86'
87'
90'
  • 90+6'
    Koniec. Lech wygrał 2:0 z Legią. Druga z rzędu porażka stołecznego klubu. Za tydzień mistrzowie Polski zagrają przy Łazienkowskiej z Miedzią Legnica. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze materiały pomeczowe
  • 90+5'
    Żółty kartonik dla Medeirosa
  • 90+4'
    Marchwiński wespół z Gumnym powstrzymał Medeirosa, lechici zabrali się do kontry, ale Wasielewski poślizgnął się i stracił futbolówkę
  • 90+4'
    Vesović zszedł do środka, zagrał do Medeirosa, ale De Marco wybił piłkę
  • 90+3'
    Niedokładne podanie Medeirosa, ostatnie sekundy do końca meczu
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry
  • 90+1'
    Carlitos zablokowany przez Rogne, dośrodkował jeszcze Nagy. Zrobiło się zamieszanie, ale goście nie strzelili gola
  • 90'
    Carlitos do Vesovicia, ale Kostewycz stanął na linii podania i powstrzymał gracza z Czarnogóry
  • 89'
    Centra z rzutu rożnego, ale Jędrzejczyk sfaulował piąstkującego Buricia
  • 89'
    Medeiros sfaulowany przez Marchwińskiego. Cafu od razu ruszył środkiem boiska, warszawiacy próbują zaskoczyć miejscowych. Vesović minął Kostewycza i wywalczył korner
  • 88'
    Jóźwiak opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Marchwiński
  • 86'
    Żółta kartka dla Jędrzejczyka za faul na Gytkjaerze
  • 86'
    Carlitos zatrzymany, jeszcze Vesović pobiegł prawą stroną, ale jego centra nie dotarła do Nagya
  • 85'
    Wasielewski zastępuje Makuszewskiego
  • 85'
    Burić piąstkował po ofiarnej centrze Cafu. "Kolejorz" ruszył, a Szymański sfaulował Jóźwiaka
  • 84'
    Rzut wolny dla "Wojskowych". Dośrodkowanie Szymańskiego wybite przez Vujadinovicia, który zdjął piłkę z głowy Wieteski
  • 83'
    Jędrzejczyk powstrzymał rozpędzonego Jóźwiaka. Końcówka spotkania, legioniści podłamani, natomiast lechici znacznie się uspokoili po drugim trafieniu
  • 83'
    Roszada także w Lechu. De Marco zmienia Jevticia
  • 81'
    Kulenović za Kucharczyka i Medeiros za Martinsa
  • 80'
    Gytkjaer podszedł do "jedenastki" i spokojnie pokonał Majeckiego. Prawy dolny róg, golkiper Legii rzucił się w drugi, a Duńczyk zdobył 11. ligową bramkę w tym sezonie
  • 78'
    Jóźwiak wbiegł w "szesnastkę", upadł i mamy rzut karny dla Lecha. "Jedenastkę" sprokurował Nagy
  • 77'
    Jóźwiak zbyt mocno wypuścił sobie piłkę, którą zgarnął Jędrzejczyk. Sporo chaosu, zwrotów akcji i błędów z obu stron. Brakuje tez celności i precyzji. Teraz uderzał Kucharczyk, ale mocno się pomylił
  • 75'
    Jevtić prawą stronę, dośrodkował w kierunku Gytkjaera, lecz Jędrzejczyk wyczyścił sytuację dla "Kolejorza"
  • 74'
    Szymański podał do Carlitosa, Hiszpan zamieszał się w dryblingu, przez co stracił piłkę w ofensywie
  • 73'
    Centra Kucharczyka i Rogne wybił piłkę głową, Nagy jeszcze uderzył, ale nie ma gola! Węgier rozruszał ofensywę przyjezdnych. Pozostaje wierzyć, iż warszawiakom uda się przynajmiej doprowadzić do wyrównania
  • 71'
    Carlitos pobiegł prawą stroną, dośrodkował w pole karne, jednak Vujadinović wybić piłkę. Gdyby nie on, futbolówka trafiłaby pod nogi Kucharczyka
  • 70'
    Szymański zagrał do Kucharczyka, Vesović uderzył jeszcze płasko, ale Burić spokojnie złapał futbolówkę
  • 69'
    Tiba ruszył prawą stroną, ale znalazł się pod presją Szymańskiego, przez co wycofał futbolówkę. Jevtić uderzył jeszcze zza pola karnego, ale strzał poszybował wysoko ponad poprzeczką
