90'
  • 90+3'
    Koniec. Legia przegrała 1:3 z Lechią w Gdańsku
  • 90+2'
    Błąd Kopacza, który niedokładnie podał do Kuciaka. Emreli ruszył do piłki, ale w ostatniej chwili został uprzedzony przez Słowaka, który wyszedł z bramki i wybił futbolówkę na aut
  • 90+1'
    Kopacz za Zwolińskiego
  • 90+1'
    Dwie minuty doliczone do drugiej części gry
  • 90+1'
    Makowski podał na prawą stronę boiska do Zwolińskiego, jego centra została zablokowana przez Nawrockiego. Korner dla miejscowych
  • 88'
    1:3. Pekhart wykorzystał rzut karny
  • 88'
    Rzut karny dla Legii. Żółta kartka dla Nalepy, który sfaulował Pekharta na 5. metrze
  • 87'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 87'
    Mladenović miękko dograł na 18. metr do Luquinhasa, a ten płasko podał w pole karne do Pekharta. Czech niedokładnie przyjął piłkę, którą wybił przeciwnik
  • 85'
    Pietrzak minął Jędrzejczyka, pojawił się po lewej stronie pola karnego, ale jego wycofujące podanie zostało przecięte
  • 85'
    Nieudany przerzut Wieteski na lewe skrzydło. Piłka opuściła boisko, grę wznowi Kuciak
  • 84'
    Josue chciał miękko zacentrować na lewe skrzydło do Mladenovicia, ale zagranie zostało przecięte. Piłkę jednak szybko odzyskał Luquinhas, który wygrał pojedynek z Diabate w bocznym sektorze boiska
  • 83'
    Pietrzak zmienił Durmusa
  • 82'
    Mladenović miękko zagrał na lewą flankę do Josue, który został powstrzymany przez Nalepę
  • 81'
    Josue do Kastratiego, który został powstrzymany na skrzydle przez Conrado. Reprezentant Kosowa wywalczył aut
  • 80'
    Zwoliński znalazł się po prawej stronie pola karnego, wycofał piłkę na 18. metr do Diabate, którego strzał został złapany przez Misztę
  • 79'
    Diabate zdecydował się na płaski strzał z lewej nogi, zza pola karnego. Miszta wybił przed siebie piłkę, ale szybko ją złapał
  • 79'
    Wieteska dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, w kierunku Pekharta, ale zagranie przeciął obrońca
  • 78'
    Mladenović wygrał pojedynek z Diabate w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii
  • 77'
    Dwie zmiany w Lechii. Diabate za Sezonienkę i Makowski za Paixao
  • 77'
    Martins chciał prostopadle podać do Pekharta, ale Kuciak wyszedł z bramki i uprzedził czeskiego napastnika
  • 76'
    Emreli popędził prawym skrzydłem, dośrodkował w pole karne, ale piłkę wybił przeciwnik
  • 75'
    Luquinhas znalazł się na 20. metrze, ale jego zagranie zostało przecięte przez rywala
  • 74'
    Legia krótko rozegrała rzut rożny. Martins miękko zacentrował na dalszy słupek do Emrelego, który uderzył z głowy, ale piłka przeleciała obok bramki
  • 73'
    Kastrati dośrodkował w pole karne, lecz Maloca wybił piłkę na rzut rożny
  • 72'
    Kastrati dośrodkował z prawej flanki w okolice dalszego słupka. Był tam Pekhart, ale Nalepa w ostatniej chwili wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 71'
    Josue zacentrował w pole karne z rzutu wolnego, ale rywale wybili futbolówkę poza "szesnastkę"
  • 71'
    Luquinhas sfaulowany przez Kubickiego na 35. metrze od bramki Legii
  • 70'
    Josue bardzo niedokładnie dośrodkował z rzutu wolnego. Piłka wyszła poza boisko
  • 69'
    Jędrzejczyk sfaulowany na prawym skrzydle. Rzut wolny dla gości
  • 68'
    Mladenović wycofał piłkę do Miszty, który zagrał do Nawrockiego. Stoper Legii niedokładnie, za krótko zagrał do "Mladena". Piłkę przechwycił Sezonienko, który płasko podał na 7. metr do Zwolińskiego, a ten trafił do siatki
  • 67'
    3:0 dla Lechii. Zwoliński
  • 66'
    Josue wycofał piłkę do Jędrzejczyka, który zdecydował się na mocne uderzenie z prawej nogi, z dystansu. Piłkę spokojnie złapał Kuciak
