Warchoł podał do Tuszyńskiego, który upadł w polu karnym, ale gra była kontynuowana
    Żółta kartka dla Hołowni, który sfaulował rozpędzonego Rasaka
  • 88'
    Legia miała korner. Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek, ale piłkę poza "szesnastkę" wybił Michalski
  • 88'
    Bezpośredni strzał Josue z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od muru i wyszła poza boisko
  • 87'
    Rzut wolny dla Legii, wykonawcą będzie Josue
  • 87'
    Luquinhas sfaulowany przez Szwocha, na 19. metrze od bramki Wisły
  • 86'
    Ribeiro miękko dośrodkował z lewej flanki, ale jego centra na dalszy słupek została przechwycona
  • 85'
    Warchoł sfaulowany przez Skibickiego na wysokości koła środkowego
  • 84'
    Rzut wolny dla Legii, po prawej stronie boiska. Josue dośrodkował na bliższy słupek, rywal wybił piłkę. Do futbolówki ponownie dopadł Portugalczyk, który miękko zacentrował na dalszy słupek. Był tam Nawrocki, który główkował obok bramki
  • 83'
    Hołownia dośrodkował z bocznego sektora boiska na środek "szesnastki", do Pekharta. Piłkę przechwycili miejscowi
  • 83'
    Skibicki dośrodkował z prawego skrzydła na dalszy słupek, do Ribeiro, który został uprzedzony przez rywala
  • 82'
    Hołownia płasko dograł z lewej flanki w pole karne, ale Wisła z łatwością odzyskała piłkę
  • 81'
    Pekhart pojawił się w bocznym sektorze pola karnego, chciał zbiec do środka, lecz powstrzymał go Rzeźniczak
  • 81'
    Legia miała rzut wolny po lewej stronie boiska. Josue dośrodkował, ale piłkę wybili płocczanie
  • 79'
    Niedokładne podanie Gerbowskiego. Aut dla Legii, na jej połowie
  • 78'
    Ribeiro na spalonym
  • 76'
    Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek, ale wiślacy wybili piłkę. Po chwili znów dopadł do niej Josue, lecz jego centra z prawej flanki była zablokowana
  • 76'
    Skibicki dośrodkował z prawej flanki, piłkę na rzut rożny wybił Rzeźniczak
  • 74'
    Skibicki zmienia Emrelego
  • 73'
    Tuszyński za Sekulskiego
  • 72'
    Josue zacentrował na lewą stronę pola karnego, do Ribeiro. Portugalczyk podbił piłkę, o którą walczył Pekhart. Ostatecznie, futbolówkę złapał Kamiński
  • 71'
    Warchoł minął Josue, ale w ostatniej chwili, na 25. metrze, został zatrzymany przez Nawrockiego
  • 71'
    Boruc pewnie wyłapał dośrodkowanie z prawej strony boiska
  • 70'
    Rzeźniczak sfaulowany przez Pekharta na wysokości koła środkowego. Żółty kartonik dla napastnika Legii
  • 69'
    Warchoł uprzedzony przez Hołownię, który wybił piłkę na aut
  • 68'
    Dwie zmiany w Wiśle. Lesniak i Warchoł za Jorginho oraz Wolskiego
  • 68'
    Vallo sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 68'
    Johansson dobrze popracował w defensywie, uprzedził Sekulskiego na 17. metrze
  • 66'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na bliższy słupek, do Emrelego, który niedokładnie główkował
  • 65'
    Emreli sfaulowany przez Rzeźniczaka po prawej stronie boiska. Rzut wolny dla Legii
  • 64'
    Kontra Legii. Ribeiro miękko dograł na prawą stronę "szesnastki", do Pekharta. Czech dokładnie zgrał piłkę głową, na 11. metr, do Luquinhasa, który uderzył z woleja, ale Kamiński był na posterunku. Akcja została jednak przerwana, bo Pekhart był na spalonym
  • 62'
