112'
113'
118'
  • 120+16'
    KONIEC! Legia wygrała z Piastem po rzutach karnych i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski! Majecki został jednym z bohaterów tego spotkania i - przede wszystkim - konkursu rzutów karnych! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze materiały pomeczowe. Dobranoc!
  • 120+14'
    2:3 - Papadopulos jeszcze przywraca nadzieję dla Piasta
  • 120+14'
    2:4 - Kulenović! Koniec!
  • 120+13'
    1:3 - Antolić z zimną krwią pokonuje Placha!
  • 120+12'
    1:2 - Cafu! Pewny gol Portugalczyka!
  • 120+12'
    1:2 - Sokołowski strzela w poprzeczkę! Nie ma bramki!
  • 120+11'
    1:1 - Dziczek podchodzi i pokonał Majeckiego. Młody legionista był bliski obrony, ale strzał był zbyt mocny
  • 130'
    0:1 - Kucharczyk! Legia obejmuje prowadzenie!
  • 129'
    0:0 - Korun strzela, ale Majecki broni!
  • 128'
    Obie ekipy gromadzą się już w kole środkowym. Bramkarze rozmawiają z arbitrem. Zaraz zaczynamy konkurs. Jako pierwszy do piłki podchodzi Korun
  • 123'
    Rzut wolny dla Piasta. Dziczek został faulowany przez Antolicia
  • 123'
    Koniec dogrywki. 1:1, a więc przed nami seria "jedenastek", która wyłoni zwycięzcę!
  • 122'
    Konczkowski faulowany przez Carlitosa
  • 121'
    Dwie minuty doliczone. Jeżeli nic się nie wydarzy, czeka nas konkurs rzutów karnych
  • 120'
    Bramka uznana, a więc mamy remis
  • 119'
    Gol dla Piasta. 1:1. Sporo zamieszania, ale Sokołowski skierował piłkę do siatki
  • 116'
    Udany wślizg Anolicia, który zastopował Konczkowskiego na prawej stronie
  • 114'
    Valencia fauluje rozpędzonego Vesovicia na skrzydle
  • 113'
    Roszada także w ekipie Piasta. Jagiełło schodzi, Sokołowski wchodzi
  • 112'
    Świetne, prostopadłe podanie Antolicia, a Hiszpan tylko dopełnił formalności i pokonał Placha
  • 112'
    Kulenović zmienia Kante
  • 111'
    Antolić do Carlitosa, a ten z zimną krwią strzela gola! 1:0 dla Legii!
  • 110'
    Czerwiński atakowany przez Kucharczyka, ale były legionista odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko
  • 109'
    Centra Antolicia, Plach odbił przed siebie, Kante strzelał jeszcze z dalszej odległości, jednak do celu trochę zabrakło
  • 108'
    Faul Koruna na Carlitosie blisko linii końcowej
  • 107'
    Legioniści przy piłce, ale widać, że gościom brakuje już sił - podobnie jak gospodarzom. Na uderzenie z dystansu zdecydował się natomiast Jodłowiec, lecz był bardzo niecelny
  • 106'
    Zaczynamy drugą połowę dogrywki!
  • 110'
    No cóż... nie ma gola . Koniec pierwszej połowy dogrywki
  • 108'
    Carlitos uderzył w poprzeczkę, ale wszystkim wydaje się, ze futbolówka minęła linię bramkową. Będzie VAR
  • 107'
    Konczkowski dostaje żółtą kartkę za faul na Carlitosie
  • 106'
    Zagotowało się w "szesnastce", Kucharczyk uderzył bez przyjęcia, ale niedokładnie
  • 106'
    Znakomita interwencja Majeckiego po rajdzie i strzale Jodłowca
  • 105'
    Faul Mokwy na Stolarskim blisko pola karnego Piasta
  • 103'
    Niestety, nie będzie "jedenastki"...
  • 102'
    Wywiązała się drobna przepychanka z udziałem dwóch drużyn oraz sztabów szkoleniowych
  • 101'
    Będziemy mieli jednak wideoweryfikację
  • 100'
    Rzut karny dla Legii! Plach trafił w nogi Kucharczyka i sędzia wskazał na "wapno"
  • 98'
    Centra Jagiełły, ale Kante spokojnie wybija futbolówkę
  • 97'
    Papadopulos chciał się zastawiać w polu karnym, ale piłka mu uciekła, przez co legioniści mogli odetchnąć
  • 97'
    Korner dla Piasta po strzale Gojki
  • 95'
    Papadopulos strzelał z ostrego kąta, ale uderzenie ląduje ponad poprzeczką
