• 61' Erik Pacinda za Andres Lioli
  • 77' Mateusz Spychała

Legia - Korona: Podtrzymać serię zwycięstw przy Łazienkowskiej

30-11-2019 / 09:00 Piotr Barański

Po długiej przerwie legioniści wracają do gry przy Łazienkowskiej. Do Warszawy przyjedzie zespół Korony Kielce, z którym Legia mierzyła się już w tym sezonie wygrywając 2:1 na wyjeździe. Po porażce legionistów w Szczecinie dojdzie do małych zmian w składzie. Na środek defensywy wróci kapitan zespołu, Artur Jędrzejczyk. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 20:00, zapraszamy na Łazienkowską!

Legia od kilku meczów prezentuje się znacznie lepiej niż na początku sezonu, co zaowocowało awansem na pierwsze miejsce w tabeli. Niestety mecz z Pogonią w Szczecinie i porażka 1:3 spowodowały, że drużyna ze stolicy spadła na czwartą pozycję. Jednak do lidera traci zaledwie dwa punkty. Przyczyny porażki to między innymi fatalne błędy w defensywie oraz nieskuteczność.

Trener Aleksandar Vuković przyzwyczaił nas do zmian w składzie, szczególnie w obronie. Szkoleniowiec testował już w tym sezonie wiele wariantów, jednak przed przerwą na kadrę było widać pewną stabilizację. W kilku meczach widzieliśmy zestawienie, w którym od prawej strony występowali Artur Jędrzejczyk, na środku duet Igor Lewczuk z Mateuszem Wieteską, a na lewej stronie defensywy Michał Karbownik. Legia prezentowała się w tym ustawieniu dobrze, jednak w Szczecinie "Vuko" zdecydował się na pewne zmiany. Do gry po kontuzji wrócił Marko Vesović i rozpoczął mecz od pierwszej minuty na prawej obrony, zaś "Jędza" został przesunięty na lewą obronę. Nie funkcjonowało to dobrze, a "Wietes" nie popisał się w defensywie przy pierwszym straconym golu. Dlatego też dojdzie do korekt - na środek obrony powróci kapitan zespołu, zaś na lewą stronę "Karbo". Wieteska usiądzie na ławce rezerwowych.

W Szczecinie zawiódł też środek pola, a dokładniej Walerian Gwilia. Do zdrowia powrócił już świetnie dysponpwany ostatnio Domagoj Antolić i to Chorwat zagra od pierwszych minut w starciu z Koroną. "Antola" stworzy duet z Andre Martinsem. Obaj dobrze się rozumieją i uzupełniają.

Legioniści mogli spokojnie przygotowywać się do spotkania z Koroną. Wprawdzie mikrocykl treningowy rozpoczynali z ośmioma graczami narzekającymi na urazy, ale dzięki wysyiłkom lekarzy i fizjoterapeutów sytuacja szybko uległa poprawie. Do gry w sobotę nie są gotowi jedynie Vamara Sanogo i Wojciech Muzyk. Z zespołem trenują już Cafu i Ivan Obradović, ale najpierw muszą udowodnić, że zasługują na miejsce w kadrze meczowej. - Przed nikim nie zamykam drogi. Dam szansę każdemu, kto udowodni, że na nią zasługuje - mówił przed meczem trener Vuković.

Z przodu zmian nie będzie. Luquinhas był mocno poobijany po meczu w Szczecinie, rywale polowali na jego nogi, ale już wszystko jest w porządku. Na skrzydłach zobaczymy Pawła Wszołka i Arvydasa Novikovasa, zaś na szpicy Jarosława Niezgodę.

"Koroniarze" to na ten moment to trzynasty zespół Ekstraklasy z dorobkiem 15 punktów. Zespół prowadzony obecnie przez Mirosława Smyłę bardzo słabo rozpoczął sezon, wtedy jeszcze za kadencji Gino Lettieriego. W pierwszych siedmiu meczach doznał aż pięciu porażek, w tym jednej z Legią. Zarząd Korony postawił na nowego szkoleniowca, który wcześniej zbierał szlify w niższych klasach rozgrywkowych w Polsce. Dzięki trzem ostatnim meczom, w których piłkarze zdobyli siedem punktów, drużynie z Kielc udało się opuścić strefę spadkową.

