Puchar Polski 2017/2018 - 1/2 finału Pucharu Polski

68'
74'
90'
  • 90+14'
    Nie był to rewelacyjny występ w wykonaniu Legii, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale warto pochwalić legionistów za grę do końca. Widać było, że podopieczni Klafuricia chcą zakończyć spotkanie bez dogrywki. Dosłownie w ostatnich sekundach ta sztuka się udała i w maju widzimy się na Narodowym, aby obejrzeć warszawiaków w meczu o trofeum Pucharu Polski!
  • 90+11'
    Koniec! Legia wygrywa 2:1 i melduje się w finale Pucharu Polski!
  • 90+10'
    Ostatnia roszada w Legii. Mauricio za Kucharczyka
  • 90+10'
    Jeszcze wolny dla zabrzan. W polu karnym Legii znalazł się nawet Pawłowski
  • 90+8'
    Goooool! Chwilę przed końcem! Jarosław Niezgoda! Asystuje mu Pasquato!
  • 90+7'
    W polu karnym Legii przewraca się Żurkowski, ale arbiter każe podnieść się pomocnikowi, nie wskazując na "wapno"
  • 90+4'
    I znów uderzenie z dystansu.. Hamalainen strzela w środek bramki, gdzie na piłkę czekał już bramkarz zabrzan
  • 90+4'
    Ostatnia zmiana w Górniku. Wolniewicz za Angulo
  • 90+3'
    Kolejny piłkarz Legii strzela z dystansu. Tym razem Philipps, ale uderzenie blokują zawodnicy Górnika
  • 90+2'
    Strzał z dystansu Pasquato ląduje w rękach Pawłowskiego
  • 90+1'
    Sędzia przedłuża spotkanie o siedem minut
  • 89'
    Kucharczyk centruje na głowę Niezgody, ten znalazł się w dobrej sytuacji, ale ponownie uderza niecelnie
  • 89'
    Antolić zagrywa do Kucharczyka, a ten próbuje strzału z bardzo daleka. Z uderzeniem radzi sobie Pawłowski
  • 88'
    Philipps podaje górą do Kucharczego, ale piłkę głową wybija Bochniewicz. Futbolówka ląduje pod nogami Niezgody, ten strzela z pierwszej piłki, ale nie trafia w bramkę
  • 87'
    Kurzawa dośrodkowuje, akcję zamyka Wieteska, ale robi to źle i Cierzniak zacznie od bramki
  • 86'
    Pasquato biegnie środkiem, zagrywa do Vesovicia, a ten odgrywa do Kucharczyka. Legionista uderza jednak niecelnie
  • 86'
    Wolny dla Górnika. Philipps fauluje Ambrosiewicza
  • 85'
    Hamalainen próbuje dograć do Niezgody, ale Suarez głową zagrywa do swojego bramkarza
  • 84'
    Pasquato próbuje uderzyć z dystansu, ale na linii strzału znalazł się Matuszek
  • 80'
    Antolić delikatnie dośrodkowuje piłkę, Kucharczyk uderza głową, ale futbolówkę nad bramką przerzuca Pawłowski!
  • 80'
    Teraz centruje Vesović, ale wrzutki nie są dzisiaj najmocniejszą stroną legionistów
  • 78'
    W rolę piłkarza posyłającego piłkę w pole karnego wciela się Remy, ale robi to nieskutecznie, bo wprost na głowę obrońcy Górnika
  • 77'
    Legioniści mają jeszcze ponad kwadrans, aby wykorzystać przewagę liczebną i rozstrzygnąć losy meczu w regulaminowym czasie gry
  • 77'
    Druga zmiana w Legii. Pasquato w miejsce Jędrzejczyka
  • 76'
    Matuszek centruje, ale piłkę do koszyczka łapie Cierzniak
  • 75'
    "Kuchy King" strzelił pod murem i piłka zatrzepotała w siatce!
  • 74'
    Gooooooool! Kucharczyk bezpośrednio z wolnego!