  • 65'
    Żółta kartka dla Gajosa za faul na Luquinhasie w środku pola
  • 65'
    Paixao pojawił się po lewej stronie pola karnego, chciał miękko zagrać do Durmusa, ale podanie zostało przecięte
  • 64'
    Gajos dośrodkował z prawej flanki na 8. metr, do Paixao, który uderzył ponad poprzeczką
  • 64'
    Sezonienko został sfaulowany przez Mladenovicia w bocznym sektorze boiska. Żółta kartka dla Serba, rzut wolny dla Lechii
  • 63'
    Kastrati dośrodkował z prawej flanki w pole karne, lecz piłkę poza "szesnastkę" wybił Maloca
  • 62'
    Luquinhas sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 62'
    Pekhart odebrał piłkę w polu karnym Lechii. Luquinhas podał na prawe skrzydło do Kastratiego, który został zatrzymany przez Conrado
  • 61'
    Luquinhas znalazł się po lewej stronie "szesnastki", ale jego uderzenie z prawej nogi zostało spokojnie złapane przez Kuciaka
  • 59'
    Durmus bezpośrednio uderzył z lewej nogi w kierunku bliższego słupka. Miszta z problemami, ale złapał piłkę
  • 59'
    Rzut wolny dla Lechii
  • 59'
    Wieteska wybił piłkę po centrze z rzutu rożnego. Po chwili Josue sfaulował Gajosa na 22. metrze od bramki Legii
  • 58'
    Żukowski pobiegł prawą stroną boiska, był naciskany przez Mladenovicia, ale wywalczył korner
  • 56'
    Żółta kartka dla Luquinhasa za faul na Paixao w środku pola
  • 56'
    Luquinhas za Muciego
  • 56'
    Josue podał do Emrelego, który wbiegł w pole karne z lewej strony, ale jego mocne uderzenie poszybowało ponad poprzeczką
  • 55'
    Kubicki zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu. Piłka odbiła się jeszcze od Nawrockiego i wpadła do siatki. Lechia podwyższyła wynik
  • 53'
    2:0 dla Lechii. Kubicki
  • 53'
    Durmus dośrodkował z lewej flanki w pole karne, lecz piłkę wybił Mladenović
  • 52'
    Zwoliński uderzył z lewej nogi, zza pola karnego, lecz został zablokowany przez Wieteskę
  • 52'
    Nawrocki uprzedził Paixao w bocznym sektorze boiska, i wywalczył aut
  • 51'
    Kastrati może grać dalej
  • 51'
    Mladenović zacentrował z rogu na dalszy słupek. Piłka odbiła się od Żukowskiego, zrobiło się zamieszanie, ale lechiści wyszli z opresji
  • 51'
    Legia ma rzut rożny. Josue dośrodkował z rogu na lewą stronę pola karnego. Był tam Mladenović, którego strzał został zablokowany
  • 50'
    Kastrati ucierpiał po kontakcie z Malocą, jest opatrywany przez lekarzy
  • 50'
    Kastrati dopadł do zagrania z głębi pola, wbiegł w pole karne z prawej strony, ale został zatrzymany przez Malocę
  • 49'
    Legia zmieniła system, gra teraz czwórką obrońców z tyłu, Jędrzejczyk został przesunięty na prawą stronę defensywy
  • 48'
    Niedokładne zagranie z głębi pola na prawe skrzydło, do Zwolińskiego, który nie zdołał opanować piłki
  • 48'
    Muci dośrodkował z lewej flanki na środek "szesnastki". Piłka został wybita poza pole karne, na 18. metrze dopadł do niej Martins. Portugalczyk oddał mocny strzał z lewej nogi, ale Kuciak nie dał się zaskoczyć
  • 47'
    Martins sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 47'
    W Legii doszło w przerwie do czterech zmian. Emreli zmienił Lopesa, Kastrati - Skibickiego, Martins - Slisza, a Josue - Charatina
  • 46'
    Paixao zacentrował z prawej flanki na dalszym słupku. Był tam Durmus, który główkował nieco ponad poprzeczką
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa 0:1 z Lechią w Gdańsku, po golu Gajosa z rzutu wolnego. Wracamy za 15 minut
  • 45+3'
    Durmus zacentrował z rzutu rożnego na środek "szesnastki". Po chwili Gajos dopadł do piłki, uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie
