90'
  • 90+4'
    Koniec. Legia wygrała 2:0 z Piastem Glliwice!
  • 90+3'
    Niezły strzał Josue z rzutu wolnego, ale Plach nie dał się zaskoczyć, zbijając piłkę do boku
  • 90+2'
    Żółta kartka dla Reinera, który sfaulował Josue. Rzut wolny dla Legii
  • 90+1'
    Chrapek mocno uderzył na dalszy słupek z 20. metra. Nieznacznie się pomylił
  • 90'
    Cztery minuty doliczone
  • 89'
    Augustyniak sfaulował Torila. Piast miał rzut wolny, ale Tobiasz pewnie wyłapał centrę Hateleya
  • 88'
    Wszołek otrzymał płaskie podanie na prawą stronę, przełożył rywala, ale jego strzał na dalszy słupek zatrzymał Reiner
  • 86'
    Dobra interwencja Augustyniaka, który przeciął dośrodkowanie Ameyawa do Sappinena. Korner dla Piasta, ale "Wojskowi" oddalili zagrożenie
  • 85'
    Josue uderzył z dystansu w kierunku dalszego słupka. Niecelny strzał Portugalczyka
  • 84'
    Dwie zmiany w Legii. Ribeiro za Mladenovicia, Sokołowski za Muciego
  • 84'
    Ameyaw za Pyrkę
  • 82'
    Doszło do zderzenia Johanssona z Mosórem w polu karnym Legii, po centrze z rzutu rożnego. Szwed już wstał, były zawodnik 'Wojskowych" też
  • 80'
    Josue zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, które poszybowało trochę ponad bramką
  • 79'
    Legia spokojnie wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 78'
    Kądzior dośrodkował z wolnego na dalszy słupek, a Mosór główkował niecelnie
  • 76'
    Pich zmienił Baku
  • 76'
    Toril za Tomasiewicza, Sappinen za Wilczka
  • 75'
    Josue dośrodkował z rogu w pole karne, piłkę musnął rywal, Legia ma aut na wysokości "szesnastki"
  • 74'
    Przechwyt Charatina na 20. metrze od bramki Piasta. Ukrainiec od razu oddał strzał, który odbił się od rywala, zmienił kierunek. Ostatecznie piłka wyszła poza boisko, a Legia ma korner
  • 73'
    Josue do Baku, ten wbiegł w pole karne z lewej strony i oddał strzał, który odbił się od rywala i wyszedł poza boisko. Rzut rożny dla "Wojskowych"
  • 73'
    Augustyniak, który gra na stoperze obok Jędrzejczyka, przeciął płaskie podanie z prawej flanki
  • 72'
    Kolejny korner dla Piasta, ale Tobiasz piąstkował po centrze Hateleya
  • 72'
    Korner dla Piasta. Kądzior dośrodkował na bliższy słupek, doszło do zgrania piłki przez Chrapka, ta dotarła do Wilczka, który jednak nie oddał strzału. Legia wyszła z opresji
  • 71'
    Żółta kartka dla Baku
  • 70'
    Kądzior próbował zbiec z prawej flanki do środka, ale został zatrzymany przez dwóch legionistów
  • 68'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, w kierunku Jędrzejczyka, ale czujny był Mosór
  • 68'
    Piast próbował stworzyć zagrożenie po stałych fragmentach gry, lecz "Wojskowi" wychodzili z opresji
  • 65'
    Kądzior niecelnie uderzył z rzutu wolnego
  • 63'
    Augustyniak za Rose
  • 62'
    Holubek zmienił kontuzjowanego Katranisa
  • 61'
    Rosołek za Kapustkę
  • 61'
    Kądzior za Kaputa
  • 61'
    Johansson mocno uderzył zza pola karnego, ale niecelnie
  • 60'
    Kapustka dośrodkował z lewej flanki na środek pola karnego, piłkę wybił Tomasiewicz
  • 60'
    Rosołek szykuje się do wejścia na murawę
  • 59'
    Pyrka dopadł do miękkiego zagrania z głębi pola na prawe skrzydło, lecz jego wycofujące podanie zostało zgarnięte przez "Wojskowych"
  • 58'
    Piast w ataku pozycyjnym
  • 58'
    Rose miękko zagrał do Baku, ten efektownie podbił piłkę piętą, a Legia buduje kolejny atak
  • 57'
    Niedokładny przerzut Reinera, za mocne podanie na prawe skrzydło. Grę wznowi Tobiasz
  • 56'
    Muci zatrzymany przez Czerwińskiego na lewym skrzydle, ale potem szybko odzyskał piłkę. Piast był jednak czujny, Reiner wybił futbolówkę na aut
