• 63' Jorge Felix za Dani Aquino
  • 75' Dominik Steczyk za Sebastian Milewski
  • 85' Gerard Badia
  • 88' Martin Konczkowski za Gerard Badia
  • 90+3' Koniec. Legia II przegrała w Ząbkach 0:2 z Piastem Gliwice w 1/8 finalu Pucharu Polski. Obie bramki dla aktualnego mistrza kraju zdobył Gerard Badia. Młodzi legioniści starali się, walczyli, lecz musieli uznać wyższość ekipy z Ekstraklasy. Dziękujemy za uwagę i przypominamy, iż o 20:45 rozpocznie się mecz pierwszego zespołu Legii, który będzie rywalizował z Górnikiem w Łęcznej o awans do ćwerćfinału tych rozgrywek
  • 90+3' Gliwiczanie chcieli przeprowadzić jeszcze atak prawą stroną, jednak legioniści wyszli z opresji
  • 90' Trzy minuty doliczone
  • 88' Konczkowski wchodzi, Badia schodzi
  • 85' Niski za Cichockiego
  • 85' Gol. Badia tym razem trafił do siatki z jedenastego metra
  • 84' Drugi rzut karny dla ekipy Fornalika. Miszta sfaulował Tuszyńskiego, który wychodził sam na sam. Golkiper "Wojskowych" chciał ratować sytuację
  • 83' Eosołek pomknął prawą stroną, dośrodkował w pole karne. Do piłki, odbitej od Mokwy, dobiegł jeszcze Cielemęcki. Wprowadzony skrzydłowy ponownie zagrał w "szesnastkę", o futbolówkę walczył Cichocki, ale Piast wyszedł z opresji
  • 81' Pruchnik sfaulował Tuszyńskiego w walce o piłkę w powietrzu
  • 80' Steczyk otrzymał kapitalne podanie praktycznie z linii końcowej, jednak przestrzelił będąc w opolu karnym
  • 79' Goście zabrali się do szybkiej kontry lewą stroną. Steczyk pobiegł, lecz jego płaskie dogranie w pole karne złapał golkiper Legii
  • 78' Kolejne dośrodkowanie Prochnika z wolnego, tym razem z lewej flanki. Piast zachował jednak czujność i spokój
  • 77' Rzut wolny dla miejscowych. Pruchnik dośrodkował z prawej strony, futbolówka spadła w miejsce, w którym byli m.in. Mosór i Grudziński. Gliwiczanie jednak wyszli z opresji
  • 75' Steczyk zastąpił Milewskiego
  • 75' Hateley niecelnie huknął z dalszej odległości po podaniu z lewej flanki. Kwadrans do końca drugiej połowy
  • 73' Cielemęcki zmienił Orlika
  • 72' Po dośrodkowaniu Hateleya z rzutu rożnego, strzał oddał Pietrowski, lecz Miszta nie musiał interweniować
  • 71' Ważny przechwyt Rosołka. Warszawiacy od razu poszli za akcją, która przeniosła się na prawą flankę. Grudziński oddał strzał z bocznego sektora, jednak Szmatuła był na posterunku
  • 69' Po przerzucie z lewej na prawą stronę, Milewski pomógł sobie ręką przy próbie przyjęcia, co zauważył sędzia liniowy
  • 68' Philipps sfaulował Milewskiego na połowie Legii. Szkoda, bo do ataku ruszał już Orlik
  • 67' Indywidualny rajd Felixa środkiem boiska. Wprowadzony piłkarz jednak pomylił się i uderzył niecelnie zza "szesnastki"
  • 66' Wełniak za Łakomego
  • 64' Holubek główkował po centrze Hateleya z rzutu rożnego. Moment później, Tuszyński oddał strzał głową, który przeleciał minimalnie ponad poprzeczką
  • 63' Felix za Aquino
  • 63' Miszta obronił strzał Badii! Brawo!
