Koniec. Legia przegrała na wyjeździe 0:3 z Cracovią
  • 90+6'
    Faul w ataku Kallmana
  • 90+5'
    Cracovia miała aut. Siplak poradził sobie z Jędrzejczykiem po lewej stronie boiska, a następnie dokładnie wycofał na środek pola karnego, a Kallman pokonał bezradnego Tobiasza
  • 90+3'
    3:0 dla Cracovii. Kallman
  • 90+3'
    Oshima pojawił się po prawej stronie pola karnego, ale jego centra na dalszy słupek okazała się trochę za mocna
  • 90+2'
    Było blisko! Baku ładnie zwiódł rywala po lewej stronie pola karnego, po czym podał na środek "szesnastki'. Strzały oddali Ribeiro i Rosołek, ale byli zablokowani
  • 90+1'
    Sześć minut doliczonych
  • 90'
    Niedokładna centra Kastratiego
  • 89'
    Przechwyt Josue, po chwili Ribeiro został sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 88'
    Faul Ribeiro na połowie Cracovii
  • 88'
    Jablonsky sfaulował rozpędzonego Josue. Żółta kartka dla obrońcy "Pasów"
  • 87'
    Cracovia miała korner - dośrodkowała, potem miała jeszcze dwie centry. Było groźnie, ale ostatecznie Rose wybił piłkę
  • 87'
    Oshima kapitalnie podał na prawą stronę pola karnego, do Kakabadze, który uderzył mocno, na bliższy słupek, lecz Tobiasz dobrze wybronił jego mocny strzał
  • 85'
    Przerzut Rose'a na lewe skrzydło, Ribeiro przyjął piłkę, ale został zatrzymany przez Oshimę
  • 84'
    Cracovia miała korner, ale dośrodkowanie na dalszy słupek nie przyniosło efektów
  • 84'
    Kakabadze dopadł do świetnego, dalekiego zagrania z linii obrony. Wahadłowy Cracovii wbiegł w pole karne z prawej strony, uderzył na bliższy słupek, Tobiasz dobrze interweniował
  • 83'
    Charatin za Slisza
  • 82'
    Żółta kartka dla Kastratiego, który sfaulował Pestkę na wysokości koła środkowego
  • 81'
    Ribeiro podłączył się do ofensywy, zbiegł do środka, ale jego płaski strzał na dalszy słupek (z 18. metra) okazał się trochę niecelny
  • 80'
    Myszor i Makuch schodzą, Knap i Siplak wchodzą
  • 79'
    Kastrati puścił piłkę przed siebie, po czym został zablokowany. Legia miała korner, ale rywale prowadzili sobie z centrą Josue
  • 78'
    Jędrzejczyk dośrodkował w pole karne, piłka odbiła się od rywala, a po chwili została wybita poza "szesnastkę"
  • 77'
    Kastrati za Wszołka, Baku za Kapustkę
  • 77'
    Jędrzejczyk do Wszołka, ten za mocno dośrodkował. Aut dla miejscowych
  • 76'
    Myszor wyszedł z kontrą, ale został zatrzymany w środku pola
  • 75'
    Josue dośrodkował w pole karne w kierunku Rosolka, ale rywale wyszli z opresji. Po chwili Slisz zacentrował w "szesnastkę", ale miejscowi wybili piłkę
  • 75'
    Przerzut Slisza do Jędrzejczyka, ten był naciskany przez dwóch rywali i zdołał wywalczyć aut
  • 74'
    Kallman naciskany przez Ribeiro na wysokości pola karnego Legii. Aut dla Cracovii
  • 73'
    Faul Ribeiro na lewym skrzydle, na połowie Cracovii
  • 73'
    Kakabadze dośrodkował z prawej flanki w okolice dalszego słupka, Kallman musnął piłkę, ale nie trafił w nią czysto. Po chwili Myszor popełnił faul w ataku
  • 71'
    Kallman za Rakoczego
  • 71'
    Abu Hanna wykonał wślizg i zatrzymał rozpędzonego Makucha
  • 70'
    Cracovia przechwyciła piłkę, po chwili Myszor oddał mocny, lecz niecelny strzał
  • 69'
