73'
74'
75'
  • Dobranoc!
  • Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych: wypowiedzi trenerów i zawodników, zdjęć oraz wideo. W niedzielę, stołeczny klub zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław w lidze
  • 90+2'
    Koniec! Legia wygrała 2:0 w Łęcznej z Górnikiem i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Bramki dla gości zdobyli Walerian Gwilia oraz Jose Kante
  • 90+1'
    Dwie minuty doliczone
  • 90'
    Stolarski miękko dograł w pole karne z prawej strony, ale golkiper Górnika bez większych kłopotów złapał futbolówkę
  • 89'
    Kostrzewski pewnie złapał piłkę po centrze Antolicia z rzutu rożnego
  • 89'
    Luquinhas popędził lewą stroną, podał do Wszołka, który wbiegł w pole karne i wywalczył korner
  • 87'
    Końcówka spotkania. Warszawiacy dążą do trzeciego trafienia, przebywaj na połowie gospodarzy, którzy jednak umiejętnie się bronią
  • 86'
    Martins odważnie wbiegł w pole karne, miał obrońcę "na plecach". Portugalczyk nie zdołał jednak opanować piłki w boisku
  • 84'
    Stasiak ruszył do przodu po błędzie w defensywie "Wojskowych", jednak dosyć szybko jego zapędy zostały zahamowane
  • 83'
    Praszelik rozciągnął grę na lewą flankę do Karbownika. Akcja jednak straciła tempo, a Legia przerzuciła się do ataku pozycyjnego
  • 81'
    Wieteska ponownie główkował po dośrodkowaniu Antolicia z kornera. Środkowy obrońca, mimo nacisku przeciwniku, główkował tuż obok prawego słupka Kostrzewskiego
  • 80'
    Kante! Ależ było blisko! Wszystko zaczęło się od kontry Praszelika. Młodzieżowiec zagrał na prawą stroną do napastnika Legii, który posłał bombę na bramkę Górnika. Do celu zabrakło bardzo niewiele
  • 78'
    Centra Antolicia z rzutu rożnego, do piłki ochoczo startował Wieteska. Stoper główkował jednak ponad bramką
  • 78'
    Warszawiacy w ataku pozycyjnym. Przyjezdni spokojnie operują piłką, starają się odejmować poprawne decyzje, nie popełniać większych błędów
  • 75'
    Roszada także w Legii. Gwilia schodzi, Praszelik melduje się na murawie
  • 75'
    Lewandowski zastąpił Dzięgielewskiego
  • 74'
    Wójcik za Korczakowskiego
  • 72'
    Martins wypatrzył Gwilie. Gruzin nie zdołał jednak wymanewrować rywala. Moment później, uderzenie Wieteski z dystansu pewnie złapał Kostrzewski
  • 71'
    Warszawiacy operują futbolówką w obrębie pola karnego gospodarzy. Górnik ma problem z odebraniem piłki stołecznemu klubowi. Po kilkudziesięciu sekundach, Luquinhas wycofał o Gwilii, który uderzył zza pola karnego, ale wynik spotkania pozostaje niezmienny
  • 67'
    Wszołek zagrał do Kante, który oddał strzał, ale Kostrzewski dobrze piąstkował i uchronił zespół przed stratą gola
  • 66'
    Gwilia uruchomił Kante, będącego w polu karnym. Snajper oddał niesygnalizowany strzał, jednak próba okazała się niecelna
  • 65'
    Wojciechowski posłał piłkę przed "szesnastką", ale Cierzniak spokojnie interweniował
  • 65'
    Legioniści starają się utrzymywać przy piłce, aczkolwiek nie kreują, przynajmniej na razie, tylu okazji, co w pierwszej połowie
  • 64'
    Stolarski zagrał w kierunku rozpędzonego Gwilii w bocznym sektorze, ale Gruzin został powstrzymany przez jednego z obrońców
  • 63'
    Kante główkował po centrze Gwilii z rzutu wolnego. Snajper Legii przeniósł futbolówkę ponad poprzeczką
  • 62'
    Gwilia zacentrował z rzutu rożnego. Po sporym zamieszaniu w polu karnym zablokowany został Kante, a potem nieczysto w piłkę trafił wykonawca stałego fragmentu
  • 61'
    Luquinhas przerzucił ciężar gry na prawą stronę pola karnego. Stolarski szukał miejsca, podał do Kante, którego strzał został zablokowany. Korner
  • 59'
    Przewinienie Banaszaka na Wietesce
  • 59'