  • 93'
    Kante nie poddaje się, gryzie trawę, ale często zderza się z dwoma, trzema przeciwnikami, którzy pozbawiają go futbolówki i nadzieję na zmianę rezultatu
  • 92'
    Faul Jagiełły na Stolarskim
  • 90+10'
    Zaczynamy dogrywkę!
  • 90+4'
    90 minut za nami, ale to nie koniec emocji. Przed nami dogrywka. Jeżeli ona nie wyłoni zwycięzcy, będziemy mieli serię "jedenastkę"
  • 90+3'
    Niepewna interwencja Majeckiego, ale gliwiczanie nie wykorzystali tego momentu
  • 90+2'
    Antolić wpadł w pole karne, zagrał do Carlitosa, ale Hiszpan uderzył wprost w Placha
  • 90'
    Trzy minuty doliczone
  • 89'
    Dośrodkowanie Antolicia z rzutu wolnego, ale Plach spokojnie łapie futbolówkę
  • 89'
    Carlitos do środka do Kucharczyka, lecz skrzydłowy został zablokowany przed "szesnastką"
  • 87'
    Sporo zamieszania w polu karnym Legii, aczkolwiek przyjezdni zażegnali niebezpieczeństwo. Zanosi się na dogrywkę, ponieważ do końca drugiej połowy zostało już raptem kilka minut
  • 85'
    Carlitos zmienia Szymańskiego
  • 85'
    Żółtka kartka dla Kante po faulu na Jodłowcu
  • 84'
    Hlousek rozwścieczony po starciu z Gojko. Czech sygnalizował, że był popychany, ale sędzia pozostał niewzruszony. Korner dla Piasta nie zmienił jednak rezultatu
  • 83'
    Legioniści kombinacyjnie chcieli rozegrać akcję. W kontrze wzięło udział pięciu, sześciu graczy "Wojskowych", ale nikt nie zdołał zdziałać coś więcej
  • 82'
    Ciekawy strzał Konczkowskiego, bardziej na uwolnienie, ale mógł napsuć trochę krwi golkiperowi Legii, gdyby leciał w stronę bramki
  • 81'
    Ależ teraz Valencia ładnie się obrócił. Ekwadorczyk momentalnie oddał strzał, ale Majecki sparował piłkę na rożny
  • 80'
    Hlousek mógł skierował piłkę do siatki, ale Plach czujnie rzucił się w prawą stronę i złapał futbolówkę
  • 79'
    Gojko zastępuje Badię
  • 78'
    Dośrodkowanie Hlouska z prawej strony centralnie na głowę Vesovicia. Piłka spadła jeszcze pod nogi Kucharczyka, ale ten spudłował z kilku metrów
  • 76'
    Valencia poszedł na przebój, ale Stolarski umiejętnie wrócił i wygarnął rywalowi futbolówkę spod nóg
  • 74'
    Papadopulos do Valenci na skrzydło, ale zmiennik Piasta skoksował przy próbie dośrodkowania
  • 74'
    Vesović wchodzi, Nagy schodzi
  • 73'
    Valencia za Felixa
  • 72'
    Kolejne przewinienie Stolarskiego. Boczny defensor nie zgadza się z decyzją arbitra
  • 72'
    Centra Badii okazała się zbyt głęboka. Korun próbował wyskoczyć w powietrze, ale nie udało mu się zmienić toru lotu piłki
  • 71'
    Dośrodkowanie Badii bardzo nieudane. Pomocnik miał parę innych rozwiązań, ale wybrał chyba najgorsze
  • 70'
    Badia i Felix namieszali teraz w ofensywie, lecz Stolarski nerwowo, ale skutecznie oddalił zagrożenie. Po chwili Badia wywalczył rzut wolny po faulu Nagy'a
  • 68'
    Papadopulos! Gliwiczanie powinni strzelić gola. Czerwiński główkował po rzucie wolnym, Majecki wybił piłkę przed siebie, ale Papadopulos nie skierował jej do bramki
  • 67'
    Tempo meczu nie porywa, zawodnikom zaczyna ubywać pomysłów w ofensywie
  • 65'
    Centra Badii z rożnego, ale Kucharczyk na raty wybił piłkę z "szesnastki" Majeckiego
  • 64'
    Tym razem na prawej stronie fauluje Stolarski
  • 63'
    Kante pobiegł środkiem po zrobieniu się luki, atakujący trafił jednak w Placha. Korner nie przyniósł jednak pożądanych efektów
  • 63'
    Nagy sfaulował pędzącego Felixa, za co został ukarany żółtą kartką
  • 60'
    Stolarski dośrodkował w kierunku Kante, napastnik musnął piłkę, ale Piast wznowi grę od bramki
  • 60'