  • 62' Rzut karny dla Piasta po tym, jak Orlik, przy próbie interwencji, odbił piłkę ręką
  • 62' Mokwa dobrze zauważył Pietrowskiego. Ten wpadł w pole karne i chciał wycofać piłkę, lecz Waniek oddalił zagrożenie
  • 60' Stołeczny klub walczy, stara się, próbuje atakować. Przed chwilą dobrze w defensywie zareagował Obradović. Serb podał do Orlika, który minął rywala i nieco uspokoił sytuację
  • 58' Milewski rozciągnął grę na lewą stronę do Aquino, lecz warszawiacy zdołali wrócić do obrony. Ostatecznie, strzał oddał Holubek. Lewy defensor uderzył zza pola karnego
  • 55' Miszta pewnie złapał centrę Mokwy z prawej strony. Na piłkę czyhał jeszcze , lecz golkiper Legii był szybszy i lepiej ustawiony
  • 54' Orlik uwolnił się spod krycia rywali na lewej flance, następnie zbiegł do środka i oddał strzał z prawej nogi. Do celu zabrakło niewiele
  • 53' Cichocki zszedł do środka i posłał płaski strzał, który o włos minął lewy słupek Szmatuły
  • 52' Mokwa podłączył się do ofensywy, chciał dograć z prawej flanki, lecz sfaulował Orlika, który cofnął się do defensywy
  • 51'
  • 51' Korner dla gliwiczan. Po centrze Badii z rzutu rożnego, do piłki dopadł jeszcze Aquino. Zawodnik Piasta huknął jednak obok bramki Miszty
  • 50' Milewski ruszył do przodu, ale jego strzał z lewej nogi, zza "szesnastki", został skutecznie zablokowany
  • 49' Mosór nieźle zagrał na wyprzedzenie i wyłuskał piłkę rywalowi. Moment później Waniek został sfaulowany w środkowej strefie
  • 48' Mokwa zagrał do Hateleya, następnie zakotłowało się w polu karnym. Piłka, po płaskim strzale Milewskiego, przeleciała pod nogami Miszty i trafiła w słupek. Potem, niepilnowany Badia przestrzelił z okolic jedenastego metra
  • 46' Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+1' Koniec pierwszej połowy. Do przerwy rezerwy Legii przegrywają 0:1 z Piastem po golu Badii w 1/8 finału Pucharu Polski. Wracamy za kwadrans
  • 45' Gracz Piasta wstał jednak o własnych siłach i będzie kontynuował grę
  • 45' Tuszyński leży na murawie. Chwilowa przerwa w grze
  • 43' Dośrodkowanie Łakomego, który wykonywał rzut wolny niemalże z linii bocznej, po prawej stronie. Do piłki nie dotarł żaden z legionistów. Szmatuła wznowił grę
  • 42' Aquino bezpośrednio uderzył ze stałego fragmentu. Futbolówka przeleciała nad murem oraz minimalnie obok lewego słupka strzeżonego przez Misztę
  • 41' Obradović nieprzepisowo powstrzymał rywala na połowie miejscowych. Przyjezdni mają rzut wolny, do bramki kilkadziesiąt metrów
  • 39' Mosór sprytnie podłączył się do przodu, chciał prostopadłym podaniem wypuścił nadbiegającego Orlika, jednak blok defensywny Piasta przeczytał intencje stopera z rocznika '03
  • 39' Waniek chciał ruszyć do ofensywy, ale został powstrzymany przez Aquino jeszcze na połowie "Wojskowych"
  • 38' Grudziński przeciął dogranie Milewskiego na lewą flankę, wcześniej gliwiczanie próbowali odważniej zaatakować prawą stroną boiska
  • 37' Tym razem żółty kartonik obejrzał Rosołek
  • 36' Badia świetnie podał prostopadle w "szesnastkę" do Milewskiego, ten chciał płasko wycofać z lewej strony pola karnego, lecz legioniści wybili piłkę
  • 35' Żółta kartka dla Grudzińskiego
  • 35' Rosołek otrzymał piłkę z głębi pola, zagrał na lewą stronę. Po chwili, Grudziński dośrodkował z bocznego sektora. Futbolówka trafiła jeszcze do Cichockiego, a potem do Łakomego, którego uderzenie z woleja minęło bramkę. Dobra próba pomocnika Legii
  • 32' Obradović sfaulował rywala blisko linii bocznej
  • 31' Hateley kapitalnie dograł z prawej strony do niepilnowanego Aquino, który główkował, lecz pomylił się z bliskiej odległości
  • 30' Badia zacentrował z lewej nogi w kierunku dalszego słupka, legioniści wybili jednak futbolówkę na aut