    Jędrzejczyk przejął piłkę po dośrodkowaniu Górnika z prawej flanki. Obrońca wypatrzył z przodu Gwilię, jednak Gruzin został osaczony przez przeciwników
  • 58'
    Gwilia pograł na jeden kontakt z Luquinhasem, a potem zagrał do Stolarskiego. Prawy obrońca potężnie huknął, ale trochę się pomylił
  • 57'
    Stasiak oddał płaski strzał z lewej nogi, przed polem karnym, ale Cierzniak skutecznie interweniował
  • 56'
    Kostrzewski pokazał się z dobrej strony, bronią uderzenie Wszołka, który znalazł się w polu karnym
  • 55'
    Centra Dzięgielewskiego z prawej strony prawidłowo wybita przez Wieteskę
  • 55'
    Gwilia zaadresował podanie przed polem karnym do Kante. Napastnik Legii był naciskany przez rywala. Ostatecznie, Górnik poradził sobie z naporem legionistów.
  • 53'
    Wprowadzony Banaszak pobiegł do przodu i oddał strzał, który minął bramkę strzeżoną przez Cierzniaka
  • 52'
    Tymosiak schodzi, Banaszak wchodzi
  • 52'
    Korner dla przyjezdnych. Gwilia zacentrował z rogu, aczkolwiek miejscowi wyszli z opresji
  • 50'
    Snajper kapitalnie ruszył do zagrania z głębi pola, minął Midzierskiego i z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Spokój, technika, opanowanie - brawo! Legia prowadzi różnicą dwóch trafień
  • 48'
    2:0! Kante!
  • 48'
    Karbownik podał w "szesnastkę", ale Luquinhas został zablokowany. Moment później, Stolarski wycofał do Kante, który jeszcze czubkiem buta wypatrzył Luquinhasa. Brazylijczyk miał jednak mało miejsca oraz czuasu, przez co nie trafił
  • 47'
    Wszołek dośrodkował w pole karne, ale Midzierski odpowiednio zareagował i wybił piłkę
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi z Górnikiem 1:0 po golu Gwilii. Wracamy za piętnaście minut
  • 45'
    Łęcznianie przebywali przez kilkadziesiąt sekund na połowie Legii. Miejscowi jednak poruszali się zbyt wolno i stołeczny klub zdołał ich rozszyfrować
  • 43'
    Faul w ataku Kante na Leandro
  • 43'
    Luquinhas oddał strzał zza "szesnastki". Uderzenie nie było jednak zbyt mocne, przez co golkiper Górnika bez większych problemów złapał futbolówkę
  • 41'
    Wszystko zaczęło się od dośrodkowania Antolicia z prawej strony, w okolice dalszego słupka. Wszołek zgrał futbolówkę do Gwilii, który najpierw trafił w słupek, a potem dopełnił formalności i cieszył się z gola. Brawo!
  • 40'
    Gol! Gwilia!
  • 40'
    Świetne podanie Wszołka do Gwilii w pole karne. Gruzin uderzył, ale na linii strzału znalazł się Midzierski
  • 38'
    Korczakowski skorzystał ze straty Antolicia i ruszył środkiem, aby zaskoczyć legionistów. 21-latek nie miał do kogo zaadresować podania, szybko doskoczyło do niego trzech graczy ze stolicy
  • 37'
    Ależ zamieszanie w polu karnym Górnika! Karbownik wpadł w pole karne, Kante jakimś cudem zdołał musnąć piłkę w trudnej sytuacji wzdłuż "szesnastki". Na futbolówkę czyhał Wszołek, lecz nie udało mu się jej skierować do siatki
  • 35'
    Legioniści się rozkręcają, mają sporo do powiedzenia z przodu, a drugoligowiec skupia się w dużej mierze na bronieniu dostępu do własnej bramki
  • 34'
    Ponownie bliski szczęścia był Gwilia! Tym razem Wszołek dograł z prawej strony pola karnego, jego płaskie podanie dotarło do Gruzina. Ten oddał strzał, który minimalnie przeleciał obok lewego słupka Kostrzewskiego
  • 32'
    Gwilia! Gruzin znalazł się w dogodnej sytuacji, po tym jak otrzymał wycofujące podanie od Wszołka będącego blisko linii końcowej. Pomocnik huknął pod poprzeczką
  • 31'
    Karbownik do Kante. Snajper Legii był ustawiony tyłem do bramki, ponownie odegrał do "Karbo", którego uderzenie ugrzęzło między zawodnikami Górnika. Ekipa z Łazienkowskiej atakuje, rzadko schodzi z połowy gospodarzy
  • 30'
