59'
79'
  • Warszawiacy byli znacznie lepszym zespołem od czternastej ekipy czeskiej ekstraklasy. Legioniści zasłużenie wygrali osiągając na boisku dużą przewagę
  • 90+1'
    Koniec! Legia pokonała FK Pribram 5:0. Bramki dla stołecznej drużyny w pierwszym letnim sparingu zdobyli Jarosław Niezgoda, Cafu, Andre Martins, Walerian Gwilia, a także Inaki Astiz
  • 90+1'
    Gruzin zbyt mocno posłał piłkę w pole karne. Ta poszybowała ponad głowami większości rywali, aż trafiła do rywala ustawionego na skraju "szesnastki" pod linią końcową
  • 90'
    Legia znowu w natarciu. Jędrzejczyk świetnie wypatrzył Nagya, ten z pierwszej piłki podał do Kwietniewskiego, który uderzał w polu karnym, lecz został zablokowany. Kolejny korner dla Legii w wykonaniu Gwilii
  • 89'
    Martins dobrze przeciwna piłkę zagraną za plecy Jędrzejczyka. Mimo swojego wzrostu, Portugalczyk był w stanie z dobrym skutkiem interweniować w defensywie głową
  • 88'
    Legioniści zmieniają stronę gry. Jędrzejczyk spokojnie przyjął piłkę i zagrał do Kwietniewskiego, który zmienił flankę (Nagy powędrował na prawe skrzydło). "Kwiatek" ruszył z akcją, po chwili walczył o piłkę z Marko, ale zdaniem sędziego popełnił przewinienie w ofensywie
  • 87'
    Astiz wybił głową piłkę przed polem karnym, tam powalczył o nią Sanogo, który był jednak faulowany przez przeciwnika w okolicach linii środkowej boiska
  • 86'
    Aut dla Czechów na wysokości pola karnego
  • 86'
    Jędrzejczyk w starciu z Petrem Janotą. Rywal fauluje gracza stołecznego klubu, który jednak zdołał szybko wstać i kontynuować grę
  • 84'
    Kwietniewski miał pomysł na prostopadłe zagranie w pole karne, ale na tym się skończyło. Wykonanie wyszło gorzej
  • 83'
    Bramkarz rywali łapie piłkę i dalekim wyrzutem starał się uruchomić Vandasa. Rywal przegrał jednak pojedynek biegowy z Vesoviciem, który zabezpieczał defensywę warszawiaków
  • 82'
    Vesović podłączył się pod akcję ofensywną, próbował dośrodkować piłkę, ale został zablokowany. Kolejny korner dla legionistów, w narożniku ponownie Gwilia
  • 80'
    Przewaga legionistów przez całe spotkanie jest widoczna gołym okiem. Tempo spotkania nie jest wyjątkowo wysokie, ale warszawiacy dominują, oddają znacznie więcej strzałów, stwarzają sobie sporo sytuacji i nie dają rywalom zagrozić własnej bramce
  • 79'
    Gruziński pomocnik dośrodkowywał z rzutu rożnego, piłka precyzyjnie spadła na głowę Astiza, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza Pribramu. Legia prowadzi już 5:0 z Czechami
  • 78'
    5:0! Inaki Astiz!
  • 78'
    Walerian Gwilia uderzał z rzutu wolnego i sprawił wiele kłopotów golkiperowi rywali, który odbił piłkę na róg
  • 77'
    Carlitos ponownie prostopadłym podaniem znalazł Sanogo, ten walczył o piłkę z Jirim Mezerą, ale przegrał pojedynek po wślizgu rywala. O piłkę powalczył jeszcze Kwietniewski, który dzięki temu wywalczył rzut wolny
  • 76'
    Piłka odbija się od głowy jednego z rywali, ale wylatuje poza pole karne, a ostatecznie wytacza się poza boisko. Aut dla legionistów
  • 75'
    Gracze Pribramu nieco dłużej przy piłce, ale niewiele z tego wynika. Po kilkunastu podaniach Czesi nieco przyśpieszyli tempo akcji i wywalczyli korner
  • 73'
    Akcja w trójkącie Jędrzejczyk - Sanogo - Nagy. Ostatecznie defensorzy rywali zdołali powstrzymać kolejny atak wicemistrzów Polski
  • 72'
