80'
83'
90'
  • 90+6'
    Koniec. Legia wygrała w rewanżu 1:0 z Florą i awansowała do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów! Zapewniła sobie udział przynajmniej w fazie grupowej Ligi Konferencji
  • 90+5'
    Mladenović zbyt mocno dośrodkował z lewej flanki w pole karne, do Pekharta
  • 90+4'
    Legia utrzymuje się przy piłce
  • 90+3'
    Kuusk powstrzymał kontrę Legii na prawej stronie boiska
  • 90+2'
    Żółta kartka dla Pekharta w środku pola
  • 90+2'
    Luquinhas świetnie przechwycił piłkę w bocznym sektorze, wbiegł w pole karne z prawej strony i trafił w poprzeczkę!
  • 90+2'
    Flora miała rzut rożny. Vassiljev dośrodkował w pole karne, ale legioniści byli czujni i wyszli z kontrą. Mladenović zacentrował z lewej flanki do Pekharta, ale rywal musnął piłkę, która nie dotarła do Czecha
  • 89'
    Juranović dograł z prawego skrzydła w pole karne - o piłkę walczył Pekhart, ale uprzedził go Purg
  • 89'
    Legia krótko rozegrała rzut rożny. Po chwili Josue nieźle zacentrował na prawą stronę "szesnastki" w kierunku Pekharta. Dośrodkowanie było jednak trochę zbyt mocne
  • 88'
    Mladenović miękko dośrodkował z lewej flanki na bliższy słupek, do Pekharta, ale Purg wybił piłkę na rzut rożny
  • 87'
    Martins nieprzepisowo powstrzymany przez rywala na połowie Flory
  • 86'
    Kallaste wyrzucił piłkę z autu w pole karne - ostatecznie, zagrożenie oddalili Wieteska i Josue, który został jeszcze sfaulowany przez rywala
  • 85'
    Hołownia dobrze popracował w defensywie, przeciął dalekie zagranie na prawą stronę boiska
  • 85'
    Rywale próbowali się przedrzeć prawą stroną boiska, ale obrońcy Legii byli czujni i wyszli z opresji
  • 83'
    Slisz za Lopesa
  • 83'
    Sappinen chciał mocno dograć piłkę wzdłuż "szesnastki", ale Wieteska, który był przy bliższym słupku, przeciął centrę
  • 82'
    Juranović dośrodkował z prawego skrzydła na dalszy słupek. Tam był m.in. Lopes, który jednak nie zdołał dopaść do piłki
  • 81'
    Faul Soometsa na Luquinhasie na połowie Flory
  • 80'
    Soomets za Zenjova
  • 79'
    Vassiljev dośrodkował z rzutu wolnego, z bocznego sektora boiska, na dalszy słupek. Zrobiło się zamieszanie, ale piłka wyszła poza "szesnastkę". Legia ruszyła z kontrą. Luquinhas wbiegł w pole karne z lewej strony, zbiegł do środka, lecz jego strzał został zablokowany
  • 78'
    Żółta kartka dla Jędrzejczyka za faul w bocznym sektorze boiska, na wysokości koła środkowego
  • 77'
    Mladenović dośrodkował z lewej strony w pole karne, w kierunku Pekharta, który był pilnowany przez obrońców Flory
  • 76'
    Lilander bardzo niedokładnie dośrodkował w pole karne z prawej strony boiska. Piłka dla Legii
  • 75'
    Dwie zmiany w zespole Flory. Kallaste za Lukkę i Reinkort za Ojamę
  • 74'
    Faul Josue w środku pola
  • 73'
    Kuusk niedokładnie zagrał na lewe skrzydło do Lukki. Legia ma aut na własnej połowie
  • 72'
    Jędrzejczyk dośrodkował z prawej strony w pole karne. Rywale wybili piłkę, do której na 20. metrze dopadł Martins. Portugalczyk jednak nieczysto trafił w piłkę, która poszybowała wysoko nad bramką
  • 71'
    Josue sfaulowany na 30. metrze od bramki Flory
  • 71'
    Zmiana w Legii. Pekhart za Emrelego
  • 69'
    Ależ akcja! Juranović świetnie dośrodkował z prawego skrzydła na dalszy słupek, na 5. metr. Tam pojawił się Lopes, który strzelił gola. Legia prowadzi 1:0!
  • 67'
