Koniec! Legia wygrała z Widzewem 1:0 i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski!
    Dwie minuty doliczone
  • 90+1'
    Ojamaa sfaulowany w środku pola
  • 89'
    Rzut rożny dla Legii. Kapustka dośrodkował, a Wieteska główkował tuż obok bramki
  • 88'
    Końcówka spotkania - Legia kontroluje boiskowe wydarzenia, częściej utrzymuje się przy piłce
  • 87'
    Mąka uderzył z ok. 20. metra, z prawej nogi, a piłka poszybowała nieco obok bramki Miszty
  • 87'
    Żółta kartka dla Slisza, który sfaulował Ameyawa w środku pola
  • 85'
    Wszołek wywalczył kolejny rzut rożny dla Legii
  • 84'
    Kosakiewicz dograł z prawej flanki, a Jędrzejczyk wybił piłkę głową poza pole karne. Legioniści zabrali się do kontry - rozpędzony Luquinhas został sfaulowany w środku pola przez Możdżenia
  • 83'
    Kapustka pojawił się po prawej stronie boiska, lecz został powstrzymany przez Grudniewskiego
  • 81'
    Dwie zmiany w Widzewie. Kun i Robak opuszczają boisko, w ich miejsce Ojamaa i Czubak
  • 80'
    Łodzianie wyprowadzili kontrę, lecz ostatecznie Stolarski powstrzymał Robaka w bocznym sektorze boiska
  • 80'
    Kapustka dograł z rogu, Wieteska główkował w kierunku dalszego słupku, ale rywale przechwycili piłkę
  • 79'
    Rzut rożny dla Legii, wywalczony przez Wszołka
  • 79'
    Luquinhas minął przeciwnika po prawej stronie boiska i zacentrował w pole karne, lecz Mleczko spokojnie złapał piłkę
  • 78'
    Kapustka dośrodkował z rogu, o piłkę przy bliższym słupku walczył m.in. Stolarski. Po chwili Slisz dograł w "szesnastkę" z lewej flanki, a Wieteska musnął piłkę głową. Ostatecznie miejscowi wyszli z opresji
  • 77'
    Legioniści przechwycili piłkę po prawej stronie boiska. Następnie Wszołek wbiegł w pole karne Widzewa i wywalczył rzut rożny
  • 75'
    Ameyaw pojawił się po lewej stronie boiska. Pomocnik Widzewa dośrodkował w pole karne z prawej nogi, a Jędrzejczyk wybił piłkę poza "szesnastkę". Moment później na strzał z dystansu, z prawej nogi, zdecydował się Mucha, lecz Miszta pewnie interweniował
  • 74'
    Martins nieprzepisowo powstrzymany przez Robaka, na połowie Legii
  • 73'
    Możdżeń miękko zagrał w pole karne Legii, ale nie było tam żadnego z piłkarzy Widzewa
  • 72'
    Luquinhas minął trzech rywali na 20. metrze i zagrał na prawą stronę pola karnego do Wszołka. Skrzydłowy chciał podać wzdłuż "szesnastki" do "Luquiego", ale przeciwnicy zażegnali niebezpieczeństwo
  • 70'
    Luquinhas otrzymał podanie i próbował zagrać do Pekharta. Zagranie Brazylijczyka okazało się jednak za mocne
  • 69'
    Mąka za Fundambu
  • 68'
    Legioniści spokojnie wybili piłkę z pola karnego, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego
  • 68'
    Rocha upadł na murawę w po kontakcie z rywalem, w środku pola, ale gra była kontynuowana. Po chwili lewy obrońca Legii wrócił do defensywy i sfaulował rozpędzonego Kuna. Widzew ma rzut wolny. Do bramki Miszty ok. 40 metrów
  • 67'
    Fundambu pojawił się po prawej stronie boiska, dobiegł do piłki, która mu odskoczyła. Ostatecznie Jędrzejczyk oddalił zagrożenie
  • 66'
    Wszołek sfaulował Robaka w środkowej strefie boiska
  • 65'
    Fundambu zagrał prostopadle w pole karne, ale nie było tam żadnego z graczy Widzewa
  • 65'