    Kapustka uderzył z prawej nogi, z ok. 20. metra, piłkę wyłapał Niemczycki. Legia oddała pierwszy celny strzał w meczu
  • 69'
    Było groźnie, Rakoczy ruszył do świetnej centry z lewego skrzydła w pole karne, ale piłkę złapał Tobiasz. Był jednak spalony
  • 68'
    Rose przeciął dalekie podanie z głębi pola, uprzedzając Rasmussena
  • 67'
    Niemczycki wyłapał piłkę po centrze z prawej flanki
  • 67'
    Pestka na spalonym
  • 66'
    Rakoczy dośrodkował z rogu na dalszy słupek, gdzie nastąpiło zgranie piłki na środek "szesnastki". Ale Legia wyszła z opresji
  • 66'
    Strata Kapustki, po chwili Makuch dośrodkował z prawej flanki na bliższy słupek, Abu Hanna wybił piłkę na korner
  • 65'
    Niedokładne dośrodkowanie Ribeiro z lewej flanki
  • 64'
    Żółta kartka dla Oshimy za faul na Sliszu w środku pola
  • 64'
    Ależ było blisko! Muci podał do Jędrzejczyka, ten płasko zagrał do Wszołka będącego w polu karnym. Skrzydłowy wycofał do nadbiegającego Muciego, który trochę nieczysto trafił w piłkę, uderzył nieznacznie obok bramki
  • 62'
    Josue sfaulowany przed polem karnym Legii
  • 61'
    Loshaj schodzi, Oshima wchodzi
  • 60'
    Muci za Picha
  • 60'
    Ważna interwencja Jędrzejczyka, który wykonał wślizg i zatrzymał rozpędzonego Myszora
  • 60'
    Jędrzejczyk chciał dośrodkować z prawej flanki, lecz został zablokowany
  • 59'
    Niedokładny przerzut Ghity, piłkę wyłapał Tobiasz
  • 58'
    Pich zbiegł z piłką do środka, płasko uderzył z 20. metra na bliższy słupek, ale strzał okazał się niecelny
  • 58'
    Josue dośrodkował z wolnego na środek pola karnego. Niemczycki piąstkował, Pich dopadł do bezpańskiej piłki, uderzył, ale został zablokowany
  • 57'
    Pestka zapędził się do ofensywy, potem podał do Rakoczego, ale uprzedził go Pich. Po chwili Kapustka ładnie przedryblował rywali, przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, a następnie sfaulował go Jugas, za co obejrzał żółtą kartkę
  • 56'
    Ribeiro prostopadle podał na lewą stronę pola karnego. Do piłki dopadł Rosołek, który był naciskany przez dwóch rywali. Młodzieżowiec próbował dośrodkować, ale piłkę złapał Niemczycki
  • 54'
    Ribeiro dobrze popracował w odbiorze, nabił rywala i wywalczył aut
  • 54'
    Rosołek przyjął piłkę, po chwili Wszołek dośrodkował w pole karne w kierunku Picha, ale zagranie przecięli rywale
  • 53'
    Za mocne podanie Ghity do Myszora. Grę wznowi Tobiasz
  • 53'
    Wysoki pressing Legii, doskoczyło trzech zawodników, ale miejscowi wyszli z opresji
  • 52'
    Niedokładne podanie Abu Hanny. Grę wznowi Niemczycki
  • 51'
    Makuch wykorzystał rzut karny. Cracovia prowadzi 2:0
  • 50'
    Makuch podchodzi do karnego
  • 49'
    Żółte kartki dla Josue i Myszora, którzy zapoczątkowali spięcie na boisku. Zawodnik Cracovii popchnął Portugalczyka, potem doszło do przepychanek
  • 49'
    Doszło do spięcia w polu karnym Legii, zawodnicy są rozdzielani
  • 48'
    Rzut karny dla Cracovii... Arbiter dopatrzył się ręki Wszołka po wcześniejszym zagraniu Myszora
  • 47'
    Mamy VAR... Sędzia sprawdza sytuację z pola karnego Legii i potencjalnej ręki Wszołka po zagraniu Myszora
  • 46'
    Transmisja meczu w CANAL+ online (TUTAJ)