    Goool dla Legii! Lopes!
  • 67'
    Zrobiło się spore zamieszanie w polu karnym Legii. Zenjov umieścił piłkę w siatce z bliskiej odległości, ale sędzia odgwizdał spalonego
  • 66'
    Dośrodkowanie rywali na dalszy słupek zostało wybite przez legionistów. Po chwili Poom miękko dośrodkował na lewą stronę pola karnego, lecz przeciwnicy wyszli z opresji
  • 66'
    Vassiljev prostopadle podał na prawe skrzydło do Zenjova który - mimo nacisków ze strony Hołowni - wywalczył korner
  • 65'
    Flora wymienia się podaniami na połowie "Wojskowych"
  • 64'
    Josue dobrze popracował w defensywie, wywalczył piłkę na 30. metrze od bramki Legii
  • 63'
    Rywale krótko rozegrali stały fragmenty gry. Vassiljev wycofał piłkę na 18. metr do kolegi z zespołu, który oddał niecelny strzał w kierunku dalszego słupka
  • 61'
    Luquinhas sprytnie, płasko podał na prawą stronę "szesnastki" do Hołowni, który został jednak uprzedzony przez bramkarza
  • 61'
    Rzut wolny dla Legii. Martins dośrodkował na dalszy słupek, ale piłkarz Flory wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 60'
    Luquinhas sfaulowany na 25. metrze od bramki Flory, bliżej prawej strony boiska
  • 59'
    Emreli zbiegł z prawej strony do środka boiska, płasko uderzył zza pola karnego w kierunku bliższego słupka, ale Igonen był na posterunku i złapał piłkę
  • 58'
    Kontra Flory. Vassiljev był niepilnowany po prawej stronie boiska, ale jego centra na lewą stronę "szesnastki" została przecięta przez Jędrzejczyka
  • 58'
    Zakotłowało się przed chwilą pod bramką Boruca, ale warszawiacy wyszli z opresji
  • 57'
    Zabrakło porozumienia na linii Lopes-Luquinhas. Portugalczyk chciał płasko, prostopadle podać na lewą stronę "szesnastki", ale Brazylijczyk nie odczytał intencji Lopesa
  • 56'
    Żółta kartka dla Lukki za wcześniejsze przewinienie, w akcji, w której Legia wychodziła z kontrą
  • 55'
    Sappinen sfaulował Hołownię na połowie Legii
  • 55'
    Wieteska nie zdołał przeciąć zagrania do napastnika Flory. Sappinen wbiegł w pole karne z prawej strony, wycofał piłkę na 13. metr, ale Jędrzejczyk uprzedził rywala i wybił futbolówkę poza "szesnastkę"
  • 54'
    Josue szukał centry na prawą stronę "szesnastki" do Juranovicia, ale zawodnik Flory przechwycił futbolówkę. Gospodarze wyszli z kontrą - Miller zbiegł z lewej strony do środka boiska, ale jego mocny strzał został wybroniony przez Boruca
  • 52'
    Niedokładny przerzut Wieteski na prawe skrzydło. Moment później Martins świetnie przechwycił piłkę, a także został sfaulowany na połowie Flory przez Lukkę
  • 51'
    Josue oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego, z lewej nogi, ale trafił w mur
  • 51'
    Rzut wolny dla Legii. Przy piłce są Josue i Mladenović
  • 50'
    Emreli sfaulowany na 20. metrze przez Zenjova. Żółta kartka dla zawodnika Flory
  • 49'
    Flora miała rzut rożny. Po dośrodkowaniu na dalszy słupek, zawodnik mistrza Estonii oddał niecelny strzał
  • 49'
    Wieteska powstrzymał rozpędzonego Sappinena w bocznym sektorze "szesnastki"
  • 48'
    Wieteska podał do Josue, który ucierpiał w środku pola po kontakcie z rywalem. Po chwili Lopes płasko zagrał do Emrelego, ale rywale wyszli z opresji
  • 47'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 47'
    Błąd techniczny Vassiljeva w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii. Aut dla "Wojskowych"
  • 47'