  • 67'
    "Żółtko" dla Gumnego
  • 67'
    Za mocne zagranie Jevticia i z autu zacznie Legia. Czas ucieka przyjezdnym, "Wojskowi" muszą się obudzić
  • 66'
    Sporo przewinień po jednej i drugiej stronie boiska, gra nieco się zaostrzyła
  • 65'
    Żółty kartonik dla Tiby po faulu na Nagyu
  • 64'
    Faul Nagya na Jóźwiaku, rzut wolny dla gospodarzy
  • 64'
    Węgier zanotował pierwszy kontakt z piłką, zrobiło się groźnie, ale Lech oddalił zagrożenie
  • 63'
    Zmiana w Legii. Nagy za Agrę
  • 62'
    Tiba sfaulował Agrę
  • 62'
    Centra Martinsa, ale Jóźwiak wybił piłkę. Następnie Cafu główkował po kolejnym dośrodkowaniu, ale Burić świetnie wybronił strzał Portugalczyka!
  • 60'
    Wieteska nieprzepisowo powstrzymał Vujadinovicia w pojedynku powietrznym
  • 60'
    Dośrodkowanie Szymańskiego ze stałego fragmentu gry, ale Gytkjaer wybił futbolówkę z "szesnastki"
  • 59'
    Zagranie ręką Kostewycza, rzut wolny dla przyjezdnych na wysokości pola karnego
  • 59'
    Długie podanie na Jóźwiaka, lecz Hlousek spokojnie przejął piłkę. Goście na razie bez pomysłu, ale starają się atakować
  • 57'
    Centra Gumnego, błąd Vesovicia, a Makuszewski zdołał jeszcze wyłożyć futbolówkę Jevticiovi. Ależ było blisko, ale Kucharczyk w ostatniej chwili zażegnał niebezpieczeństwo
  • 56'
    Szymański w "szesnastkę", ale miejscowi przejęli piłkę. Czujny Vesović przerwał jednak kontrę "Kolejorza", ważny odbiór bocznego defensora
  • 55'
    Vesović podał do Carlitosa, a król strzelców poprzedniego sezonu upadł po faulu Vujadinovicia. Żółta kartka dla strzelca gola dla Lecha
  • 55'
    Cafu upadł po kontakcie z Gajosem, ale sędzia pozostał niewzruszony. Gospodarze wciąż przy piłce, konsekwentnie budują akcję, ale w polu karnym Jędrzejczyk okazał się górą w pojedynku z innym lechitą
  • 52'
    Jóźwiak odważnie ruszył, miał niezłą sytuację, ale Majecki popisał się świetną interwencją! Skrzydłowy Lecha mógł zagrać do Gytkjaera
  • 51'
    Vujadinović uprzedził Carlitosa, dodatkowo Hiszpan znalazł się na "ofsajdzie"
  • 50'
    Jevtić zszedł do środka, ale zagrał zbyt mocno do Makuszewskiego
  • 49'
    "Kuchy" znowu zakręcił, jednak Gajos wybił piłkę. Lechici rozpoczęli kontrę. ale Szymański dobrze popracował na własnej połowie i zgasił akcję rywali w zarodku
  • 48'
    Kucharczyk ruszył prawą stroną, ale został zablokowany przez Kostewycza. Futbolówkę w pole karne posłał jeszcze Cafu, ale Carlitos osaczony przez rywali
  • 48'
    Grę z "piątki" wznowi Majecki
  • 47'
    Problemy z kolanem Jevticia. Sztab medyczny Lecha już na murawie
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • Obie ekipy powoli meldują się na boisku
  • 45+6'
    Hlousek do Carlitosa, ale snajper Legii przegrał starcie z Gumnym. Jeszcze Vesović pobiegł prawą flanką, ale sędzie kończy pierwszą połowę. Do przerwy Legia przegrywa 0:1 z Lechem. Wracamy za kwadrans
  • 45+4'
    Jóźwiak powstrzymał Carlitosa, ale w posiadaniu cały czas Legia.
  • 45+4'
    Agra do środka do Szymańskiego, lecz ofensywny pomocnik przegrał pojedynek z Tibą. Lechici mogli mocniej zagrozić bramce Majeckiego, ale nie wykorzystali bierności warszawiaków
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone przez sędziego Musiała
  • 45+1'
    Przerwa w grze. Kibice gospodarzy nieco "zadymili" stadion
  • 45'