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+5'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa na wyjeździe 0:1 z Cracovią. Wracamy za 15 minut
  • 45+4'
    Rzut wolny dla Cracovii. Rakoczy dośrodkował na 16. metr, piłka została wybita
  • 45+4'
    Jędrzejczyk zderzył się głową z Makuchem. Nieprzyjemne starcie na połowie Cracovii. "Jędza" wstał dość szybko, napastnik "Pasów" oberwał nieco bardziej, ale też podniósł się z boiska
  • 45+3'
    Kapustka pojawił się po prawej stronie pola karnego, chciał dośrodkować, ale został zablokowany
  • 45+2'
    Jablonsky mocno uderzył z dystansu, piłka wpadła w kozioł, a Tobiasz zbił piłkę do boku
  • 45+2'
    Cracovia w ataku pozycyjnym
  • 45+1'
    Mogło być 1:1! Wszołek znalazł się po lewej stronie pola karnego i dośrodkował na dalszy słupek, a Jędrzejczyk główkował w słupek. Do dobitki dopadł Kapustka, którego strzał z 12. metra przeleciał ponad poprzeczką
  • 45'
    Mogło być groźnie. Makuch świetnie wypatrzył Myszora, ten znalazł się po prawej stronie pola karnego, ale zatrzymał go Rose
  • 44'
    Krótkie rozegranie rzutu wolnego. Po chwili nastąpiło dośrodkowanie z lewej flanki na dalszy słupek, ale czujny był Abu Hanna, który wygrał pojedynek główkowy
  • 43'
    Rzut wolny dla "Pasów", na wysokości ok. 33. metra
  • 43'
    Wszołek sfaulował Pestkę po lewej stronie boiska, na połowie Legii
  • 42'
    Slisz za mocno dograł na prawą stronę boiska, Jędrzejczyk nie miał szans na dojście do piłki
  • 42'
    Kapustka porobił kółeczka w środku pola, po czym został sfaulowany przez rywala
  • 41'
    Pich do Ribeiro, ten najpierw stracił piłkę, ale po chwili ją odzyskał. Portugalczyk płasko podał w pole karne, na 14. metr, do Rosołka, który się zastawiał, ale zatrzymał go Jablonsky
  • 39'
    Myszor znalazł się w bocznym sektorze boiska, po prawej stronie, i zdecydował się na płaskie wycofanie na 14. metr. Do piłki dopadł Rakoczy, który uderzył mocno, precyzyjnie i pokonał Tobiasza. Cracovia prowadzi 1:0
  • 37'
    1:0 dla Cracovii. Rakoczy
  • 36'
    Korner dla "Wojskowych"
  • 36'
    Josue uderzył bezpośrednio z wolnego, trafił w mur
  • 35'
    Josue płasko podał do Rosołka, ten został sfaulowany przez Jablonsky'ego. Rzut wolny dla Legii, do bramki ok. 21 metrów
  • 34'
    Kolejny przechwyt Wszołka w bocznym sektorze boiska. Legia w ataku pozycyjnym
  • 34'
    Przechwyt Wszołka na połowie Cracovii. Skrzydłowy minął rywala, wbiegł w pole karne, ale piłkę zabrał mu inny przeciwnik
  • 33'
    Josue miękko dograł na dalszy słupek, w kierunku Wszołka, ale zagranie zostało przecięte
  • 32'
    Legia w ataku pozycyjnym, wymienia się płaskimi podaniami na 20-30 metrze od bramki
  • 32'
    Pich do Kapustki, ten od razu szukał Josue, ale niedokładnie zagrał. Legia jednak szybko odzyskała piłkę
  • 30'
    Wszołek upadł na murawę po kontakcie z rywalem (wysokość koła środkowego), ale sędzia nie dopatrzył się faulu. Cracovia ruszyła do kontry. Myszor otrzymał podanie przed pole karne, uderzył w kierunku dalszego słupka, ale niecelnie
  • 29'
    Kakabadze chciał prostopadle podać na prawe skrzydło, ale zagranie przeciął Ribeiro
  • 28'
    Josue posłał "ciętą" piłkę, która przeleciała nieco nad Rosołkiem. Za głębokie podanie, futbolówkę wyłapał Niemczycki
  • 27'