    Vassiljev szukał prostopadłego podania na prawą stronę "szesnastki" do Sappinena, ale Boruc przechwycił piłkę
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje na wyjeździe z Florą Tallinn. Wracamy za 15 minut
  • 45+2'
    Doszło do zamieszania na 25. metrze od bramki Legii, ale czujny był Boruc, który uprzedził Sappinena i wybił piłkę
  • 45+1'
    Jędrzejczyk świetnie minął Millera, wycofał podanie do Lopesa, który miękko zagrał na dalszy słupek do Emrelego, ale zagrożenie oddalił piłkarz Flory
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45'
  • 45'
    Josue do Juranovicia, który dośrodkował w pole karne, ale miejscowi nie dali się zaskoczyć
  • 44'
    Vassiljev minął Martinsa na prawym skrzydle i nieźle dośrodkował na 4. metr - piłki nie zdołał jednak musnąć Zenjov
  • 43'
    Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, na 8. metr - tam pojawił się Lopes, który wygrał pojedynek z rywalem i główkował minimalnie obok bramki!
  • 42'
    Mladenović otrzymał podanie z głębi pola, ale jego centra okazała się zablokowana. Legia ma jeszcze korner
  • 41'
    Juranović zacentrował z prawej flanki na 15. metr, ale zawodnik Flory wybił piłkę poza pole karne
  • 40'
    Luquinhas szukał płaskiego podania na prawe skrzydło, ale zagranie przeciął przeciwnik
  • 39'
    Mladenović dośrodkował z rzutu wolnego na prawą stronę "szesnastki". Tam pojawił się Wieteska, który - mimo nacisków ze strony rywala - oddał strzał z głowy. Piłka poszybowała tuż ponad poprzeczką
  • 38'
    Kolejny rzut wolny dla Legii. Purg sfaulował Luquinhasa na 30. metrze od bramki Flory
  • 37'
    Mladenović nie był w stanie utrzymać piłki w boisku po centrze z głębi pola
  • 37'
    Martins miękko dośrodkował w pole karne, na 11. metr, lecz Estończycy wybili piłkę poza "szesnastkę"
  • 37'
    Juranović podał do Luquinhasa, który chciał zbiec do środka boiska, ale został sfaulowany przez Millera. Rzut wolny dla "Wojskowych" bliżej prawej strony, ok. 22 metry od bramki Flory
  • 35'
    Josue świetnie wyłuskał piłkę spod nóg Vassiljeva w środku pola. Legia wymienia się podaniami
  • 35'
    Luquinhas walczył o piłkę z Lilanderem w polu karnym Flory, ale Estończycy wyszli z opresji
  • 34'
    Luquinhas zagrał w tempo do Mladenovicia, który dośrodkował na dalszy słupek. Po zamieszaniu w "szesnastce", Emreli przechwycił piłkę na 11. metrze, obrócił się i uderzył z lewej nogi tuż obok bramki!
  • 32'
    Mladenović wycofał zagranie na 16. metr do Lopesa, ale piłka nieco odskoczyła Portugalczykowi. Rywale zażegnali niebezpieczeństwo
  • 30'
    Vassiljev dośrodkował z rzutu rożnego na 14. metr, ale warszawiacy wyszli z opresji
  • 30'
    Zenjov wbiegł w pole karne z prawej strony, chciał zagrać wzdłuż boiska do Sappinena, lecz Wieteska świetnie przeciął to dogranie!
  • 29'
    Lopes chciał prostopadle podać do Emrelego, który został osaczony przez rywali na 16. metrze i nie był w stanie dopaść do piłki
  • 29'
    Jędrzejczyk przechwycił piłkę po zagraniu z głębi pola. Estończycy jednak szybko odzyskali futbolówkę
  • 28'
    Legia chciała odpowiedzieć - strzał Josue zza "szesnastki" został zablokowany. Po chwili Mladenović zacentrował na prawą stronę pola karnego do Juranovicia. Chorwat chciał wycofać piłkę, którą przechwycił rywal
  • 27'
    Flora miała rzut rożny, po którym znów było niebezpiecznie. Piłka spadła pod nogi Kuuska, który jednak nieczysto trafił w piłkę. Grę wznowił Boruc
