• 74' Andrei Patache za Andrei Chindris
  • 74' Eduard Pap za Hidajet Hankić
  • 74' Alin Seroni za Marko Dugandzić
  • 74' Enriko Papa za Alexandru Tiganasu
  • 90+5' Koniec! Legia wygrała 2:1 z FC Botosani w pierwszym sparingu przygotowującym do drugiej części sezonu. Dwie bramki dla legionistów zdobył Jose Kante. W niedzielę "Wojskowych" czeka druga gra kontrolna na obozie w Belek. Przeciwnikiem ekipy Aleksandara Vukovicia będzie Dynamo Kijów.
  • 90+5' Pyrdoł oddał świetny strzał, lecz Pap wyciągnął się jak struna i wybił piłkę na korner
  • 90+3' Karbownik podłączył się do ofensywy razem z Pyrdołem, lecz zostali powstrzymani na lewej flance
  • 90+1' Cztery minuty doliczone
  • 90+1' Rzut rożny dla przeciwników. Florescu dośrodkował z kornera, po chwili Caszcini dopadł do bezpańskiej piłki, lecz pomylił się
  • 88' Wszystko zaczęło się od dokładnego podania Wszołka do Kante w pole karne. Skrzydłowy zagrał płasko, a Kante na wślizgu skierował piłkę do siatki
  • 85' 2:1! Kante!
  • 84' Rzut rożny dla Rumunów. Centra Florescu z kornera, ale Astiz wybił piłkę w okolicach bliższego słupka
  • 81' Pyrdoł! Nowy zawodnik Legii oddał strzał, ale Pap sparował futbolówkę na korner
  • 77' Kante odzyskał piłkę, odegrał piłkę do Rosołka. Młodzieżowiec wystawił futbolówkę do snajpera Legii, który wbiegł w pole karne i wywalczył rzut rożny. Jego strzał został wybroniony przez Hankicia
  • 75' Vesović do Kante. Napastnik był bliski szczęścia, ale nie pokonał bramkarza FC Botosani
  • 73' Żółtą kartką został napomniany jeszcze Vesović, który zbyt impulsywnie rozmawiał z sędzią głównym
  • 72' Rzut wolny dla Legii blisko pola karnego. Florescu ukarany żółtą kartką
  • 69' Pyrdoł za Praszelika
  • 68' Gol dla rywali. Dugandzić wykorzystał rzut karny
  • 67' Rzut karny dla rywali, po tym jak Mosór - zdaniem arbitra - zagrał piłkę ręką. Młodzieżowiec nie krył zdziwienia
  • 65' Vesović sfaulował Keyta na lewej flance
  • 65' Świetny powrót Praszelika, który odebrał piłkę na połowie Legii jednemu z przeciwników
  • 62' Zmiany w zespole rywali. Florescu za Rodrigueza. Chwilę wcześniej na murawie pojawili się Keyta i Cimpanu, którzy zastąpili Aszkowskiego i Ofosu
  • 59' Caszcini dośrodkował w pole karne, ale warszawiacy skutecznie popracowali w obronie
  • 57' Legioniści chcą pójść za ciosem. Karbownik podłączył się do ofensywy i podał do Kante. Napastnik oddał mocny strzał, lecz golkiper rywali nie dał się zaskoczyć
  • 56' Praszelik zabrał się z piłką do środka po podaniu od Vesovicia. Ofensywny pomocnik wystawił piłkę Kante, który strzelił gola z prawej nogi
  • 54' 1:0! Kante!
  • 54' Majecki wyborinł uderzenie rywala, chwilę wcześniej dobrze spisała się defensywa Legii
  • 51' Praszelik ruszył do kontry i podał na prawą stronę do Wszołka. Skrzydłowy dośrodkował w pole karne, ale przeciwnicy uchronili się przed stratą gola
  • 50' Kante wyskoczył do piłki posłanej z głębi pola, ale nie był w stanie jej przejąć
  • 49' Korner dla rywali. Centra z rzutu rożnego została zażegnana przez legionistów
  • 46' Tak wygląda obecnie skład Legii: Cierzniak - Vesović, Astiz, Mosór, Karbownik - Cafu, Antolić - Rosołek, Praszelik, Wszołek - Kante
  • 46' Gramy!
  • 45+4' Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z FC Botosani w pierwszym sparingu w zimowym okresie przygotowawczym. Wracamy za kwadrans
  • 45+3' Luquinhas podał na skrzydle do Cholewiaka. Nowy gracz Legii wbiegł w pole karne, lecz został zablokowany przez obrońców drużyny przeciwnej. Korner
  • 45+2' Centra Ofosu z lewej flanki, lecz Majecki spokojnie interweniował
  • 45+1' Luquinhas przerzucił ciężar gry na prawą stronę. Skutecznie o piłkę powalczył Stolarski. Po chwili Gwilia szukał Kostorza, ale podanie Gruzina okazało się trochę niedokładne
  • 43' Luquinhas ruszył środkiem boiska i został sfaulowany przez Mirona. Żółta kartka dla obrońcy FC Botosani
  • 40' Warszawiacy znowu zastosowali wysoki pressing. Kostorz przejął piłkę, aczkolwiek "Wojskowym" nie udało się poważniej zagrozić bramce Hankicia
  • 39' Żółta kartka dla Tarsy za faul na Luquinhasie
  • 38' Luquinhas wbiegł w pole karne i wycofał podanie do Kostorza. Młody napastnik strzelił technicznie, tuż przed "szesnastką" i obił poprzeczkę! Ależ było blisko!
