80'
86'
90'
  • 90+4'
    Koniec. Legia wygrała 3:1 z Wigrami w Suwałkach i awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski
  • 90+3'
    Skibicki sfaulowany na własnej połowie
  • 90+3'
    Josue oddał mocny strzał z lewej nogi, z 14. metra - piłka przeleciała tuż ponad poprzeczką
  • 90+2'
    Kontra Legii. Emreli wbiegł w pole karne z lewej strony, płasko wycofał do Josue, który został zatrzymany przez przeciwników. Do futbolówki w "szesnastce" dopadł jeszcze Charatin. Pomocnik podbił sobie piłkę i uderzył tuż obok bramki
  • 90'
    Gojko wbiegł w pole karne z prawej strony, wycofał piłkę, którą poza boisko wybił Kisiel
  • 89'
    Zmiana w Legii. Kisiel za Kastratiego
  • 89'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne. Po chwili, do piłki przed "szesnastką" dopadł Kastrati, ale jego uderzenie bez przyjęcia okazało się bardzo niedokładne
  • 88'
    Skwierczyński popędził lewym skrzydłem, został zatrzymany, ale wywalczył korner
  • 87'
    Ogrodowski za Adamka i Zaborski za Babiarza
  • 86'
    Emreli zabrał się do kontry - wbiegł w pole karne z lewej strony, oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka. Piłka przeleciała minimalnie obok bramki
  • 84'
    Babiarz dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek. Zrobiło się zamieszanie - ostatecznie, Rose został sfaulowany w "szesnastce". Piłka dla Legii
  • 84'
    Pierzchała dopadł do piłki po lewej stronie "szesnastki", ale został zablokowany. Korner dla miejscowych
  • 83'
    Rzut rożny dla rywali
  • 82'
    Świetna akcja Legii, którą zapoczątkował Skibicki. Dziewiętnastolatek popędził środkiem boiska, minął rywala. Po chwili do futbolówki dopadł Kastrati. Reprezentant Kosowa pojawił się po prawej stronie "szesnastki" i podał wzdłuż boiska do Emrelego, który oddał potężny strzał z lewej nogi, z 9. metra, pod poprzeczkę, i pokonał bezradnego Zocha
  • 80'
    3:1! Emreli!
  • 79'
    Grzelak za Mularczyka
  • 78'
    Emreli upadł w polu karnym Wigier po kontakcie z rywalem, ale gra była kontynuowana
  • 77'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek. Doszło do zamieszania w tym sektorze, ale Zoch złapał futbolówkę
  • 76'
    Korner dla "Wojskowych"
  • 76'
    Ozga sfaulował Josue w środku pola
  • 74'
    Josue płasko podał do Emrelego na lewą stronę pola karnego. Azer oddał mocny strzał, ale Zoch był na posterunku
  • 74'
    Kastrati dośrodkował z prawego skrzydła na środek pola karnego, lecz Lewandowski wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 73'
    Mularczyk wbiegł w pole karne, był niepilnowany, ale sędzia przerwał grę. Chwilę wcześniej zawodnik Wigier sfaulował Hołownię i został napomniany żółtą kartką
  • 72'
    Babiarz dośrodkował z rogu na bliższy słupek, a Emreli wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 71'
    Kontra Wigier. Adamek płasko podał na prawą stronę pola karnego do Gojki, którego strzał został zablokowany przez Abu Hannę
  • 70'
    Iwao sfaulował Skibickiego na połowie Legii
  • 69'
    Sowiński za Łabojkę i Kosei Iwao za Rybickiego
  • 67'
    Zoch miał piłkę przy nodze, chciał ją wybić, ale szybko doskoczył do niego Kastrati. Reprezentant Kosowa skutecznie zablokował golkipera i wpakował futbolówkę do siatki. 2:1 dla Legii!