    To powinno być 1:1. Emreli miękko dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne. Do piłki dopadł Włodarczyk, który miał przed sobą pustą bramkę, ale w kluczowym momencie futbolówka mu odskoczyła
  • 59'
    Włodarczyk za Lopesa, Martins za Slisza
  • 58'
    Szwoch podał do Wolskiego, który pojawił się po prawej stronie "szesnastki". Zawodnik Wisły zagrał wzdłuż boiska, na 6. metr. Zrobiło się zamieszanie, ale legioniści wyszli z opresji
  • 57'
    Żółty kartonik dla Wolskiego, który sfaulował rozpędzonego Luquinhasa
  • 56'
    Pekhart nieprzepisowo powstrzymał Tomasika bliżej lewej strony boiska, na połowie "Wojskowych"
  • 56'
    Wolski dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek. Emreli dobrze popracował w defensywie, uprzedził Michalskiego
  • 55'
    Szwoch sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 55'
    Faul Slisza w środku pola. Żółta kartka dla pomocnika Legii
  • 55'
    Emreli niedokładnie podał do Pekharta, który był ustawiony na 18. metrze
  • 54'
    Kamiński spokojnie wyłapał piłkę po centrze Ribeiro z lewego skrzydła
  • 54'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 51'
    Gerbowski sfaulował Ribeiro na wysokości koła środkowego
  • 51'
    Slisz uderzył z dystansu, ale Kamiński spokojnie interweniował
  • 49'
    Wisła się rozkręca. Jorginho odebrał piłkę w środku pola. Po chwili podał do Sekulskiego, który pojawił się po lewej stronie "szesnastki", ale został zablokowany przez legionistów
  • 47'
    Szwoch zacentrował z lewej flanki w "szesnastce", ale znów czujny był Nawrocki
  • 46'
    Wisła miała korner. Tomasik dośrodkował na bliższy słupek, na 7. metr. Nawrocki wybił piłkę poza pole karne, dopadł do niej Szwoch, którego mocny strzał z dystansu przeleciał ponad poprzeczką
  • 46'
    Luquinhas za Muciego
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa 0:1 z Wisłą w Płocku. Wracamy za 15 minut
  • 45+2'
    Wolski prostopadle podał z głębi pola w boczny sektor "szesnastki". Adresatem zagrania był Jorginho, którego strzał został zablokowany przez Boruca. Rywal był jednak na spalonym
  • 45+1'
    Było groźnie w "szesnastce" Wisły. Ribeiro miękko zacentrował z lewej flanki w okolice dalszego słupka, do Johanssona, który główkował, ale Kamiński nie dał się zaskoczyć
  • 45'
    Emreli dośrodkował z prawej strony boiska w "szesnastkę", ale Muci, który walczył o piłkę, został uprzedzony przez Rzeźniczaka
  • 44'
    Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek, ale piłkę poza "szesnastkę" wybił Sekulski
  • 43'
    Muci wywalczył korner dla gości
  • 43'
    Ribeiro uprzedzony przez Vallo, w bocznym sektorze boiska
  • 42'
    Josue miękko dograł z prawej flanki na dalszy słupek. Piłki nie sięgnął Pekhart. Futbolówka opuściła boisko, przeleciała tuż obok bramki Kamińskiego
  • 40'
    Ribeiro dośrodkował z lewej flanki na bliższy słupek, na 9. metr, do Pekharta, który główkował, ale piłkę złapał Kamiński
  • 40'
    Wszystko zaczęło się od dużego błędu Lopesa, który wycofał piłkę wprost pod nogi Rasaka. Pomocnik Wisły popędził środkiem boiska, a następnie uruchomił, po lewej stronie "szesnastki", Szwocha. Były piłkarz Legii uderzył bez przyjęcia, z prawej nogi w kierunku dalszego słupka, i pokonał bezradnego Boruca
  • 37'
    1:0 dla Wisły. Szwoch
  • 37'
    To powinien być gol dla Legii! Lopes dokładnie zagrał na lewą stronę "szesnastki". Był tam Pekhart, który płasko podał wzdłuż boiska, na 6. metr, do Emrelego. Uderzenie Azera została wybronione przez Kamińskiego