    Sprytne zagranie Jodłowca do Badii, ale Hiszpan przegrał pojedynek z Hlouskiem
  • 58'
    Legioniści próbują dominować nad Piastem, częściej utrzymują się przy piłce. Warszawiacy rzadko wychodzą z połowy miejscowych, ale często biją głową w mur. Mistrzom Polski brakuje precyzji, chłodnej głowy bądź nieco szczęścia w fazie finalizacji
  • 56'
    Zła decyzja Szymańskiego. Legionista szukał Kante, ale niestety podał prosto pod nogi rywala
  • 56'
    Kante do Nagy'a, Węgier wypuścił sobie piłkę jednak zbyt mocno i z akcji nic nie wyszło
  • 55'
    Kante ruszył na przebój, ale w jego akcji brakowało partnerów z drużyny. Gwinejczyk walczy, szarpie, ale bardzo często jest osamotniony w ataku
  • 54'
    Niezła centra Konczkowskiego, w polu karnym Papadopulos wygrał pojedynek z Jędrzejczykiem, ale główkował minimalnie ponad bramką
  • 53'
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zakotłowało się, lecz Majecki złapał piłkę
  • 51'
    Centra Antolicia, lecz najpierw Jędrzejczyk, a później Nagy zostali zablokowani w polu karnym miejscowych
  • 51'
    Kante przedzierał się w ofensywie, zwiódł dwóch przeciwników, ale Korun zdołał wygarnąć mu futbolówkę spod nóg
  • 50'
    Strzał Kucharczyka z dystansu odbił się od jednego r rywali, będzie rzut rożny
  • 49'
    Stolarski do Kucharczyka, lecz skrzydłowy mistrza Polski niedokładnie zagrał, prosta strata
  • 47'
    Martins źle stanął na murawę. Niestety, Portugalczyk będzie musiał opuścić boisko
  • 47'
    Cafu zmienia kontuzjowanego Martinsa
  • 46'
    Papadopulos zmienia Ayonga
  • 45+17'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z Piastem. Wracamy za kwadrans
  • 45+1'
    Nerwowość w szeregach Legii, bowiem Badia utrzymał piłkę w boisku. Na szczęścia Hlousek spokojnie wycofał do Majeckiego
  • 45+1'
    Centra Jagiełly z prawej strony, ale Majecki spokojnie chwyta piłkę
  • 44'
    Groźna centra Piasta z lewej flanki, przez chwilę Czerwiński pełnił rolę rozgrywającego. Dośrodkowanie minęło jednak wszystkich graczy w "szesnastce"
  • 43'
    Indywidualna akcja Jagiełły. Skrzydłowy skończył akcję strzałem, ale nie za bardzo wiedział co zrobić z futbolówką
  • 42'
    Świetny przechwyt Antolicia w środku pola, po chwili stracił piłkę, ale znowu odzyskał - bilard zrobił się teraz blisko pola karnego Piasta
  • 40'
    Badia po raz kolejny wywalczył stały fragment gry. Niepotrzebny faul Stolarskiego
  • 39'
    Faul Stolarskiego na Badii, wcześniej gospodarze chcieli wreszcie skonstruować okazję od podstaw i wreszcie mogli wyjść, na pewien czas, z własnej połowy
  • 37'
    Badia do Ayonga, ale Jędrzejczyk bez najmniejszych problemów wyprzedził Czecha
  • 36'
    Niezła akcja przyjezdnych. Martins wbiegł w pole karne po podaniu Nagy'a, Portugalczyk potężnie huknął, a Plach sparował futbolówkę poza linię końcową
  • 34'
    Pazdan na wyprzedzenie skutecznie skasował akcję gliwiczan na prawej stronie
  • 33'
    Strzał Szymańskiego nie był udany. Do celu zabrakło naprawdę dużo. Zła próba pomocnika Legii
  • 32'
    Nagy ładnie zabrał się z piłką i sprytnie dał się sfaulować blisko pola karnego. Stały fragment dla stołecznego klubu
  • 30'
    Długa piłka do Kante, ale Gwinejczyk fatalnie podał, prosto pod nogi rywala
  • 29'
    Róg dla Legii. Dośrodkowanie Martinsa, Jędrzejczyk ładnie wyskoczył w powietrze, czysto główkował, ale prosto w środek bramki
  • 28'
    Rzut wolny dla gości. Centra Martinsa w kierunku Kante, ale Plach czujnie łapie futbolówkę i daje nieco odpocząć swojej defensywie
  • 28'
    Antolić już wrócił na boisko. Z pomocnikiem wszystko w porządku