  • 55'
    Przechwyt Baku. Skrzydłowy walczył, mimo nacisku ze strony trzech rywali, następnie stracił piłkę, ale szybko ją odzyskał. Gra została jednak przerwana, bo faulował Charatin
  • 54'
    Josue sfaulowany w środku pola. Legia szybko wznowiła grę, Wszołek dośrodkował z prawej flanki na bliższy słupek, ale Plach spokojnie złapał piłkę
  • 53'
    Dość podobna akcja bramkowa, co przy golu na 1:0. Kapustka prostopadle podał na lewą stronę pola karnego. Do piłki dopadł Mladenović, który wygrał pojedynek z Reinerem, a następnie oddał mocny i skuteczny strzał z ostrego kąta! Brawo!
  • 51'
    2:0 dla Legii! Mladenović!
  • 51'
    Johansson sfaulowany w środku pola, żółta kartka przez Kaputa
  • 50'
    Muci próbował ładnie minąć rywala, ale ostatecznie stracił piłkę przed polem karnym Piasta
  • 50'
    Legia przechwyciła piłkę na połowie Piasta i buduje kolejny atak
  • 49'
    Tomasiewicz sfaulował Johanssona na połowie Legii
  • 49'
    Ładna, składna akcja Legii. Baku wypatrzył Muciego płaskim podaniem. Albańczyk znalazł się po lewej stronie pola karnego, wygrał pojedynek z Reinerem i zdobył bramkę! Miejscowi prowadzą 1:0!
  • 47'
    Goool! 1:0 dla Legii! Muci!
  • 47'
    Josue chciał płasko podać na prawą stronę pola karnego do Wszołka, ale zagranie zostało przecięte
  • 46'
    Mecz można oglądać w CANAL+ online (TUTAJ)
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z Piastem Gliwice. Wracamy za 15 minut
  • 45+2'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 45+1'
    Baku chciał zagrać do Mladenovicia, ale podanie na skrzydle zostało przecięte
  • 45+1'
    Charatin sfaulował Kaputa w środku pola
  • 45'
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45'
    Ciekawa akcja Legii. Johansson do Kapustki, ten wypatrzył po prawej stronie "szesnastki" Josue. Portugalczyk oddał strzał na dalszy słupek, ale uderzenie okazało się niedokładne
  • 44'
    Josue dośrodkował z wolnego na środek "szesnastki", ale zawodnik Piasta wybił piłkę poza pole karne
  • 43'
    Josue sfaulowany po lewej stronie boiska. Rzut wolny dla Legii na wysokości 25. metra
  • 43'
    Żółta kartka dla osoby ze sztabu Piasta
  • 42'
    Mladenović chciał wbiec w pole karne z lewej strony, ale zatrzymał go Reiner
  • 42'
    Zakotłowało się w "szesnastce" Piasta, ale goście oddalili zagrożenie
  • 41'
    Rose płasko do Johanssona, ten dośrodkował na środek "szesnastki". Zrobiło się zamieszanie, piłka odbiła się od Baku, lecz skrzydłowy nie zdołał jej opanować i oddać strzału
  • 39'
    Mladenović chciał posłać centrę w pole karne kierunku Wszołka, ale podanie przeciął dobrze ustawiony Czerwiński
  • 39'
    Piast wymienia się podaniami w środku pola
  • 38'
    Celny przerzut Charatina do Wszołka. Ten podał do Kapustki, lecz "Kapi" niedokładnie zagrał do "Wszołiego"
  • 37'
    Jędrzejczyk miękko zagrał do Mladenovicia, ten dośrodkował sprzed linii końcowej na 12. metr, a Muci główkował nieco obok bramki. Ciekawa akcja "Wojskowych"
  • 36'
    Johansson posłał miękkie, precyzyjne podanie do Wszołka. Skrzydłowy dopadł do piłki, zagrał do Muciego, ten wycofał do Charatina, którego mocny strzał z dystansu został zablokowany
  • 35'
    Faul Jędrzejczyka na wysokości koła środkowego
  • 35'
    Josue założył pressing i zablokował Reinera, który chciał posłać dalekie podanie
  • 35'
    Za mocne podanie Jędrzejczyka do Josue (na lewe skrzydło). Grę wznowi Plach
  • 34'
    Zamieszanie w polu karnym Legii, ale ostatecznie piłkę poza "szesnastkę" wybił Charatin
  • 32'
    Gra wznowiona
  • 32'
    Zawodnicy wracają na boisko
  • 31'