  • 34'
    Muci zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłkę spokojnie złapał Kamiński
  • 33'
    Muci wbiegł w pole karne z lewej strony, ale był naciskany przez dwóch rywali i nie zdołał zagrać wzdłuż boiska
  • 32'
    Żółta kartka dla Johanssona, który sfaulował Rzeźniczaka w bocznym sektorze boiska
  • 32'
    Emreli świetnie popracował w odbiorze. Azer wyłuskał piłkę spod nóg Tomasika, a potem miękko dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, w kierunku Pekharta. Zrobiło się zamieszanie, ale gospodarze wyszli z opresji
  • 30'
    Josue sfaulowany na połowie Legii, przez Szwocha
  • 30'
    Pekhart na spalonym, po podaniu od Slisza
  • 29'
    Do Slisza, w bocznym sektorze boiska, doskoczyło dwóch piłkarzy Wisły, którzy przechwycili futbolówkę. Moment później Szwoch mocno uderzył zza pola karnego, lecz został zablokowany
  • 28'
    Niedokładne, górne zagranie Hołowni z głębi pola. Grę wznowi Kamiński
  • 27'
    Błąd techniczny Tomasika. Aut dla Legii na wysokości koła środkowego
  • 26'
    Rasak oddał strzał z 16. metra, ale został zablokowany
  • 26'
    Wisła mogła objąć prowadzenie. Nawrocki popełnił błąd w defensywie, został osaczony przez dwóch rywali i stracił piłkę przed "szesnastką". Moment później Wolski pojawił się bliżej lewej strony pola karnego, przełożył Hołownię, ale jego strzał w kierunku dalszego słupka został zablokowany przez Slisza
  • 24'
    Josue zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu. Kamiński zbił piłkę do boku, nie dopadł do niej żaden z legionistów
  • 24'
    Johansson dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, ale czujny był Rzeźniczak, który wybił piłkę głową, poza "szesnastkę"
  • 23'
    Johansson dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, ale pikę poza "szesnastkę" wybił Vallo
  • 22'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na lewą stronę "szesnastki". Znalazł się tam Muci, który zgrał piłkę głową na dalszy słupek. Do futbolówki nie zdołał jednak dobiec Hołownia, który był minimalnie spóźniony
  • 21'
    Rzut wolny dla Legii, po lewej stronie boiska
  • 21'
    Ribeiro chciał odegrać na lewe skrzydło do Muciego, ale legionista został uprzedzony przez Jorginho, który wybił piłkę na aut
  • 19'
    Płocczanie mieli korner. Dośrodkowanie z rogu na bliższy słupek, był tam Michalski, który nie zdołał oddać celnego strzału
  • 18'
    Wisła wyprowadziła szybki atak. Sekulski dopadł do piłki w polu karnym, minął Nawrockiego, ale jego strzał został zablokowany przez Slisza
  • 18'
    Rzeźniczak wybił piłkę poza pole karne, po miękkiej centrze z głębi pola
  • 17'
  • 17'
    Lopes dośrodkował z prawej flanki na bliższy słupek, do Pekharta, ale piłkę przechwycił piłkarz Wisły
  • 15'
    Żółta kartka dla Szwocha
  • 14'
    Pekhart chciał zgrać głową piłkę na lewą stronę boiska, do Ribeiro. Podanie przeciął jednak przeciwnik
  • 14'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 13'
    Lopes oddał strzał z bocznego sektora pola karnego, ale został zablokowany
  • 13'
    Ribeiro zwiódł Jorginho i zacentrował z lewej flanki na dalszy słupek. O piłkę walczył Emreli, lecz miejscowi wyszli z opresji
  • 12'
    Johansson chciał płasko, prostopadle podać do Emrelego. Zagranie okazało się jednak niedokładne, ale legioniści wywalczyli aut
