• 66' Igor Lewczuk za William Remy
  • 90' Tomasz Jodłowiec za Dominik Nagy

KuPS - Legia: Zwyciężaj albo giń

01-08-2019 / 09:00 Piotr Barański

Nie ma wymówek, nie ma innego wyjścia, jak wygrana i pewny awans do kolejnej rundy. Legioniści zwyciężyli w dwóch ostatnich meczach. Wygrana w kolejnym może dać im pozytywnego kopa. Porażka natomiast sprawić, że wszystko, co budowano od dwóch miesięcy, może zostać zburzone. Początek spotkania o godz. 18:00.

Legia podejdzie do tego spotkania z przewagą jednej bramki, która padła na początku pierwszego spotkania za sprawą Mateusza Wieteski po rzucie rożnym. Wydawało się, że legioniści pójdą za ciosem i zrobią sobie odpowiednią przewagę przed rewanżem. Tak się jednak nie stało i "Wojskowi" będą musieli bronić w Finlandii bardzo skromnego prowadzenia.

Mecz odbędzie się na sztucznej murawie, która w ostatnim czasie w europejskich pucharach była dla Legii sporym problemem. W 2016 roku w eliminacjach do Ligi Mistrzów legioniści zmierzyli się z AS Trenczynem na Słowacji właśnie na takiej nawierzchni. "Wojskowi" wygrali to spotkanie 1:0 po bramce Nemanji Nikolicia, jednak sam mecz należał zdecydowanie pod dyktando słowackiego zespołu. Gospodarze bombardowali bramkę Arkadiusza Malarza i głównie dzięki jego dobrej dyspozycji tamtego dnia udało się wywieźć z Trenczyna zwycięstwo. Rok później Legia zawitała do Kazachstanu, gdzie zmierzyła się z Astaną w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Tym razem uległa swojemu rywalowi 1:3 i nie potrafiła w rewanżu odrobić strat, tym samym tracąc szansę na drogę do raju. Parę tygodni temu wicemistrzowie Polski mieli znów okazję zaprezentować się na sztucznej murawie, tym razem w Gibraltarze remisując 0:0 po fatalnym spotkaniu.

Zespół z Kuopio w ostatni weekend rozegrał mecz ligowy, w którym okazał się gorszy od Kokkolanu Pallo-Veikot. Wyjazdowe spotkanie trzeciego zespołu zeszłego sezonu Veikkausliigi zakończyło się porażką 1:2, jednak trzeba pamiętać, że w pierwszej jedenastce zameldowało się zaledwie trzech zawodników z podstawowego składu fińskiej drużyny. Więcej o ostatnim meczu KuPS tutaj.W rewanżu w barwach Legii nie wystąpią Vamara Sanogo, Cafu, Mateusz Praszelik oraz Mateusz Wieteska. "Wietes" w ostatnich dniach nabawił się urazu mięśnia dwugłowego i sztab szkoleniowy zadecydował o tym, że zawodnik zostanie w Polsce. Zawodnik mógłby być brany pod uwagę przy ustalaniu składu, jednak nikt w klubie nie chce ryzykować zdrowia środkowego obrońcy.

Arbiterem meczu rewanżowego będzie Belg Lawrence Visser. 29-latek w tym sezonie sędziował już spotkanie Astany z CFR Cluj (el. Ligi Mistrzów), a także Superpuchar Belgii oraz pojedynek w rodzimej lidze.

Specjaliści z Fortuny stawiają w roli faworyta Legię. Wygrani pomnożą postawione pieniądze za zwycięstwo "Wojskowych" po kursie 1.85. Przy remisie zysk pomnożymy o 3.60, zaś za zwycięstwo Finów o 4.50. W przypadku fachowców z TOTALbet faworytem są również wicemistrzowie Polski. Kurs na zwycięstwo to 1.90, na remis 3.35, a na wygraną KuPSu 4.70

Po zakończeniu spotkania na Legia.Net pojawią się fotoreportaże oraz wypowiedzi zawodników i trenerów. Zapraszamy również do śledzenia naszej relacji „na żywo”. Transmisja na TVP Sport.