    Przerwa na uzupełnienie płynów
  • 30'
    Baku chciał podać przed pole karne do Josue, ale jego zagranie okazało się trochę za lekkie. Skrzydłowy popracował jednak w odbiorze, co się opłaciło, bo Legia odzyskała piłkę
  • 29'
    Żółte kartki dla Wilczka i Rose
  • 28'
    Przechwyt Josue, który po chwili został sfaulowany przez Wilczka. Doszło do przepychanek z udziałem zawodników Legii i Piasta
  • 26'
    Jędrzejczyk przeciął podanie Reinera z głębi pola
  • 26'
    Tomasiewicz może grać dalej, Piast wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 26'
    Josue płasko, prostopadle podał do Wszołka, który został zatrzymany przez Katranisa w bocznym sektorze pola karnego. Po chwili Josue upadł na murawę po kontakcie z Kaputem, lecz sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Moment później Johansson popełnił faul w ataku, Tomasiewicz korzysta z pomocy medycznej
  • 24'
    Josue zablokował Mosóra przy próbie dalekiego podania
  • 23'
    Przechwyt Kapustki na lewym skrzydle. Po chwili było groźnie w "szesnastce" Piasta, lecz zabrakło finalizacji, dokładniejszych dośrodkowań
  • 22'
    Wszołek płasko dośrodkował z prawej flanki w okolice bliższego słupka. Piłkę spokojnie złapał Plach
  • 21'
    Legioniści wymieniają się podaniami w środku pola
  • 21'
    Rose posłał dalekie, górne podanie w kierunku Baku. Czujny był Reiner, który odzyskał piłkę przed własnym polem karnym
  • 20'
    Josue podał w kierunku Kapustki, Czerwiński przeciął zagranie. Aut dla Legii
  • 19'
    Johansson przeciął górne podanie na lewe skrzydło, do Katranisa
  • 18'
  • 18'
    Charatin do Kapustki, ten stracił piłkę na połowie Piasta. Legioniści szybko założyli pressing, który sprawił, że przyjezdni nie zdołali zabrać się do kontry
  • 17'
    Josue dograł w "szesnastkę" w kierunku Muciego. Piłkę złapał Plach
  • 16'
  • 16'
    Mladenović zacentrował z lewej flanki w pole karne, a Plach na raty, ale złapał futbolówkę
  • 15'
    Mladenović popędził lewym skrzydłem, dośrodkował na 14. metr, ale Josue nie zdołał opanować piłki
  • 14'
    Josue chciał zapoczątkować kontrę, ale jego płaskie, krótkie podanie do Kapustki zostało przecięte w środku pola
  • 13'
    Jędrzejczyk za wysoko podniósł nogę w trakcie walki o piłkę na połowie gości. Futbolówka dla Piasta
  • 12'
    Mladenović wycofał piłkę do Muciego. Albańczyk znalazł się w narożniku pola karnego, bliżej lewej strony boiska, ale jego mocny strzał na dalszy słupek poszybował wysoko nad poprzeczką
  • 11'
    Kapustka zapoczątkował akcję, chciał uruchomić Baku podaniem w pole karne, ale znowu zaszwankowała komunikacja. Nowy skrzydłowy Legii nie ruszył do piłki
  • 10'
    Strata Kaputa blisko pola karnego Legii. Josue od razu posłał dalekie podanie do Wszołka
  • 10'
    Pyrka próbował minąć Mladenovicia, lecz Serb spokojnie zatrzymał rywala
  • 9'
    Strata Rose na 30. metrze od bramki Legii. Gliwiczanie w ataku pozycyjnym
  • 8'
    Niedokładny przerzut Mladenovicia na prawą flankę, do Wszołka. Aut dla Piasta
  • 8'
    Charatin do Kapustki, ten chciał prostopadle podać w pole karne. Baku nie ruszył jednak do piłki, zabrakło zrozumienia
  • 7'
    Faul w ataku Wilczka, napastnik Piasta nieprzepisowo powstrzymał Jędrzejczyka
  • 7'
    Kaput znalazł się po prawej stronie boiska, dograł w pole karne w kierunku Wilczka, ale podanie zostało przecięte
  • 6'
    Tomasiewicz dobrze zatrzymany przez Jędrzejczyka (wślizg) na 20. metrze od bramki Legii
  • 5'
    Pyrka nie zdołał utrzymać futbolówki w boisku po przerzucie na prawe skrzydło
  • 5'
    Legia miała aut na własnej połowie, ale Piast dość szybko przechwycił piłkę i wymienia się nią w linii obrony