  • 73'
    Pawłowski melduje się w miejsce Kądziora
  • 73'
    Za chwilę legioniści wznowią grę z rzutu wolnego
  • 70'
    Rozgrzewa się Wojciech Pawłowski, a murawę opuści jeden z zawodników z pola zabrzan. Podopieczni Brosza będą musieli mecz kończyć w dziesiątkę
  • 68'
    Czerwona kartka dla Loski! Niezgoda znalazł się w sytuacji sam na sam, próbował przerzucić piłkę nad bramkarzem Górnika, ale ten zatrzymuje futbolówkę ręką poza polem karnym
  • 67'
    Kucharczyk traci piłkę, ale następnie ambitnie ją odbiera. Legioniści próbowali zaatakować prawą stroną, ale futbolówkę na rożny wybija Kurzawa
  • 65'
    "Wojskowi" nie mają pomysłu, jak ukłuć defensywę zabrzan
  • 62'
    Żółta kartka dla Remy'ego za dyskusję z arbitrem
  • 61'
    Vesović zagrywa prostopadle do Kucharczyka, ale "Kuchy" nie zdołał dziubnąć piłki i łapie ją Loska
  • 61'
    Mamy również zmianę w zespole gości. Ambrosiewicz za Hajdę
  • 60'
    Do wejścia przyszykowany Hamalainen. Fin melduje się na boisku w miejsce Szymańskiego
  • 59'
    Kucharczyk centruje z prawej strony, ale dośrodkowanie mocno przeciągnięte. Przy piłce znalazł się Hlousek, ale i dośrodkowanie Czecha nie było najwyższej jakości, ponieważ poradzili sobie z nim defensorzy zabrzan
  • 58'
    Legioniści muszą teraz ruszyć do ataku, jeśli chcą myśleć o finale na Narodowym
  • 57'
    Gol dla Górnika.. Samobójczego gola strzela Adam Hlousek
  • 57'
    Z rożnego dośrodkowuje Kurzawa, Cierzniak nie łapie piłki, a ta ląduje pod nogami Hlouska, który praktycznie nie miał już co zrobić..
  • 56'
    Żurkowski rusza lewą stroną boiska, wydawało się, iż pierwszy przy piłce będzie Remy, ale ten.. potknął się o nogi Jędrzejczyka. To stworzyło dobrą okazję Żurkowskiemu, który uderza, ale Cierzniak wybija piłkę na rożny
  • 53'
    Kurzawa zagrywa prostopadłą piłkę do Angulo, ale Pazdan się nie myli i wybija futbolówkę
  • 53'
    Kądzior dośrodkowuje, a piłkę wybija jeden z defensorów Legii. Sprzed pola karnego strzela jeszcze Żurkowski, ale bardzooo niecelnie
  • 51'
    Matuszek fauluje w środkowej strefie Antolicia
  • 51'
    Niezgoda zagrywa piłkę wzdłuż pola karnego, ale przechwytuje ją Loska. Na futbolówkę nabiegał już Kucharczyk
  • 50'
    Po małym zamieszaniu w polu karnym Górnika, dobrą okazję wypracował sobie Szymański, ale jego strzał ominął od zewnętrznej strony prawy słupek bramki Loski
  • 48'
    Vesović próbuje zakręcić Wieteską, ale następnie jego centra trafia na głowę Bochniewicza. Po kilku sekundach przed świetną okazją znalazł się Kucharczyk, ale jego strzał z kilku metrów blokuje Matuszek
  • 46'
    Start drugiej połowy! Obie drużyny bez zmian
  • 45+2'
    Pierwsza połowa była.. ciężka do oglądania. Obie ekipy nie porwały kibiców swoją grą, a postronny widz, patrząc na to co się dzieje, zapewne już dawno przełączył na inny kanał. Miejmy nadzieję, że w drugiej części będzie lepiej
  • 45'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bezbramkowy wynik
  • 43'
    W końcu, po kilku minutach posuchy, legioniści oddają strzał. Vesović pędzi z piłką, mija Bochniewicza i uderza sprzed linii pola karnego, ale futbolówka powędrowała nad bramką
  • 42'
    Kądzior zagrywa do Angulo, ale Bask został wyrzucony nieco na lewą stronę i z trudnej pozycji uderza wprost w Cierzniaka
  • 41'
