13-03-2010 18:15
Mariusz Trofimiec (Kielce)
71'
  • 90+10'
    Legia jest w kryzysie. Jeśli do tej pory ktoś narzekał na presję to presja dopiero teraz się zacznie. Trenera i zawodników czekają teraz ciężkie chwile. Smutne jest to, że grając nieźle Legia poniosła porażkę.
  • 90+7'
    Legia może nie grała źle, ale bardzo nieskutecznie. Trudno powiedzieć, czy to złe przygotowania, czy po prostu piłkarze za słabi. Pewne jest to, że Legia traci kolejne punkty i nawet 10 Jerzych Dudków warszawianom nie pomoże.
  • 90+5'
    To już jest koniec. Kandydat na mistrza stał się chłopcem do bicia dla drużyn walczących o utrzymanie...
  • 90+3'
    Przypadkowa okazja, ale Rybusa uderzenie nie doszło do bramki. Chwilę później strzelał Szałachowski. Minuta do końca
  • 90+2'
    Beznadziejna przebijanka w środku pola - 2 minuty do końca
  • 90+2'
    Mucha konstruuje akcję Legii
  • 90+1'
    Astiz przejął dośrodkowanie, ale znów akcja bytomian
  • 90'
    Sędzia dodał cztery minuty - tyle nadziei dla Legii walczącej o mistrzostwo Polski na chociażby jeden punkt!
  • 89'
    Piotr Giza wchodzi za Borysiuka, a w Polonii za Radzewicza wszedł Piotr Tomasik
  • 87'
    Znów dobra akcja Grzelaka zakończona strzałem... w plecy kolegi z drużyny...
  • 86'
    Błąd w kryciu Wawrzyniaka, ale na szczęście nie wykorzystany
  • 86'
    Iwański w polu karnym zagrał do Donga, ale ten źle sobie przyjął piłkę i nic nie wyszło z tej niezłej okazji
  • 85'
    Grzelak uderzył z przewrotki, jednak zbyt lekko
  • 84'
    Astiz do Szałachowskiego, ten do Grzelaka, a napastnik Legii mocno uderza. Niestety piłka odbiła się od słupka i wyszła na aut
  • 83'
    Kiełbowicz podążył za piłką tyle ambitnie, co nieskutecznie
  • 82'
    Beznadziejnie wykonane krótkie rozegranie rogu zakończyło się stratą
  • 82'
    Ładna centra Borysiuka do Szałachowskiego, ale ten nie podążył za podaniem i wycofał się
  • 81'
    Świetne podanie Iwańskiego do Grzelaka, ale napastnik Legii mając przed sobą tylko bramkarza uderzył obok bramki
  • 80'
    Legia atakuje, ale gospodarze wyraźnie przeszli do obrony
  • 78'
    Bykowski zejdzie z boiska a zastąpił go Vladimir Milenković
  • 78'
    Strzał z rzutu wolnego Iwańskiego, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką
  • 76'
    Borysiuk uderzał z dystansu, ale Gąsiński pewnie złapał piłkę
  • 75'
    Astiz ratuje Legię przed groźną kontrą
  • 74'
    i Legia była bliska wyrównania, ale z linii bramkowej strzał Jarzębowskiego wybił Kuranty
  • 73'
    Legioniści ruszyli do odrabiania strat
  • 73'
    Grzelak na pozycji lewoskrzydłowego mocno uderzył i wywalczył róg
  • 72'
    Wawrzyniak złamał linię spalonego, co wykorzystał Radzewicz dogrywając do Bażika, a ten kopnął piłkę do pustej bramki
  • 71'
    Ładny drybling chińczyka i dogranie do Rybusa, ale ten ponownie zablokowany
  • 71'
    Polonia obejmuje prowadzenie po strzale Bażika
  • 69'
    Fatalny strzał Bykowskiego
  • 69'
    Fanghzuo Dong zmienił Miroslava Radovicia
  • 68'
    Rybus rewanżuje się blokując dośrodkowanie
  • 68'
    Dong naszykowany do gry!
  • 67'
    Kontra Legii, ale Rybus zablokowany
  • 66'
    Miroslav Barcik zastąpił utykającego Trzeciaka.