    Kostewycz zatrzymany, legioniści zabrali się do kontrataku. Agra zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, lecz znowu była to zła decyzja Portugalczyka. Skrzydłowy mógł poszukać innego rozwiązania, ale postanowił w pojedynkę zakończyć tę akcję
  • 43'
    Jóźwiak podał do Gumnego, ale skrzydłowy zagrał za mocno do defensora Lecha i akcja spaliła na panewce
  • 42'
    Centra Gajosa z rzutu wolnego, Jevtić zgarnął piłkę z dystansu, ale znacząco się pomylił
  • 41'
    Vujadinović do samego końca utrudniał zadanie "Kuchemu"
  • 41'
    Gytkjaer wymanewrował Cafu, ale zwolnił akcję. Lechici stracili jednak piłkę, Agra zagrał w pole karne do Kucharczyka, ten główkował, lecz futbolówka poszybowała ponad poprzeczką!
  • 40'
    Szymański korzysta z pomocy medyków klubowych po starciu z Jóźwiakiem
  • 39'
    Rzut rożny wykonany przez Szymańskiego wybity przez lechitów, przyjezdni walczyli jeszcze o wyrównanie, jednak Burić wznowi grę z "piątki"
  • 38'
    Gumny zagrał do Jóźwiaka, ale Agra dobrze pilnował wychowanka Syreny Zbąszynek. Legioniści szybko ruszyli, Szymański wypatrzył Kucharczyka, lecz Rogne przeciął to podanie
  • 37'
    Sporo zamieszania, warszawiacy biją głową w mur, robią wszystko, szukają rozwiązań, aczkolwiek lechici cały czas skutecznie się bronią
  • 36'
    Centra Szymańskiego, Wieteska nieczysto trafił w futbolówkę, po chwili Hlousek znowu dośrodkował, jednak dobrze spisał się teraz Rogne
  • 36'
    Cafu minął linię środkową, Hlousek zagrał na wślizgu w pole karne. Będzie korner, ponieważ Rogne pogubił się, gdy pressing na nim zastosował Carlitos
  • 35'
    Wieteska dalekim zagraniem szukał Carlitosa, ale Vujadinović czujnie kontrolował zapędy Hiszpana
  • 34'
    Chwila przerwy, Jóźwiak ucierpiał po kontakcie z Cafu, ale gramy już dalej
  • 32'
    Cafu szukał Carlitosa w obrębie "szesnastki", jednak Lech na razie skutecznie oddala zagrożenie. Warszawiacy nie mają pomysłu jak przedostać się przez mur defensywny gospodarzy
  • 31'
    Tiba do Kostewycza, dwójkowa akcja, jednak Majecki wyprzedził Gytkjaera, który czyhał na płaskie zagranie od lewego obrońcę Lecha
  • 30'
    Legia gra szybko, ale nie oddała jeszcze na razie celnego strzału. Po chwili Jóźwiak zablokował centrę Hlouska
  • 29'
    Długie podanie na Szymańskiego, Cafu przejął piłkę, lecz został sfaulowany
  • 29'
    Jóźwiak przegrał teraz pojedynek siłowy z Hlouskiem
  • 29'
    Sporo podać wędruje do Hlouska. Czech często włącza się do ofensywy, dośrodkowuje, ale na razie jego centr nie zamykają koledzy z zespołu
  • 28'
    Teraz Jevtić nieprzepisowo powstrzymał Agrę
  • 27'
    Gajos przejął piłkę, minął Martinsa, jednak znacznie zwolnił tempo, ponieważ lechici nieco się pogubili. Gumny jeszcze szukał Jevticia, a Szwajcar wywalczył rzut wolny po faulu Jędrzejczyka
  • 26'
    Szymański chciał zabrać się do kontry, ale został zastopowany przez rywala. Po chwili zamieszania, warszawiacy dalej budują akcje od podstaw, ale lechici umiejętnie się przesuwają i doskakują w odpowiednim momencie
  • 24'
    Miękka piłka do Vesovicia, ten zagrał do Kucharczyka, lecz zrobił to zbyt niedokładnie. Po drugiej stronie, Tiba ucierpiał po starciu z "Jędzą". Stoper reprezentacji Polski zdenerwowany, nie zgadza się z decyzją arbitra
  • 22'
    Jóźwiak dośrodkował z linii końcowej, Majecki wyszedł z bramki i spokojnie złapał futbolówkę. Gytkjaer nie zdołał sięgnąć piłki
  • 21'
