88'
90'
90'
  • 90+10'
    Legioniści wygrywają, co jest najważniejsze, ale należy ich zganić choćby za to, że dali sobie strzelić gola grającemu w dziesiątkę Piastowi. Koniec końców udało się jednak pokonać drużynę, która do tej pory była w lidze niezwyciężona, co może delikatnie poprawić humor legionistom przed rewanżem z Dudelange. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji!
  • 90+7'
    I ten gol był ostatnim akcentem tego spotkania. Legia wygrywa z liderem tabeli 3:1!
  • 90+6'
    Dziczek wykonywał rzut wolny ze środka boiska, ale obrona Legii poradziła sobie z dośrodkowaniem pomocnika Piasta. Następnie legioniści ruszyli z kontrą, która zakończyła się prostopadłym podaniem Carlitosa do Nagy'a. Węgier znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnie pokonał Szmatułę, ustalając wynik spotkania!
  • 90+5'
    GOOOL! 3:1! Dominik Nagy po świetnej kontrze legionistów!
  • 90+4'
    Kante również został ukarany żółtą kartką
  • 90+3'
    Żółtą kartką ukarany został Dziczek, który faulował Kante, a następnie go odepchnął, przez co wywiązała się mała szarpanina
  • 90+2'
    Przepychanka teraz między obiema ekipami..
  • 90'
    Z rzutu rożnego dośrodkował Kucharczyk, a jego centrę zamknął głową Kante! Szmatuła ponownie nie miał większych szans, aby obronić to uderzenie!
  • 90'
    Sędzia Złotek dolicza 5 minut
  • 87'
    GOOOL DLA LEGII! Strzelcem Jose Kante!
  • 85'
    Kolejna świetna okazja Carlitosa.. Hiszpan dostał ładną piłkę od Cafu, miał przed sobą tylko Szmatułę i zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Uderzył jednak wprost w bramkarza, nie wykorzystując swojej drugiej dogodnej okazji w tym meczu
  • 83'
    Legioniści wyszli teraz z akcją 4 vs 3, ale źle zagrywa Kucharczyk. Pomocnik Legii miał jednak szczęście, ponieważ piłka znów znalazła się przy nim. "Kuchy" nie skorzystał z tej szansy i ponownie zagrał źle, ponieważ jego podanie nie dotarło do żadnego z partnerów
  • 81'
    Trzecia zmiana w zespole Piasta. Tom Hateley wchodzi za Maka
  • 80'
    Zaskakująco teraz Kirkeskov. Lewy obrońca gliwiczan wbiegł na połowę Legii i próbował przelobować Malarza. Bramkarz "Wojskowych" musiał przenieść piłkę nad poprzeczką i Piast zyskał rzut rożny
  • 79'
    Legioniści podchodzą pod pole karne Piasta, ale nie mają zupełnie pomysłu na sfinalizowanie akcji. Piłkarze Legii również przeszkadzają sobie, tak jak teraz, gdy Nagy nie porozumiał się z Carlitosem i Piast mógł spokojnie zabrać piłkę legionistom
  • 78'
    Teraz błąd za błędem, zarówno w jednej, jak i drugiej ekipie..
  • 74'
    Piast myli się na własnej połowie i próbował wykorzystać to Kucharczyk, dogrywając do Carlitosa. Hiszpan został jednak uprzedzony przez Czerwińskiego
  • 71'
    Wydaje się jednak, że "Jędza" zostanie na boisku. To samo dotyczy Szmatuły, którzy także podnosi się z murawy
  • 71'
    Przy okazji Fornalik dokonuje zmiany w swojej drużynie. Piotr Parzyszek wchodzi za Papadopulosa
  • 70'
    Na murawie leży także Jędrzejczyk.. Lekarze pokazują, że potrzebna jest zmiana. Problem w tym, że Vuković wykorzystał już limit zmian..