  • 4'
    Pyrka płasko podał do Kaputa, ten znalazł się po prawej stronie boiska, ale dośrodkował za mocno, niedokładnie
  • 3'
    Jędrzejczyk wykonał wślizg i zatrzymał Pyrkę na wysokości koła środkowego
  • 3'
    Kapustka chciał prostopadle podać na lewe skrzydło do Mladenovicia. Zagranie zostało przecięte, aut dla Legii
  • 2'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 1'
    Mecz można obejrzeć w CANAL+ online (TUTAJ)
  • 0
  • Była minuta ciszy, odśpiewano także hymn Polski. Oddano cześć Powstańcom Warszawskim
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Ribeiro, Augustyniak, Pich, Sokołowski, Abu Hanna, Rosołek, Strzałek, Slisz
  • Skład Legii na mecz z Piastem Gliwice: Tobiasz – Johansson, Jędrzejczyk, Rose, Mladenović – Charatin – Wszołek, Kapustka, Josue, Baku – Muci
  • Legia rywalizowała z Piastem 30 razy. Zwyciężyła 15-krotnie, zremisowała 7 spotkań, a przegrała 8. Zdobyła 50 bramek, straciła 32. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się wieczorem. – Słyszałem informacje o mobilizacji w środowisku kibicowskim, by na meczu pojawiło się jak najwięcej kibiców. Legia też się do tego przyczyniła. Mam nadzieję, że atmosfera, która wytworzy się na trybunach, pozwoli nam do zaprezentowania się z dobrej strony. Wszyscy chcemy zdobyć trzy punkty – opowiadał Runjaić
  • W kadrze niebiesko-czerwonych znajduje się obecnie trzech zawodników, którzy w przeszłości występowali przy Łazienkowskiej. Chodzi o dwóch stoperów: Ariela Mosóra (rocznik 2003), Jakuba Czerwińskiego (rocznik 1991) i środkowego pomocnika, Tomasiewicza (rocznik 1996). – Obserwujemy Legię i wiemy o zmianach, a taka nastąpiła na stanowisku trenera. Jest nowy szkoleniowiec, Kosta Runjaić, który chce zaszczepić swoją wizję gry. Wygląda to podobnie, jak gra Pogoni Szczecin za jego kadencji. Widać też jakość tego zespołu i to, że coraz lepiej się czuje w tym systemie – komentował Fornalik
  • – Piast ma zazwyczaj, tak jak w zeszłym roku, kiepski początek sezonu, a – jak wiemy – w minionych rozgrywkach zajął wyższe miejsce niż Legia. Kilka lat temu, w rundzie finałowej, wygrał 6 z 7 spotkań, jedno zremisował i pozbawił warszawiaków mistrzostwa. Bardzo cenię Waldemara Fornalika, ma ogromne doświadczenie w piłce, to miły, sympatyczny człowiek. Od Piasta można wiele podpatrzeć – przede wszystkim spokój, z jakim ten klub jest prowadzony, co przekłada się na wyniki. Gliwiczanie mają dobrą rękę do transferów. Ostatnio wrócił Felix, który pasuje do ich stylu gry. Posiadają sporo zawodników, na czele z Kądziorem, którzy potrafią sprawić mnóstwo kłopotów obronie przeciwników – tłumaczył szkoleniowiec "Wojskowych"
  • Piast jest po falstarcie, ma dwie porażki po dwóch spotkaniach ligowych – z Jagiellonią Białystok (0:2; wyjazd) i Zagłębiem Lubin (0:1; dom). Między tymi meczami minęły dwa tygodnie, ponieważ rywalizacja z Rakowem Częstochowa została przełożona. – Trzeba powiedzieć, że po naprawdę niezłym występie w Białymstoku ta przerwa chyba nas – mimo wszystko – wytrąciła. Może nie z rytmu, ale z tego grania, które pokazaliśmy z Jagiellonią. Mecz z Zagłębiem nam po prostu nie wyszedł i tu nie ma co owijać w bawełnę, chociaż pomimo nienajlepszej gry mieliśmy sytuacje, aby zdobyć bramkę. Na pewno będą korekty w składzie. To jest nieuniknione – wyjaśnił trener klubu z Gliwic, Waldemar Fornalik