    Vesović naprawił błąd, uprzedził Makuszewskiego. Boczny defensor ma jednak trochę problemów, gdy lechici poruszają się w jego sektorze
  • 20'
    Kostewycz w "szesnastkę", Makuszewski jednak brutalnie sfaulował Jędrzejczyka, uniósł zbyt wysoko nogę. Żółty kartonik dla piłkarza "Kolejorza"
  • 19'
    Hlousek do Szymańskiego, pomocnik pobiegł w pole karne, jednak gwizdek sędziego milczy po upadku "Szymiego". Warszawiacy walczą do upadłego. Płaski strzał Agry minimalnie obok dalszego słupka!
  • 17'
    Jevtić faulował Agrę
  • 16'
    Rogne uprzedził Kucharczyka, stoper Lecha na razie dobrze dysponowany
  • 15'
    Agra sfaulowany. Przyjezdni będą mieć rzut wolny
  • 15'
    Kilka minut temu sympatycy Legii zaprezentowali pokaz pirotechniczny
  • 14'
    Ekipa z Wielkopolski wrzuciła wyższy bieg. Gumny do Jóźwiaka, ale Cafu przechwycił piłkę. Po chwili Agra chciał podać "w uliczkę" do Szymańskiego, lecz został przeczytany przez gospodarzy. Tempo spotkania wysokie, oby tak dalej. Czekamy na lepsze momenty "Wojskowych"
  • 13'
    Błąd Legii, Gumny pobiegł i płasko dograł w "szesnastkę". Wieteska dobrze wyczyścił centrę gracza z Poznania
  • 12'
    Legioniści budowali atak pozycyjny, ale Vesović nie doszedł do piłki. Gospodarze mogli znowu namieszać w ofensywie, Kostewycz zacentrował w pole karne. Majecki jednak na posterunku!
  • 11'
    Gajos minął Cafu, następnie Gytkjaer przewrócił się po kontakcie, lecz sędzia nakazuje grać dalej
  • 10'
    Carlitos przegrał pojedynek z Rogne. "Kolejorz" chciał ruszyć, ale ta sztuka im się nie udała
  • 7'
    Gol dla Lecha. Vujadinović wykorzystał zamieszanie w polu karnym Legii i strzelił gola...
  • 6'
    Hlousek pobiegł skrzydłem, Kucharczyk chciał włączyć się do akcji, ale na jego drodze stanął Gumny. Poza tym "Kuchy" został złapany na spalonym
  • 5'
    Jędrzejczyk faulowany, rzut wolny dla stołecznego klubu
  • 5'
    Makuszewski powalczył w defensywie, chciał odebrać futbolówkę. Po chwili Lech ją przechwycił, a uderzenie z dalszej odległości Pedro Tiby było bardzo niecelne
  • 4'
    Centra Szymańskiego, próba strzału z dystansu Hlouska nie była jednak zbyt udana. "Wojskowi" dobrze zaczęli to spotkanie
  • 3'
    Legia znowu w ataku. Kucharczyk podał piłkę Carlitosowi, ale Hiszpan został osaczony przez dwóch lechitów. Mamy korner
  • 2'
    Szymański ruszył, ale Rogne zabrał mu futbolówkę blisko pola karnego. Po chwili pomocnik Legii sfaulował Gumnego
  • 0
  • Lech i Legia już na boisku, zaraz zaczynamy hit 23. kolejki!
  • Obie drużyny są już po rozgrzewce. Za kilka minut początek spotkania. Stadion nie jest póki co wypełniony do ostatniego miejsca i tak już zapewne pozostanie
  • Będzie się działo!
  • Oto skład mistrzów Polski: Majecki - Vesović, Jędrzejczyk, Wieteska, Hlousek - Agra, Martins, Cafu, Kucharczyk - Szymański - Carlitos
  • Witamy z Poznania! O godzinie 18:00 piłkarze Lecha i Legii rozpoczną grę w spotkaniu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy. "Kolejorz" rozpoczął rundę od dwóch porażek. Legioniści również mają za sobą porażkę. Serdecznie zapraszamy na relację przygotowywaną przez redakcję serwisu Legia.Net
Lech PoznańLegia Warszawa

8' Nikola Vujadinović

8'

20' Maciej Makuszewski

20'

55' Nikola Vujadinović

55'

65' Pedro Tiba

65'

67' Robert Gumny

67'

79' Christian Gytkjaer (k.)

79'

82' Vernon de Marco za Darko Jevtić

82'

85' Marcin Wasielewski za Maciej Makuszewski

85'

87' Filip Marchwiński za Kamil Jóźwiak