  • 12'
    Wolski miękko dograł na lewe skrzydło. Był tam Rasak, który płasko podał na lewą stronę "szesnastki", do Tomasika, a ten nie zdołał utrzymać piłki w boisku
  • 10'
    Wolski sfaulowany na własnej połowie, przez Slisza
  • 10'
    Johansson minął rywala, wbiegł w pole karne z prawej strony, wycofał piłkę, którą przechwycił Gerbowski
  • 9'
    Dalekie zagranie z głębi pola, do Jorginho. Zawodnik Wisły był pilnowany przez Hołownię i uprzedzony przez Boruca, który złapał piłkę
  • 8'
    Faul Muciego na Rasaku, w środku pola
  • 7'
    Pekhart podał na prawe skrzydło, do Lopesa, ale jego centra została przechwycona przez rywali
  • 7'
    Płocczanie krótko rozegrali stały fragment gry. Wolski jednak niedokładnie wycofał do Rasaka
  • 6'
    Rasak do Wolskiego, który został sfaulowany na lewym skrzydle, przez Nawrockiego. Rzut wolny dla Wisły
  • 5'
    Warszawiacy stracili na własnej połowie piłkę, którą szybko przechwycili miejscowi. Szwoch pobiegł środkiem boiska, a następnie oddał strzał z prawej nogi, z 17. metra, w kierunku dalszego słupka. Futbolówka przeleciała nieco obok bramki
  • 4'
    Ribeiro pobiegł lewą flanką, ale jego dośrodkowanie na prawą stronę "szesnastki" okazało się niedokładne. Do piłki dopadł jeszcze Lopes, lecz jego centra z prawego skrzydła została przecięta
  • 3'
    Lopes przechwycił piłkę w środku pola. Legioniści zabrali się do kontry. Muci podał do Ribeiro, który miękko dośrodkował z lewej flanki na 6. metr, ale Kamiński był na posterunku
  • 2'
    Sekulski został osaczony przez legionistów w bocznym sektorze boiska. Wywalczył jednak aut
  • 1'
  • Oba zespoły już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Tobiasz, Martins, Charatin, Celhaka, Skibicki, Włodarczyk, Noiszewski, Luquinhas, Ciepiela
  • Skład Legii na mecz z Wisłą Płock: Boruc – Johansson, Hołownia, Nawrocki, Ribeiro – Josue, Slisz – Emreli, Lopes, Muci – Pekhart!
  • – Nie możemy zapomnieć, że w Legii jest naprawdę wielu ciekawych, jakościowych zawodników o bardzo dużych umiejętnościach. Oczywiście, warszawiacy mają problemy kadrowe, rywalizowali na trzech frontach i rozegrali bardzo dużo spotkań, co też się, w jakimś stopniu, na nich odbija, lecz tam jest także sporo jakości. Nie możemy lekceważyć przeciwnika, ale z drugiej strony nie możemy się go bać. I na pewno nie będziemy się bali, tak jak nie baliśmy się tutaj nikogo. Gramy u siebie, zrobimy wszystko, aby odnieść kolejne zwycięstwo w Płocku – dodał Bartoszek
  • Do tej pory odbyły się 34 spotkania pomiędzy warszawiakami a płocczanami. Znacznie lepsze statystyki mają legioniści, którzy wygrali 22 razy, 5 razy zremisowali i 7-krotnie przegrali. Kiedy "Wojskowi" ostatni raz przegrali w Płocku? We wrześniu 2019 roku, a więc ponad dwa lata temu. Wówczas "Nafciarze" zwyciężyli 1:0 po golu Grzegorza Kuświka. W tamtym meczu wystąpiło trzech piłkarzy z aktualnej kadry stołecznego klubu: Jędrzejczyk, Luquinhas i Martins
  • W kadrze Wisły znajduje się aż dziewięciu piłkarzy, którzy w przeszłości reprezentowali Legię. W tym gronie są: Furman, Warchoł, Rzeźniczak, Rafał Wolski, Damian Zbozień, Mateusz Szwoch, Radosław Cielemęcki, Marcel Błachewicz i Tomasz Walczak. W niedzielę na pewno nie wystąpi "Furmi", który pauzuje za nadmiar żółtych kartek. – Mam nadzieję, że będzie to otwarty mecz. Będziemy chcieli grać w piłkę, do przodu. Trzeba wykorzystać słabość Legii. Myślę, że każdy zespół, który teraz rywalizuje z nią w lidze, nastawia się na to, aby wygrać – przyznał "Rzeźnik"
