuković. ZAPIS KONFERENCJI
  • W poprzednim tygodniu legioniści bezbramkowo zremisowali w Niecieczy z Bruk-Betem Termaliką, czyli beniaminkiem i zarazem ostatnim klubem w tabeli ekstraklasy. Stołeczna drużyna zdobyła pierwszy, historyczny punkt w wyjazdowej rywalizacji ze "Słoniami", a także pierwszy raz zremisowała w tym sezonie ligowym. Zaprezentowała się jednak znacznie poniżej oczekiwań. Pojawiło się dużo złych zagrań, błędnych decyzji, mocno kulała organizacja gry w defensywie (po stracie). Dla "Wojskowych" był to również drugi mecz z rzędu, który kończyli w dziesięciu. Rafael Lopes wykazał się kompletnym brakiem wyobraźni, rażącą nieodpowiedzialnością – podobnie jak, tydzień wcześniej, Artur Boruc. Obaj w trudnych momentach osłabili zespół, który i tak do mocnych przecież nie należy. Plusy? Bardzo dobra dyspozycja Cezarego Miszty, niezłe występy Josue i Maika Nawrockiego
  • Witamy! O godz. 20:30 rozpocznie się mecz 23. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Wisłą Kraków
Legia WarszawaWisła Kraków
35'

35' Joseph Colley

56'

56' Dor Hugi za Piotr Starzyński

73'

73' Mateusz Młyński za Momo Cisse

77'

77' Dor Hugi

79'

79' Konrad Gruszkowski

84' Josue

84'
89'

89' Jan Kliment za Zdenek Ondrasek

89' Nikola Kuveljić za Enis Fazlagić

89' Michal Skvarka za Stefan Savić