  • 26'
    Bardzo groźnie było w polu karnym Legii. Miller pojawił się po lewej stronie "szesnastki" i zagrał na 6. metr do Sappinena, ale kluczową interwencją popisał się Wieteska
  • 24'
    Hołownia przeciął dalekie zagranie Lilandera na prawe skrzydło
  • 23'
    Wracamy do gry
  • 21'
    Chwila przerwy na to, aby uzupełnić płyny
  • 20'
    Josue dośrodkował na lewą stronę pola karnego, ale intencji Portugalczyka nie odczytał Mladenović
  • 19'
    Ojamaa sfaulował Wieteskę na połowie Legii
  • 18'
    Kibice Legii dopingują zespół zza stadionu
  • 17'
    Do stolicy Estonii wybrało się ok. 200-300 kibiców Legii. Póki co nie ma ich na trybunach. Fani "Wojskowych" są pod stadionem i najprawdopodobniej nie będą mogli wejść. Na bramkach oczekuje się pokazania biletu oraz estońskiego dokumentu
  • 16'
    "Luqui" wbiegł w "szesnastkę" z lewej strony, ale jego strzał został zablokowany
  • 16'
    Luquinhas szukał prostopadłego zagrania do Mladenovicia, ale Lilander "przeczytał" to podanie. Estończycy zabrali się do kontry. Vassiljev ruszył na bramkę Boruca, ale został powstrzymany przez Martinsa i Jędrzejczyka, a także Juranovicia
  • 15'
    Legioniści cały czas utrzymują się przy piłce
  • 12'
    Mladenović mocno zacentrował z lewego skrzydła w pole karne, ale bramkarz Flory spokojnie złapał futbolówkę
  • 12'
  • 11'
    Niezła akcja Legii. Lopes przyjął piłkę po prawej stronie pola karnego i zagrał górnym podaniem wzdłuż boiska do Emrelego, który uderzył z głowy ponad bramką
  • 10'
    Sappinen wbiegł w pole karne z prawej strony, ale był pilnowany przez obrońców Legii. Napastnik Flory zdołał oddać strzał, który był zablokowany
  • 9'
    Niedokładny przerzut Juranovicia do Mladenovicia. Aut dla Flory na wysokości koła środkowego
  • 8'
    Ojamaa zbiegł z lewej strony do środka boiska i zacentrował na 11. metr - tam pojawił się Zenjov, który główkował ponad poprzeczką
  • 8'
    Martins był czujny i przeciął mocną centrę w pole karne
  • 7'
    Purg miękko dośrodkował na prawą stronę pola karnego, ale Hołownia razem z Mladenoviciem oddalili zagrożenie
  • 6'
    Zenjov płasko dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła. Była to nieudana próba - w "szesnastce" nie było żadnego gracza Flory. Piłkę przechwycił Boruc
  • 5'
    Josue świetnie wypatrzył Luquinhasa, który znalazł się z piłką w polu karnym, ale był pilnowany przez rywala, przez co nie oddał strzału. Po chwili Mladenović zacentrował z lewej flanki w "szesnastkę", lecz miejscowi wyszli z opresji
  • 3'
    Jędrzejczyk szukał prostopadłego podania na prawą stronę pola karnego, ale zagranie przeciął zawodnik Flory
  • 3'
    Lopes pojawił się na prawym skrzydle - jego centra została zablokowana
  • 3'
    Hołownia sfaulowany na połowie Flory, bliżej lewej strony boiska
  • 2'
  • 1'
    Wieteska przeciął dogranie Ojamy w pole karne Legii
  • 1'
    Ojamaa naciskał Jędrzejczyka, ale kapitan spokojnie odegrał piłkę do Boruca
  • 1'
  • Obie drużyny już na boisku. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Tobiasz, Kochalski, Pekhart, Nawrocki, Muci, Skibicki, Abu Hanna, Włodarczyk, Rose, Rosołek, Kisiel, Slisz
  • Skład Legii na rewanż z Florą: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia – Juranović, Martins, Mladenović - Lopes, Luquinhas, Josue - Emreli