  • 65'
    2:1! Kastrati!
  • 64'
    Josue zdecydował się na mocny strzał z ok. 25. metra, ale futbolówka poszybowała wysoko nad bramką
  • 63'
    Josue zacentrował z rogu na bliższy słupek - był tam Abu Hanna, lecz rywale zażegnali niebezpieczeństwo wybijając piłkę poza "szesnastkę"
  • 63'
    Hołownia dośrodkował z lewej flanki w pole karne - Babiarz wybił futbolówkę na rzut rożny
  • 62'
    Legioniści wymieniają się podaniami na połowie Wigier
  • 62'
    Jeden z rywali dograł z prawej strony boiska na bliższy słupek, ale Abu Hanna dobrze przeciął podanie
  • 60'
    Kastrati wbiegł w pole karne z prawej strony i miękko zagrał na 6. metr, ale obrońca Wigier wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 60'
    Josue dośrodkował z rogu w okolice bliższego słupka, ale przeciwnicy oddalili zagrożenie
  • 59'
    Kastrati płasko, prostopadle podał do Skibickiego, który popędził prawym skrzydłem i zagrał na bliższy słupek. Jeden z rywali wybił piłkę poza linię końcową
  • 58'
    Mularczyk dośrodkował z lewej flanki na 7. metr do Rybickiego, którego strzał został świetnie zablokowany
  • 56'
    Dwie zmiany w Legii. Emreli za Kostorza i Muci za Lopesa
  • 56'
    Charatin niedokładnie zagrał na prawe skrzydło do Kastratiego
  • 55'
    Emreli i Muci szykują się do wejścia na boisko
  • 55'
    Mularczyk oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego i trafił w Lopesa, który był ustawiony w murze
  • 53'
    Żółta kartka dla Josue za faul na 25. metrze od bramki Legii
  • 52'
    Kastrati pojawił się na prawym skrzydle, płasko zagrał wzdłuż boiska, ale jeden z rywali wybił piłkę na korner
  • 51'
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne, na piłkę czyhał m.in. Lopes. Ostatecznie, rywale wyszli z opresji
  • 51'
    Lopes! Portugalczyk oddał mocny strzał z 15. metra, a Zoch musnął piłkę, która trafiła w poprzeczkę. Legia ma korner
  • 49'
    Josue oddał strzał z lewej nogi, z 25. metra, a Zoch wybił piłkę na rzut rożny
  • 49'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 47'
    Rybicki pojawił się po lewej stronie pola karnego, oddał mocny strzał w kierunku dalszego słupka, którzy przeleciał obok bramki
  • 46'
    Dwie zmiany w Legii: Josue za Celhakę i Skwierczyński (debiutant) za Ribeiro
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 1:1 z Wigrami w Suwałkach. Wracamy za 15 minut
  • 45+2'
    Mularczyk i Ribeiro nieprzyjemnie zderzyli się w polu karnym Wigier, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
  • 45+2'
    Hołownia dośrodkował na prawą stronę pola karnego - Charatin był zablokowany, ale po chwili miękko dograł na środek "szesnastki". Rywale wyszli jednak z opresji
  • 45'
    Lopes sfaulowany na 22. metrze od bramki Wigier. Rzut wolny dla miejscowych
  • 44'
    Wszystko zaczęło się od tego, że Ribeiro minął rywala na lewej flance. Po chwili Portugalczyk podał wzdłuż boiska do Kostorza, który zwiódł rywala i oddał skuteczny, świetny strzał z 17. metra
  • 42'
    1:1! Kostorz!
  • 42'
    Wigry miały rzut wolny. Mularczyk oddał bezpośredni strzał. Miszta zbił do boku piłkę, do której dopadł Michalski i zdobył bramkę
