Koniec. Legia wygrała 2:1!
  • 90+10'
    1:2. Gol Lipskiego, celna główka po centrze Danielaka
  • 90+9'
    Josue miękko dośrodkował na prawą stronę pola karnego, Augustyniak nie dopadł do niej w "szesnastce", lecz utrzymał ją na skrzydle
  • 90+8'
    Tobiasz pewnie, spokojnie wyłapał piłkę po centrze z lewej flanki na środek pola karnego
  • 90+8'
    Przerzut na skrzydło do Wszołka, który zagrał piłkę ręką. Grę wznowi Widzew
  • 90+7'
    Josue dobrze się zastawił, a po chwili został sfaulowany na własnej połowie
  • 90+6'
    Strata Lipskiego, piłkę na własnej połowie przejął Pich
  • 90+6'
    Augustyniak szukał miejsca, w końcu oddał strzał z 18. metra, ale został zablokowany
  • 90+5'
    Ok. 5 minut do zakończenia meczu
  • 90+5'
    Danielak próbował zbiec z flanki w pole karne, ale za mocno wypuścił sobie piłkę, którą przechwycili legioniści
  • 90+4'
    Josue dopadł do piłki z głębi pola na skrzydło. Po chwili wycofał do Picha, ten wypatrzył Mladenovicia, który mocno dośrodkował w pole bramkowe. Centra została przecięta
  • 90+3'
    Legia krótko rozegrała rzut wolny, wymienia się podaniami na połowie miejscowych
  • 90+3'
    Wszołek kapitalnie powalczył o piłkę i odzyskał ją po lewej stronie boiska. Po chwili Terpiłowski sfaulował Josue na skrzydle. Rzut wolny dla Legii
  • 90+1'
    Sędzia doliczył aż 10 minut do drugiej połowy
  • 90+1'
    Lipski dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, ale Legia wyszła z opresji
  • 90'
    Ależ była szansa! Josue podał do Wszołka, do którego doskoczył bramkarz Widzewa. Strzał został zablokowany, piłka zahaczyła jeszcze o poprzeczkę. Legia miała korner, ale centra Josue została wybita
  • 88'
    Hansen za Kuna, Szota za Pawłowskiego
  • 88'
    Josue dośrodkował z rogu na dalszy słupek, ale za mocno. Aut dla Widzewa
  • 87'
    Nieporozumienie w defensywie Widzewa. Legia ma korner
  • 86'
    Pich za Baku, Slisz za Charatina
  • 86'
    Tobiasz pewnie wyłapał uderzenie Terpiłowskiego z głowy, po dośrodkowaniu z prawej flanki w pole karne
  • 86'
    Danielak wbiegł w pole karne z prawej strony, ale jego zagranie na dalszy słupek zostało przecięte przez Wszołka
  • 85'
    Było zamieszanie po dośrodkowaniu z wolnego w pole karne Legii, ale goście wyszli z opresji
  • 85'
    Pich i Slisz wejdą zaraz na boisko
  • 85'
    Faul Wszołka na Nunesie w bocznym sektorze boiska. Rzut wolny dla Legii po lewej stronie boiska
  • 84'
    Baku przeciął podanie Danielaka. Aut dla Widzewa
  • 83'
    Wracamy do gry
  • 82'
    Piłkarze są teraz przy ławkach, uzupełniają płyny i słuchają wskazówek ze strony trenerów
  • 82'
    Mecz został przerwany. Ma to związek z tym, że kibice Widzewa rzucają na murawę przedmioty w stronę piłkarzy Legii
  • 80'
    Żółta kartka dla Sancheza, który sfaulował Rose. Stoper odczuł to starcie, trzyma się za plecy
  • 79'
    Gol Stępińskiego nie został uznany! Wciąż mamy 2:0 dla Legii!
  • 78'
    Sytuacja dot. bramki Stępińskiego jest cały czas sprawdzana
  • 77'
    Augustyniak za Muciego
  • 76'
    Jest jeszcze analiza VAR
  • 75'
    1:2 Stępiński. Gol kontaktowy dla Widzewa
  • 75'
    Pawłowski wbiegł w pole karne, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Korner dla "Wojskowych"
  • 73'
    Terpiłowski składał się do strzału z pola karnego, ale dobrze zablokował go Mladenović
  • 73'
