71'
75'
79'
90'
  • Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych: wypowiedzi trenerów i zawodników, zdjęć oraz wideo. Miłego wieczoru!
  • Już w środę stołeczny klub zmierzy się na wyjeździe z Widzewem Łódź w ramach 1/16 finału Pucharu Polski
  • 90+1'
    Koniec! Legia Warszawa wygrała z Wisłą Kraków 7:0! Hat-tricka skompletował Kante, a po jednym golu strzelili Luquinhas, Novikovas, Wszołek oraz Niezgoda!
  • 89'
    Wszołek zacentrował z prawej strony, a Niezgoda oddał strzał głową i wpakował piłkę do siatki!
  • 87'
    7:0! Niezgoda!
  • 87'
    Gwilia uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, ale Buchalik obronił jego strzał. Warszawiacy zdołali jeszcze dośrodkować, lecz "Biała Gwiazda" wyszła z opresji
  • 85'
    Rzut wolny dla stołecznego klubu blisko pola karnego
  • 85'
    Savicević szukał prostopadłym podaniem Zdybowicza, lecz gracz Wisły potknął się, a piłkę przejął Majecki
  • 83'
    Wieteska skasował akcję gości przed polem karnym
  • 81'
    Novikovas zagrał do Kante, a ten zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości. Strzał napastnika miejscowych został spokojnie złapany przez Buchalika
  • 79'
  • 79'
    Wszołek dopadł do płaskiego wycofania z lewej flanki i pokonał Buchalika strzałem z lewej nogi. Brawo!
  • 77'
    6:0! Paweł Wszołek!
  • 77'
    Wszołek przedarł się prawą stroną i zagrał wzdłuż pola karnego. Kante oddał płaski strzał tuż obok słupka!
  • 75'
    Goście próbowali zagrozić bramce Legii. Najpierw w pole karne przedarł się Klemenz, później jeden z rywali chciał dośrodkować. W obu przypadkach czujnością wykazał się Lewczuk
  • 73'
    Litwin dopadł do wybitej piłki, zdecydował się na strzał i wyszło piękne uderzenie!!! Legia prowadzi z Wisłą 5:0!
  • 72'
    5:0!!! Arvydas Novikovas!!!
  • 71'
    Przerwa spowodowana zadymieniem
  • 71'
    Ależ było blisko! Niezgoda dopiero co wszedł na boisku, a już mógł mieć udział przy golu. Ostatecznie do piłki dopadł Gwilia, oddał strzał, który odbił się od rywala i trafił w poprzeczkę
  • 70'
    Niezgoda w miejsce Martinsa!
  • 67'
    Chuca otrzymał podanie na lewej flance i szybko przetransportował piłkę do wprowadzonego Silvy, który główkował ponad bramką
  • 64'
    Brożek schodzi, wchodzi Jean Carlos Silva
  • 63'
    Savicević dośrodkował z rzutu wolnego, jednak Jędrzejczyk wyskoczył w górę i oddalił zagrożenie. Legioniści chcieli wyjść z kontrą, ale krakowianie nie dali się zaskoczyć. Warszawiacy jednak zdołali zanotować odbiór i próbowali zdziałać coś więcej na małej przestrzeni w okolicach pola karnego Wisły, lecz piłka ostatecznie wyszła poza linię końcową
  • 61'
    Martins krótko do Praszelika, a ten zagrał do Kante. Napastnikowi odskoczyła jednak piłka, którą przejął Buchalik. Niezła akcja stołecznego klubu
  • 59'
    Kolejny stały fragment gry dla "Białej Gwiazdy". Dośrodkowanie Sadloka pewnie złapane przez Majeckiego
  • 58'
    Rzut wolny dla Wisły. Po dośrodkowaniu z lewej strony, a następnie sporym zamieszaniu, Lewczuk wybił piłkę na aut
  • 57'
  • 56'
    Antolić schodzi, Gwilia wchodzi
  • 56'
    Praszelik zmienia Luquinhasa
  • 53'
    Żółta kartka dla Artura Jędrzejczyka za faul na połowie rywali
  • 52'
    Wiślacy rozpoczęli grę od środka boiska. Po chwili ta trafia już pod nogi legionistów