  • Wisła zajmuje 10. miejsce w lidze, uzbierała 23 punkty w 17 spotkaniach. Odniosła siedem zwycięstw, z czego aż sześć w Płocku. Najskuteczniejszymi zawodnikami "Nafciarzy", w bieżących rozgrywkach ekstraklasy, są Łukasz Sekulski i Damian Warchoł, którzy strzelili po sześć goli
  • Sytuacja kadrowa mistrzów Polski jest niemalże identyczna, jak przed spotkaniem ze Spartakiem. Dobrą nowiną jest powrót do treningów Muciego, który ostatnio zmagał się z urazem stawu skokowego. Niestety w meczu z Rosjanami urazu pleców nabawił się Mateusz Wieteska i nie zagra w Płocku. Przeciwko Wiśle nie wystąpi m.in. Artur Jędrzejczyk (złamanie obojczyka) i Lindsay Rose, który złamał nos. W kadrze nie będzie też Filipa Mladenovicia (problemy z kolanem) oraz Kacpra Kostorza (złamanie ręki). Natomiast Bartosz Kapustka oraz Joel Abu Hanna rehabilitują się po urazach
  • – Jeśli Legia znajduje się w takiej sytuacji, w jakiej jest teraz, to chyba zaskakuje każdego: nie tylko jej kibiców, ale myślę, że wszystkich fanów piłki nożnej w Polsce. To troszeczkę niesłychana sytuacja. Warszawiacy mają swoje problemy, ale ja za bardzo nad tym nie rozmyślam. Mnie w klubie nie ma, nie wiem też jak to wygląda od środka. Wypowiedzi prezesa Mioduskiego są dość chaotyczne i trudno cokolwiek z nich wyciągnąć. Słuchałem ich ostatnio na Twitterze, w pokoju Legii – i miałem różne odczucia – opowiadał Jakub Rzeźniczak, były obrońca stołecznej drużyny, który gra obecnie w Wiśle. Więcej TUTAJ
  • – Legia, to zawsze jest Legia. Nawet jeśli ma jakiś dołek, to i tak prędzej czy później się z niego podniesie. My musimy zrobić wszystko, żeby przynajmniej w ten weekend jej na to nie pozwolić. Wyjdziemy na boisko, aby bronić swojej twierdzy – mówił trener klubu z Płocka, Maciej Bartoszek. Więcej TUTAJ
  • Legia wraca do walki w ekstraklasie, w której radzi sobie fatalnie. Na tę chwilę jest na 16. miejscu w tabeli, uzbierała 12 punktów (4 zwycięstwa,11 porażek). Do lidera, Lecha Poznań, który rozegrał o trzy mecze więcej, traci już 26 "oczek". Przed "Wojskowymi" jeszcze trzy spotkania o stawkę w tym roku: wszystkie w ekstraklasie. Ich pierwszym rywalem będzie Wisła Płock, z którą mają całkiem dobrą passę – wygrali cztery ostatnie mecze. Na inaugurację bieżących rozgrywek ligowych zwyciężyli u siebie 1:0 po pięknym golu Ernesta Muciego z dystansu
  • Warszawiacy, po dwóch wygranych z rzędu – z Jagiellonią (1:0, ekstraklasa) i Motorem Lublin (2:1, 1/8 finału Pucharu Polski), ponieśli dwie porażki po 0:1 – z Cracovią (ekstraklasa) oraz Spartakiem Moskwa (Liga Europy). Jedyne trafienie w tym ostatnim meczu padło w 17. minucie. Wówczas Zielimchan Bakajew wykorzystał pomyłkę Maika Nawrockiego i zdobył bramkę. W doliczonym czasie gry "Wojskowi" mogli doprowadzić do wyrównania, ale Aleksandr Sielichow wybronił uderzenie Tomasa Pekharta z rzutu karnego
  • Witamy! O godz. 15:00 rozpocznie się mecz 18. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Płock a Legią Warszawa
Wisła PłockLegia Warszawa

67' Krzysztof Kamiński

67'

68' Filip Lesniak za Jorginho

68'

73' Patryk Tuszyński za Łukasz Sekulski

73'

90' Radosław Cielemęcki za Fryderyk Gerbowski