68'
70'
82'
88'
  • Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych: wypowiedzi trenerów i zawodników, zdjęć oraz wideo. Dobranoc!
  • Już w niedzielę warszawiaków czeka inauguracja Ekstraklasy, w której podejmą u siebie Pogoń Szczecin
  • Kolejnym rywalem wicemistrzów Polski będzie KuPS Palloseura
  • 90+3'
    Koniec! Legia wygrała 3:0 z Europa FC i awansowała do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Carlitos, a jednego gola strzelił Kulenović
  • 90+2'
    Agra dośrodkował, ale piłka powędrowała do nikogo. Później nastąpiła mała seria błędów. Zapoczątkował ją Gwilia, który poślizgnął się, ale zakończył ją jeden także jeden z legionistów faulując przeciwnika w środku pola
  • 90+1'
    Agra sfaulowany przez Ayewa blisko chorągiewki. Będzie rzut wolny dla gospodarzy
  • 90'
    Trzy minuty doliczone
  • 89'
    Zaostrzyła się gra po obu stronach boiska, ale arbiter stara się panować nad wydarzeniami
  • 88'
    Żółtą kartką został napomniany Wieteska
  • 88'
    KuPS Palloseura rywalem Legii w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy. W dwumeczu Finowie pokonali rywali 3:1. Więcej informacji znajdziecie w tym miejscu
  • 86'
    Rywale mogli teraz trafić do siatki, jednak warszawiacy na czele z Majeckim wyszli z opresji
  • 85'
    Miękkie dośrodkowanie Jodłowca, które jednak nie doczekało się adresata
  • 84'
    Novikovas zapędził się w polu karnym, ale jeden ze stoperów rywali przechwycił, a następnie wybił piłkę
  • 83'
    Żółty kartonik obejrzał także trener Vuković
  • 82'
    Kibice Legii śpiewają teraz hymn Polski
  • 81'
    "Żółtko" dla Rosy za faul na Carlitosie
  • 81'
    Rozpędzony Agra do Jędrzejczyka, z piłką próbował jeszcze coś zdziałać Niezgoda, ale przyjezdni zdołali się uchronić przed stratą kolejnego gola
  • 80'
    Novikovas chciał uderzyć z lewej nogi, ale został zablokowany. Następnie Niezgoda stanął przed szansę, ale znalazł się na spalonym
  • 79'
    Agra zszedł do środka i starał się odnaleźć Niezgodę prostopadłym podaniem. Nie wyszło
  • 77'
    Kwadrans do końca. Tempo spotkania opadło, ale legioniści nadal kontrolują boiskowe wydarzenia. Przed chwilą Europa FC wyszła co prawda z kontrą, jednak Vesović zażegnał niebezpieczeństwo
  • 76'
    Dośrodkowanie rywali z rogu, ale Gwilia wybił piłkę na wiwat
  • 76'
    Walker podszedł do stałego fragmentu, piłka odbiła się od muru i będzie korner dla gości
  • 75'
    Carlitos popełnił prosty błąd i zaadresował podani do Yahayo. ekipa Escobara wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego Majeckiego
  • 73'
    Korner dla miejscowych. Centra Agry, Gwillia oddał jeszcze niesygnalizowany strzał zza pola karnego. Z "piątki' zacznie Coleign
  • 71'
    Niecelne zagranie Agry, po chwili Portugalczyk ryzykownie, ale skutecznie odebrał piłkę Suarezowi Arbelo. Sędzia nakazał kontynuować grę i pozostał niewzruszony
  • 69'
    Jodłowiec wchodzi, Martins schodzi
  • 69'
    Kolejny korner, tym razem wykonawcą Gwilia. Centra Gruzina wybił jeden z rywali
  • 68'
    Agra ponownie z narożnika boiska, Niezogda oddał strzał głową, ale Coleing na posterunku
  • 67'
    Suarez Arbelo zmienia Gallardo Valdesa
  • 66'
    Centra Agry z rożnego, Wieteska główkował, ale Coleing broni
  • 66'
    Carlitos sprytnie uruchomił Vesovicia. boczny defensor szybko zacentrował na Niezgodę, kilkadziesiąt sekund później dokładnie to samo uczynił Agra. Efekt? Dwukrotnie rywale zdołali się połapać
  • 64'
    Vesović spokojnie pobiegł do linii i rozegrał piłkę. Gibraltarczycy przechwycili jednak futbolówkę. Po chwili odzyskał ją Gwilia, który chciał prostopadle uruchomić Niezgodę. Gruzin został jednak zablokowany
  • 63'
    Jędrzejczyk do Novikovasa, a Litwin dośrodkowaniem szukał wchodzącego Niezgodę. Zamysł skrzydłowego odczytał jednak Casado
  • 62'
    Boisko opuszcza Kulenović, w jego miejsce wchodzi Niezgoda
