72'
78'
78'
  • 90+4'
    Koniec! Legia wygrała u siebie 3:0 z Jagiellonią. Bramki dla gospodarzy zdobyli Kasper Hamalainen, Sebastian Szymański oraz Andre Martins. Dziekujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych. Dobranoc!
  • 90'
    Końcowe fragmenty spotkania, Legia walczy o podwyższenie rezultatu. W ofensywie dzielnie walczy wprowadzony Radović
  • 88'
    Na spalonym Carlitos
  • 88'
    Legia podkręca na koniec tempo. Hamalainen walczył o górną piłkę w polu karnym białostoczan, lecz tym razem górą był Runje
  • 87'
    Bardzo blisko gola był Carlitos, który mocno stara się dopisać do swojego wykazu, choć jedno trafienie. Tym razem mocny strzał odbił, bodajże, kolanem, Kelemen
  • 86'
    Gra wciaż głównie w środku pola. Skutecznie funkcjonuje jednak odbiór wśród warszawiaków, jak i dobrze ustawiają się zawodnicy. Strzału próbował teraz Klimala, były gracz akademii Legii, ale pewnie na linii spisał się Radosław Cierzniak
  • 82'
    Przyjezdni chcieli ponownie zagrozić Legii, ale kolejny strzał ląduje prosto w rękawice Cierzniaka
  • 81'
    Czujna interwencja Remy'ego. Korner dla Jagiellonii nie przyniósł im zbyt wiele
  • 80'
    Miroslav Radović wchodzi na boisko. W Ekstraklasie wybiega na murawę pierwszy raz od września. Doświadczony Serb zmienia Szymańskiego. W Jagiellonii zaś Adamec zastępuje Kwietnia
  • 79'
    Ależ blisko było czwartego gola! Najpierw Kasper Hamalainen znalazł się w wyśmienitej sytuacji, ale lepszy okazał się Kelemen, który potem poradził sobie z dobitką Kucharczyka
  • 76'
    75 minut meczu z Jagiellonią dobitnie pokazuje, że dyscyplina taktyczna jest ważna, ale nie jest najważniejsza. Legioniści są kreatywniejsi, częściej szukają linii podania, stawiają na prostopadłe piłki. Oglądanie meczu mistrzów Polski z miejsca stało się przyjemniejsze
  • 75'
    Na boisku dzieje się nieco mniej, więcej rzeczy zostało uporządkowanych. Jagiellonia próbuje rozpaczliwego pressingu, szuka szansy do ataku, ale nie jest w stanie tego dokonać. Wśród legionistów dominuje za to pewność siebie i spokój
  • 74'
    Zmiana w Legii. W miejsce Martinsa, Paweł Stolarski
  • 72'
    Piłka trafiła do wybiegającego z drugiej linii Michała Kucharczyka, ten zbierał się do strzału, ale dynamicznie wprost z bramki wyruszył Kelemen i golkiper skutecznie powstrzymał szarżującego legionistę. Dobra próba zespołu prowadzonego przez Vukovicia
  • 70'
  • 70'
    Gra nieco się uspokoiła. Jagiellonia wymienia kolejne podania, ale ma problem ze zdobywaniem terenu
  • 68'
    Piłka wycofana przed pole karne, Martins w dobrym tempie nabiegł i płaskim uderzeniem przy słupku pokonał Kelemena
  • 66'
    3:0!!! Andre Martins!!!
  • 66'
    Wieteska w miejsce Rochy
  • 65'
    CIERZNIAK BRONI RZUT KARNY!!!
  • 63'
    Arbiter skorzystał z VAR-u i gwizdnął... rut karny dla przyjezdnych. "Żółtko" dla Antolicia
  • 62'
    Kostal za Kadleca
  • 62'
    Imaz odważnie ruszył na bramkę, wykorzystał błąd komunikacji w obronie mistrzów Polski i potężnie huknął. Pomocnik "Jagi" wywalczył korner, lecz Remy wybił futbolówkę z pole karnego
  • 59'
    Carlitos uderzył na bramkę będąc pod presją tuż przed polem karnym. Kelemen spokojnie chwycił futbolówkę
  • 58'