  • 45+2'
    Conrado minął Skibickiego, wbiegł w pole karne z lewej strony, ale został zatrzymany przez Slisza. Korner dla miejscowych
  • 45+1'
    Paixao chciał miękko zagrać w pole karne do Sezonienki, ale zagranie dobrze przeciął Slisz
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45'
    Mladenović podał na lewe skrzydło do Muciego. Albańczyk popełnił faul w ataku
  • 45'
    Durmus dośrodkował z rogu w pole karne. Zrobiło się zamieszanie na środku "szesnastki", ale, ostatecznie, Miszta złapał piłkę
  • 44'
    Paixao chciał zacentrować z lewej flanki, ale został zablokowany przez Wieteskę. Rzut rożny dla rywali
  • 43'
    Błąd techniczny Mladenovicia. Serb niedokładnie podał na lewe skrzydło do Muciego
  • 42'
    Pekhart sfaulowany na połowie Legii
  • 42'
    Wieteska uprzedził Zwolińskiego i przeciął zagranie z głębi pola na lewe skrzydło
  • 40'
    Lechiści wywalczyli korner. Po centrze na 8. metr, Maloca uderzył z głowy w poprzeczkę
  • 39'
    Lechia miała rzut wolny. Durmus dośrodkował na bliższy słupek. Był tam Zwoliński, ale jego strzał został wybroniony przez Misztę
  • 38'
    Sezonienko został sfaulowany w bocznym sektorze boiska przez Nawrockiego. Żółta karta dla stopera Legii
  • 38'
    Sezonienko chciał dośrodkować z prawej flanki, ale został zablokowany przez Nawrockiego
  • 35'
    Miejscowi mieli rzut wolny z 20. metra. Gajos zdecydował się na bezpośredni strzał z prawej nogi, w kierunku bliższego słupka, i trafił praktycznie w lewy, górny róg bramki. Lechia objęła prowadzenie
  • 34'
    1:0 dla Lechii. Gajos
  • 33'
    Zwoliński sfaulowany przez Jędrzejczyka na 20. metrze. Rzut wolny dla miejscowych
  • 32'
    Pekhart sfaulowany przez Conrado po prawej stronie boiska. Legia miała rzut wolny, lecz Mladenović dośrodkował zbyt mocno - piłka wyszła poza linię końcową
  • 31'
    Żółta kartka dla Paixao, który sfaulował w środku pola rozpędzonego Slisza
  • 31'
    Żukowski dośrodkował z prawej flanki w boczny sektor pola karnego. Zagranie przeciął Nawrocki, który został jeszcze sfaulowany przez Sezonienkę
  • 30'
    Conrado wbiegł w pole karne z lewej strony, wycofał piłkę, którą przechwycił Nawrocki
  • 28'
    Lopes miękko zagrał na prawe skrzydło do Skibickiego. Młodzieżowiec wbiegł w pole karne, wygrał pojedynek z rywalem, ale jego centra na dalszy słupek, do Pekharta, została wybita przez przeciwnika
  • 27'
    Żukowski zbiegł z prawej flanki do środka boiska i miękko zacentrował na środek "szesnastki", na głowę Sezonienki, który uderzył tuż ponad poprzeczką
  • 26'
    Sezonienko wbiegł w pole karne z prawej strony, chciał podać w kierunku Zwolińskiego, ale jego zagranie przeciął Wieteska
  • 25'
    Conrado znalazł się po lewej stronie pola karnego, ale został osaczony przez trzech legionistów i stracił piłkę
  • 24'
    Zwoliński może kontynuować grę
  • 24'
    Przerwa w grze. Zwoliński ucierpiał po kontakcie z Wieteską
  • 23'
    Mladenović zacentrował z rzutu rożnego, a Wieteska uderzył z głowy nieco obok bramki
  • 22'
    Lopes dośrodkował z prawego skrzydła na 8. metr, w okolice dalszego słupka. Był tam Pekhart, który główkował, ale trafił w Nalepę. Korner
  • 21'
    Skibicki sfaulowany przez Conrado w bocznym sektorze boiska, na połowie Lechii
  • 20'
    Gajos dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a Sezonienko oddał niecelny strzał z głowy
  • 20'
    Sezonienko sfaulowany przez Nawrockiego po prawej stronie boiska. Rzut wolny dla Lechii, na wysokości 27. metra
  • 19'