    Wysokie, bardzo niedokładne dośrodkowanie Ribeiro z lewej flanki. Grę wznowi bramkarz Cracovii
  • 26'
    Slisz do Wszołka, ten znalazł się po prawej stronie pola karnego. Skrzydłowy chciał dośrodkować na bliższy słupek do nadbiegającego Rosołka, ale centra okazała się trochę za mocna. Piłkę złapał Niemczycki
  • 25'
    Tobiasz! Bardzo dobra interwencja młodzieżowca po mocnym, soczystym strzale Kakabadze z 14. metra
  • 24'
    Korner dla Cracovii
  • 24'
    Dwa faule "Wojskowych" w jednej akcji, na połowie Cracovii. Najpierw przewinił Jędrzejczyk, a potem Kapustka
  • 22'
    Josue dośrodkował z wolnego na 16. metr, piłkę stracił Rosołek. Legia przy futbolówce, buduje kolejny atak
  • 21'
    Obie drużyny ponownie na murawie. Gra jest kontynuowana, Legia zacznie od rzutu wolnego z prawej strony boiska
  • 21'
    Zaraz gra będzie wznowiona
  • 21'
    Trenerzy przekazują zawodnikom wskazówki, uwagi
  • 19'
    Gra przerwana, boisko zostało "pokryte" dymem z petard
  • 18'
    Jędrzejczyk ucierpiał po faulu Pestki na wysokości koła środkowego. Obrońca Legii jednak dość szybko wstał z boiska
  • 17'
    Jędrzejczyk zablokowany przez Pestkę na wysokości koła środkowego. Legia ma aut
  • 17'
    Ribeiro otrzymał podanie po lewej stronie pola karnego, lecz jego centra została przecięta. Portugalczyk chciał jeszcze powalczyć o piłkę, ale sfaulował Rakoczego
  • 16'
    Pich dobrze popracował w odbiorze. Wykonał wślizg i odzyskał piłkę na połowie "Pasów'"
  • 15'
    Kiks Picha we własnym polu karnym, ale Legia wyszła z opresji i oddaliła zagrożenie
  • 14'
    Rose dobrze zatrzymał rywala, wybił piłkę na aut
  • 13'
    Josue dośrodkował z wolnego w okolice bliższego słupka, na 13. metr, ale piłkę wybił Pestka
  • 13'
    Rzut wolny dla Legii po lewej strony boiska, na wysokości 30. metra
  • 12'
    Rakoczy sfaulował Ribeiro po lewej stronie boiska, na połowie "Pasów"
  • 12'
    Rosołek naciskał Jablonsky'ego, dzięki czemu wywalczył aut. Legia wymienia się podaniami na połowie miejscowych
  • 11'
    Ciekawa akcja Legii. Kapustka podał do Picha, ten, będąc pod presją, odegrał do nadbiegającego "Kapiego". Środkowy pomocnik ruszył na bramkę, mocno uderzył z 16. metra, ale niecelnie
  • 9'
    Josue dośrodkował z rożnego na 9. metr, ale piłkę wybili rywale
  • 9'
    Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek, piłka wybita. Następny rzut rożny
  • 8'
    Korner dla Legii, krótko rozegrany. Josue dośrodkował na dalszy słupek, po chwili do piłki dopadł Rose. Stoper uderzył na bliższy słupek, nieznacznie niecelnie, lecz był jeszcze rykoszet. Kolejny róg
  • 7'
    Groźna akcja Cracovii. Pestka świetnie wypatrzył Rasmussena płaskim podaniem na lewą stronę pola karnego. Gracz "Pasów" z łatwością przełożył Portugalczyka, ale jego mocny strzał okazał się niecelny
  • 6'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 5'
    Jędrzejczyk przeciął prostopadłe podanie na lewe skrzydło. Druga dobra interwencja w ciągu kilkudziesięciu sekund
  • 4'
    Miejscowi próbowali wyjść z kontrą, ale Jędrzejczyk świetnie zatrzymał Myszora
  • 4'
    Wszołek dopadł do prostopadłego podania z głębi pola w pole karne. Skrzydłowy przejął piłkę, ale rywale wyszli z opresji
  • 3'