    Imaz piętką wypuścił Guilherme, ten dośrodkował, a Rocha - z problemami, ale jednak - wybił piłkę poza linię końcową
  • 57'
    A tak wyglądała oprawa kibiców Legii:
  • 55'
    Gra przeniosła się aktualnie do środka pola. Legia próbuje skonstruować atak pozycyjny
  • 53'
    Klimala zwiódł Remy'ego, ale wpadł w pole karne ścigając futbolówkę. Złapał ją przed linią końcową, ale w tym czasie doskoczyło do niego trzech graczy stołecznego klubu
  • 53'
  • 50'
    Kwiecień przedzierał się skrzydłem, ale jego zapędy uprzedził Vesović
  • 49'
    Antolić do Carlitosa. Hiszpan genialnie minął stopera gości, stanął sam na sam z Kelemenem, lecz trafił prosto w niego. Snajper Legii mógł odegrać futbolówkę także do wysuniętego Szymańskiego
  • 48'
    Akcja Jagiellonii lewą stroną, ale Remy oddala zagrożenie ekspediując futbolówkę na aut
  • 46'
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy nieco odmieniona Legia prowadzi 2:0 po golach Hamalainena i Szymańskiego!
  • 45+2'
    Jagiellonia próbuje zaznaczyć swoją obecność na boisku, ale niewiele z tego wynika
  • 44'
    Piłka dograna w pole karne znalazła się pod nogami Szymańskiego, a ten delikatnie podciął futbolówkę nad Kelemenem i po chwili mógł się cieszyć z gola. Wreszcie Legia chce grać ofensywną piłkę!
  • 42'
    2:0! Sebastian Szymański!!!
  • 42'
  • 41'
  • 41'
    Rzut wolny dla Jagiellonii, a po chwili rywale mają kolejny stały fragment gry 0 róg z prawej strony boiska
  • 40'
    Bardzo dobra oskrzydlająca akcja Legii! Piłka trafiła do Marko Vesovicia, który dokładnie dośrodkował w pole karne na głowę Hamalainena. Fin popisał się skutecznym uderzeniem i piłka przy słupku wpadła do siatki
  • 37'
    GOOOOL! Hamalainen!
  • 36'
    Kwiecień sfaulował Hamalainena jeszcze na połowie Legii
  • 34'
    Niezłe wstrzelenie piłki przez Pospisila, serca legionistów zadrżały, ale ostatecznie miejscowi wyszli z opresji. Na boisku ponownie zameldował się już Kucharczyk
  • 32'
    Carlitos! Cóż za wspaniałe podanie do Kucharczyka. Skrzydłowy wpadł w pole karne i główką próbował pokonać Kelemena. Przy dobitce obił boczną siatkę i delikatnie ucierpiał. Aktualnie leży poza boiskiem i korzysta z usług medyków klubowych
  • 31'
    "Jaga" otrzymała stały fragment, ale nie udało się z niego zbyt wiele wycisnąć. Wznowi Cierzniak
  • 29'
    "Zamach na przeciętność" - takie hasło widnieje teraz na "Żylecie"
  • 29'
    Imaz zdecydował się na uderzenie bez namysłu, lecz były piłkarz Wisły Kraków nie zagroził Cierzniakowi
  • 26'
    Ależ inteligentne podanie Vesovicia. Boczny defensor wymanewrował przeciwnika i miękko zagrał w kierunku Carlitosa. Napastnik źle przyjął jednak futbolówkę, przez co akcja spaliła na panewce
  • 24'
    Żółta kartka dla Pospisila za faul na Remym
  • 23'
    Kolejny bilard w polu karnym Jagielloni. Walczyli znowu "Hama" wespół z "Szymim", ale zostali zablokowani przez białostoczan. Po chwili Carlitos został złapany na ofsajdzie
  • 22'
    Warszawiacy fajnie potrafią stosować wysoki pressing, przycisnąć rywala i przechwycić piłkę. Na razie dobrze to wygląda, jeśli chodzi o boiskowe poczynania
  • 20'
    Kontra Legii zapoczątkowana przez Kucharczyka dostarczyła sporo emocji. Bliscy szczęścia byli Szymański i Hamalainen, a do dobitki strzału Fina dopadł Martins. Portugalczyk upadł w "szesnastce" po kontakcie z rywalem, lecz arbiter główny wskazał na "piątkę"