  • 69'
    Hołownia znalazł w polu karnym Carlitosa, ale Hiszpanowi piłkę spod nóg wybija Czerwiński. Hiszpan wykonuje jeszcze rzut rożny, który piąstkuje Szmatuła
  • 69'
    Przy okazji tej interwencji, Szmatuła ucierpiał i potrzebna jest pomoc lekarzy
  • 68'
    Trzecia zmiana w Legii. Jose Kante w miejsce Żyro
  • 67'
    Ależ teraz była szansa Carlitosa.. Jędrzejczyk wykonywał rzut z autu, w polu karnym niepilnowany stał Hiszpan i "Jędza" go dostrzegł. Będąc tuż przed bramką, Carlitos uderzył mocno, ale uderzenie obronił Szmatuła
  • 63'
    Defensywa gospodarzy poradziła sobie z kornerem Legii, a przed polem karnym na wybitą piłkę czekał Cafu. Portugalczyk zdecydował się na strzał, ale wysoko nad bramką
  • 62'
    Po bramce na 1:1 mecz nam się znacznie ożywił, obie ekipy miały już swoją szansę na drugiego gola. Teraz legioniści wykonywać będą rzut rożny
  • 59'
    Zaraz po stracie bramki Vuković zdecydował się na dwie zmiany. Cafu wszedł za Mączyńskiego, a Carlitos za Radovicia
  • 58'
    Piast cisnął, cisnął, i w końcu gola wcisnął. Valencia dośrodkował z lewej strony, piłkę wybił przed pole karne obrońca Legii, a z dystansu na strzał zdecydował się zawodnik Piasta. Tor lotu piłki zmienił jeszcze Papadopulosa, zmylając Malarza i zdobywając bramkę na 1:1
  • 56'
    1:1.. Michal Papadopulos
  • 55'
    Z prawej strony znalazł się Jodłowiec, utrzymał się chwilę przy piłce a następnie zagrał płasko w szesnastkę w Legii. Przy futbolówce znalazł się Papadopulos i próbował strzelać, ale defensywa Legii zablokowała uderzenie i Piast zyskał "tylko" rzut rożny. Po centrze z kornera było groźnie, ponieważ do strzału składał się już Sedlar, ale piłkarz Legii wybił w ostatniej chwili piłkę
  • 53'
    Byliśmy świadkami kolejnego kornera dla Piasta, ale gliwiczanie znów nie potrafili stałego fragmentu gry zakończyć strzałem
  • 53'
    Mączyński mądrze próbował teraz uruchomić lewą stroną Antolicia, ale zagrał trochę za mocno
  • 52'
    Jędrzejczyk centruje teraz w pole karnego, ale Radović fauluje Czerwińskiego i przy piłce znów Piast
  • 51'
    Żółtą kartką ukarany został Valecnia. Pomocnik Piasta został bardziej ukarany za dyskusję za arbitrem, niż za faul na Jędrzejczyku
  • 49'
    Mimo gry w dziesięciu, to gospodarze są stroną dominującą na początku drugiej połowy i będą wykonywać teraz rzut rożny
  • 49'
    Z rożnego na daleki słupek dośrodkowywał Dziczek, piłkę zgrywał jeszcze jeden z zawodników Piasta, ale gospodarze nie zakończyli tej akcji strzałem
  • 47'
    Z lewej strony dośrodkowuje Dziczek, ale zbyt wysoko i od bramki zaczyna Malarz
  • 45+17'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+17'
    A Konczowski wszedł w miejsce Jorge Felixa
  • 45+16'
    Jako pierwsi na murawie po przerwie pojawili się legioniści. W ekipie Piasta szykowana jest za to zmiana, na boisku powinien pojawić się Martin Konczkowski
  • 45+5'
    Legioniści nie imponują swoją grą, ale widać, że świadomi są swojej kiepskiej formy, pozwalając grać Piastowi, a sami liczą na kontry i stałe fragmenty gry. Jak widać, plan okazał się skuteczny, ponieważ "Wojskowi" schodzą do szatni z prowadzeniem. Dodatkowo, przez 45 minut grać będą z przewagą jednego zawodnika po tym, jak czerwoną kartką ukarany został aktywny dzisiaj Pietrowski. Jeżeli legioniści wygrają to spotkanie, będą pierwszą ekipą, która w bieżącym sezonie zabierze punkty Piastowi, do tej pory mającego komplet zwycięstw
  • 45+3'
    I zaraz po tej okazji legionistów, sędzia kończy pierwszą połowę
  • 45+2'
    Na koniec pierwszej połowy legioniści mają rzut wolny tuż sprzed pola karnego
  • 45+2'
    Z wolnego uderzał Antolić, ale prosto w mur. Chorwat próbował jeszcze poprawić, ale ponownie piłka zatrzymała się na defensywie Piasta
  • 45+1'
    Po konsultacji z VAR-em, sędzia Złotek zdecydował się jednak na odgwizdanie faulu w tej sytuacji. Dodatkowo, czerwoną kartką ukarany został Pietrowski
  • 45'
    Mamy teraz kontrowersję, ponieważ Nagy wychodził sam na sam, ale był odpychany przez Pietrowskiego i upadł na murawę. Sędzia Złotek kazał jednak kontynuować grę
  • 45'
    Arbiter zdecydował się jednak na skorzystanie z powtórek video i czekamy na decyzję..