  • 26'
    Antolić ucierpiał po kontakcie z Dziczkiem. Chorwat nie podnosi się z murawy, źle upadł, ale już są przy nim medycy klubowi
  • 25'
    Dziczek dośrodkował w "szesnastkę" Majeckiego, ale młody legionista wznowi grę od bramki
  • 24'
    Kante ograł Czerwińskiego i uderzył bez namysłu, ale Plach chwyta piłkę w rękawice
  • 23'
    Centra Kucharczyka, ale wciąż brakuje ciekawszych i groźniejszych okazji. Dwadzieścia minut za nami, a oba kluby nie mogą się bardziej rozkręcić
  • 21'
    Kontra stołecznego klubu. Szymański rozpędził akcję, ale zamiast uruchomić Nagy'a, stracił piłkę tuż przed "szesnastką"
  • 20'
    Centra Szymańskiego, zrobiło się zamieszanie w "szesnastce" Placha. Co więcej, Nagy dopadł do piłki zza pola karnego, ale został zablokowany
  • 19'
    Kolejny odbiór Szymańskiego, może się podobać waleczność wychowanka TOPU-54 Biała Podlaska. Korner dla Legii po zablokowanym dośrodkowaniu Hlouska
  • 18'
    Jodłowiec podciął piłkę w ofensywie, ale Pazdan stanął na posterunku. o chwili Szymański wywalczył futbolówkę, wpadł w pole karne, chciał zawinął po długim rogu, ale uderzył minimalnie ponad poprzeczką
  • 15'
    Faul w ataku Ayonga, napastnik Piasta nieprzepisowo powstrzymał Jędrzejczyka
  • 14'
    Ayong na skrzydło do Jagiełły, ale Pazdan przecina centrę z zimną krwią
  • 12'
    Kante doszedł do sytuacji po płaskim dośrodkowaniu z lewej flanki, ale snajper mistrza Polski nie wygrał pojedynku z obrońcą. Gospodarze wyszli z akcją, Ayong chciał napsuć trochę krwi, ale nie udało mu się skierować futbolówki do siatki
  • 10'
    Przerzut na lewą stronę do Hlouska. Czech zgrał jeszcze do Nagy'a, lecz skrzydłowy nie opanował futbolówki
  • 8'
    Legia w ataku pozycyjnym, przyjezdni przez kilkadziesiąt sekund stopniowo zbliżali się pod bramkę rywala. Ostatecznie strzał z dystansu oddał Kante, ale Plach nie miał problemu z interwencją
  • 6'
    Centra Szymańskiego, ale gospodarze spokojnie uporali się ze stałym fragmentem. Moment później Kante zbyt wysoko podniósł nogę. Plach wznowi grę z piątki
  • 5'
    Stolarski włączył się do ofensywy, ale zbyt głęboko zacentrował futbolówkę reprezentant Polski do lat 21
  • 4'
    Kucharczyk prostopadle do Szymańskiego, ten dośrodkował z lewej nogi, ale defensor Piasta wybił futbolówkę poza własne pole karne
  • 3'
    Gliwiczanie znowu chcieli zagrozić bramce Majeckiego, ale legioniści na razie oddalają zagrożenie
  • 2'
    Pierwsza akcja i atak Piasta. Piłka wędruje na skrzydło do Jagiełły, ale były legionista został powstrzymany przez Stolarskiego
  • 0
  • 0
    Obie ekipy już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • 0
    Ławka rezerwowych: Malarz, Wieteska, Pasquato, Vesović, Carlitos, Cafu, Kulenović
  • 0
    Skład Legii na mecz z Piastem: Majecki - Stolarski, Jędrzejczyk, Pazdan, Hlousek - Antolić, Martins - Kucharczyk, Szymański, Nagy - Kante
  • 0
    Warto przypomnieć, że przed startem obecnej edycji Pucharu Polski wprowadzono nowe przepisy. Między innymi zrezygnowano z rozgrywania dwumeczu na tym etapie rozgrywek. Losy awansu rozstrzygną się w Gliwicach. Jeśli nie w 90 minutach, to w dogrywce. Jeśli nie w dogrywce, to poprzez rzuty karne
  • 0
    Witamy ze stadionu w Gliwicach. O godzinie 20:30 rozpocznie się spotkanie 1/16 finału Pucharu Polski pomiędzy Piastem a Legią
Piast GliwiceLegia Warszawa

46' Michal Papadopulos za Karsten Ayong

46'
47'
63'

73' Joel Valencia za Jorge Felix

73'

80' Denis Gojko za Gerard Bedia

80'
86'

105' Martin Konczkowski

105'
111'

111' Carlitos

113' Patryk Sokołowski za Aleksander Jagiełło