  • 36' Zrobiło się spore zamieszanie w "szesnastce" po dośrodkowaniu Gwilii. Warszawiacy próbowali skierować piłkę do siatki, lecz Rumuni ofiarnie się bronią
  • 35' Gwilia uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego. Legioniści mają jeszcze aut
  • 35' Kostorz ścigał się do piłki z Rodriguezem, który sfaulował piłkarza Legii przed polem karnym. 29-latek został napomniany żółtą kartką
  • 33' Ofosu pobiegł lewą stroną boiska, dośrodkował praktycznie z linii końcowej w kierunku Aszkowskiego, ale Wieteska był na posterunku
  • 32' Lewczuk przedłużył centrę głową. W okolicach dalszego słupka czyhał Cholewiak, ale jeden z rywali w ostatniej chwili zażegnał niebezpieczeństwo
  • 31' Legioniści dokładnie wymieniali piłkę przed polem karnym FC Botosani. Po chwili Luquinhas wdał się w drybling i został sfaulowany. Ekipa Aleksandara Vukovicia ma rzut wolny
  • 29' Wieteska miękko zacentrował w "szesnastkę" do Kostorza. Napastnik Legii nie był w stanie dobiec do futbolówki, aczkolwiek stoper "Wojskowych" miał dobry pomysł
  • 28' Gwilia dośrodkował z rzutu wolnego. Piłkę wybił Tiganasu
  • 26' Novikovas został nieprzepisowo powstrzymany na prawej flance. Stołeczny zespół ma stały fragment
  • 25'
  • 25' Legioniści skonstruowali akcję lewą stroną, a Martins zdecydował się na centrę w pole karne. Ekipa z Botoszan wyszła z opresji. Po chwili błąd Rumunów mógł wykorzystać Novikovas. Litwin skorzystał z pomyłki i przyjął futbolówkę w "szesnastkę". Skrzydłowy strzelił z ostrego kąta, ale Hankić sparował strzał na korner
  • 20' Cholewiak przerzucił do Rochy. Do Portugalczyka podbiegło kilku rywali, lecz warszawiacy wywalczyli aut
  • 19' Centra Gwilii, Cholewiak wyskoczył w powietrze, lecz został zablokowany. Następnie w "szesnastkę" dograł jeszcze Martins. Tor lotu piłki przedłużył głową Wieteska. Ostatecznie, Gwilia dośrodkował jeszcze z prawej strony. Rumuni wyszli z opresji
  • 17' Cholewiak wywalczył rzut wolny w bocznym sektorze boiska. Do piłki podchodzi Gwilia
  • 17' Skuteczna interwencja Wieteski w defensywie. Stoper Legii uporał się z rywalem. "Wojskowi" zabrali się do kontry. Luquinhas podał do Cholewiaka, ten szukał Kotorza, który podał do "Cholewy". Nowy piłkarz Legii wbiegł w pole karne, lecz jego strzał praktycznie z linii bramkowej wybijał przeciwnik.
  • 13' Aszkowski podał do środka, lecz Cascini został osaczony przez legionistów. Moment później Cholewiak pomknął prawą stroną i zagrał w kierunku Kostorza. Młodzieżowiec stołecznego klubu po raz drugi w tym sparingu został złapany na ofsajdzie
  • 11' Przeciwnicy próbowali się przedrzeć lewą stroną, aczkolwiek obrona Legii była dobrze ustawiona i wyłuskała futbolówkę
  • 10' Gwilia zacentrował w pole karne, aczkolwiek bramkarz rywali oddalił zagrożenie
  • 7' Novikovas oddał strzał ponad poprzeczką. Legioniści z powrotem mają piłkę
  • 5' Luquinhas sfaulowany w środkowej strefie boiska
  • 2' Kostorz ruszył do podania z głębi pola, lecz golkiper FC Botosani wyszedł z bramki i zażegnał niebezpieczeństwo. Napastnik Legii był dodatkowo na spalonym
  • 1' Gramy!
  • Na porannych zajęciach drugi zespół wyglądał następująco: Cierzniak - Vesović, Astiz, Mosór, Karbownik - Cafu, Antolić - Rosołek, Pyrdoł, Wszołek - Kante. Ci zawodnicy najprawdopodobniej zameldują się na murawie po przerwie
  • Identyczna "jedenastka" trenowała parę godzin wcześniej podczas treningu, o którym więcej pisaliśmy w tym miejscu
  • Skład Legii na sparing z FC Botosani: Majecki - Stolarski, Lewczuk, Wieteska, Rocha - Novikovas, Martins, Gwilia, Cholewiak - Luquinhas - Kostorz!
  • Co ciekawe, w sezonie 2015/16 legioniści mierzyli się z Rumunami w ramach drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Europy. W pierwszym meczu w Warszawie gospodarzy wygrali 1:0 po bramce Ondreja Dudy. W rewanżu "Wojskowi" zwyciężyli 3:0, a gole strzelili wówczas Guilherme, Nemanja Nikolić oraz Aleksandar Prijović