  • 64'
    Gra wznowiona, akcja Legii, ale Grzelak nie zdołał dojść do piłki
  • 63'
    Legioniści wybijają na aut, bo leży na murawie Trzeciak
  • 62'
    Bażik próbował oszukac Muchę spod linii autowej, ale golkiper Legii czuwał nad lotem piłki
  • 61'
    Bardzo groźnie pod bramką Muchy. Na szczęście spalony zażegnuje niebezpieczeństwo
  • 59'
    Gra toczy się w środku pola
  • 57'
    Znów fatalne dośrodkowanie z rzutu wolnego Iwańskiego. Teraz wykona rzut rożny
  • 57'
    i wyszło dobrze. Astiz minął znów piłkę próbuąc główkować, ale ostatecznie oddał strzał nogą w boczną siatkę
  • 55'
    W przeciągu dwóch sekund drybling, strata i odbiór Szałachowskiego
  • 54'
    Jarzębowski wspaniale i czysto zatrzymał Bykowskiego
  • 54'
    Iwański złym podaniem zmarnował kontrę Legii
  • 53'
    Legia próbuje akcji oskrzydlających, ale ciągle brakuje dobrego dogrania do kogoś w polu karnym
  • 52'
    Akcja sprawnie zatrzymana przez Kiełbowicza
  • 51'
    Astiz bardzo niedokładnie i aut dla rywali
  • 51'
    Astiz skutecznie interweniuje, ale będzie róg dla rywali
  • 50'
    Obie drużyny grają bardzo spokojnie
  • 49'
    Legia cierpliwie buduje akcję
  • 48'
    Grzelak próbował się przedrzeć, ale sfaulował rywala
  • 46'
    Rzut rożny wywalczyła Polonia
  • 46'
    Pewnie piłkę wyłapał "Muszkin"
  • 45+19'
    Legioniści rozpoczęli drugą połowę. Obie ekipy bez zmian
  • 45+5'
    Legia stworzyła sobie kilka ciekawych okazji do zdobycia gola, ale żadnej nie umiała wykorzystać. Bytomianie również mieli okazje, ale też nie grzeszyli skutecznością. Legia gra ambitnie, agresywnie i nie można im zarzucić braku woli walki.
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Póki co bezbramkowy remis.
  • 45+1'
    Legia rozgrywa spokojnie prawdopodobnie ostatnią akcję w tej połowie, która jest przedłużona o minutę
  • 44'
    strata Szałachowskiego, w ostatnich minutach przewagę zyskała Polonia
  • 43'
    Radović ładnie w obronie wspomaga kolegów
  • 42'
    Strzał Nowaka z ponad 30 metrów, ale takie uderzenia nie są problemem dla bramkarza klasy Jana Muchy
  • 41'
    Gęsto od zawodników na połowie Polonii, Legia napiera
  • 40'
    Głośny doping fanów Polonii zagrzewa do gry gospodarzy, ale na boisku pat
  • 38'
    Po stracie Rybusa w dobrej sytuacji znalazł się gubiąc Astiza Bykowski, ale jego strzał wysoko nad poprzeczką Legii
  • 36'
    Jarzębowski i Astiz bardzo dobrze w obronie
  • 36'
    Seria złych zagrań z obu stron
  • 34'
    Iwański ładnie dośrodkował, ale nieznacznie spóźnił się z główką Astiz.
  • 34'
    Strzał Trzeciaka z dystansu mocno niecelny
  • 33'
    Kolejna szansa dla Legii po faulu na Grzelaku
  • 33'
    Wrzutka Rybusa wybita przez obrońcę na róg
  • 31'
    Dośrodkowanie Kiełbowicza, Radović gubi rywala i dogrywa do Szałacha, jednak jego strzał wspaniale wybronił Gąsiński
  • 30'
    Astiz sfaulował Bykowskiego w okolicy 30 metra i będzie okazja dla rywali
  • 30'
    Bażik wrzuca piłkę w pole karne, ale nikt nie przeciął lotu piłki. Od bramki zaczyna Mucha
  • 29'
    Rybus ambitnie i walecznie. Odzyskał piłkę, jednak aut dla gospodarzy
  • 28'
    Kontra Polonii, ale Radzewicz "podpalił się" i zamiast wypracować sobie lepszą sytuację oddał bardzo niecelny strzał
  • 27'
    Mocny strzał Bykowskiego mimo asysty Astiza, ale piłka mija słupek bramki Legii
  • 26'
    Bardzo ciekawa i ładna zespołowa akcja Legii, ale przekombinowana.