Korona bardzo słabo prezentuje się na wyjazdach. Do tej pory uzbierała poza swoim stadionem zaledwie pięć punktów wygrywając jeden mecz i dwa remisując. Dodatkowo zdobyła w nich tylko trzy bramki. Jednak mowy o lekceważeniu gości nie ma, szczególnie patrząc na obecną formę drużyny Smyły. Szkoleniowiec ma do dyspozycji niemal całą kadrę - nie zagra jedynie Michael Gardawski (pauza za żółtą kartkę).

Rozjemcą meczu będzie Paweł Gil. W bieżących rozgrywkach, 43-latek był arbitrem głównym w jednym starciu z udziałem "Wojskowych". Wówczas legioniści bezbramkowo zremisowali u siebie ze Śląskiem Wrocław.

Za zwycięstwo Legii specjaliści z TOTALbet pomnożą postawione pieniądze po kursie 1.43. Remis to mnożnik 4.60, zaś wygraną Korony 7.40. Transmisje ze spotkania przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Trzy ostatnie mecze przy Ł3 to wygrane z Lechem 2:1. Wisłą 7:0 i Górnikiem 5:1. Legioniści będą chcieli podtrzymać serię i wygrać z kolejnym rywalem. Czy ta sztuka się powiedzie? Przekonamy się w sobotę wieczorem.

Przypuszczalne składy:

Legia: Majecki - Vesović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Karbownik - Antolić, Martins - Novikovas, Luquinhas, Wszołek - Niezgoda

Korona: Koziol - Spychała, Kovacević, Ivan Marquez, Dziwniel - Lioi, Gnjatić, Żubrowski, Cebula - Duranović, Papadopulos