  • 51'
    Kante delikatnym uderzeniem starał się pokonać Buchalika, ten odbił piłkę stopą, ale tak, że reprezentant Gwinei dopadł do futbolówki i... skutecznie dobił swoje uderzenie!
  • 51'
    4:0!!! Jose Kante!!!
  • 50'
    "Jedenastka"!
  • 50'
    Sędzia Jakubik korzysta z systemu VAR, by sprawdzić czy nie będzie rzutu karnego dla Legii...
  • 50'
    Druga połowa rozpoczęta i prawie od razu kontrowersje!
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi z Wisłą 3:0. Wracamy za kwadrans
  • 45'
    Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry. Warszawiacy zdołali po chwilę jeszcze wyjść z niezłą akcją, jednak w jej kluczowej fazie zabrakło nieco szybszej decyzji
  • 44'
    Klemenz sfaulował rozpędzonego Novikovasa i został ukarany żółtą kartką
  • 44'
    Wojtkowski dopadł do futbolówki i błyskawicznie uderzył zza "szesnastki", jednak Majecki złapał jego strzał
  • 43'
    Antolić nieźle dograł w pole karne po rzucie wolnym, Wszołek oddał strzał z bliska, jednak Buchalik obronił jego uderzenie. Po chwili Wieteska posłał jeszcze piłkę ponad poprzeczką
  • 40'
    Rzut wolny dla Wisły. Mak mocno dośrodkował z lewej nogi, jednak legioniści wybili piłkę. Krakowianie zdołali jeszcze dośrodkować z prawej strony, ale mur obronny "Wojskowych" po raz kolejny skasował ich akcję
  • 37'
    Żółta kartka dla Kante za faul na Maku
  • 37'
    Brożek dopadł do piłki z głębi pola, jednak Lewczuk bez większych kłopotów ją wyłuskał i oddalił zagrożenie. Świetna interwencja stopera miejscowych
  • 36'
    Kolejny przechwyt Legii. Novikovas zszedł do środka, lecz jego strzał zza pola karnego został powstrzymany przez rywala
  • 35'
    Rzut wolny dla "Wojskowych". Dośrodkowanie Antolicia, jednak defensywa Wisły dała sobie radę
  • 33'
    Legia błyskawicznie wypracowała solidną przewagę i cały czas stara się kreować dogodne okazje. Przyjezdni nie mają na razie zbyt wiele do powiedzenia
  • 33'
    Centra Antolicia z rzutu rożnego, a Kante skutecznie główkował i po raz drugi w tym meczu umieścił futbolówkę w siatce
  • 31'
    3:0! Kante!
  • 30'
    Kolejny róg dla stołecznej drużyny
  • 30'
    Kontra Legii, Luquinhas ruszył środkiem i zagrał do Kante. Napastnik starał się oddać strzał, który był jednak zablokowany. Korner
  • 29'
    Wszołek ścigał się do piłki z jednym z rywali, ale nie udało mu się jej dogonić przed linią końcową. Zacznie Wisła
  • 28'
    Mak dośrodkował z rzutu rożnego, jeden z gości przedłużył tor lotu piłki, a ta przeleciała obok dalszego słupka. Wznowił Majecki
  • 27'
    Luquinhas jest już na placu gry, a Wisła ma rzut wolny po lewej stronie boiska
  • 26'
    Chwilowa przerwa w grze. Luquinhas potrzebuje pomocy medycznej. Brazylijczyk na razie przebywa poza boiskiem
  • 22'
    Centra Maka z rogu, ale "Wojskowi" byli czujni i szybko zażegnali niebezpieczeństwo. Miejscowi wyszli z kontrą, a Kante został nieprzepisowo powstrzymany w środku pola
  • 21'
    Korner dla przyjezdnych po tym, jak jeden z obrońców Legii niefortunnie wybił piłkę poza linię końcową
  • 21'
    Burliga próbował dośrodkować z prawej strony, ale został zablokowany przez wracającego Wszołka
  • 20'
    Luquinhas sfaulowany w środkowej strefie boiska
  • 19'