    Od kilku minut gra toczy się głównie w środku pola, brakuje klarowniejszych sytuacji z obu stron
  • 63'
    Jędrzejczyk nieprzepisowo powstrzymany przez Robaka w środku pola
  • 63'
    Ameyaw sfaulowany przez Pekharta, w bocznym sektorze boiska, na połowie Widzewa
  • 61'
    Pekhart i Luquinhas za Lopesa i Cholewiaka
  • 60'
    Wszołek dobiegł do zagrania Martinsa, ale został złapany na spalonym po prawej stronie boiska
  • 59'
    Slisz sfaulowany przez Fundambu, na połowie "Wojskowych"
  • 58'
    Ameyaw za Prochownika
  • 58'
    Strata Martinsa w środku pola. Robak ruszył z piłką, ale Jędrzejczyk odzyskał ją po lewej stronie boiska, i po chwili został sfaulowany
  • 57'
    Robak zagrał do Kuna, który pojawił się po prawej stronie pola karnego. Kun podał wzdłuż "szesnastki" w kierunku Fundambu, ale podanie okazało się niecelne - piłkę przechwycili warszawiacy
  • 55'
    Cholewiak dograł z lewej flanki. Piłka została odbita od jednego z zawodników Widzewa, a Mleczko spokojnie ją złapał
  • 55'
    Kapustka stracił piłkę na połowie Legii, ale legioniści szybko ją odzyskali
  • 54'
    Po dośrodkowaniu w pole karne z prawej strony boiska, piłka opuściła "szesnastkę". Futbolówka spadła pod nogi Prochownika, który uderzył obok bramki
  • 53'
    Fundambu próbował stworzyć akcję prawą stroną, lecz został powstrzymany przez Martinsa i Kapustkę, Po chwili Widzew otrzymał rzut wolny, z prawej strony boiska
  • 52'
    Jędrzejczyk wybił piłkę poza linię boczną, po zagraniu z głębi pola
  • 51'
    Kapustka przerzucił piłkę na prawą stronę do Wszołka. Skrzydłowy podał do Stolarskiego, który wbiegł w pole karne i chciał wycofać piłkę do "Wszołiego", lecz na linii podania stanął jeden z rywali
  • 50'
    Jeden z rywali próbował zagrać piłkę na lewą stronę pola karnego, ale Martins skutecznie wybił piłkę głową w boczny sektor boiska
  • 48'
    Robak sfaulowany przez Jędrzejczyka na wysokości koła środkowego
  • 48'
    Kun chciał zagrać na prawą flankę, ale podanie zostało przechwycone przez legionistę
  • 47'
    Kun zagrał na prawą stronę do Fundambu, który został powstrzymany przez Jędrzejczyka
  • 46'
    Wszołek przechwycił piłkę w środku pola, po niedokładnym podaniu jednego z rywali
  • 46'
    Dwie zmiany w Legii, w przerwie. Wszołek i Slisz za Valencię i Karbownika
  • 46'
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi z Widzewem 1:0 po trafieniu Mateusza Cholewiaka. Wracamy za 15 minut
  • 45+1'
    Lopes sfaulowany przez Prochownika bliżej prawej strony boiska
  • 45'
    Robak sfaulował Wieteskę w walce o piłkę, po prawej stronie boiska
  • 44'
    Fundambu próbował zagrać do Kosakiewicza, który podłączył się do ofensywy, lecz Miszta wyszedł z bramki i przechwycił piłkę
  • 43'
    Kosakiewicz mocno dośrodkował w kierunku dalszego słupka, lecz Miszta spokojnie interweniował
  • 42'
    Niezła akcja Widzewa. Wszystko zaczęło się od tego, że Robak przechwycił piłkę po lewej stronie i przerzucił ją na prawą stronę do Kuna, który zbiegł do środka i sprytnie zagrał w pole karne do Kosakiewicza. Prawy obrońca oddał strzał z prawej nogi w kierunku dalszego słupka, ale piłka minęła bramkę Miszty
  • 40'
    Piłka posłana w kierunku Valencii, na prawą flankę, ale czujny Stępiński wybił ją poza linię boczną
  • 39'