  • 44'
    Legioniści zagościli teraz na dłużej pod polem karnym Piasta, a najlepszą okazję miał Nagy. Kucharczyk dośrodkował z prawej strony, Węgier po lewej stronie "szesnastki" Piasta był niepilnowany i próbował strzału "nożycami", ale nie trafił w futbolówkę
  • 42'
    Aktywny w pierwszej połowie Pietrowski dośrodkowuje w pole karne, ale piłkę wybija Wieteska. Młody obrońca był jeszcze faulowany przez Papadopulosa i Malarz zaczyna ze stojącej piłki
  • 42'
    I po raz kolejny na spalonym, po podaniu Kucharczyka, złapany Radović..
  • 40'
    I Piast robi to skutecznie, po raz kolejny grając długą piłkę, pomijając środkową linię. Obrońca gospodarzy zagrał daleko do Papadopolusa, Czech jednak znów źle przyjął piłkę, a dobrą orientacją wykazał się Malarz i złapał futbolówkę
  • 39'
    Gdy wydawało się, że legionistom uda się teraz przenieść grę na połowę Piasta, to Radović znalazł się na spalonym i gliwiczanie znów będą próbowali wyprowadzić futbolówkę z własnej połowy
  • 37'
    Teraz gra toczy się głównie w środku pola, obie drużyny nie potrafią na dłużej zagościć pod bramką rywali
  • 33'
    Pietrowski przebiegł z piłką przy nodze pół boiska, na wysokości pola karnego minął dwóch legionistów, ale trochę się zapędził i musiał ratować futbolówkę, aby ta nie wypadła poza linię końcową, co skończyło się stratą Piasta. Bocznego obrońcę gliwiczan należy jednak pochwalić za tą akcję, a "Wojskowych" zganić, że pozwolili Pietrowskiemu na tak dużo
  • 30'
    Pietrowski chciał zagrać długą piłkę do Papadopulosa, ale na linii podania znalazł się Astiz. Hiszpan źle jednak przyjął futbolówkę, co wykorzystał Valencia, który dopadł do tej piłki i zagrał na prawo do Felixa. Skrzydłowy Piasta uderzył z dystansu, ale obrońcy Legii zablokowali ten strzał
  • 27'
    Po strzeleniu gola, legioniści nie atakują gospodarzy już tak wysoko jak na początku, dając nieco wyszaleć się Piastowi, zapraszając go na swoją połowę
  • 25'
    Szybkością wykazał się teraz Mak, który po zagraniu od jednego z partnerów, znalazł się na prawym skrzydle i zagrał w pole karne, ale nie było tam nikogo z gliwiczan, kto mógłby zamknąć to dośrodkowanie
  • 23'
    Z rzutu wolnego dośrodkował Antolić, w polu karnym odnalazł się Jędrzejczyk, który oddał strzał głową. Szmatuła nawet nie ruszył się z miejsca, ponieważ futbolówka spadła przy samym słupku i pozwoliła legionistom wyjść na prowadzenie
  • 22'
    GOOOOOL!! 1:0 dla Legii!! A strzelcem.. Artur Jędrzejczyk!