  • 29' Miszta zbił do boku uderzenie Hateleya z rzutu wolnego. Gliwiczanie uzyskali jeszcze jeden stały fragment, w bardzo podobnym miejscu
  • 28' Philipps nieprzepisowo powstrzymał rywala przed polem karnym. Rzut wolny dla aktualnego mistrza kraju
  • 27' Faul Wańka na Milewskim w środku pola. Gliwiczanie szybko wznowili jednak grę
  • 27' Tuszyński walczył o futbolówkę z Mosórem, ostatecznie piłka dla gości
  • 24' Rosołek zabrał się do przodu po minięciu rywala w środku pola, miękko zacentrował z lewej flanki, ale Holubek głową oddalił zagrożenie
  • 23' Kontra Legii. Cichocki dograł z prawej strony, futbolówka spadła jeszcze pod nogi Łakomego. Pomocnik przełożył piłkę na lewą nogę, uderzył, ale Szmatuła obronił jego strzał
  • 22' Chwilowa przerwa. Orlik wykonał wślizg, a następnie upadł na muraw,ę z grymasem bólu na twarzy. Na szczęście, zawodnik będzie kontynuował grę
  • 20' Chwilę wcześniej Tuszyński wpadł w pole karne, jednak został dobrze powstrzymany przez Pruchnika
  • 19' Łakomy zagrał na prawą flankę do Grudzińskiego. Obrońca jednym zwodem minął dwóch rywali i zauważył lepiej ustawionego Cichockiego. Skrzydłowy dośrodkował, lecz przeciwnicy byli na posterunku
  • 17' Orlik podał do Łakomego, ten został jednak wzięty "w kleszcze" przez dwóch graczy gliwiczan i stracił futbolówkę na połowie przyjezdnych
  • 16' Piast wykorzystał błąd w obronie stołecznego klubu, w kluczowym momencie potknął się Mosór. Badia szukał miejsca do oddania strzału, mocno uderzył z "szesnastki" i pokonał Misztę
  • 14' Gol dla Piasta. Badia
  • 13' Goście wywalczyli rzut rożny po akcji przeprowadzonej prawą stroną boiska
  • 11' Przyjezdni uporali się z kornerem wykonanym przez gospodarzy. Aktualny mistrz Polski regularnie przebywa na połowie Legii, lecz młodzi zawodnicy stołecznej ekipy dzielnie się bronią i co jakiś czas próbują wyprowadzać ataki
  • 9' Pruchnik zagrał do Cichockiego, po chwili zrobiło się zamieszanie. "Cichy" dograł w "szesnastkę", ostatecznie strzał zza pola karnego oddał jeszcze Philipps. Rzut rożny
  • 7' Badia dośrodkował z bocznego sektora boiska po dokładnym przerzucie, lecz jego centrę przeciął jeden z graczy "Wojskowych"
  • 7' Hateley wygarnął futbolówkę spod nóg Wańka, popędził do przodu i zacentrował w pole karne. Do piłki dopadł Tuszyński, lecz był mocno naciskany. Warszawiakom udało się oddalić zagrożenie
  • 4' Mnóstwo ludzi zgromadziło się na obiekcie w Ząbkach. Poczynania trzecioligowych rezerw ogląda z bliska m.in. prezes i właściciel Legii, Dariusz Mioduski
  • 3' Centra Badii z lewej nogi, po małym zamieszaniu przed polem karnym, miejscowi wyszli z opresji
  • 2' Rzut wolny dla gliwiczan po lewej stronie boiska
  • 2' Piłka trafiła do Badi. Ten zagrał do Aquino na skrzydło, lecz defensywa stołecznego klubu oddaliła zagrożenie
  • 0 Gramy!
  • Obie ekipy już na murawie! Zaraz zaczynamy!
  • Skład Legii II na mecz z Piastem: Miszta - Grudziński, Mosór, Philipps, Obradović - Cichocki, Łakomy, Pruchnik, Orlik - Waniek - Rosołek! Ławka: Kobylak, Włodarczyk, Wełniak, Sobiecki, Konik, Cielemęcki, Niski, Neuman, Mydlarz
  • Zerknijcie na zapowiedź starcia w Ząbkach oraz kadrę, w której znajduje się trzech piłkarzy trenujących na co dzień w "jedynce". Więcej tutaj
  • Zachęcamy do przeczytania obszernej rozmówki z Patrykiem Konikiem, graczem rezerw, który strzelił gola z Odrą Opole w poprzedniej fazie krajowego pucharu. Wywiad dostępny w tym miejscu
  • Do tej pory, ekipa Piotra Kobiereckiego pokonała dwóch pierwszoligowców - Wigry Suwałki oraz Odrę Opole
  • Witamy! O godzinie 17:45 rozpocznie się mecz 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy Legią II Warszawa a Piastem Gliwice!