    Skibicki chciał zbiec z prawej strony boiska do środka pola, ale został zatrzymany przez rywala na wysokości koła środkowego
  • 18'
    Kubicki płasko zagrał w pole karne do Zwolińskiego, który wykonał wślizg, dopadł do piłki, ale jego uderzenie z lewej nogi okazało się trochę niecelne
  • 17'
    Gospodarze operują piłką w środku pola
  • 16'
    Lopes płasko, prostopadle podał na prawe skrzydło do Slisza, który zagrał wzdłuż boiska w kierunku Pekharta. Jego dogranie przeciął jednak Nalepa
  • 15'
    Lechiści wymieniają się podaniami w środkowej strefie boiska
  • 15'
    Conrado sfaulowany przez Lopesa w środku pola
  • 14'
    Slisz zdecydował się na uderzenie z 18. metra, z prawej nogi, w kierunku dalszego słupka, lecz piłka przeleciała obok bramki
  • 12'
    Gajos dośrodkował z rzutu rożnego, zakotłowało się w polu karnym, ale, ostatecznie, Miszta spokojnie złapał piłkę
  • 12'
    Sezonienko prostopadle podał do Zwolińskiego, ale jego strzał z prawej strony "szesnastki" został zablokowany przez Wieteskę. Korner dla miejscowych
  • 11'
    Conrado zacentrował z lewej flanki na 9. metr, był tam Durmus, ale jego uderzenie z powietrza okazało się bardzo niecelne
  • 10'
    Dośrodkowanie rywala z rzutu wolnego, na prawą stronę pola karnego, zostało wybite przez Slisza
  • 10'
    Slisz sfaulował Paixao w bocznym sektorze boiska. Rzut wolny dla Lechii, z prawej strony boiska
  • 8'
    Faul w ataku Skibickiego
  • 7'
    Szybka akcja Lechii po przechwycie futbolówki przez Conrado w środku pola. Durmus popędził lewym skrzydłem, miękko dośrodkował z lewej flanki w pole karne, Kubicki uderzył z głowy, lecz Miszta spokojnie złapał piłkę
  • 6'
    Zwoliński znalazł się po lewej stronie pola karnego, chciał podać wzdłuż boiska. Zrobiło się zamieszanie. Ostatecznie, Conrado mocno uderzył zza pola karnego w kierunku dalszego słupka. Futbolówka przeleciała nieco obok bramki
  • 5'
    Lechia miała rzut rożny. Durmus zacentrował na środek "szesnastki", Zwoliński główkował, lecz nieczysto trafił w piłkę
  • 4'
    Było groźnie w polu karnym Legii. Paixao miękko dograł w pole karne na 5. metr do Zwolińskiego, ale jego strzał świetnie wybronił Miszta
  • 3'
    Durmus pojawił się na lewym skrzydle, dośrodkował na 7. metr, lecz Sezonienko uderzył z głowy ponad poprzeczką
  • 2'
    Pekhart sfaulowany w bocznym sektorze boiska, na wysokości koła środkowego
  • 2'
    Mladenović stracił piłkę na własnej połowie. Dopadł do niej Zwoliński, który znalazł się na 20. metrze, ale niedokładnie dograł w pole karne. Futbolówkę przechwycił Jędrzejczyk
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Tobiasz, Ribeiro, Abu Hanna, Rose, Martins, Luquinhas, Kastrati, Josue, Emreli
  • Skład Legii na mecz z Lechią Gdańsk: Miszta – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki – Skibicki, Slisz, Charatin, Mladenović – Lopes, Pekhart, Muci
  • Biało-zielonych reprezentuje aktualnie trzech zawodników z przeszłością przy Łazienkowskiej. Mowa o Dusanie Kuciaku i wspomnianych wcześniej Szczepańskim oraz Zjawińskim. Kuciak zagrał w Legii w 193 oficjalnych spotkaniach, sięgnął z "Wojskowymi" po trzy mistrzostwa i trzy Puchary Polski. Szczepański zdołał zadebiutować w "jedynce" przeciwko Ruchowi Zdzieszowice (4:0) w 1/8 finału krajowego pucharu. Zjawiński występował z początku w zespołach młodzieżowych, a później – w III-ligowych rezerwach. W grudniu 2020 roku, w barwach Stali Mielec, wywalczył trzy rzuty karne przeciwko… Legii, w Warszawie. Zespół z Mielca wygrał wówczas 3:2, w dużej mierze dzięki 20-latkowi