    Tobiasz do Jędrzejczyka, ten został zablokowany przez Pestkę przy próbie podania. Aut dla Legii
  • 1'
    Cracovia wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 1'
    Mecz dostępny w CANAL+ online (TUTAJ)
  • 0
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Kastrati, Charatin, Celhaka, Sokołowski, Muci, Skibicki, Baku, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Cracovią: Tobiasz – Jędrzejczyk, Rose, Abu Hanna, Ribeiro – Slisz – Wszołek, Kapustka, Josue, Pich – Rosołek
  • Warszawiacy rywalizowali z Cracovią 85 razy. Wygrali 48 spotkań, zremisowali 18, a przegrali 19. Zdobyli 144 bramki, stracili 92. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się wieczorem. – Legia wywołuje ponadnormatywne emocje, co czasami bywa dziwne. (…) Od lat osiąga sukcesy w ekstraklasie, występowało w niej wielu reprezentantów Polski, świetnie grała w europejskich pucharach. To przeciwnik, który wywołuje dużą "spinę". Ten mecz pokaże miejsce, w którym jesteśmy. Zespół ze stolicy zawiódł w zeszłym sezonie na całej linii, jest po gruntownym liftingu. Sam jestem ciekaw, jak będziemy wyglądali na tle warszawiaków. Na razie czujemy się mocni piłkarsko i motorycznie. Chciałbym, żebyśmy w piątek potwierdzili te parametry, cechy. Jeśli to zrobimy, będzie dobrze – zapowiadał trener "Pasów"
  • W letnim okienku transferowym "Pasy" pozyskały dwóch napastników – Patryka Makucha (Miedź Legnica; rocznik 1999) i Benjamina Kallmana (FC Inter Turku; rocznik 1998), czyli 7-krotnego reprezentanta Finlandii. Do zespołu dołączył też Takuto Oshima (środkowy pomocnik; rocznik 1998) z MFK Zemplin Michalovce. Z klubem pożegnali się: Pelle van Amersfoort, Jakub Góralczyk (Polonia Bytom), Rivaldinho (Universitatea Craiova), Damir Sadiković (Kolubara Lazarevac) i były obrońca Legii, Luis Rocha
  • – To dopiero 3. kolejka. Nie odpłynęliśmy po sześciu punktach w dwóch spotkaniach i byciu w czubie tabeli, a rywalizacja z Legią nie będzie weryfikacją naszej drużyny. Okaże się nią – przy kalendarzu, który jest specyficzny, bo czeka nas bardzo długa przerwa na półmetku rozgrywek – runda jesienna. Wtedy będziemy mogli określić, co i jak – dodał szkoleniowiec Cracovii
  • Krakowianie obiecująco weszli w sezon, zaczęli rozgrywki PKO Ekstraklasy od dwóch wygranych po 2:0 – najpierw z Górnikiem Zabrze, a ostatnio z Koroną Kielce. – Nieważne jak zespół wystartuje, ważne jak skończy. Myślę, że kibiców Cracovii nie zadowala przeciętność, bylejakość, chcą zobaczyć drużynę walczącą o wyższe cele. Pragniemy zaprezentować się znacznie lepiej niż w zeszłym sezonie. Mówienie w tym momencie o mistrzostwie Polski… Uważam, że za wcześnie na takie deklaracje. Na razie do tego zaszczytnego miana aspiruje mistrz kraju, czyli Lech, a także Raków, który w dalszym ciągu jest dobrze budowany, myślę, że dużo do powiedzenia będzie miała Legia, jest Pogoń Szczecin. Ekip, które mogą walczyć o tytuł, jest naprawdę sporo. My chcemy grać jak najlepiej. Jeśli będzie to wyglądało tak, jak do tej pory, to sądzę, że jesteśmy w stanie namieszać – mówił trener "Pasów", Jacek Zieliński
  • Legia nieźle radziła sobie z "Pasami" w poprzednich spotkaniach ligowych. Wygrała z nimi 6 z 8 ostatnich meczów, plus raz zremisowała i poniosła jedną porażkę. – Będąc przy piłce musimy grać lepiej, szybciej, skuteczniej, zabezpieczając tyły z odpowiednią starannością. Wyjdziemy na boisko pewni siebie, po trzy punkty, mamy plan na to, by cel osiągnąć – komentował Runjaić