  • 25'
    Legia rozgrywa piłkę na własnej połowie wciągając rywali
  • 24'
    Póki co niezły mecz z wyraźną przewagą Legii, ale Polonia groźnie kontruje
  • 24'
    Strzał Bażika zablokowany przez Astiza
  • 23'
    Mucha nieco niezdarnym, acz skutecznym wślizgiem powstrzymuje akcję Polonii. Chwilę później wyłapał pewnie piłkę
  • 22'
    Jarzębowski zwija się z bólu przy linii autowej kopnięty przez Kurantego. Chwila przerwy w grze
  • 21'
    Kontra Legii. Wspaniały zwód Szałacha i dogranie do Grzlaka. Grzelu odgrywa do Szałachowskiego, ale włączył się w to obrońca i róg dla Legii
  • 21'
    Rzut rożny wykonywany przez Rybusa nie jest w niczym lepszy, niż te Iwańskiego. Ale aut dla Legii
  • 19'
    Ładne dwójkowe zagranie Iwańskiego i Radovicia zakończone mocnym strzałem Ajwena. Strzał trafił w polonistę. Róg dla Legii.
  • 19'
    Najpierw nieudane wykonanie rogu przez Iwańskiego, a chwilę później fatalne dośrodkowanie w jego wykonaniu.
  • 18'
    Legia od kilkunastu sekund utrzymuje się przy piłce
  • 17'
    Kolejny corner dla Polonii. Po strzale Kilara poloniści domagają się rzutu karnego za rzekome zagranie ręką Jarzębowskiego.
  • 15'
    Niecelne dośrodkowanie Radzewicza
  • 15'
    Grzelak utrzymał piłkę w polu karnym, ale dośrodkował zbyt głęboko
  • 13'
    Dobra okazja Legii. Iwański wyprowadził kontrę podając do Grzelaka, ale ten niezbyt dokładnie odegrał. Piłkę jeszcze wyłuskał Iwański i podał Rybusowi, a ten oddał strzał, który z trudem obronił bramkarz
  • 11'
    Wawrzyniak powala Bykowskiego pod linią końcową
  • 11'
    Po rzucie wolnym Kilar uprzedził w pojedynku główkowym Wawrzyniaka oddając niecelny strzał
  • 10'
    Rybus nie opanował piłki i ta nieznacznie opuściła boisko, co zauważyli sędziowie
  • 10'
    Trzeciak zatrzymany faulem przez Rybusa
  • 9'
    Dośrodkowanie Szałachowskiego nie doszło do żadnego z legionistów
  • 9'
    Bardzo dobra interwencja Iwańskiego, który odebrał piłkę Bykowskiemu
  • 8'
    Radović sprytnie obiegł rywala, ale wrzutka mu już nie wyszła
  • 7'
    Próba uruchomienia Jarzębowskiego, ale zagranie do niego było zbyt mocne
  • 6'
    Dobra interwencja Wawrzyniaka w obronie.
  • 5'
    Kontra Polonii zatrzymana, ale Szałachowski zbyt długo przetrzymał piłkę, a potem niecelnie podał
  • 3'
    Groźna akcja Legii. Radović do Szałachowskiego, ale ten nieczysto trafił w piłkę i nie ma gola
  • 2'
    Mecz rozpoczęty. Póki co gra toczy się w środku pola
  • 0
    Obie drużyny zagrają w swoich tradycyjnych strojach. Gospodarze w czerwono-granatowych koszulkach i granatowych spodenkach, a Legia na biało - czarno
  • 0
    Opady śniegu nieco zelżały, ale nadal jest zimno i wietrznie.
  • 0
    Tym samym cofnięci jednak będą Borysiuk i Iwański, a Szałachowski będzie wspomagał Grzelaka.
  • 0
    Niestety nie będzie dane w tym spotkaniu wystąpić Jakubowi Rzeźniczakowi. Podczas rozgrzewki poczuł się źle i nie czuje się na siłach zagrać. Jego miejsce na prawej obronie zajmie Tomasz Jarzębowski, a miejsce w składzie uzupełni Maciej Rybus.
  • 0
    Również Maciej Iwański zaliczy dziś swego rodzaju powrót. Wreszcie zagra w Legii na pozycji ofensywnego pomocnika podwieszonego tuż za napastnikiem. Na tej pozycji czarował swoją grą w Zagłębiu Lubin - może teraz odbuduje formę na swojej ulubionej pozycji
  • 0
    Dziś do składu wrócił Tomasz Jarzębowski. "Jarza" z pewnością nada się do gry w takich warunkach. Jest bardzo waleczny i nieustępliwy, Długo czekał na swoją szansę i powinien być bardzo zmotywowany, by w końcu przekonać do siebie trenera.
  • 0
    Witamy ze stadionu w Bytomiu. Dziś warunki do gry póki co są fatalne. Wieje porywisty wiatr i obficie pada śnieg. Mecz w takich warunkach z pewnością nie będzie porywającym widowiskiem
  • 0
    W sobotę w Bytomiu o godzinie 18:15 piłkarze Legii zmierzą się z Polonią. Redakcja Legia.Net przeprowadzi relację na żywo z tego meczu. Serdecznie zapraszamy.