  • 40'
    1:0 dla Wigier
  • 40'
    Adamek nieprzepisowo powstrzymany przez Celhakę na 27. metrze od bramki Legii. Rzut wolny dla Wigier
  • 39'
    Ozga sfaulowany przez Kostorza na połowie miejscowych
  • 38'
    Rybicki chciał bezpośrednio uderzyć z rzutu wolnego w kierunku dalszego słupka. Piłka przeleciała nieznacznie obok bramki
  • 37'
    Michalski pobiegł prawą flanką, chciał zbiec do środka i został sfaulowany przez Ribeiro. Rzut wolny dla Wigier
  • 36'
    Kostorz płasko, prostopadle podał do Kastratiego, który wbiegł w "szesnastkę" i tuż przed linią końcową chciał wycofać piłkę do Lopesa. Zagranie zostało jednak przecięte
  • 35'
    Lopes zagrał w kierunku Kostorza, który - mimo że miał przed sobą dwóch rywali - przechwycił piłkę, a następnie podał na prawą stronę "szesnastki" do Ribeiro. Portugalczyk został jednak szybko zatrzymany
  • 33'
    Kastrati popędził prawym skrzydłem, dograł na 6. metr - piłka, po zamieszaniu, odbiła się od Lopesa i wyszła poza boisko
  • 33'
    Rybicki pojawił się po lewej stronie pola karnego, chciał płasko podać wzdłuż boiska do Adamka, ale zagranie przeciął Skibicki. Piłkarz Wigier był jednak na spalonym
  • 31'
    Kastrati dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek do Hołowni, który uderzył z powietrza wysoko ponad poprzeczką
  • 31'
    Zoch wybił piłkę na prawe skrzydło. Po chwili do futbolówki w polu karnym dopadł Michalski, ale jego uderzenie z ostrego kąta trafiło tylko w boczną siatkę
  • 30'
    Rzut wolny dla miejscowych. Babiarz dośrodkował z prawej strony boiska w lewy sektor pola karnego. Po chwili do piłki na lewym skrzydle dopadł rywal, który zacentrował w "szesnastkę", ale legioniści wybili futbolówkę
  • 28'
    Ribeiro został osaczony przez dwóch rywali na wysokości koła środkowego, i stracił piłkę. Michalski zbiegł z futbolówką do środka, ale został sfaulowany przez Celhakę
  • 26'
    Celhaka płasko, prostopadle podał do Kostorza, który zastawił się, chciał odegrać do boku, ale piłkę - na 25. metrze od bramki Wigier - przechwycił przeciwnik
  • 26'
    Piłkarz Wigier znalazł się po lewej stronie pola karnego, mocno uderzył, lecz Miszta spokojnie złapał piłkę
  • 25'
    Znów było groźnie w polu karnym Wigier. Po centrze Skibickiego z prawej flanki, do piłki, po zamieszaniu, dopadł Hołownia, którego mocny strzał został złapany przez Zocha
  • 24'
    Hołownia dośrodkował z rogu w okolice bliższego słupka, ale Zoch bez problemów przechwycił futbolówkę
  • 23'
    Hołownia zacentrował z lewej flanki na środek "szesnastki" - Lopes oddał strzał z głowy, ale golkiper Wigier wybił piłkę na rzut rożny
  • 22'
    Hołownia zacentrował z rogu na dalszy słupek - był tam Charatin, który uderzył z głowy, ale Zoch spokojnie złapał piłkę
  • 22'
    Rzut rożny dla Legii
  • 22'
    Celhaka miękko, dokładnie zagrał na lewe skrzydło do Ribeiro, który dośrodkował w pole karne w kierunku Kostorza. Rywale jednak byli czujni w defensywie
  • 21'
    Skibicki wycofał piłkę do Kastratiego, który dośrodkował w "szesnastkę" z prawej strony boiska, ale gospodarze wybili futbolówkę
  • 20'