    Rozpędzony Kapustka został sfaulowany na połowie Legii
  • 39'
    Miejscowi znaleźli się na połowie Legii, starali się stworzyć akcję. Na razie stołeczna drużyna nie pozwala rywalom na zbyt wiele
  • 38'
    Robak otrzymał piłkę po lewej stronie pola karnego, ale Wieteska wybił ją poza linię końcową. Łodzianie mieli rzut rożny, lecz legioniści spokojnie sobie z nim poradzili
  • 36'
    Mleczko pewnie przechwycił piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony boiska
  • 35'
    Martins sfaulowany przez Fundambu w środku pola
  • 34'
    Kapustka pojawił się po prawej stronie pole karnego, po wyrzucie piłki z autu. Ostatecznie "Kapi" jako ostatni dotknął piłki, zanim ta opuściła boisko
  • 33'
    Jędrzejczyk przechwycił piłkę przed polem karnym Legii. Po chwili futbolówka trafiła do Cholewiaka i Kapustki, który ruszył z akcją. Ostatecznie przeciwnicy zdołali odzyskać piłkę na własnej połowie.
  • 31'
    Przerzucenie piłki przez Jędrzejczyka na prawą stronę, w kierunku Valencii. Stępiński zdołał wybić piłkę poza linię końcową
  • 30'
    Jędrzejczyk sfalowany w środkowej strefie boiska przez Możdżenia
  • 29'
    Wieteska bez większych problemów przechwycił piłkę bliżej prawej strony boiska, po dalekim podaniu z linii obrony Widzewa
  • 28'
    Stolarski próbował podać prostopadle do Valencii, który znalazł się po prawej stronie boiska. Piłkę przechwycił jeden z piłkarzy Widzewa
  • 27'
    Łodzianie wymieniali się podaniami po prawej flance. Następnie Możdżeń miękko zagrał w boczny sektor pola karnego do Kuna, który był na spalonym
  • 26'
    Stolarski sfaulowany przez Prochownika w środku pola
  • 26'
    Kapustka dobrze dograł na lewą stronę do Cholewiaka, który wbiegł w pole karne. Zrobiło się spore zamieszanie w "szesnastce", lecz ostatecznie piłkę przechwycił Możdżeń
  • 25'
    Rocha miękko dośrodkował wzdłuż pola karnego, ale jeden z zawodników Widzewa wybił piłkę. Potem strzał z 13. metra oddał jeszcze Lopes, lecz Mleczko spokojnie interweniował
  • 23'
    Lopes złapany na spalonym po dalekim wybiciu piłki przez Misztę
  • 21'
    Stolarski chciał zagrać piłkę do środka, ale podanie zostało przecięte przez piłkarza Widzewa, przed polem karnym miejscowych
  • 20'
    Legioniści przechwycili piłkę w środku pola. Po chwili Rocha otrzymał podanie i zbiegł do środka, lecz został powstrzymany na ok. 35. metrze przez jednego z rywali
  • 19'
    Możdżeń uderzył z prawej nogi, zza pola karnego, a piłka minęła bramkę strzeżoną przez Misztę
  • 18'
    Fundambu zagrał na lewą stronę do Prochownika, który chciał dośrodkować, ale został zablokowany przez Valencię
  • 17'
    Mucha napomniany żółtą kartką
  • 17'
    Karbownik zabrał się do kontry i podał na prawą stronę do Lopesa. Portugalczyk wycofał zagranie do "Karbo", ten sprytnie podał wzdłuż boiska do nadbiegającego Kapustki, który uderzył z lewej nogi. Strzał okazał się trochę za lekki i minął bramkę Widzewa
  • 14'
    Przechwyt Wieteski na połowie Widzewa. Potem Rocha, będący po lewej stronie boiska, zagrał do Karbownika. Młodzieżowiec stracił piłkę, a rywale próbowali zabrać się do kontry. Fundambu ruszył z piłką i został sfaulowany na własnej połowie przez Kapustkę
  • 13'