    Rzut wolny dla Widzewa. Lipski prostopadle podał w pole karne w kierunku Pawłowskiego, który upadł na murawę. Sędzia nie dopatrzył się faulu, gra jest kontynuowana, przy piłce Legia
  • 72'
    Faul Johanssona na 30. metrze od bramki Legii
  • 71'
    Rosołek za Kapustkę
  • 70'
    Rosołek szykuje się do wejścia na boisko
  • 69'
    Niezłe uderzenie Terpiłowskiego z dystansu, na dalszy słupek. Zawodnik Widzewa nieznacznie się pomylił
  • 68'
    Pawłowski dośrodkował z rogu na bliższy słupek, piłkę poza pole karne wybił Muci
  • 68'
    Rzut rożny dla beniaminka
  • 67'
    Pawłowski mocno dośrodkował z prawej flanki w pole karne, w kierunku wbiegającego Sancheza. Napastnik Widzewa nie zdołał jednak musnąć piłki, akcja spaliła na panewce
  • 65'
    Baku podał w pole karne do Muciego, ten został zastopowany przez Czorbadżijskiego
  • 65'
    Johansson wygrał pojedynek i przeciął podanie z głębi pola
  • 64'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 64'
    Rzut wolny dla Legii, który rozegrany. Warszawiacy szanują piłkę, spokojnie wymieniają się podaniami
  • 63'
    Żółta kartka dla Pawłowskiego, który sfaulował rozpędzonego Jędrzejczyka, który podłączył się do akcji
  • 61'
    Wszołek naciskany przez rywala, ale utrzymał piłkę, wywalczył aut
  • 59'
    Miejscowi mieli korner, ale Rose przeciął centrę
  • 59'
    Kotłuje się pod bramką Legii od kilku minut. Widzew atakuje, kreuje kolejne akcje, warszawiacy z problemami, ale dają radę
  • 56'
    Brawa dla Muciego, który zaasekurował, a następnie zatrzymał Terpiłowskiego. Dobra praca Albańczyka w obronie
  • 55'
    Mladenović przeciągnął dośrodkowanie z lewej flanki na dalszy słupek
  • 54'
    Ajj, było groźnie. Tobiasz uprzedził Sancheza, ale przy próbie mocnego wybicia trafił w rywala. Młodzieżowiec Legii był jednak czujny, bo wyskoczył i udanie piąstkował, zatrzymując napastnika
  • 53'
    Sanchez podał w pole karne do Terpiłowskiego. Wydawało się, że może być groźnie, ale rywal poślizgnął się w kluczowym momencie. Beniaminek utrzymał się jeszcze przy piłce, ale szybko ją stracił, ponieważ stratę miał Sanchez
  • 52'
    Kun wbiegł w pole karne z prawej strony, po czym zagrał w kierunku dalszego słupka. Do piłki dopadł Lipski, lecz jego uderzenie z 12. metra zostało zablokowane
  • 51'
    Dośrodkowanie piłkarza Widzewa z prawej flanki, ale Jędrzejczyk był czujny i oddalił zagrożenie
  • 51'
    Niedokładne zagranie Danielaka, podanie przeciął Jędrzejczyk
  • 50'
    Danielak dośrodkował z prawego skrzydła na środek pola karnego. Pawłowski uprzedził Rose'a, ale główkował ponad poprzeczką
  • 50'
    Stępiński miękko dośrodkował z prawej strony boiska na bliższy słupek, lecz Charatin wybił piłkę głową
  • 49'
    W przerwie doszło do dwóch zmian w Widzewie. Lipski zmienił Letniowskiego, a Sanchez wszedł za Shehu
  • 48'
    Nunes wbiegł w pole karne z lewej strony, chciał technicznie uderzyć na dalszy słupek, ale trochę się pomylił
  • 47'
    Kun mocno, ale niecelnie uderzył z 17. metra na dalszy słupek
  • 47'
    Transmisja meczu w CANAL+ online (TUTAJ)
  • 46'
  • 45+4'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 2:0 w Łodzi z Widzewem po golach Johanssona i Kapustki! Wracamy za 15 minut
  • 45+2'
    Żółta kartka dla Jędrzejczyka
  • 45+2'
    Letniowski próbował chyba strzelać w kierunku dalszego słupka. Uderzenie mocne, ale trochę niecelne