  • 18'
    Spokojniejszy fragment, atak pozycyjny próbowali budować przyjezdni. Ekipa Ireneusza Mamrota wymieniła trochę podań, ale w pewnym momencie z atakiem wyszli miejscowi
  • 15'
    Faul w ataku popełnił Antolić. Pierwszy kwadrans należy do gospodarzy, aczkolwiek co jakiś czas śmielej połowę boiska przekraczają białostoczanie
  • 13'
    Carlitos zszedł do środka i postanowił huknął na bramkę. Hiszpan został jednak skutecznie zablokowany przez trzech piłkarzy gości
  • 12'
    Dośrodkowanie Martinsa z rzutu rożnego. Futbolówka minęła Remy'ego, a z paru metrów pomylił się Carlitos
  • 11'
    Klimala otrzymał podanie z lewej flanki, obrócił się i płasko uderzył w kierunku golkipera Legii. Były legionista strzelił jednak za lekko
  • 9'
    Ciekawy strzał Kucharczyka z dalszej odległości. Dobra próba, skrzydłowy wykorzystał więcej wolnej przestrzeni i celnie uderzył
  • 8'
    Centra Guilherme z rogu, do piłki wyskoczył Runje. Na posterunku był jednak Cierzniak
  • 8'
    Pierwsze fragmenty spotkania nie wyłoniły drużyny, która dominuje. Na razie dostrzegamy ataki z obu stron i wzajemne badanie się
  • 7'
    Dośrodkowanie z prawego narożnika szybowało w kierunku dalszego słupka, tam przyczajony był Carlitos, który dopadł do piłki, choć trafił ją nieczysto. Było blisko, ale ostatecznie Marian Kelemen poradził sobie z atakiem mistrzów Polski po stałym fragmencie gry
  • 6'
    Rzut rożny dla stołecznej drużyny
  • 4'
    Kucharczyk urwał się prawą stroną, płasko dośrodkował w pole karne, lecz jeden ze stoperów rywali wybił piłkę
  • 3'
    Kwiecień faulowany, a strzał Guilherme z rzutu wolnego trafił w boczną siatkę
  • 2'
    Akcja przyjezdnych kończy się zerowym skutkiem w ofensywie. Grę od bramki wznawia Radosław Cierzniak
  • 1'
    Gramy! Do boju Legio!
  • "Jesteśmy z wami, hej Legio jesteśmy z wami" - krzyczą kibice z "Żylety". Po chwili "Vuko, Vuko, Vuko" i skandowanie nazwiska Marka Saganowskiego
  • Piłkarze wychodz na boisko
  • Czas na "Sen o Warszawie"!
  • Skład Legii prezentuje się następująco: Cierzniak - Vesović, Remy, Jędrzejczyk, Rocha - Antolić, Martins - Kucharczyk, Hamalainen, Szymański - Carlitos! Ławka: Malarz, Wieteska, Nagy, Radović, Stolarski, Medeiros, Kulenović
  • We wtorek Legia oficjalnie zwolniła Ricardo Sa Pinto. Portugalczyk stracił pracę po porażce w Krakowie (0:4). Do końca sezonu mistrzów Polski poprowadzi Aleksandar Vuković, który z rolą tymczasowego szkoleniowca zmierzy się po raz trzeci. Tym razem, "Aco" ma już licencję UEFA Pro, a egzamin zdał tuż przed objęciem nowych obowiązków, w których pomagać będzie mu Marek Saganowski. Jakich szybkich zmian możemy spodziewać się po nowym sztabie? SPRAWDŹ TUTAJ
  • Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej. O godzinie 20:30 Legia Warszawa podejmie Jagiellonię Białystok. Obie drużyny przeżywają nieco gorsze chwile. Jagiellonia zagra w stolicy m.in. bez Arvydasa Novykovasa. W składzie "Wojskowych" zabraknie Cafu czy Adama Hlouska. Z urazem zmaga się również m.in. Jarosław Niezgoda
Legia WarszawaJagiellonia Białystok
24'

24' Martin Pospisil

41'
53'

53' Bartosz Kwiecień

64'

64' Martin Kostal za Andrej Kadlec

78'

78' Martin Adamec za Bartosz Kwiecień