    Kante świetnie zagrał na jeden kontakt z Wszołkiem, wypuścił skrzydłowego w pole karne, jednak Baranowski w kluczowym momencie wyłuskał mu piłkę spod nóg
  • 29'
    Wieteska dobrze zagrał na wyprzedzenie, następnie Wszołek wbiegł w pole karne, szukał dośrodkowania, jednak skutecznie powstrzymało go dwóch obrońców miejscowych
  • 27'
    Kante dobrze poradził sobie na skrzydle, mimo presji ze strony rywala, podał do Luquinhasa, któremu jednak nie udało się minąć przeciwnika
  • 26'
    Gwilia zacentrował z rzutu rożnego, w górę wyskoczył Wieteska. Stoper musnął piłkę, ale żaden z gości nie zdołał jej przechwycić i stworzyć zagrożenie
  • 25'
    Stolarski podłączył się do ofensywy i wywalczył rzut rożny, po tym jak jego dośrodkowanie zablokował Stasiak
  • 25'
    Kolejna akcja warszawiaków. Rozpędzony Luquinhas pragnął wypuścić Gwilię na skrzydle, jednak Gruzin został osaczony przez przeciwnika przy linii bocznej
  • 24'
    Tym razem Luquinhas został sfaulowany przez Orłowskiego. Dużo fauli jak na razie ma miejsce w Łęcznej
  • 22'
    Kante sfaulowany w bocznym sektorze. Napastnik chciał zbiec do prawej flanki i został nieprzepisowo powstrzymany przez przeciwnika
  • 19'
    Legioniści próbowali wyjść ponownie z szybszą kontrą. Luquinhas chciał prostopadle podać do jednego z partnerów, ale został przeczytany. Gospodarze szukają swojej szansy, czekają na moment, w którym będą mogli poważniej zaatakować
  • 18'
    Strzał Karbownika po uderzeniu z prawej nogi, zza pola karnego, obronił Kostrzewski
  • 17'
    Wszołek nieprzepisowo sfaulował Leandro. Na razie brakuje więcej klarowniejszych sytuacji w ofensywie. więcej do powiedzenia ma stołeczny klub, który stara się korzystać z przestrzeni i częściej utrzymywać się przy futbolówce
  • 14'
    Luquinhas precyzyjnie podał w pole karne do Martinsa. Portugalczyk jednak nie zdołał utrzymać piłki w boisku, chciał dośrodkować wzdłuż "szesnastki"
  • 13'
    Jędrzejczyk był naciskany przez Stromeckiego przy linii bocznej po rozegraniu rzutu wolnego i stracił piłkę na rzecz Stasiaka, który chwilę później sfaulował Stolarskiego.
  • 11'
    Rzut wolny dla Legii po faulu Orłowskiego na Luquinhasie
  • 10'
    Luquinhas chciał zrobić różnicę razem z Gwilią. Zawodnicy wymienili się podaniami, ale zostali rozczytani przez drugoligowca w środkowej strefie
  • 10'
    Korczakowski zabrał się do przodu, potem futbolówka trafiła do Stromeckiego. Gracz z "ósemką" na plecach chciał miękko zagrać w pole karne do wojciechowskiego, jednak Cierzniak był na posterunku
  • 8'
    Stromecki został nieprzepisowo powstrzymany w środku pola
  • 6'
    Luquinhas otrzymał piłkę od Kante, ten podał do Karbownika, który zauważył z kolei na skrzydle Gwilie. Gruzin miękko zacentrował, ale nikt nie zdołał zamknąć akcji
  • 6'
    Próba kolejnego zagrania legionistów na prawą flankę, lecz tam czujny był kapitan gospodarzy, Leandro
  • 5'
    Kostrzewski miał trochę problemów, lecz wyłapał centrę posłaną przez legionistów
  • 3'
    Karbownik skutecznie oddalił zagrożenie mimo nacisku ze strony rywala
  • 2'
    Warszawiaków dopinguje pełny sektor gości. Kibice ze stolicy są bardzo dobrze słyszani na całym stadionie
  • 2'
    Wszołek pobiegł prawą stroną boiska, spróbował dośrodkować, ale dokonał tego już zza linii końcowej. Bramkarz Górnika Adrian Kostrzewski złapał piłkę, ale i tak rozpoczyna od autu bramkowego
  • 0
  • Piłkarze obu drużyn już na boisku
  • Witamy ze stadionu w Łęcznej. O godzinie 20:45 rozpocznie się spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy Górnikiem Łęczna a Legią Warszawa
Górnik ŁęcznaLegia Warszawa
48'

52' Przemysław Banaszak za Tomasz Tymosiak

52'

73' Krystian Wójcik za Igor Korczakowski

73'

74' Dominik Lewandowski za Dawid Dzięgielewski