  • 62'
    Skuteczne interwencja Remy'ego w defensywie. Stoper z Francji oddalił zagrożenie
  • 61'
    Rosa za Quillo
  • 60'
    Novikova dopadł do bezpańskiej piłki, jego strzał został zablokowany, a po chwili z bliska drugiego gola w meczu strzelił Carlitos. Brawo!
  • 60'
    3:0! Carlitos!
  • 59'
    Ayew zapędził się o pobiegł do akcji ofensywnej rywali, ale jego dośrodkowanie spokojnie złapał Majecki
  • 58'
    Przewinienie Novikovasa w bocznym sektorze boiska, na połowie Europa FC
  • 57'
    Centra Gwilii z rzutu wolnego, w górę wyskoczył Wieteska, ale jako pierwszy do futbolówki dopadł Coleing
  • 56'
    Vesović chciał zamarkować strzał, ale wdał się w drybling. Yahaya zabrał mu piłkę, ale przy okazji go sfaulował
  • 55'
    Salazar wchodzi za De Barra
  • 54'
    Czerwona kartka dla Sancheza za faul na Carlitosie blisko pola karnego!
  • 51'
    Carlitos intensywnie nacisnął rywala. Warszawiacy mogli wpakować piłkę do siatki po tym jak Coleing dosyć odważnie wyszedł z bramki
  • 50'
    Gwilia ruszył z Carlitosem, zagrał do niego piłkę. Hiszpan huknął prosto w poprzeczkę. Było blisko!
  • 50'
    Poza linią boczną rozgrzewa się trzech legionistów: Jodłowiec, Antolić i Stolarski
  • 49'
    Europa FC stara się być przy piłce, szukają okazji po autach blisko "szesnastki" stołecznego klubu
  • 48'
    Martins zanotował przechwyt, ale rywale doskoczyli do Portugalczyka i wyprowadzili własną akcję, która jednak nie skończyła się happy-endem
  • 46'
  • Zmiana w zespole Legii. Agra wchodzi za Nagya
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi z Europa FC 2:0 po golach Carlitosa oraz Sandro Kulenovicia. Wracamy za kwadrans
  • 45+1'
    Tym razem na boisku z bólu zwija się Kulenović. Nastąpiła przerwa w grze, sędzia porozmawiał z zawodnikiem, który jednak szybko podniósł się z placu gry
  • 45'
    Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry
  • 45'
    Walerian Gwilia poczuł pół w prawej nodze, ale wstał po kilku sekundach z murawy
  • 44'
    Walker szukał teraz zagrań na jeden kontakt z kolegami z zespołu, ale miejscowy szybko doskoczyli i wybili rywalom ten pomysł z głowy
  • 43'
    Ayew przegrał pojedynek siłowy z Novikovasem. Litwin znakomicie wszedł przed bocznym defensorem Europa FC i wywalczył piłkę dla Legii
  • 40'
    Nagy ucierpiał i korzysta z pomocy medyków klubowych, którzy błyskawicznie zjawili się na murawie
  • 39'
    Novikovas wystawiał się Vesovicivi, ale reprezentant Czarnogóry został skutecznie zastopowany przez Olivero
  • 38'
    Martins sfaulowany w środku pola. Warszawiacy starają się oszczędzać siły, umiejętnie utrzymywać przy futbolówce. Rywale na razie nie mają praktycznie nic do powodzenia
  • 37'
    Novikovas szarżował teraz środkiem, ale w ostatniej chwili Yahaya zabrał mu futbolówkę
  • 35'
    Kulenović po raz kolejny mocniej przycisnął bramkarza z Gibraltaru. W efekcie golkiper podał wprost pod nogi Martinsa, jednak akcja gospodarzy spaliła na panewce
  • 34'
    Dośrodkowanie Gwilli ze stałego fragmentu, lecz Yahaya spokojnie wybił piłkę głową
  • 33'
    Rzut wolny dla Legii na pograniczu "szesnastki". Faulowany Novikovas
  • 33'
    Walker wdał się w drybling w środkowej strefie boiska. Pomocnik z "dziesiątką' na plecach został jednak osaczony przez trzech legionistów, którzy wygarnęli mu futbolówkę spod nóg
  • 32'
    Do przerwy FK Witebsk prowadzi 1:0 z KuPS-em. W pierwszym spotkaniu górą okazali się Finowie, którzy pokonali białoruski klub 2:0. Przypomnijmy, iż z jedną z tych ekip zagra Legia, o ile oczywiście pokona Europa FC. Na razie wszystko jest na dobrej drodze
  • 31'
    Dośrodkowanie Gwilli z rzutu wolnego, ale bez większych efektów
  • 30'
    Nominalni skrzydłowi, czyli Novikovas i Nagy często bywają na jednej stronie w tym samym czasie. Wówczas na lewą flankę wędruje Carlitos
  • 27'