• Miłego wieczoru!
  • 90+4' Koniec! Legia wygrała 4:0 z Koroną przy Łazienkowskiej. Bramki dla miejscowych zdobyli Luquinhas, Jarosław Niezgoda, Walerian Gwilia i Jose Kante. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych: wypowiedzi trenerów i zawodników, zdjęć oraz wideo. Kolejne spotkanie, "Wojskowi" rozegrają we wtorek w Łęcznej z Górnikiem w ramach 1/8 finału Pucharu Polski
  • 90+4' Vesović dograł piłkę z prawej strony w pole karne. W "szesnastce" doszło do małego zamieszania, z którego skorzystał Kante i wpakował futbolówkę do siatki!
  • 90+2' Kante! 4:0!
  • 90' Trzy minuty doliczone
  • 90' Rosołek dograł w "szesnastkę" i uzyskał rzut rożny
  • 89' Vesović walczył o piłkę w polu karnym i ucierpiał po kontakcie z rywalem. boczny obrońca jest opatrywany przez lekarzy klubowych
  • 87' Korner nie przyniósł Legii pożądanych efektów
  • 86' Martins dopadł do bezpańskiej piłki tuż przed polem karnym. Kąśliwe uderzenie Portugalczyka na rzut rożny wybił interweniujący Kozioł
  • 84' Cebula sfaulował Vesovicia, który miał zamiar podłączył się do ofensywy
  • 83' Kovacević posłał prostopadle podanie w kierunku Djuranovicia, który opanował piłkę, następnie zagrał ją do Cebuli. Pomocnik Korony wywalczył aut
  • 81' Kante wpakował piłkę do siatki, ale sędzia nie uznał jednak gola. Snajper znalazł się bowiem na spalonym
  • 79' Vesović minął Cebulę i dośrodkował z prawej strony, ale jeden z defensorów oddalił zagrożenie
  • 77' Rosołek dopadł do piłki na skrzydle, pobiegł do przodu i został sfaulowany przez Spychałę. Boczny defensor Korony obejrzał żółtą kartkę
  • 75' Rosołek zmienia Luquinhasa
  • 75' Djuranović oddał soczysty strzał, lecz Majecki interweniował bez większych problemów
  • 74' Żyro sfaulowany przez Jędrzejczyka. Stoper Legii został ukarany żółtą kartką
  • 71' Wszystko zaczęło się od tego, iż Gwilia otrzymał piłkę przed "szesnastką". Gruzin mógł strzelać, ale podał do Luquinhasa. Brazylijczyk wypatrzył Gwilię, który wbiegł w pole karne. "Vako" pokonał golkipera Korony płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka
  • 69' Gwilia! 3:0!
  • 68' Majecki obronił uderzenie rywala z dalszej odległości
  • 67' Niezgoda opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Gwilia
  • 67' Vesović wystawił pikę Niezgodzie. Snajper dośrodkował wzdłuż pola karnego, ale nikt nie zdołał zamknąć akcji
  • 65' Żółto-czerwoni mieli rzut wolny, ostatecznie Majecki pewnie złapał centrę z lewej strony
  • 64' Lewczuk napomniany żółtym kartonikiem
  • 63' Cebula sfaulowany przez Antolicia na wysokości środkowej strefy boiska
  • 61' Żyro i Pacinda wchodzą, Papadopulos oraz Lioli schodzą
  • 59' Vesović ruszył do przodu, ale jego centrę wyłapał Kozioł
  • 58' Kante wywalczył korner
  • 57' Legioniści mieli dwa rzutu rożne, ale kielczanie zażegnali niebezpieczeństwo
  • 57' Kovacević stracił piłkę, do której dopadł Niezgoda. Napastnik odważnie ruszył do przodu, oddał strzał, lecz kapitan Korony naprawił swój błąd i wybił futbolówkę z linii bramkowej
  • 54' Żółta kartka dla Kante za faul na Kovaceviciu
  • 53' Dziwniel dośrodkował z lewego skrzydła. Lewczuk poślizgnął się w polu karnym, ale futbolówka i tak minęła wszystkich zawodników
  • 53' Przechwyt Luquinhasa w środkowej strefie, kielczanie jednak odpowiednio zareagowali i odebrali piłkę legionistom
  • 51' Lewczuk powstrzymał Dziwniela na lewej stronie. Moment później Majecki popisał się ważną interwencją. Golkiper wyłapał niezłą centrę z prawej strony
  • 49' Wszołek dopadł do piłki w polu karnym i uderzył tuż obok dalszego słupka
  • 47' Kovacević stracił futbolówkę, którą przejął Kante. Snajper uderzył jednak niecelnie z prawej nogi
  • 46' Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+4' Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 2:0 z Koroną
  • 45+3' Antolić zacentrował zrzutu wolnego. Piłka została przedłożona, a strzał zdołał oddać jeszcze Jędrzejczyk. Kozioł był jednak na posterunku
  • 45+2' Niezgoda zabrał się do kontry, wypatrzył Kante, lecz zagrał nieco za mocno i futbolówkę przejął Kozioł
  • 45' Trzy minuty doliczone