    Szymański próbuje rozpędzić się z piłką, ale powstrzymuje go Suarez
  • 39'
    Zabrzanie zagrywają za linię obrony legionistów, ale czujnie Cierzniak
  • 35'
    Jędrzejczyk i Kucharczyk pograli ze sobą na prawej stronie, następnie piłka przeszła, za sprawą Antolicia, na lewą stronę do Hlouska, który centruje na nogę Kuchego. Legionista uderza jednak niecelnie
  • 33'
    Z autu piłkę daleko próbuje dorzucić Kurzawa, ale wybija ją Jędrzejczyk
  • 31'
    Hajda odbiera piłkę Niezgodzie. Szkoda, że napastnikowi Legii nie udało się zagrać do Szymańskiego, który wychodził sam na sam
  • 29'
    Ryzykowne podanie Philippsa, który zagrywa do tyłu do Cierzniaka, a przy bramkarzu Legii czyhał już Angulo. Golkiperowi warszawiaków udało się jednak wybić futbolówkę
  • 26'
    Vesović traci piłkę na rzecz Kurzawy. Następnie zawodnik Górnika próbuje zagrać prostopadłą piłkę do Angulo, ale na posterunku Remy
  • 24'
    Świetna akcja Szymańskiego, który mija dwóch rywali, ale później nieco psuje akcję, podając na głowę jednego z piłkarzy gości
  • 23'
    Piłkarz Górnika po raz kolejny znalazł się na spalony, tym razem Kądzior
  • 22'
    Na spalonym złapany Angulo
  • 21'
    Dwójka Antolić - Vesović świetnie teraz wyszła spod wysokiego pressingu zabrzan, ale ostatecznie Legia wznowi grę od rzutu z autu
  • 19'
    Lewa noga Kurzawy dała o sobie znać. Reprezentant Polski idealnie zagrywa na głowę Matuszka, ale strzał pomocnika zabrzan o kilka centymetrów mija bramkę strzeżoną przez Cierzniaka
  • 18'
    Vesović fauluje Kurzawę i górnicy będą mieć wolny z prawej strony boiska
  • 17'
    Z lewej strony centruje Kądzior, ale Remy wybija futbolówkę
  • 15'
    Piłka wybita przez Cierzniaka trafia na klatkę Niezgody, który zagrywa do Szymańskiego. Legioniści podchodzą pod pole karne, ale ostatecznie nie udaje im się nawet oddać strzału
  • 14'
    Tym razem na spalonym gracz zabrzan, a konkretnie Żurkowski
  • 13'
    Niezgoda uderza w słupek, ale wcześniej sędzia odgwizdał spalonego
  • 12'
    Pressing Kucharczyka i Niezgody przynosi skutek, ten pierwszy odbiera piłkę rywalom i oddaje ją do Niezgody. W dalszej fazie akcji napastnik podaje na lewo do "Kuchego", ale centra pomocnika nie trafia do żadnego z partnerów
  • 10'
    Legioniści wymieniają kilka podań w środkowej linii, następnie Hlousek dośrodkowuje z lewej strony, a piłkę piąstkuje Loska
  • 7'
    Drugi korner dla legionistów, tym razem ze stojącej piłki centruje Antolić. Futbolówka spadła na głowę Kucharczyka, ale ten nieczysto trafia, choć trzeba przyznać, że i tak ciężko byłoby mu coś zrobić z tej pozycji
  • 5'
    Przenosimy się pod drugą bramkę. Angulo znalazł się w polu karnym "Wojskowych", ale uderzył zbyt lekko i Cierzniak bez problemu poradził sobie z tym strzałem
  • 4'
    Szymański dośrodkowuje, a futbolówkę głową wybija Wieteska. Następnie piłka trafiła do Philippsa, który zdecydował się na uderzenie, ale bardzo niecelne..
  • 3'
    Mamy pierwszy rzut rożny dla legionistów
  • 2'
    Szymański zabiera teraz futbolówkę Bochniewiczowi, ale sędzia Frankowski uznał, iż młody legionista faulował rywala
  • 1'
    Już w 20. sekundzie zabrzanie mogli wyjść na prowadzenie. Angulo zagrywa do Żurkowskiego, pomocnik znalazł się sam przed pustą bramką, ale w ostatniej chwili piłkę wślizgiem zabiera mu Pazdan