Przypuszczalne składy:

KuPS: Virtanen - Manga, Diallo, Soldo, Carlos Murillo - Thiaw, Ayarna, Saxman - Niskanen, Rangel, Pennanen

Legia: Majecki - Vesović, Jędrzejczyk, Remy, Rocha - Martins, Gwilia - Novikovas, Carlitos, Luquinhas - Kulenović

• Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych. Do usłyszenia!
  • Wszystko wskazuje na to, że "Wojskowi" w trzeciej rundzie zagrają z Atromitosem. Grecy wygrali na wyjeździe 2:1 z Dunajska Streda, a obecnie prowadzą 2:0 na własnym obiekcie po 45 minutach
  • Warszawiacy bezbramkowo remisowali na wyjeździe z KuPS, ale dzięki zwycięstwu w pierwszym spotkaniu (1:0) uzyskali promocję do dalszej fazy eliminacyjnej
  • 90+5' Koniec. Legia awansowała do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy!
  • 90+4' Dośrodkowanie na Rangela, ale napastnik KuPS nie uporał się z defensywą przyjezdnych
  • 90+3' Antolić przejął piłkę, legioniści chcieli stworzyć akcję, lecz miejscowi przechwycili futbolówkę
  • 90+1' Pięć minut doliczonych do regulaminowego czasu gry
  • 90' Jodłowiec za Nagya
  • 90' Uffff! Nguekam płasko dośrodkował w pole karne, piłkę do siatki skierował Rangel. Sędzia liniowy dopatrzył się jednak spalonego
  • 89' Nguekam zastąpił Thiawa
  • 88' Pennanen najpierw uderzył, a w drugiej akcji chciał zacentrować piłkę w pole karne
  • 88' Fińscy kibice zagrzewają swoich zawodników do walki. Gospodarze będą teraz chcieli zaskoczyć wicemistrza Polski
  • 87' Virtanen obronił uderzenie Kulenovicia, nie ma gola
  • 86' Rzut karny dla Legii! Gwilia wpadł w "szesnastkę", dopadł do piłki, którą ręką dotknął Murillo
  • 85' Martins sfaulowany w środkowej strefie boiska. Przewinił Niskanen
  • 84' Novikovas stracił piłkę, a rywale wyszli z piekielne groźną kontrą. Thiaw zwiódł warszawiaków, wbiegł w pole karne, jednak uderzył minimalnie niecelnie
  • 81' Piłka do Novikovasa. Skrzydłowy wpadł w "szesnastkę", ale spudłował z kilku metrów. Szkoda, ponieważ Litwin miał praktycznie stuprocentową sytuację
  • 80' Atromitos prowadzi u siebie 2:0 z Dunajska Strefa. Przypomnijmy, że Grecy w pierwszym spotkaniu wygrali 2:1. Jeżeli Legia wyeliminuje KuPS, najprawdopodobniej zagra właśnie z ekipą z Aten w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy
  • 78' Złe dośrodkowanie rywali z rzutu wolnego. Do końca meczu zostało około 15 minut
  • 78' Wprowadzony Purje został nieprzepisowo powstrzymany przez Jędrzejczyka
  • 77' Przed chwilą Kulenović mógł strzelić gola. Napastnik jednak musiał uznać wyższość Virtanena, który wyszedł z bramki
  • 76' Purje za Saxmana
  • 75' Teraz Niskanen obejrzał żółtą kartkę po faulu na Rochy
  • 74' Gospodarze mieli problem z komunikacją, zanotowali niedokładne podanie w środku pola
  • 71' Rzut rożny dla Legii po strzale Antolicia
  • 70' Manga sfaulował Martinsa. Sporo przewinień obu klubów w tym meczu. Gra dosyć często jest przerywana
  • 69' Lewczuk wygrał pojedynek z Rangelem i wybił piłkę głową na aut
  • 69' Novikovas walczył z Soldo przy chorągiewce, jednak grę wznowi KuPS
  • 68' Centra Gwilii z rzutu wolnego była nieco za głęboka
  • 67' Żółta kartka dla Rangela za faul na Jędrzejczyku
  • 66' Stoper opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Lewczuk
  • 64' Remy jest opatrywany przez medyków klubowych. Francuz leży na murawie, po chwili ją opuścił, lecz dalej korzysta z usług lekarzy
  • 63' Niskanen chciał dograć w pole karne, ale Jędrzejczyk wybił piłkę. Wydawało się, iż Legia wyjdzie z kontrą, ale wracający Niskanen uchronił zespół przed szansą dla gości