    Kontra Widzewa. Fundambu zagrał do Prochownika, następnie zrobiło się małe zamieszanie w okolicach "szesnastki" Legii. Ostatecznie Fundambu pojawił się w polu karnym, chciał oddać strzał, lecz trafił w nogę Stolarskiego. Sędzia odgwizdał faul zawodnika gospodarzy
  • 11'
    Możdżeń miękko zagrał piłkę na lewą stronę pola karnego, ale Stępiński nie był w stanie do niej dobiec
  • 9'
    Karbownik sfaulował Kuna na wysokości koła środkowego
  • 9'
    Robak otrzymał podanie z prawej strony do środka boiska, ale Wieteska dobrze zagrał na wyprzedzenie
  • 8'
    Jak padł gol? Karbownik otrzymał piłkę z głębi pola. Młodzieżowiec pojawił się po lewej stronie boiska, a następnie wbiegł w pole karne. "Karbo" zagrał w kierunku Cholewiaka, który - będąc naciskanym przez rywala - uderzył strzał z lewej nogi w kierunku dalszego słupka. Legia prowadzi 1:0!
  • 6'
    Goool! 1:0 dla Legii! Cholewiak!
  • 5'
    Martins oddał bezpośrednie uderzenie, z prawej nogi, które poszybowało ponad poprzeczką
  • 4'
    Grudniewski zagrał piłkę ręką. Legia ma rzut wolny. Do bramki Widzewa ok. 25 metrów
  • 3'
    Robak przechwycił piłkę w środku pola, bliżej lewej strony boiska, ale po chwili odzyskali ją warszawiacy
  • 2'
    Stolarski dośrodkował z prawej strony w kierunku dalszego słupka,. O piłkę walczył jeden z legionistów, ale ostatecznie piłka opuściła pole karne
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka rezerwowych: Tobiasz, Juranović, Lewczuk, Pekhart, Wszołek, Slisz, Luquinhas, Rosołek, Skibicki
  • Skład Legii na mecz z Widzewem: Miszta - Stolarski, Wieteska, Jędrzejczyk, Rocha - Kapustka, Martins, Karbownik - Valencia, Lopes, Cholewiak
  • Przed meczem z Legią wypowiedzieli się: trener Widzewa, Enkeleid Dobi, oraz napastnik tego klubu - Marcin Robak. TUTAJ
  • W środę Widzew Łódź po raz drugi z rzędu zmierzy się z Legią Warszawa w 1/16 finału Pucharu Polski. W poprzednim roku spotkanie dostarczyło mnóstwo emocji, a zwycięzca został wyłoniony dopiero w ostatnich minutach. SZCZEGÓŁY
  • Sylwetka trenera, letnie transfery, legijne akcenty... Zapraszamy na zapoznanie się z tekstem "Z obozu rywala". LINK
  • Zapraszamy na zapoznanie się z tekstem dotyczącym Michała Grudniewskiego, który w przeszłości występował w juniorskich zespołach Legii. Miał okazję występować także w Młodej Ekstraklasie i rozegrać trzy mecze w III-ligowych rezerwach. Obecnie reprezentuje barwy Widzewa Łódź. Link do artykułu - TUTAJ
  • Co, przed meczem z Widzewem, mówił trener Legii - Czesław Michniewicz? Sprawdźcie!
  • Jak na razie Legia mierzyła się z Widzewem 77 razy. Warszawiacy wygrali 39 razy, zremisowali 19 meczów i ponieśli 19 porażek. Oba kluby rywalizowały ze sobą w Pucharze Polski dokładnie 7 razy. Bilans? Komplet siedmiu zwycięstw "Wojskowych".
  • Przed Legią siódme wyjazdowe spotkanie w tym sezonie. Do tej pory stołeczna drużyna radziła sobie bardzo dobrze. Odniosła pięć zwycięstw i raz zremisowała. W tym czasie zdobyła 13 bramek i straciła zaledwie dwie.
  • Witamy! O godz. 17:40 rozpocznie się mecz 1/16 finału Pucharu Polski pomiędzy I-ligowym Widzewem Łódź a Legią Warszawa
Widzew ŁódźLegia Warszawa

16' Patryk Mucha

16'

57' Michael Ameyaw za Robert Prochownik

57'

69' Daniel Mąka za Merveille Fundambu

69'

81' Karol Czubak za Marcin Robak

81' Henrik Ojamaa za Dominik Kun