  • Niemiecki trener ma troszeczkę lepszą sytuację kadrową niż przed rywalizacją z Cracovią. Do dyspozycji 51-latka jest m.in. Filip Mladenović. Lewy obrońca, który walczy o wyjazd na mistrzostwa świata z kadrą Serbii, nie wystąpił w ostatnim meczu ligowym, ponieważ dostał wolne z powodu narodzin drugiego dziecka. Można się spodziewać, że w piątek na boisku pojawi się Mattias Johansson, który przez blisko miesiąc się leczył (choroba, uraz), lecz w poprzednim tygodniu wznowił zajęcia z kolegami. Z zespołem jest także nowy piłkarz, Rafał Augustyniak. – Ma swoje atuty w środku pola, może być klasyczną "szóstką". To wartość dodana, elastyczny zawodnik. Do tej pory uczestniczył w trzech treningach, w gierkach wewnętrznych sprawdzaliśmy go głównie na stoperze, ale będziemy go też rozważać w kontekście "szóstki". I zdecydujemy się na opcję, która będzie sprzyjała zarówno jemu, jak i klubowi. Bardzo dobrze prezentuje się w treningach, lecz nie planuję, by zagrał już z Piastem – komentował Runjaić
  • – Legia miała duże problemy w poprzednich meczach z Piastem, ale jestem optymistycznie nastawiony. Spodziewam się dominacji, lepszej postawy niż w Krakowie. Wiemy, że musimy być bardziej aktywni, grać szybciej, na wyższej intensywności, zwłaszcza na skrzydłach. Musimy również wykazywać większą determinację w ostatniej tercji boiska, a przy tym nie zaniedbywać podstaw. Jak powtarza każdy szkoleniowiec – szkieletem gry jest solidna obrona, brak obawy przed pojedynkami, wzajemne wsparcie między zawodnikami. Trzeba się na tym skupić – stwierdził Runjaić
  • Legia ma przed sobą domowy mecz z Piastem, czyli zespołem, który wyjątkowo jej nie leży. Dziewięć poprzednich spotkań między tymi drużynami, to tylko jedna wygrana "Wojskowych", dwa remisy i aż sześć zwycięstw ekipy ze Śląska. Fatalnie wygląda też seria przy Łazienkowskiej. Ostatni raz warszawiacy ograli gliwiczan u siebie w grudniu 2018 roku, za kadencji Ricardo Sa Pinto (2:0; gole Sandro Kulenovicia i Carlitosa). Od tej pory były mistrz Polski 6-krotnie mierzył się z "Piastunkami" na własnym terenie i ani razu nie zwyciężył (2 remisy, 4 porażki). W ubiegłym sezonie legioniści ponieśli dwie porażki z niebiesko-czerwonymi – najpierw 1:4 (wyjazd), a potem 0:1 (dom). Po tej pierwszej grze (jesień) zwolniony został trener klubu ze stolicy, Czesław Michniewicz, który od stycznia br. jest selekcjonerem reprezentacji Polski
  • – Być może będzie to was nużyło, ale powtórzę się: wciąż znajdujemy się w procesie przebudowy. Zespół jest młody, nowy, potrzeba czasu, by wszystkie elementy się zgrały. (…) Żebyśmy mieli jasność – nie byliśmy zadowoleni z meczu w Krakowie. Widziałem wiele pozytywów w grze, ale popełniliśmy też sporo błędów, nad którymi musimy pracować. Będziemy to robić. Chcemy wygrywać. Na przestrzeni obecnego tygodnia czułem w drużynie mocną chęć poprawy i rehabilitacji przed kibicami. W piątek, po 90 minutach, przekonamy się, czy udało nam się dopiąć zamierzeń – mówił trener "Wojskowych", Kosta Runjaić. ZAPIS KONFERENCJI
  • Warszawiacy będą chcieli zmazać plamę po ostatnim występie. W poprzednim tygodniu stołeczny zespół uległ na wyjeździe Cracovii (0:3), oddając tylko jeden celny strzał, co pokazuje, że wiele rzeczy nie funkcjonowało tak, jak powinno. Po trzech spotkaniach "Wojskowi" mają na koncie cztery punkty, a do Wisły Płock i "Pasów", czyli ekip, które są na razie bezbłędne, tracą po pięć "oczek"
  • Witamy! Już o godz. 20:30 rozpocznie się mecz 4. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa z Piastem Gliwice!
Legia WarszawaPiast Gliwice
29'

29' Kamil Wilczek

47'
51'

51' Michał Kaput

61'

61' Damian Kądzior za Michał Kaput

63'

63' Jakub Holubek za Alexandros Katranis

70'
76'

76' Alberto Toril za Grzegorz Tomasiewicz

76' Rauno Sappinen za Kamil Wilczek

84'

84' Michael Ameyaw za Arkadiusz Pyrka

90'

90' Constantin Reiner