  • 45+2'
    Faul Johanssona na Letniowskin. Rzut wolny dla Widzewa po lewej stronie boiska, na wysokości 17. metra
  • 45+1'
    Brawa dla Muciego, który wrócił do defensywy i powstrzymał Pawłowskiego w bocznym sektorze boiska
  • 45'
    Korner dla Widzewa. Letniowski dośrodkował z rogu na środek pola karnego, ale warszawiacy oddalili zagrożenie
  • 44'
    Nunes próbował wbiec w pole karne z lewej strony, ale zatrzymał go Rose
  • 44'
    Była jeszcze analiza VAR, sprawdzano ewentualną rękę Josue, ale gol został uznany!
  • 43'
    Kapitalna akcja Legii! Josue podał do Wszołka, ten prostopadle zagrał na prawą stronę "szesnastki". Do piłki dopadł Muci, który dośrodkował, a Kapustka wykończył akcję
  • 41'
    2:0 dla Legii! Kapustka!
  • 41'
    Letniowski założył siatkę Charatinowi i podał na lewą stronę pola karnego do Shehu. Rywal oddał mocny, ale niecelny strzał na dalszy słupek
  • 40'
    Johansson dobrze popracował w defensywie, zatrzymując Letniowskiego na lewej flance
  • 39'
    Charatin zacentrował z 30. metra w pole karne, w kierunku Baku, ale zagranie zostało przecięte. Piłka jednak szybko wróciła do Legii, która buduje kolejny atak
  • 38'
    Wszołek założył wysoki pressing na skrzydle, który pomógł Legii, bo Nunes niedokładnie podał. Legioniści zgarnęli piłkę w środku pola
  • 37'
    Baku na spalonym
  • 36'
    Charatin bardzo dobrze wypatrzył Josue na prawym skrzydle. Portugalczyk dośrodkował na dalszy słupek, podkręcił piłkę, która jednak wyszła poza boisko
  • 36'
    Kun próbował wbiec w pole karne Legii z lewej strony, ale okazało się, że sfaulował Wszołka, który dobrze popracował w defensywie
  • 35'
    Stępiński przerzucił piłkę w kierunku Nunesa, ale "Wojskowi" oddalili zagrożenie, wybijając futbolówkę na aut
  • 34'
    Kapustka znalazł się w polu karnym, był naciskany przez kilku rywali, został zablokowany przy próbie strzału. Gra została przerwana z powodu spalonego
  • 33'
    Faul w ataku Kapustki
  • 33'
    Wszołek walczył o pozycję, ale nie zdołał dopaść do zagrania z głębi pola w "szesnastkę"
  • 32'
    Widzew ma korner. Letniowski dośrodkował z rogu na bliższy słupek, Czorbadżijski główkował niecelnie
  • 32'
    Wszystko zaczęło się od genialnego zagrania Josue, będącego na wysokości koła środkowego, do Wszołka (na prawe skrzydło). Skrzydłowy płasko podał w pole karne do Muciego. Albańczyk zauważył Johanssona i wycofał do niego piłkę, a Szwed oddał płaski, skuteczny strzał z 17. metra na dalszy słupek! Brawo!
  • 30'
    1:0 dla Legii! Johansson!
  • 29'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki na 16. metr, był tam Johansson, który został zablokowany. Do piłki dopadł jeszcze Baku, którego strzał zza "szesnastki" na dalszy słupek okazał się niecelny
  • 28'
    Niedokładny przerzut na prawe skrzydło, do Danielaka
  • 26'
    Ależ zamieszanie! Josue miękko podał w pole karne do Baku, ten podbił piłkę, zagrywając wzdłuż boiska. Wszołek główkował, potem blisko był Muci, ale gra została przerwana. Okazało się, że sędzia liniowy dopatrzył się spalonego przy zagraniu do Baku
  • 25'
    Kun wyprzedził Charatina w bocznym sektorze boiska, próbował zbiec do środka, ale doskoczył do niego Rose. Zawodnik Widzewa upadł na boisko, ale sędzia nie dopatrzył się faulu
  • 24'
    Dobry przerzut Josue do Mladenovicia. Serb próbował minąć Terpiłowskiego, ale zagrał piłkę ręką. Akcja przerwana, futbolówka dla miejscowych