  • 21'
    Jędrzejczyk był popychany przez Kirkeskova i legionistom został przyznany rzut wolny z prawej strony
  • 19'
    Piast wykonywał teraz rzut wolny, po którym strzał oddał Papadopulos, ale Malarz nie musiał nawet interweniować
  • 18'
    Znajdujący się na prawej flance Nagy próbował przerzucić piłkę na przeciwną stronę do Kucharczyka. Pomysł był bardzo dobry, ale wykonanie trochę gorsze, ponieważ "Kuchy" nie zdążył dobiec do piłki i Szmatuła zacznie z "piątki"
  • 17'
    Pietrowski zagrywa wprost na nogi Papadopulosa, ale czeski napastnik źle przyjął piłkę i wygonił się nieco do boku, a następnie nie trafił w futbolówkę i od bramki zacznie Malarz
  • 15'
    Z dystansu uderzył Kucharczyk, ale idealnym komentarzem tego strzału był szyderczy śmiech na trybunach Piasta
  • 14'
    Za linią boczną opatrywany jest Kirkeskov
  • 12'
    Sedlar zagrywa długą piłkę do Papadopulosa, czeski napastnik nic nie robi sobie z tego, że obok niego jest dwóch legionistów i przejmuje futbolówkę. Atakujący następnie zszedł z piłką do środka i oddał strzał, ale po ziemi i ze złapaniem tego uderzenia Malarz nie miał problemów
  • 11'
    Legioniści ładnie wyszli spod własnego pola karnego, ale akcja zakończyła się faulem w ataku Radovicia
  • 10'
    Fatalne przyjęcie w środku pola Nagy'a, co wykorzystał Valencia i przejął piłkę. Następnie zagrał na prawo do Maka, a ten zagrał przed pole karne. Swój błąd naprawił jednak Nagy, który znalazł się pierwszy przy futbolówce i pozwolił Piastowi na sfinalizowanie tej akcji strzałem z dystansu
  • 7'
    Ze stojącej piłki centruje Kirkeskov, piłka leciała dość długo, a następnie spadła na głowę niepilnowanego Czerwińskiego. Obrońca strzelił jednak bardzo niecelnie
  • 6'
    Żyro, w walce o górną piłkę, fauluje Papadopulosa i Piast będzie miał rzut wolny z dalszej odległości
  • 5'
    Jędrzejczyk zagrał do Radovicia, ale "Rado" znajdował się na spalonym
  • 4'
    Gospodarze mieli dwa rożne z rzędu, ale legioniści z dwoma sobie poradzili, wybijając piłkę poza pole karne. Na strzał z dystansu zdecydował się jeszcze Felix, ale wprost w ręce Malarza
  • 3'
    I mamy odpowiedź gospodarzy. Na prawym skrzydle znalazł się Valencia, który chciał dograć w pole karne, ale został zablokowany przez Wieteskę i mamy rożny dla Piasta
  • 2'
    Dobry odbiór w środku pola Nagy'a, następnie Węgier podał do Antolicia, a chorwacki pomocnik rozrzucił na prawo do Jędrzejczyka. Reprezentant Polski próbował dośrodkować, ale futbolówka, po odbiciu od jednego z defensorów, wyleciała na rzut rożny
  • 2'
    Z rożnego dośrodkowuje Antolić, piłka spada na głowę Wieteski, ale ten strzela niecelnie
  • 0
    Sędzia Mariusz Złotek gwizdnął po raz pierwszy. Zaczęli legioniści!
  • 0
    Już przy pierwszej akcji Piasta, na spalonym został złapany Papadopulos
  • 0
    Obie jedenastki są już na murawie, trwa losowanie stron i za chwilę rozpoczynamy!
  • 0
    W zespole rywala od pierwszej minuty zagrają dwie znajome twarze - Jakub Czerwiński i Tomasz Jodłowiec. A cały skład Piasta prezentuje się tak: Szmatuła - Pietrowski, Sedlar, Czerwiński, Kirkeskov - Jodłowiec, Dziczek - Mak, Valencia, Felix - Papadopulos
  • 0
    W rezerwie pozostają: Cierzniak, Pazdan, Cafu, Kante, Carlitos, Philipps oraz Michalak
  • 0
    Skład Legii prezentuje się następująco: Malarz - Jędrzejczyk, Astiz, Wieteska, Hołownia - Żyro, Mączyński - Nagy, Antolić, Kucharczyk - Radović!
  • 0
    Witamy! Już o 15:30 rozpocznie się mecz 4. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Piastem a Legią! Gliwiczanie to aktualny lider tabeli
Piast GliwiceLegia Warszawa

45' Marcin Pietrowski

45'

58' Michal Papadopulos