  • - Będziemy próbowali grać to, co staramy się robić w każdym meczu - mieć piłkę, odważnie atakować i w momentach przechwycenia futbolówki dynamicznie przechodzić do kontrataku. Zamierzamy bronić wysoko, ale też nie zawsze będziemy mogli. Chcemy rozegrać taki mecz, w którym będziemy czuli kontrolę, zarówno będąc przy piłce, jak i będąc bez niej. To jednak kawał ciężkiej roboty. Będziemy potrzebowali do tego kibiców, by wszystko szło w takim kierunku, w jakim chcemy. A chcemy, by ludzie przyszli nie tylko obejrzeć Legię, ale żeby z wiarą liczyli na dobre spotkanie Lechii - mówił trener Legii, Tomasz Kaczmarek. Więcej TUTAJ
  • - Musimy być przygotowani na to, że Lechia będzie starała się pokazać swój potencjał. Nam to pasuje. To zespół, który chce grać w piłkę. To nie jest drużyna, która broni bramki i ma dziesięciu zawodników przed własnym polem karnym. Łukasz Zwoliński, mój bardzo dobry znajomy ze Szczecina, znajduje się w świetnej dyspozycji, strzela gole – mówił trener Legii, Czesław Michniewicz. Więcej TUTAJ
  • W poprzednim sezonie Lechia zajęła siódme miejsce w PKO Ekstraklasie z dorobkiem 42 punktów w 30 spotkaniach (12 zwycięstw, 6 remisów, 12 porażek). Najskuteczniejszym zawodnikiem gdańszczan okazał się wówczas Flavio Paixao (12 goli). W tych rozgrywkach ligowych biało-zieloni plasują się na trzeciej pozycji, zdobyli 16 "oczek" w dziewięciu spotkaniach (cztery zwycięstwa, cztery remisy, jedna porażka). Lechiści mają za sobą dwa zwycięstwa z rzędu w lidze
  • Do Gdańska pojechał Luquinhas. Brazylijczyk odczuwał ostatnio ból w mięśniu czworogłowym - w czwartek wrócił do treningów z piłką i raczej zacznie mecz na ławce rezerwowych
  • Do Gdańska nie pojechał Mattias Johansson, który doznał urazu w spotkaniu z Leicester, zabrakło też leczących kontuzje Artura Boruca i Bartosza Kapustki. W szerokiej kadrze nie znaleźli się też ci, którzy zagrali w sobotę w drugim zespole z Polonią Warszawa - Mateusz Hołownia, Bartłomiej Ciepiela, Jakub Kisiel, Kacper Kostorz i Szymon Włodarczyk
  • Warszawiacy mają przed sobą 20. mecz w bieżących rozgrywkach. Jak na razie odnieśli jedenaście zwycięstw, dwukrotnie zremisowali i ponieśli sześć porażek (w tym jedną po rzutach karnych z Rakowem w grze o Superpuchar). W niedzielę Legia zagra z Lechią, z którą nie przegrała na wyjeździe od prawie… 5,5 roku, czyli od połowy 2016 roku (0:2 po golach Sławomira Peszki i Milosa Krasicia). Od tamtej pory Legia siedem razy rywalizowała w Gdańsku: pięć razy zwyciężyła i dwukrotnie zremisowała. W poprzednim sezonie legioniści dwukrotnie wygrali z gdańszczanami - 2:0 (u siebie) i 1:0 (na wyjeździe), i trzy dni po tym drugim spotkaniu zapewnili sobie mistrzostwo Polski
  • Legioniści przystąpią do meczu w Gdańsku w kapitalnych nastrojach. Trzy dni temu zwyciężyli u siebie 1:0 Leicester City w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Jedynego gola strzelił Mahir Emreli, choć w końcówce spotkania warszawiacy mogli zdobyć jeszcze dwie bramki, lecz uderzenie Lirima Kastratiego świetnie wybronił Kasper Schmeichel, a strzał Tomasa Pekharta poszybował ponad poprzeczką. Mistrzowie Polski wciąż są liderem grupy Ligi Europy, mają komplet punktów po dwóch spotkaniach
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 10. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a Legią Warszawa
Lechia GdańskLegia Warszawa

31' Flavio Paixao

31'

34' Maciej Gajos

34'

53' Jarosław Kubicki

53'

65' Maciej Gajos

65'

67' Łukasz Zwoliński

67'

77' Tomasz Makowski za Flavio Paixao

77' Bassekou Diabate za Kacper Sezonienko

77'

83' Rafał Pietrzak za Ilkay Durmus

83'

88' Michał Nalepa

88'

88' Tomas Pekhart (k.)

90' Bartosz Kopacz za Łukasz Zwoliński