    Martins wyekspediował futbolówkę po rzucie rożnym dla Europa FC, następnie Nagy skutecznie nabił Ayewa
  • 27'
    Yahaya urwał się prawą stroną, chciał posłać piłkę do napastnika, lecz został rozczytany
  • 26'
    Ostatnie minuty delikatnie szarpane, warszawiacy nieco zwolnili, ale dalej dyktują tempo
  • 25'
    Centra Ayewa wylądowała wprost w rękawicach Majeckiego
  • 25'
    Nagy sfaulował De Barra w typowej walce o piłkę
  • 24'
    Nagy otrzymał podanie i płasko huknął z lewej nogi z okolic 20. metra. Bramkarz Europa FC bez najmniejszych problemów chwycił piłkę
  • 23'
    Centra Gwilii z rogu, zakotłowało się w polu karnym. Wieteska walczył o piłkę, później futbolówka przemknęła między nogami Carlitosa, ale grę wznowi Coleing
  • 22'
    Korner dla miejscowych
  • 22'
    Ależ ofiarna walka Kulenovicia. Młody Chorwat nacisnął Coleinga, który tracił piłkę. Napastnik wicemistrza Polski chciał wycofać podanie, ale bramkarz rywali naprawił błąd
  • 21'
    Tak legioniści cieszyli się z gola na 2:0. Marko Vesović
  • 20'
    Gwilia zagrał na wyprzedzenie, piłka znalazła się pod nogami Novikovasa, ten zagrał do Nagya. Węgier upadł po kontakcie z rywalem, ale sędzia pozostał niewzruszony
  • 19'
    Quillo szukał podaniem Walkera na skrzydle, ale jeden z warszawiaków przeciął tor lotu piłki. Po chwili Novikovas dał się sfaulować na połowie Legii
  • 17'
    Błąd w przyjęciu Vesovicia. Prawy obrońca miał miejsce i czas, ale od autu wznowią przeciwnicy
  • 16'
    Żółta kartka dla Remy'ego
  • 15'
  • 14'
    Warszawiacy mają naprawdę sporo miejsca na boisku, rywale zgaśli po pierwszym trafieniu dla miejscowych. Przed chwilą ładnie powalczył "Kulo", ale ostatecznie od brami wznowi Coleing
  • 13'
    Fajna akcja gospodarzy. Piłka powędrowała na skrzydło do Novikovasa. Litwin wypuścił Vesovicia, który wycofał w kierunku Gwilii. Futbolówkę w ostatniej chwili wygarnął jednaj Kulenović. Chorwat delikatnie stracił równowagę, ale zdołał wpakować piłkę do siatki
  • 12'
    2:0! Kulenović!
  • 12'
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego wybite przez Wieteskę. Wydawało się, że Carlitos z Nagyem zabiorą się do kontry, lecz rozpędzeni legioniści pogubili się i stracili piłkę
  • 10'
    Skuteczny odbiór Martinsa blisko "szesnastki" Legii. Rywale na razie nieco wycofani, ale nie boją się ruszyć w pewnych momentach do przodu
  • 9'
    Jędrzejczyk wypatrzył Nagya. Węgier wpadł w pole karne, "ściął" do środka, ale trafił tylko w słupek!
  • 7'
    Hiszpan przechwycił piłkę i uderzył płasko zza "szesnastki" w kierunku lewego słupka Coleinga. Dobry początek!
  • 6'
    1:0! Carlitos!
  • 5'
    Błąd Novikovasa w przyjęciu futbolówki na skrzydle po dalekim podaniu
  • 4'
    Remy sprytnie zamarkował podanie i uspokoił. Rywale jednak przechwycili piłkę w środku pola. Dominguez zszedł do środka, ale jego uderzenie zostało zablokowane
  • 3'
    Martins sfaulował Quillę na połowie Gibraltarczyków
  • 2'
    Warszawiacy oddali przed chwilą pierwszy, niecelny strzał. Moment późnej z rywali dopuścił się faulu
  • 1'
    Zaczynamy!
  • Zawodnicy pojawili się już na murawie!
  • Czas na "Sen o Warszawie"
  • Zakończyła się właśnie rozgrzewka stołecznego klubu. Kwadrans do rozpoczęcia spotkania!
  • Mecz z Europą FC zaczniemy w składzie: Majecki - Vesović, Wieteska, Remy, Jędrzejczyk - Gwilia, Martins - Novikovas, Carlitos, Nagy - Kulenović! Ławka: Cierzniak, Jodłowiec, Lewczuk, Antolić, Niezgoda, Agra oraz Stolarski
  • Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej. O godzinie 21:00 piłkarze Legii Warszawa zmierzą się w rewanżowym spotkaniu I rundy el. Ligi Europy z Europa FC. Na Gibraltarze padł bezbramkowy remis.
Legia WarszawaEuropa FC
7'
16'
52'

52' Sergio Jimenez Sanchez

56'

56' Fernando Velasco Salazar za Tjay De Barr

61'

61' Marco Rosa za Alex Quillo

68'

68' Manuel Dimas Suarez Arbelo za Gallardo Valdez