    Kastrati wbiegł w pole karne z prawej strony i płasko wycofał do Lopesa, którego uderzenie w kierunku bliższego słupka okazało się trochę niecelne
  • 19'
    Abu Hanna bardzo dobrze przechwycił piłkę na wysokości koła środkowego. Po chwili Kastrati miękko zagrał na prawą stroną "szesnastki" do Kostorza, który chciał wycofać piłkę, ale podanie zostało przecięte
  • 18'
    Rybicki krótko zagrał z rzutu rożnego do Babiarza, który dośrodkował w pole karne, ale legioniści wybili piłkę poza "szesnastkę"
  • 17'
    Michalski dośrodkował z prawej flanki na bliższy słupek, a Abu Hanna wybił futbolówkę na rzut rożny
  • 16'
    Ribeiro nieźle zbiegł z lewej flanki do środka boiska, ale został zatrzymany na 20. metrze przez przeciwników
  • 15'
    Lopes pojawił się w "szesnastce" z prawej strony, chciał płasko podać do nadbiegającego Kostorza, lecz zagranie zostało przecięte przez rywala
  • 14'
    Łabojko przerzucił piłkę do Rybickiego, ale zawodnik Wigier został bardzo dobrze powstrzymany przez Kastratiego
  • 13'
    Kastrati świetnie minął przeciwnika, wbiegł w pole karne z prawej strony i płasko podał na bliższy słupek do Kostorza. Napastnik stołecznego klubu przyjął piłkę, ale nieczysto w nią trafił. Futbolówkę złapał Zoch
  • 12'
    Lopes zastawiał się na 35. metrze od bramki Wigier. Portugalczyk, który pełni rolę kapitana Legii, został sfaulowany
  • 11'
    Gojko zacentrował z prawego skrzydła w okolice bliższego słupka. Tam znalazł się Adamek, który musnął piłkę, ale, ostatecznie, złapał ją Miszta
  • 10'
    Kontra Legii. Ribeiro płasko zagrał na prawą stronę do Kastratiego, który został powstrzymany przez Pierzchałę na wysokości 16. metra
  • 8'
    Lopes znalazł się na prawej flance, chciał dośrodkować, ale został zablokowany. Wigry mają aut
  • 7'
    Ozga sfaulował Ribeiro na połowie Legii, w bocznym sektorze boiska
  • 7'
    Gojko popędził prawym skrzydłem, płasko podał w pole karne, lecz nie było tam żadnego z piłkarzy Wigier
  • 6'
    Hołownia naciskał Michalskiego w bocznym sektorze boiska. Aut dla Wigier
  • 5'
    Kostorz przechwycił piłkę na wysokości koła środkowego, a po chwili wywalczył aut
  • 5'
    Hołownia dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek. Tam był Kostorz, który główkował tuż ponad poprzeczką
  • 4'
    Kastrati wbiegł w pole karne z prawej strony, chciał wycofać podanie, ale został zablokowany. Korner dla Legii
  • 3'
    Charatin płasko, prostopadle podał na 25. metr do Kostorza, ten chciał zagrać w pole karne, ale zrobił to niedokładnie
  • 2'
    Rose przerzucił piłkę do Hołowni, ten zagrał bez przyjęcia do Ribeiro, który nie zdołał opanować futbolówki - był naciskany przez rywala
  • 1'
    Lopes odebrał piłkę w środku pola. Legia wymienia się podaniami w środkowej strefie boiska
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Tobiasz, Nawrocki, Skwierczyński, Ciepiela, Kisiel, Josue, Muci, Emreli, Włodarczyk
  • Skład Legii na mecz z Wigrami Suwałki: Miszta – Skibicki, Rose, Abu Hanna, Hołownia – Celhaka, Charatin - Kastrati, Lopes, Ribeiro – Kostorz