  • 43' 2:0! Niezgoda pewnie wykorzystał "jedenastkę"!
  • 42' Rzut karny dla Legii!
  • 40' Niezgoda podał prostopadle do Kante i legioniści ruszyli do przodu. Po zagraniu z lewej flanki, zrobiło się zamieszanie w polu karnym. Goście zażegnali jednak niebezpieczeństwo
  • 39' Radin ukarany żółtą kartką za faul na Martinsie
  • 38' Żubrowski szukał miękkiej centry za plecy obrońców, lecz piłkę spokojnie złapał Majecki
  • 36' Brazylijczyk świetnie zwiódł przeciwnika w środku pola, potem rozpędził się i technicznym strzałem z prawej nogi, zza pola karnego, pokonał golkipera kielczan! 1:0!
  • 35' Luquinhas! Ależ gol!
  • 34' Dośrodkowanie Antolicia z rogu wybite przez Koronę w okolicach bliższego słupka
  • 33' Kante kapitalnie wyszedł spod krycia, następnie został sfaulowany przez Djuranovicia. Pomocnik rywali obejrzał żółty kartonik
  • 31' Dośrodkowanie Antolicia w "szesnastkę", do piłki skakał Jędrzejczyk. Zakotłowało się trochę w polu karnym, ale żółto-czerwoni wyszli z opresji
  • 30' Niezgoda został nieprzepisowo powstrzymany w środku pola. Legia ma stały fragment
  • 29' Wszołek wywalczył rzut rożny. Po centrze Antolicia zrobiło się zamieszanie, piłkę wygarnął jeszcze Karbownik, Ostatecznie lewy obrońca sfaulował przeciwnika na wysokości pola karnego
  • 27' Kante wyłuskał piłkę, próbował ruszyć do przodu razem z Niezgodą, lecz rywali ich zastopowali. Po chwili, płaskie dośrodkowanie Korony z prawej strony przeciął Lewczuk
  • 26' Cebula chciał zagrać na skrzydło do rozpędzonego Dziwniela. Sytuację kapitalnie przeczytał jednak Wszołek
  • 24' Vesović nieźle dograł w pole karne, o piłkę walczył Luquinhas. Kozioł jednak oddalił zagrożenie i złapał futbolówkę
  • 22' Roszada także w ekipie przeciwnej. Radin za Gnjaticia
  • 20' Zmiana. Novikovas schodzi, Kante wchodzi. Litwin najprawdopodobniej nabawił się jakiegoś drobnego urazu. Skrzydłowy udał się prosto do szatni
  • 19' Karbownik świetnie powalczył i odzyskał piłkę przed polem karnym Korony. Ostatecznie legioniści mają aut na połowie gości
  • 17' Kwadrans za nami, na razie brakuje klarownych sytuacji strzeleckich. Co jakiś czas następująco pojedyncze zrywy z obu stron, ale nie ma konkretów
  • 16' Karbownik sprytnie zauważył Niezgodę. Napastnik zbiegł do lewej strony, wycofał do "Karbo", lecz młodzieżowiec nie opanował futbolówki
  • 14' Spychała zszedł do środka, lecz jego strzał został zablokowany w polu karnym
  • 11' Wszołek zszedł do środka pola karnego, ale jego strzał okazał się niecelny. Chwilę wcześniej Karbownik podłączył się do ofensywy, minął rywala, lecz za mocno zagrał piłkę
  • 10' Niezły przerzut rywali na lewą stronę, centra okazała się jednak zbyt mocna. Korona całkiem solidnie poczyna sobie na murawie
  • 5' Przyjezdni operowali piłką w bocznym sektorze, następnie gra została trochę rozciągnięta. Ostatecznie Cebula oddał strzał zza "szesnastki", który poszybował obok bramki Majeckiego
  • 3' Niezgoda szukał Wszołka na skrzydle, ale piłka po stronie kielczan
  • 2' Dośrodkowanie Spychały z prawej strony było niedokładne i wyszło poza linię końcową
  • 1' Goście mieli wrzut z autu na wysokości pola karnego Legii, ale od bramki wznowi Majecki
  • 0 Gramy!
  • Obie ekipy już na boisku!
  • Trwa rozgrzewka zawodników obu klubów
  • Poznajcie rywali Polaków na EURO 2020.
  • Skład stołecznego klubu wygląda następująco: Majecki - Vesović, Jędrzejczyk, Lewczuk, Karbownik - Wszołek, Martins, Antolić, Novikovas, - Luquinhas - Niezgoda! Ławka: Cierzniak, Wieteska, Gwilia, Rocha, Kante, Rosołek, Stolarski, Remy, Praszelik
  • Przeczytajcie również kto jest najlepszym strzelcem w spotkaniach z kielczanami. Link znajduje się w tym miejscu
  • Zerknijcie, co działo się na ostatnim przedmeczowym treningu Legii. Więcej tutaj
  • Stołeczny klub ma na swoim koncie obecnie 29 punktów, z kolei żółto-czerwoni zgromadzili do tej pory piętnaście "oczek".
  • Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej 3. O godzinie 20:00 piłkarze Legii Warszawa podejmą w 17. kolejce PKO Ekstraklasy Koronę Kielce. Zapraszamy do spędzenia z nami kolejnych godzin i śledzenia relacji Legia.Net