  • 23'
    Pawłowski dośrodkował z rogu na 6. metr, Rose wybił piłkę na 18. metr. Dopadł do niej Danielak, który uderzył bardzo nieczysto - tak, że jest aut dla Legii
  • 22'
    Nunes powalczył o piłkę z Johanssonem - najpierw ją odzyskał, a potem, przy próbie dośrodkowania, został zablokowany. Wywalczył korner
  • 21'
    Josue podał w pole karne do Kapustki, ten szukał Baku. Zrobiło się spore zamieszanie, ale miejscowi wyszli z opresji. Po chwili faul w ataku popełnił Josue
  • 20'
    Rose chciał prostopadle podać do Muciego. Zagranie stopera okazało się jednak za mocne, zostało przechwycone przez Ravasa
  • 19'
    Celny przerzut Jędrzejczyka do Wszołka, Legia spokojnie konstruuje kolejną akcję
  • 18'
    Danielak dośrodkował z prawej flanki na 17. metr, ale Jędrzejczyk oddalił zagrożenie, wybijając piłkę
  • 17'
    Bardzo dobra praca Baku w odbiorze. Skrzydłowy zatrzymał Danielaka, szybko wstał z boiska i przejął piłkę
  • 16'
    Niedokładne zagranie Kapustki do Mladenovicia. Piłka opuściła linię końcową, grę wznowi beniaminek
  • 16'
    Josue podał prostopadle, ale za mocno do Baku. Skrzydłowy chciał dośrodkować, lecz zrobił to, gdy piłka była już poza boiskiem. Grę wznowi Widzew
  • 15'
    Legia wymienia się podaniami na 20-30. metrze od bramki Widzewa, jest w ataku pozycyjnym
  • 14'
    Josue i Żyro walczyli o piłkę na wysokości koła środkowego. Doszło do małego spięcia, ale bez kartek
  • 14'
    Żyro prostopadle podał w boczny sektor "szesnastki" do Kuna, który chciał dograć na jej środek. Centra została przecięta
  • 12'
    Przechwyt Baku (środek pola), który potem podał do Muciego. Albańczyk znalazł się na 16. metrze, ale jego uderzenie z prawej nogi zostało zablokowane
  • 12'
    Mladenović mocno dośrodkował z lewej flanki w okolice dalszego słupka, w kierunku Wszołka, lecz ten nie miał szans, by musnąć piłkę
  • 11'
    Kontra Legii. Baku pojawił się po lewej stronie pola karnego, po czym zagrał na jej środek w kierunku Kapustki, lecz ten nie dopadł do futbolówki
  • 10'
    Wszołek dobrze przeciął przerzut na lewe skrzydło. Dodatkowo zdołał celnie podać głową do Josue
  • 9'
    Żółta kartka dla Rose'a za faul na Pawłowskim w środku pola
  • 9'
    Było groźnie. Baku podał w pole karne do Josue, ten składał się do strzału, ale w ostatniej chwili uprzedził go Nunes
  • 8'
    Wszołek do Josue, ten chciał odegrać piętą do skrzydłowego, ale podanie po prawej stronie boiska zostało przecięte
  • 7'
    Rose przechwycił piłkę po wybiciu jej przez bramkarza Widzewa
  • 7'
    Faul Wszołka na Nunesie w bocznym sektorze boiska. Widzew szybko wznowił grę
  • 6'
    Baku ładnie zwiódł rywala, po czym dynamicznie ruszył do przodu, ale Stępiński zatrzymał go wślizgiem
  • 5'
    Letniowski znalazł się w środku pola karnego, ale nie był w stanie zamknąć dośrodkowania z prawej flanki
  • 4'
  • 4'
    Rzut wolny dla beniaminka. Było krótkie rozegranie, potem dośrodkowanie na prawą flankę. Piłkę przejął Wszołek, który został po chwili nieprzepisowo powstrzymany
  • 3'
    Faul Wszołka w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii. Ucierpiał Nunes
  • 2'
    Widzew wymienia się podaniami w linii obrony, spokojnie buduje atak
  • 1'
    Baku dopadł do piłki na 18. metrze, ale jego strzał z woleja okazał się trochę niecelny