  • Z takim nastawieniem "Wojskowi" chcą też podejść do trzeciej gry o stawkę w tych rozgrywkach i zarazem drugiej na wyjeździe. Stołeczny zespół zmierzy się z Cracovią, czyli jedną z dwóch drużyn (obok Wisły Płock), która uzbierała komplet "oczek" po dwóch meczach. – Odniosła w pełni zasłużone zwycięstwa, jej postawa może budzić podziw. Wszystkie spotkania w Krakowie cechuje duża walka, jeśli chodzi o pojedynki 1 na 1, na ziemi, w powietrzu. Dziewięciu zawodników uczestniczy w defensywie, jest to bardzo dobrze zorganizowane strukturalnie, kompaktowo. Trójka stoperów broni blisko siebie, zespół szybko przechodzi z obrony do ataku i dlatego przeciwnicy solidnie rozpoczęli rozgrywki. Potwierdzają to liczby – dużo sprintów i biegów na sporej intensywności. Musimy zmusić rywali do biegania i zmniejszyć liczbę błędów. Nie możemy popełnić ich tyle, ile przeciwko Koronie, bo to woda na młyn dla Cracovii, która chętnie korzysta z takich sytuacji i rusza do ataków – dodał trener klubu z Łazienkowskiej
  • – Jesteśmy w fazie przełomu, wiele się zmieniło, nie wszyscy mogli uczestniczyć w przygotowaniach, opuścił nas kapitan, czyli gracz jakościowy i osobowość, która sporo wniosła do klubu. Potrzebujemy czasu, by wykonać pewne rzeczy, dopasować do siebie poszczególne tryby. Ja, jako trener, muszę dostosować się do sytuacji i wycisnąć z niej maksimum. Mieliśmy w obu spotkaniach dobre fragmenty, ale były też gorsze. Chcemy poprawić automatyzmy, schematy. Na to potrzeba czasu, lecz najważniejsze, że drużyna chce się uczyć i robi systematyczne postępy. Mamy kierunek, w którym chcemy zmierzać i musimy być cierpliwi w tym, co robimy, a będzie się to przekładać na mecze ligowe. Jesteśmy na starcie sezonu, a początki często są wyboiste. Mieliśmy problemy kadrowe, ale widać także rozwój w poszczególnych elementach. Ludzie na górze w klubie zachowują spokój i wierzą, że podążamy właściwą drogą. Powoli widać również nasz pomysł na grę – że stawiamy na walkę, na jedność i nawet jeśli komuś powinie się noga, zachowujemy spokój – mówił na środowej konferencji prasowej szkoleniowiec Legii, Kosta Runjaić. ZAPIS KONFERENCJI
  • Legioniści przyjechali do Krakowa w dobrych nastrojach, w poprzedniej kolejce wygrali 2:0 z Zagłębiem Lubin po dwóch bramkach niezawodnego Pawła Wszołka, czyli tzw. maszynki do liczb, jak określił go trener Aleksandar Vuković. O ile warszawiacy zagrali dobrą pierwszą połowę, to po przerwie zaprezentowali się słabiej (spostrzeżenia można przeczytać TUTAJ). Po dwóch meczach ligowych "Wojskowi" mają na koncie cztery punkty
  • Witamy! Już o godz. 20:30 rozpocznie się mecz 3. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Cracovią a Legią Warszawa!
CracoviaLegia Warszawa

37' Michał Rakoczy

37'

49' Jakub Myszor

49'

49' Josue

51' Patryk Makuch (k.)

51'

56' Jakub Jugas

56'

61' Takuto Oshima za Florian Loshaj

61'

64' Takuto Oshima

64'

72' Benjamin Kallman za Michał Rakoczy

72'

80' Karol Knap za Jakub Myszor

80' Michal Siplak za Patryk Makuch

80'

87' David Jablonsky

87'

90' Benjamin Kallman