  • - Myślę, że Legia gra w określony sposób. Nasze mecze są podobne pod względem taktycznym. Modyfikujemy ustawienia, gramy w różnych systemach, które wielokrotnie zmieniamy w trakcie gry. Przychodzi nam to płynnie, zawodnicy się dobrze w tym odnajdują - mówił trener "Wojskowych", Czesław Michniewicz. ZAPIS KONFERENCJI
  • W tym sezonie Flora rozegrała osiem meczów u siebie: sześć razy wygrała i dwukrotnie zremisowała (bilans goli 18:4). Teraz za wszelką cenę powalczy o to, aby odrobić straty z pierwszego spotkania z warszawiakami (1:2) i ich wyeliminować. - Byliśmy w grze do końca, ale w ostatnich minutach podjęliśmy złą decyzję. Każda porażka jest trudna do zniesienia, zwłaszcza jeśli się przegrywa w ten sposób. Pierwsza reakcja? Rozczarowanie, ale wiemy, że była to tylko "pierwsza połowa", a druga nadchodzi we wtorek. Przez 90 minut, a może i nawet więcej czasu, będziemy chcieli zagrać jak najlepiej – mówił kapitan zespołu z Tallinna, Konstantin Vassiljev. ZAPIS KONFERENCJI
  • - Dużo trenowaliśmy nad utrzymaniem się przy piłce i kontratakami, w których możemy być niebezpieczni. Legia udowodniła pod koniec poprzedniego sezonu, że nie przegrała wielu spotkań, co pokazuje, że potrafi bardzo dobrze bronić. Ale musimy próbować – opowiadał na konferencji prasowej trener mistrza Estonii, Jurgen Henn. ZAPIS KONFERENCJI
  • - Flora to bardzo dobry zespół, co było widać w pierwszym meczu. Ale byliśmy na to przygotowani. Oglądaliśmy wiele analiz na temat naszych przeciwników. Oczywiście, nie możemy przewidzieć, co wydarzy się na boisku. Jesteśmy jednak bardzo dobrze przygotowani. Mamy bardzo silną grupę, zespół. Mam nadzieję, że awansujemy - stwierdził zawodnik Legii, Rafael Lopes. ZAPIS KONFERENCJI
  • Po spotkaniu z Wisłą najwięcej zyskał Josue. Portugalczyk, pod względem techniki, przerasta polską ligę, prowadzi piłkę w taki sposób, że cały czas ją osłania od rywala. Ma zmysł do gry kombinacyjnej, potrafi zarówno podać za linię obrony, jak i prostopadle zagrać do wybiegającego na pozycję kolegi
  • "Wojskowi" przystąpią do rewanżu z Florą w dobrych nastrojach. Mają za sobą udaną inaugurację ekstraklasy. W pierwszej kolejce ligowej, mimo konkretnego przemeblowania wyjściowego składu, zwyciężyli u siebie 1:0 Wisłę Płock. Jedynego gola, i zarazem pierwszego w Legii, strzelił Ernest Muci. Albańczyk oddał kapitalne uderzenie z prawej nogi z 30. metra i pokonał Krzysztofa Kamińskiego
  • Legia gra o przyszłość w Europie. W tym momencie, przed drugim meczem z Florą Tallinn w II rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów, znajduje się blisko realizacji celu minimum. Ma skromną zaliczkę z pierwszego spotkania z Estończykami. Wówczas zwyciężyła przy Łazienkowskiej 2:1 po trafieniach Bartosza Kapustki i Rafaela Lopesa. Warszawiacy są na dobrej drodze do awansu do III rundy eliminacji Champions League. Jeśli uda im się tego dokonać, to zagwarantują sobie występy w przynajmniej fazie grupowej Ligi Konferencji, a co za tym idzie - podstawowy zastrzyk gotówki (2,94 mln euro)
  • Witamy! Już o godz. 18:00 rozpocznie się rewanż II rundy eliminacji Ligi Mistrzów pomiędzy Florą Tallinn a Legią Warszawa. Dla "Wojskowych" to jeden z ważniejszych meczów w tym sezonie
Flora TallinnLegia Warszawa

50' Sergei Zenjov

50'

55' Marco Lukka

55'
67'

74' Ken Kallaste za Marco Lukka

74'

75' Sten Reinkort za Henrik Ojamaa

75'

80' Markus Soomets za Sergei Zenjov