    Koci bardzo głośno wyraził swoje zdanie na temat postawy swojego kolegi z drużyna, Alvira Marko. Ten dość spokojnie stwierdził, by bramkarz... był cicho, ale nie znalazł zrozumienia. Golkiper użył wtedy nieco ostrzejszych słów
  • 71'
    Korner dla legionistów
  • 70'
    Carlitos starał się posłać piłkę "w uliczkę", Sanogo ścigał się w jej kierunku z bramkarzem Pribramu, ale pierwszy do futbolówki dopadł golkiper, który miał też do pokonania mniejszy dystans
  • 70'
    Sanogo ruszył prawą stroną boiska, zaczął zbiegać w kierunku pola karnego, ale został powstrzymany przez Mihajlo Cmiljanovicia. Nieudany drybling Francuza
  • 69'
    Dośrodkowanie Januski z prawej strony boiska ląduje w rękawicach Radosława Majeckiego. Bramkarz wyskoczył w górę i pewnie złapał piłkę
  • 68'
    Błyskawiczna próba szybkiego zagrania do Dominika Nagya, ale szybciej przy piłce znalazł się bramkarz Czechów
  • 67'
    Grę od autu wznawiają warszawiacy
  • 65'
    Przerwa na uzupełnienie płynów
  • 65'
    Zupełnie jak w pierwszej połowie, teraz warszawiacy również nie dopuszczają przeciwników we własne pole karne. Wszelkie akcje kończą się na wysokości szesnastego metra
  • 63'
    Warszawiacy nie forsują tempa, choć starają się korzystać z każdej okazji do przeprowadzenia szybkiego ataku. Do tego zachęca ich również trener Vuković przekazując wskazówki z ławki
  • 62'
    Nagy z Kwietniewskim odbierają piłkę, Carlitos pomógł akcji w nabraniu tempa podając do Węgra, a ten obsłużył ostatnim podaniem gracza wypożyczonego wiosną do Bytovii. Kwietniewski oddał uderzenie zza pola karnego, ale tym razem dobrze interweniował bramkarz
  • 60'
    Jest pierwszy, choć nieoficjalny gol Waleriana Gwilii w barwach Legii Warszawa. Gruzin rozegrał piłkę z Vamarą Sanogo na jeden kontakt, znalazł się sam na sam z bramkarzem w polu karnym i z wielkim spokojem przelobował wysuniętego golkipera czeskiego zespołu
  • 59'
    4:0! Walerian Gwilia!
  • 58'
    Kwietniewski pozwolił rozpędzić się Vesoviciovi, ale po chwili warszawiacy, by utrzymać piłkę, wycofują ją do obrońców i starają się od nowa skonstruować akcję
  • 57'
    Majecki decyduje się na długi wykop, Sanogo zdołał zgrać piłkę do Nagya, a ten traci piłkę na lewej flance na wysokości pola karnego
  • 55'
    Kolejna akcja legionistów - tym razem dośrodkowanie z prawej strony boiska nie dochodzi do żadnego z graczy stołecznej drużyny
  • 52'
    Dominik Nagy zabawił się na prawym skrzydle, puszczając piłkę między zawodnikami, a następnie wykładając ją do pustej bramki Andre Martinsowi. Portugalczyk dopełnił formalności umieszczając futbolówkę w siatce
  • 51'
    3:0! Andre Martins!
  • 51'
    Gwilia krótko rozegrał stały fragment gry z Carlitosem, po chwili znowu był przy piłce i celnie dośrodkował w pole karne. Tam nożycami uderzał Sanogo, ale został zablokowany
  • 51'
    Korner dla Legii. W narożniku Gwilia
  • 49'
    W drugiej połowie Tomasz Jodłowiec pełni rolę środkowego obrońcy, Jędrzejczyk gra z lewej strony. Carlitos zaś biega za plecami Sanogo
  • 48'
    Zmiany także wśród rywali. Jednego z zawodników, który pojawił się na boisku, Alvira Marko, doskonale powstrzymał wślizgiem na lewej stronie Artur Jędrzejczyk
  • 46'
    Zgodnie z zapowiedziami, zmienił się cały skład wicemistrzów Polski
  • 46'
    Gramy! Rozpoczęła się druga połowa spotkania!