    Krótko rozegrany rzut rożny przez stołeczny klub. Gospodarze wycofali piłkę, która znalazła się na prawej stronie. Karbownik kapitalnie ruszył do przodu mijając rywali. Piłkarz z rocznika '01 podał do Wszołka, a ten wystawił futbolówkę do Kante, który dopełnił formalności
  • 17'
    2:0! Kante!
  • 16'
    Rzut rożny dla Legii po tym jak Novikovas zdecydował się na uderzenie. Litwin chciał zaskoczyć bramkarza Wisły strzałem przy bliższym słupku
  • 15'
    Warszawiacy otrzymali korner. Po zamieszaniu w polu karnym strzał z głowy oddał jeszcze Wieteska, ale golkiper Wisły nie dał się zaskoczyć. Po chwili Luquinhas przechwycił piłkę i zagrał prostopadle do Kante. Snajper zameldował się w "szesnastce", lecz musiał uznać wyższość Buchalika
  • 14'
    Kante uderzył z głowy minimalnie obok prawego słupka Buchalika! Było blisko
  • 12'
    Mak wbiegł w pole karne i chciał podać do lepiej ustawionego kolegi, jednak warszawiacy wyszli z opresji
  • 11'
    Novikovas otrzymał podanie z głębi pola, miękko dograł w pole karne. Do piłki próbował za wszelką cenę próbował dojść Wszołek. Pomocnik zamierzał główkował w pobliżu dalszego słupka, lecz w ostatniej chwili został wytrącony z równowagi przez jednego z przeciwników
  • 9'
    Martins uruchomił Wszołka, którego dośrodkowanie zostało zablokowane. Legia na chwilę straciła piłkę, ale moment później Novikovas zdołał zacentrować wzdłuż "szesnastki". Skrzydłowy szukał Kante, ale blok defensywny Wisły poradził sobie z tą akcją
  • 7'
    Rywale starają się zbudować akcję od obrony, operują piłką na własnej połowie. W pewnym momencie na strzał zza pola karnego zdecydował się Sadlok, ale futbolówka poszybowała ponad poprzeczką
  • 5'
    Krakowianie wyszli z akcją. Mak szukał dośrodkowania na dalszy słupek, ale piłka wyszła poza linię końcową
  • 4'
    Centra Antolicia ze stałego fragmentu gry, ale Buchalik złapał futbolówkę bez większych problemów
  • 3'
    Luquinhas przedzierał się na lewej flance i wywalczył rzut wolny. Przewinił Burliga
  • 2'
    Wszystko zaczęło się od podania na skrzydło do Novikovasa. Litwin wypuścił w polu karnym Karbownika. Lewy defensor wycofał zagranie, które ostatecznie wylądowało pod nogami Luquinhasa. Brazylijczyk błyskawicznie oddał strzał, który wylądował w siatce. Brawo!
  • 1'
    1:0! Luquinhas!
  • 0
  • Obie drużyny już na boisku, zaraz zaczynamy!
  • Czas na "Sen o Warszawie"
  • Skład Legii wygląda następująco: Majecki - Jędrzejczyk, Wieteska, Lewczuk, Karbownik - Wszołek, Martins, Antolić, Novikovas - Luquinhas - Kante! Ławka: Cierzniak, Gwilia, Niezgoda, Nagy, Agra, Kostorz, Remy, Praszelik
  • Sprawdźcie również, co słychać w obozie rywala przed pierwszym gwizdkiem sędziego Jakubika. Więcej w tym miejscu
  • Zerknijcie kto jest najlepszym strzelcem "Wojskowych" w rywalizacji z krakowianami. Link tutaj
  • Witamy! O godzinie 17:30 rozpocznie się mecz trzynastej kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Wisłą Kraków. Do tej pory, "Wojskowi" zgromadzili na swoim koncie dwadzieścia punktów, z kolei krakowianie - jedenaście.
Legia WarszawaWisła Kraków
1'
18'
32'
39'
44'

44' Lukas Klemenz

46'

46' Przemysław Zdybowicz za Kamil Wojtkowski

46' Victor Moya Martinez za Michał Mak

53'
66'

66' Jean Carlos Silva za Paweł Brożek