  • 62' Remy przedarł się przy linii bocznej, ale jego dalekie zagranie zostało przejęte przez Finów
  • 61' Antolić do Rochy, ale centra Portugalczyka wylądowała pod nogami Murillo
  • 61' Antolić zmienia Carlitosa
  • 60' Kulenović doskoczył do Virtanena, ale bramkarz zdołał wybić piłkę
  • 59' Żółta kartka dla Remy'ego
  • 59' Gwilia ładnie zabrał się z futbolówką, ale rywale wrócili do defensywy i zażegnali niebezpieczeństwo
  • 58' Rangel przejął piłkę po stracie legionistów blisko "szesnastki" gości, ale uderzył obok bramki
  • 57' Warszawiacy dobrze wyprowadzili piłkę i szybko przetransportowali ją na prawą stronę. Novikovas ruszył i zagrał w pole karne, ostatni piłki dotknął Carlito, ale nie mógł nic więcej zdziałać. Podanie do Hiszpana okazało się za mocne
  • 55' Pennanen na skrzydło do Niskanena. Pomocnik dośrodkował w stronę Rangela, ale jego centra okazała się zbyt głęboka
  • 54' Martins prostopadłym podaniem szukał Nagya, ale Virtanen wyszedł i oddalił zagrożenie
  • 53' Tym razem Martins dał się sfaulować Saxmanowi
  • 53' Kulenović kopnięty przez Diallo, wcześniej Saxman mógł stworzyć zagrożenie pod bramką Majeckiego
  • 52' Kulenović! Chorwat otrzymał dokładnie podanie od Nagya, wpadł w pole karne, ale uderzył minimalnie obok słupka
  • 51' Novikovas wyszedł z kontrą, ale na jego drodze stanął Pennanen
  • 51' Dośrodkowanie Pennanena z rzutu wolnego, Diallo główkował, potem zablokowany został Niskanen
  • 49' Murillo zszedł do środka i posłał miękką centrę. Niskanen wyskoczył w powietrze, ale główkował obok bramki
  • 49' Żółta kartka dla Nagya za faul na Mandze
  • 48' Nagy leży na murawie. Węgier został przypadkowo uderzony w twarz przez Niskanena, ale wraca do gry
  • 46' Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+2' Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z KuPs. Wracamy za kwadrans
  • 45+2' Dobra centra Niskanena z prawej strony, ale Remy znowu na posterunku. Moment później Ayarna mógł zaskoczyć gości, bowiem zszedł do środka, lecz został zablokowany
  • 45+1' Minuta doliczona
  • 45' Ayarna! Ależ strzał zawodnika Kuopion. Do celu zabrakło niewiele
  • 43' Teraz Saxman nieprzepisowo powstrzymał Martinsa
  • 42' Saxman uderzył z prawej nogi obok prawego słupka Majeckiego. Zbyt szybko pomocnik KuPS zdecydował się na oddanie strzału
  • 41' Pennanen zacentrował z rogu, jednak Remy skutecznie wybił piłkę na wiwat
  • 40' Faul Jędrzejczyka na Rangelu, który chciał urwać się obronie stołecznego klubu
  • 40' Krótkie rozegranie rzutu rożnego, ale skończyło się na tym, iż warszawiacy nieco się pogubili i ostatecznie stracili piłkę
  • 39' Centra Vesovicia z prawej flanki, a Soldo wybił futbolówkę na róg
  • 38' Rangel zastawiał się w polu karnym, ale defensywa Legii zdołała uporać sobie z napastnikiem rywali
  • 38' Podanie prostopadłe do Novikovasa, Litwin szarpnął i płasko, nieźle dośrodkował w pole karne. Na piłkę czekał Kulenović, lecz Virtanen jako pierwszy do niej dopadł
  • 36' Pennanen sfaulował Remy'ego. Francuz ucierpiał, ale kontynuuje grę
  • 35' W ostatnich minutach przyjezdni mają przewagę optyczną, częściej utrzymują się przy piłce i próbują tworzyć akcje. Finowie czekają jednak na swoją szansę. Sporo fauli zarówno z jednej jak i z drugiej strony
  • 34' Na spalonym Novikovas
  • 34' Nagy uprzedzony przez Ayarne, Legioniści jednak nie dali za wygraną i do piłki dopadł Kulenović. Chorwat zbiegał do środka ze skrzydła, lecz jego uderzenie obronił Virtanen