  • 1'
    Transmisja w CANAL+ online (TUTAJ)
  • 1'
    Klasyk rozpoczęty! Legia mierzy się w Łodzi z Widzewem!
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Ribeiro, Augustyniak, Pich, Sokołowski, Abu Hanna, Rosołek, Strzałek, Slisz
  • Skład Legii na mecz z Widzewem Łódź: Tobiasz – Johansson, Rose, Jędrzejczyk, Mladenović – Charatin – Wszołek, Josue, Kapustka, Baku – Muci
  • Niemiec spodziewa się, że w ciągu kolejnych dni do zespołu dołączy nowy napastnik. Skompletowanie kadry nie jest jednak, w obecnej sytuacji, najprostszym zadaniem. – To fakt, że klub podjął decyzję o obcięciu budżetu pierwszej drużyny i podjął kurs na oszczędności. To nie ułatwia pracy dyrektorowi sportowemu i trenerowi. W ekonomii czy też na giełdzie mówi się, że gdy kursy akcji spadają, to należy zachować spokój, a nawet je dokupić – akurat ten przypadek nas nie dotyczy. Najważniejsze, że wewnątrz klubu panuje spokój. Mówimy jednym językiem, mamy podobny pogląd na najważniejsze kwestie. Jeśli spojrzymy na okres od zimy, to Legia oddała już sporo wartościowych, jakościowych zawodników i nie sądzę, żeby oddawanie kolejnych było teraz najmądrzejsze, bo wiemy jak przedstawia się obraz aktualnej kadry. Jeśli chodzi o jakość graczy składających się na zespół, to nie mam do tego większych zastrzeżeń. Można dyskutować o głębokości składu, ale na to nie zawsze mamy wpływ. Musimy wycisnąć maksimum z tego, co obecnie mamy. I to właśnie staram się czynić. Niezależenie od powrotu Kramera, nadal uważam, że pozyskanie napastnika jest kluczowe. Jeżeli to się nam powiedzie, to będziemy mieli dobry zespół – jeśli, odpukać, nie zdarzą się kontuzje kluczowych piłkarzy – skomentował 51-latek
  • Teraz warszawiacy zagrają na wyjeździe z Widzewem, beniaminkiem, który w minionych rozgrywkach zajął 2. miejsce w I lidze, wywalczył bezpośredni awans i wrócił do ekstraklasy po ośmiu latach. Ostatni raz łodzianie pokonali "Wojskowych" w kwietniu 2000 roku, czyli ponad 22 lata temu. Od tamtej pory rozegrano 21 spotkań, z czego 4-krotnie był remis, a 17 razy zwyciężała Legia. – Przed nami trzeci, piątkowy mecz w tym sezonie. Bardzo podoba mi się taki termin, piłkarze mają w pamięci poprzedni piątek – to dobry sposób na udane wejście w weekend. Nie ma potrzeby dodatkowej motywacji zawodników. Na stadionie pojawi się komplet publiczności, będziemy też mogli liczyć na doping naszych fanów i wydaje mi się, że udźwigniemy ciężar rywalizacji – opowiadał na czwartkowej konferencji prasowej trener stołecznej drużyny, Kosta Runjaić
  • Legioniści są w dobrych nastrojach, bo w poprzednim tygodniu wygrali u siebie 2:0 z Piastem Gliwice, rehabilitując się za wcześniejszą, wyjazdową porażkę z Cracovią (0:3). O ile pierwsza połowa przy Łazienkowskiej okazała się zachowawcza, nudna, to w drugiej odsłonie "Wojskowi" zaprezentowali się naprawdę solidnie, zwłaszcza tuż po przerwie, gdy gole w 47. i 51. minucie strzelali odpowiednio Ernest Muci oraz Filip Mladenović
  • Witamy! O godz. 20:30 rozpocznie się mecz 5. kolejki ligowej pomiędzy Widzewem Łódź a Legią Warszawa!
Widzew ŁódźLegia Warszawa

46' Patryk Lipski za Juliusz Letniowski

46' Jordi Sanchez za Juljan Shehu

46'

63' Bartłomiej Pawłowski

63'

80' Jordi Sanchez

80'

88' Kristoffer Hansen za Dominik Kun

88' Serafin Szota za Bartłomiej Pawłowski

88'

90' Patryk Lipski

90' Bożidar Czorbadżijski