  • Do tej pory Legia tylko raz zagrała z Wigrami w meczu o stawkę. Miało to miejsce w 1979 roku. Wówczas, w 1/16 finału Pucharu Polski, stołeczny klub wygrał 1:0 po dogrywce. Jedynego gola, w 120. minucie rywalizacji, strzelił Ryszard Milewski. Dwa lata temu Wigry mierzyły się w I rundzie PP z... rezerwami Legii Warszawa, które zwyciężyły 2:0 po bramkach Michała Mydlarza (obecnie ŁKS Łagów) i Kacpra Wełniaka
  • - Trudno o lepszego rywala niż mistrz, najbardziej utytułowany i najbogatszy klub w Polsce. Gra z takim przeciwnikiem to olbrzymie przeżycie oraz szansa, żeby z jak najlepszej strony pokazać się szerszej publiczności. Taka okazja może już się w naszych karierach nie powtórzyć. Myślę, że na sto spotkań z Legią bylibyśmy w stanie wygrać raz, przy dość dużym łucie szczęścia. Trzeba zrobić wszystko, aby był to właśnie jeden z tych stu meczów – mówił Dawid Szulczek, trener Wigier. Więcej TUTAJ
  • W kadrze drużyny z Suwałk znajduje się aktualnie czterech graczy z przeszłością przy Łazienkowskiej. Chodzi o Kacpra Michalskiego, Tomasza Lewandowskiego, Łukasza Bogusławskiego oraz Roberta Bartczaka, który ma na koncie pięć meczów w pierwszym zespole "Wojskowych". I jest gotowy do gry przeciwko stołecznemu klubowi, wyleczył uraz
  • Wigry Suwałki zajmują obecnie 14. miejsce (na 18 zespołów) w II lidze, mają na koncie jedenaście punktów w dziewięciu spotkaniach (trzy zwycięstwa, dwa remisy, cztery porażki). We wrześniu rozegrały trzy mecze: dwukrotnie zremisowały i raz przegrały. W letnim oknie transferowym do niebiesko-białych dołączyli Kacper Gruszczyński (Lincoln City FC - juniorzy), Kosei Iwao (Ilanka Rzepin), Mikołaj Łabojko (Arka Gdynia) czy Mariusz Rybicki (Warta Poznań). Drugoligowca opuściło m.in. pięciu byłych piłkarzy Legii: Grzegorz Aftyka (Puszcza Niepołomice), Jan Balawejder (Polonia Warszawa), Paweł Gierach (GKS Katowice), Cezary Sauczek (Odra Opole) i Kacper Wełniak (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
  • "Wojskowi" rozpoczną rywalizację w Pucharze Polski od wyjazdowego meczu z II-ligowymi Wigrami Suwałki. W poprzednim sezonie warszawiacy dotarli do ćwierćfinału tych rozgrywek. W I rundzie wygrali aż 6:1 z GKS-em Bełchatów. W 1/16 finału stołeczna drużyna zwyciężyła 1:0 I-ligowy Widzew Łódź. Później wygrała 3:2 z I-ligowym ŁKS-em. W 1/4 finału Legia przegrała u siebie 1:2 z Piastem Gliwice
  • Warszawski klub ma za sobą udany poprzedni tydzień. Najpierw wygrał 1:0 ze Spartakiem w Moskwie na inaugurację Ligi Europy, a w niedzielę pokonał u siebie 3:1 Górnika Łęczna w 8. kolejce PKO Ekstraklasy. Bramki zdobyli Ernest Muci i Mahir Emreli, gola samobójczego strzelił Paweł Baranowski. Dla Legii było to trzecie zwycięstwo w lidze i zarazem małe przełamanie po dwóch porażkach z rzędu: z Wisłą w Krakowie i ze Śląskiem we Wrocławiu
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 1/32 finału Pucharu Polski pomiędzy II-ligowymi Wigrami Suwałki a Legią Warszawa! W składzie stołecznego klubu dojdzie do wielu zmian, szansę otrzymają ci, którzy ostatnio grali mniej
Wigry SuwałkiLegia Warszawa

40' Kacper Michalski

40'
53'

53' Josue

69' Kosei Iwao za Mariusz Rybicki

69' Mateusz Sowiński za Mikołaj Łabojko

69'

72' Patryk Mularczyk

72'

79' Rafał Grzelak za Patryk Mularczyk

79'
80'

86' Krystian Ogrodowski za Kamil Adamek

86' Kacper Zaborski za Bartłomiej Babiarz