  • W drugiej połowie można spodziewać się wymiany praktycznie całej "jedenastki"
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy! Legia prowadzi 2:0
  • 45'
    Agra przerzuca piłkę nad Simo, po chwili traci ją, ale Czesi też oddają futbolówkę pod nogi Lewczuka. Nowy nabytek warszawiaków wpadł w pole karne i starł się ze wspomnianym Simo. Lewczuk chwycił się za kolano, padł z krzykiem, ale.. zdaniem arbitra nie ma mowy o rzucie karnym
  • 43'
    Legia w ostatnich minutach stawia na średni pressing. Sporo walki toczy się w środku pola. Jan Rezek faulował przed chwilą Domagoja Antolicia w walce o piłkę spadającą z dużej wysokości
  • 43'
    Agra na spalonym na prawej stronie boiska
  • 42'
    Nieco lepsze momenty przeżywają aktualnie czescy przeciwnicy Legii. Teraz jednak tracą piłkę po tym, jak Kostorz wraz ze Stolarskim doskoczyli do biegającego na prawym skrzydle Jiriego Januszki
  • 41'
    Tym razem korner dla Czechów. Piłka wybita przez stołeczną defensywę, ale po chwili futbolówka wraca w pole karne, mały bilard i... kapitalnie broni Cierzniak. Golkiper instynktownie odbił nogami uderzenie z bliska Kingue Simo
  • 40'
    Akcja przenosi się pod bramkę Legii. Pribram wznawia grę z autu, Rezek dośrodkowuje, ale... trudno napisać, co miał w głowie przy tej próbie :-). Od bramki Radosław Cierzniak
  • 37'
    Przed chwilą doszło do zmiany w Legii. Za młodzieżowca, szansę dostaje inny gracz o takim statusie. Kostorz w miejsce Rosołka
  • 36'
    Kontra legionistów. Niezgoda ruszył w samotny i jak się z czasem okazało, nieco straceńczy rajd środkiem pola. Napastnik minął jednego przeciwnika, a po chwili starł się z Jaroslavem Tregerem, który powalił atakującego przed polem karnym. Gwizdek arbitra milczał
  • 35'
    Vandas starał się dośrodkować z lewego skrzydła, ale na piłkę przy bliższym słupku czekał Lewczuk, który zażegnał niebezpieczeństwo wybijając piłkę poza boisko
  • 34'
    Ponownie duża rolę odegrał Agra. Portugalczyk zdążył do piłki zmierzającej poza boisko, wycofał ją przed pole karne do nadbiegającego rodaka, Cafu, a ten oddał przepiękne uderzenie i nie dał szans Kociemu. Legia prowadzi 2:0!
  • 33'
    2:0! CAFU!!!
  • 32'
    Nieco chaotycznie zrobiło się na boisku w tej chwili. Obie drużyny zbyt łatwo oddają piłkę, brakuje jednak sytuacji strzeleckich dla którejkolwiek ze stron
  • 32'
    Czesi kolejny raz na pozycji spalonej. Od bramki grę wznawia Cierzniak
  • 31'
    Stolarski faulowany przez przeciwnika blisko linii środkowej. Po chwili przepisy zdaniem sędziów - po drugiej stronie boiska
  • 30'
    Kiedy legioniści są zorganizowani w defensywie, broni dziesięciu zawodników. Z przodu zostaje jedynie Jarosław Niezgoda
  • 29'
    Gra nieco przeniosła się do środkowej strefy. Wciąż słychać jednak uwagi w kontekście gry legionistów: "Organizacja, organizacja". To coś, na co wielką uwagę zwraca kolegom Radosław Cierzniak
  • 28'
    Szybka akcja warszawiaków: piłka błyskawicznie trafiła na lewe skrzydło, tam dobiegł do niej Rosołek, który od razu zdecydował się zagrać w "szesnastkę". Futbolówka nie dociera jednak do wbiegającego Niezgody
  • 26'
    Legioniści przy stałych fragmentach gry ustawiają się na razie nieco niżej, choć będąc w gotowości do kreacji szybkiego ataku w razie przechwytu piłki
  • 25'
    Lewczuk wyprzedza Janderę i wybija piłkę na aut, bezpiecznie. Czesi wciąż nie mogą rozwinąć skrzydeł
  • 24'
    Lewczuk traci piłkę po tym, jak doskoczyło do niego dwóch rywali. Sytuację doskonale naprawia Remy wespół z Agrą. - No faul - pokrzykiwał Cierzniak z bramki. Życzenie golkipera zostało spełnione
  • 23'
    Przeciwnicy wicemistrzów Polki póki co bardzo niemrawi. Pribram starał się stworzyć szybki atak skrzydłem, ale skutek taki, że zagranie było niecelne, a piłka wyszła poza boisko
  • 22'
    Obie drużyny wróciły już na boisko i znowu akcja legionistów. Praszelik do Niezgody, ale ten nie biegł do piłki zdając sobie sprawę, że znajduje się na pozycji spalonej w środku pola