  • 33' Warszawiacy grali na jeden kontakt, Carlitos oddał strzał z dystansu, ale został zablokowany przez Soldo
  • 31' Dośrodkowanie Gwilli, futbolówkę przedłużył Novikovas, lecz potem żaden z partnerów nie zdołał wpakować jej do siatki
  • 31' Teraz przewinienie na Kulenoviciu. Legia będzie miała kolejny stały fragment. Gwilia już podchodzi do piłki
  • 30' Centra Carlitosa z prawej strony po rzucie wolnym, ale KuPS oddaliło zagrożenie
  • 28' Thiaw odważnie pobiegł środkiem, potem Manga sfaulował Nagya
  • 25' Pennanen podszedł i dośrodkował ze stałego fragmentu, po raz kolejny Diallo znalazł się w dogodnej sytuacji. Arbiter jednak przerwał grę ze względu na faul na Kulenoviciu
  • 24' Rangel nieźle się zastawił, a potem Martins sfaulował Saxmana. Rzut wolny dla miejscowych
  • 23' Nagy podał do Carlitosa. Hiszpan zszedł do linii bocznej, ale natknął się na rosłego Diallo, który wygarnął mu futbolówkę spod nóg
  • 22' Niskanen pędził po podaniu prostopadłym od Mangi, ale Majecki kapitalnie rzucił się do piłki, a następnie utrzymał ją we własnym polu karnym
  • 20' Gwilia dośrodkował w "szesnastkę" KuPS, ale rywale dali dobie radę.
  • 19' Po centrze Pennanena zrobiło się niebezpiecznie, ale ostatecznie gospodarze nie strzelili gola. Bliski szczęścia był Diallo
  • 17' Rocha wybił na rzut rożny dla Finów
  • 16' Kwadrans za nami, na razie tempo spotkania nie porywa. Legioniści próbowali zaskoczyć rywali po dośrodkowaniu Gwilii z rzutu wolnego, lecz ta sztuka im się nie udała
  • 15' "Cześć i chwała bohaterom!" - śpiewają kibice stołecznego klubu zgromadzeni na trybunach. Piłkarze Legii grają w biało-czerwonych opaskach upamiętniających 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego
  • 11' Saxman ruszył do przodu, ale sfaulował dobrze asekurującego Jędrzejczyka
  • 10' Gwilia sfaulowany przez Diallo w środku pola. Po chwili przewinił Novikovas. Litwin nieprzepisowo powstrzymał Thiawa
  • 9' Carlitos zacentrował w pole karne w kierunku Kulenovicia, jednak Virtanen spokojnie chwycił futbolówkę
  • 8' Murillo upilnował Novikovasa i wywalczył aut dla KuPS
  • 8' Manga wyrzucił z autu, potem dośrodkował. Zrobiło się zamieszanie, ale Rangel sfaulował Jędrzejczyka w walce o piłkę
  • 7' Ayarna dośrodkował z lewej strony, lecz przyjezdni wyszli z opresji
  • 6' Spore zamieszanie. Zdaniem arbitra jeden z piłkarzy Legii podał do Majeckiego.. Drużyna z Łazienkowskiej była jednak innego zdania. Rzut wolny dla Finów blisko "szesnastki"
  • 5' Skuteczny pressing Kulenovicia, przez co Virtanen zagrał piłkę wprost pod nogi legionisty. Futbolówka została zacentrowana w pole karne, ale Soldo był czujny i uprzedził czyhającego na nią Gwilię
  • 3' Rzut wolny dla Kuopion, jednak bez rezultatów. Majecki wznowi grę
  • 2' Teraz wyskakujący Jędrzejczyk przewinił w starciu z Niskanem. Po akcji Finów piłkę spokojnie złapał Majecki
  • 1' Nagy przegrał pojedynek na skrzydle z Niskanenem
  • 0 Gramy!
  • Obie ekipy już na boisku, następuje przywitanie kapitanów. Zaraz zaczynamy!
  • Skład Legii na mecz z KuPS: Majecki - Vesović, Remy, Jędrzejczyk, Rocha - Novikovas, Martins, Gwilia, Nagy - Carlitos - Kulenović. Ławka: Cierzniak, Jodłowiec, Lewczuk, Antolić, Stolarski, Kante, Luquinhas.
  • Dzień dobry! O godzinie 18:00 piłkarze Legii zmierzą się w Kuopio z miejscowym KuPS. W pierwszym meczu stołeczna drużyna wygrała 1:0 po golu Mateusza Wieteski. Zapraszamy na relację tekstową "na żywo" na łamach Legia.Net