  • 20'
  • 20'
    Powinno być 2:0! Niesamowita akcja Agry, który wyminął trzech przeciwników i dokładnie zagrał w pole karne w kierunku Mateusza Praszelika. Młody pomocnik źle ułożył stopę i nie trafił czysto w piłkę. Dobra akcja warszawiaków w ofensywie
  • 19'
    Cafu dostał piłkę od Antolicia tuż za linią środkową, doskonale się z nią zabrał - zdobywając przewagę dwóch-trzech metrów nad rywalami i po chwili wpadł już w pole karne. Portugalczyk zdołał zakończyć solową akcję uderzeniem, ale pomylił się i piłka poszybowała obok słupka
  • 17'
    Jandera rozpędzał się zbiegając z lewego skrzydła, zdołał podać do Tomasa Jablonsky'ego, ale jego zamiary znakomicie przeczytał William Remy, który zabrał piłkę rywalowi pod własną "szesnastką"
  • 16'
    Niezrozumienie Praszelika i Lewczuka, niecelne podanie i Czesi przejmują piłką w okolicach własnego pola karnego. Rywale nie potrafią jednak skorzystać z prezentu, gdyż po chwili futbolówka trafia pod nogi Cierzniaka
  • 13'
    Na spalonym Pavel Vandas. Grę od wykopu z ok. szesnastu metrów rozpocznie Cierzniak
  • 13'
    Próba długiego zagrania do Radka Voltra,lecz na posterunku był Radosław Cierzniak, który złapał piłkę
  • 12'
    Warunki do rozgrywania spotkania są dość tropikalne. W Uttendorfie mamy 32 stopnie, choć delikatny wiaterek od Alp jest jedyną nadzieją na orzeźwienie. Spotkanie ogląda ok. 50 osób, część z nich to użytkownicy okolicznej plaży
  • 10'
    Salvador Agra dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego. Piłka trafiła na głowę Macieja Rosołka, a ten zgrał ją w kierunku Niezgody. Snajper stołecznej drużyny z bliska pokonał Kociego
  • 9'
    1:0! Jarosław Niezgoda!
  • 8'
    Pribram póki co nie jest w stanie zaskoczyć warszawiaków. Wszelkie akcje Czechów kończą się na linii obronnej wicemistrzów Polski
  • 6'
    Dośrodkowanie Agry z narożnika ląduje wprost w rękach Kociego
  • 6'
    Cafu wyszukał Rosołka, zagrał piłkę po przekątnej, a młody zawodnik zdołał dopaść do piłki i bez kompleksów przedrzeć się przez zasieki rywalem. Akcja zakończona strzałem, lecz zablokowanym. Korner dla "Wojskowych"
  • 5'
    Słowem uzupełnienia - spotkanie na prawej stronie defensywy rozpoczął Igor Lewczuk. Paweł Stolarski występuje po lewej stronie boiska
  • 5'
    Na początku spotkania legioniści próbują oskrzydlających akcji. Ponownie piłka zagrana na prawą flankę, gdzie ruszył z nią Salvador Agra. Portugalczyk popatrzył i wycofał futbolówkę do Lewczuka, który dośrodkował w pole karne. Tam z obrońcami rywali walczył Niezgoda, ale ostatecznie to Czesi kontynuują grę
  • 3'
    Głębokie dośrodkowanie Rosołka w pole karne przeciwników, do piłki starał się zdążyć Jarosław Niezgoda, lecz napastnikowi zabrakło kilku centymetrów, by dotknąć piłkę, a tę złapał Ondrej Koci
  • 3'
    Mateusz Praszelik dwukrotnie starał się dośrodkować w pole karne. Raz wydawało się, że warszawiacy zyskają rzut rożny, ale piłka odbiła się od chorągiewki i pozostała w polu gry. Czesi skutecznie poradzili sobie z próbami wicemistrzów Polski
  • 1'
    Pribram zaczął grę, ale szybki William Remy przechwycił piłkę
  • 1'
  • Obie ekipy już na boisku
  • Obie ekipy już po rozgrzewce. Za moment początek spotkania
  • Oto skład Legii: Cierzniak - Stolarski, Remy, Kopczyński, Lewczuk - Agra, Cafu, Antolić, Rosołek - Praszelik - NIezgoda
  • Obie drużyny powoli kończą rozgrzewkę
  • Pribram to czternasty zespół poprzedniego sezonu ligi czeskiej. Więcej na temat przeciwników "Wojskowych" dowiecie się TUTAJ
  • O godzinie 17:00 rozpocznie się pierwszy sparing piłkarzy Legii Warszawa w okresie przygotowawczym przed sezonem 2019/2020. Rywalem "Wojskowych" na boisku w Uttendorfie będą gracze czeskiego FK Pribram
Legia WarszawaFK Pribram
46'

46' Alvir Marko za Rostislav Jandera

46' Mihajlo Cmiljanović za Tomas Jablonsky

46' Jakub Kopriva za Jaroslav Tregler